žiť vo svojom svete?


06.06.2019 - 21:09
(Rak) Uranaja
žiť vo svojom svete?
Dnes som mala taký úsmevný deň s veľkým obdarovaním, aj los som si kúpila čo ak by som vyhrala? - ale to zase až také super nebolo. No išla som do mesta a viackrát som prestupovala a v každom buse bol niekto kto hovoril sám zo sebou. Prvý pán pojednaval o pohrebe, nepochopila som či svojom alebo inom. Dalšia všetkým tvrdila že jej mama je katastrofická a je to jedna veľká katastrofa o ktorej jak živ človek nepočul, ona to poňala v tom zmysle že hovorila sama k sebe ale vysvetľovala to iným aby sa konečne všetci dozvedeli o jej mame. Další niečo o sťahovaní a odchode a nakoniec mladší muž ktorý ma hned precvičil pri dverách že mu spadol papierik z cukríka a nevie si ho zdvihnúť a tak ja som mu ho zdvihla a podala a to som nemala robiť lebo to ešte skúsil na iných 2x a medzitým riešil ľudí čo sú v autobuse a rozprával sa sám zo sebou. S tým papierikom to vždy skúsil na nového ktorý pristúpil a vždy rovnaký scenár - treba sa naučiť poriadku, ja nechcem aby šofér musel po mne dvihať papiere. Bolo jasné vidieť že papierik z toho minicukríku bol zošmudlaný a ked som videla ako si ho poctivo odklada do vrecka na dalšie cesty v MHD usmievala som sa.
Všetci žili vo svojom svete, aj ked ten posledný mal viditeľné najväčšie postihnutie zdal sa byť dobrý špekulant. No ja som si uvedomila či by som skutočne chcela žiť v ich svete, zatvorení či ako to napísať - odpojení od toho čo by sa malo a pod.
Ja som prišla na to že nie, možno sú v tom svojom svete šťastní ale?
No jednoznačne ma to prinútilo zamyslieť sa nad izolovanosťou z akýchkoľvek pohnútok.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
08.06.2019 - 09:14 | Filtr
(Blíženci) Vivianne
Že by nějaké znamení z Vesmíru? Přece jenom potkat tolik "zvláštních" lidí hned po sobě... To snad ani nemůže být náhoda :3:
08.06.2019 - 12:27 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Vivianne
A jezdíš městskou veřejnou? :61:
08.06.2019 - 12:44 | Filtr
(Blíženci) Vivianne » mili111
Občas jo... I když já bydlím v menším městě, tak třeba tu není tolik "individuí". Každopádně kdyby to bylo úplně normální potkávat v každém autobuse lidi, co si mluví pro sebe, nevím proč by to tady paní Uranaja zmiňovala :44:
09.06.2019 - 01:31 | Filtr
(Kozoroh) Sky
Tí ľudia najskôr s niekým telefonovali, odposluch v uchu... :1
09.06.2019 - 09:10 | Filtr
(Rak) Uranaja » Sky
žiaden odposluch, na to som si už zvykla a rozoznám.
09.06.2019 - 09:12 | Filtr
(Rak) Uranaja » Vivianne
presne o to mi išlo, ísť v jeden deň a stále podobný scenár mi prišlo že to už nie je náhoda - ale uznávam, mala som celkom príjemný pocit.
09.06.2019 - 10:15 | Filtr
(Vodnář) mili111
Hmmm...pokud to pro tebe mělo nějaký význam....nějak tě to zůstalo v hlavě...tak určitě. :3:

Nevím jak dřív....myslím, že spousta těchto lidí byla v izolaci od světa a proto nebyli
... a nebo je jich jen víc...jak se nám vyrážejí pupínky západní společnosti :3:

...pokaždé, když jsem jela městskou nebo chodila dýl po městě...potkala jsem nejmíň jednoho-dva (nebyli to žvanilové do mobilu za uchem..těch bylo o něco víc :4:)
v Plzni doporučuji projet se trolejbusem č.12....tam je na výběr :61:

Jednou jsem dokonce jela v trolejb. já, dva takto komunikující, jedna mlčící stará a trochu páchnoucí babička, a dva romští výrostci komunikující fakt "na úrovni", jeden postižený tělesně a nakonec jedna vcelku (doufám) "normální" paní. (Berte z rezervou...možná bylo osazenstvo trochu jiného složení...ale přibližně takto, to mám v paměti. :63:)
Měla jsem z toho tenkrát tak divnej pocit, že si to pamatuji dodnes....sem přemýšlela, co mi to chce říct :61:
Nevím, jestli jsem to sem dokonce taky nepsala. :29:
09.06.2019 - 14:11 | Filtr
(Blíženci) fanik
A proč Ty žiješ v cízích světech,aneb jedna bába povídala,a nežiješ v tom svém?
09.06.2019 - 16:09 | Filtr
(Beran) Háňa*
Proč si myslíš, že jsou zavření nebo izolovaní ? Já třeba se sebou mluvím běžně, ale zároveň jsem přítomna i venku. Jenom na to prostě kašlu, co si o mé samomluvě ostatní myslí, protože se jich to netýká. A nejen se sebou, mluvím třeba i se zvířaty, stromy, věcmi - vynadám třeba noži, že je tupý, ...
Mně zase přijde zvláštní člověk, pro kterého je divné se sebou mluvit. Ale myslím, že takových moc není, kteří by se sebou nemluvili. Spíš to tutlají, protože co by tomu řekli lidi. Ti mi připadají daleko víc zavření a izolovaní (ve svých předsudcích, pravidlech, módě, v tom, co "je normální") - to jsou skuteční vězni - vězni předsudků. Ti, co se chovají po svém, jsou svobodní.
09.06.2019 - 16:35 | Filtr
(Rak) Uranaja » Háňa*
Ja tiež hovorím sama zo sebou ale že by som bola až tak mimo že sa budem sama zo sebou aj hádať v autobuse tak to nie, v tom je ten rozdiel čo ja vnímam.
09.06.2019 - 16:37 | Filtr
(Rak) Uranaja » fanik
Dala som aj otáznik do názvu. Ja žijem v ľudskom svete preto som človek a žijem na Zemi medzi ľudmi. To znamená že sa prispôsobujem spoločnosti v takej miere aby mi to neubližovalo, no žiť vo svojom svete kde nebudem iných vnímať nechcem.
09.06.2019 - 16:39 | Filtr
(Rak) Uranaja » mili111
No o tom to je, že niečo ti uviazne a ty sa tým musíš zaoberať alebo si všimnuť podobnosti. Ako som už písala bola som pobavená a prinútilo ma to sa zamyslieť nad tým či je to niečo čo by som chcela - a ako som už vyššie písala, nechcela.
09.06.2019 - 16:44 | Filtr
(Beran) Háňa* » Uranaja
:4: No, tak když se sebou souhlasíš, tak proč by ses se sebou hádala, žejo :4:
Já se se sebou taky nehádám - jsem se sebou kámoška a většinou se sebou souhlasím, tak není proč :4:
09.06.2019 - 16:51 | Filtr
(Beran) Háňa* » Uranaja
Obojí jde současně, já s tím problém nemám. Není to o buď a nebo, obojí je život.
Skutečnost je taková, že ano, žijeme v lidském světě, ale zároveň i ve svém - každý jsme tu sám za sebe. Ignorovat sebe na úkor společnosti, nevidím jako ideál. A ignorovat společnost na svůj úkor, to taky ne. Jsme všechno a všude.
Komunikovat se sebou, to naopak považuji za velmi důležité.
09.06.2019 - 17:14 | Filtr
(Blíženci) fanik » Uranaja
Já jsem taky člověk a žiju v lidském světě,přes to si myslím, že přizpůsobovat se žvatlání lidí v MHD,ještě když nepatří mně, je žití v dost divném světě...
09.06.2019 - 17:19 | Filtr
(Rak) Uranaja » Háňa*
Skutečnost je taková, že ano, žijeme v lidském světě, ale zároveň i ve svém - každý jsme tu sám za sebe. Ignorovat sebe na úkor společnosti, nevidím jako ideál. A ignorovat společnost na svůj úkor, to taky ne. Jsme všechno a všude.
Komunikovat se sebou, to naopak považuji za velmi důležité.S tým súhlasím ako som vyššie písala. Aj pre mňa je dôležité porozprávať sa sama zo sebou ale nepotrebujem to robiť nahlas pred celým autobusom.
09.06.2019 - 17:21 | Filtr
(Rak) Uranaja » fanik
To znamena že je pre teba normálne ak sa niekto rozpráva nahlas sám zo sebou či nadáva na svoju mamu a pod.? - to je podľa mňa riadna žvatlanina. Ja sedím so svojimi myšlienkami a nepotrebujem ich nahlas zdieľať.
09.06.2019 - 17:28 | Filtr
(Blíženci) fanik » Uranaja
Není to moc normální,ale proč se zrovna takovými lidmi zabývat?
09.06.2019 - 17:32 | Filtr
(Rak) Uranaja » fanik
Aha, už som pochopila o čom to malo byť.
No pre mňa to niečo znamenalo lebo ma to zaujalo a moja reakcia bola iná - pre mňa uvedomenie že aj ked niektorí tvrdia že oni sú vyšší level či niečo také, tak pre mňa nie. Som spokojná sama zo sebou.
10.06.2019 - 00:47 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Všichni žijem ve svém světě. :3:
Akorát ty máš asi na mysli, že se chovali vlastně nevhodně a nepřemýšleli o tom, protože to nevědí.
Taková izolace myslím, je spíš nevýhodou. Něco říkáš a beztak to nikoho vlastně nezajímá, protože tě vyhodnotí jako cvoka.
10.06.2019 - 05:23 | Filtr
(Rak) Uranaja » bubobubo
áno, presne tak a preto v spoločnosti predsa len existujú nejaké normy ktoré treba prijať, máš myšlienky a predsa ich nemusíš zdieľať verejne vždy.
No ja som pochopila o čo išlo že sa mi to sprítomnilo.
Roky mi je predkladaný scenár o tom ako postihnuté dieťa je darom a takéto veci - áno beriem darom môže byť ak sa rodičia nevedia inak správať a mamon alebo niečo podobné ich prevalcuje ale odmietala som to že by takéto deti mali byť až tak šťastné v ich svete - potvrdilo sa mi to že to tak nie je.
10.06.2019 - 08:24 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Uranaja
souhlas...ono teď frčí.....jak nás ty děti učí a jak jsou krásní a spokojení ti postižení...ve svém světě.......
ale chápu to....někoho fakt proberou (třeba ty cos psala) ....no a někdo tím skryje bolest
A nyní začíná doutnat téma uměle a předčasně narozené děti.
(Jakože vybraly si to, přišli odjinud, kde se rodí jinak atd. atd..)...ve smyslu, je to normální, vy za nic nemůžete (toto brát s "dvouvýznamem"), nedá se s tím nic dělat, je to tak v pořádku atd...
Neumíme se chovat....jsem v nesmyslném světě....a tak se naše děti musí kývat a koukat do stropu a hlučet a....(dosaď libovolné), aby nám to došlo.
Fakt :22: :63:

Není to populární téma a lidé na to reagují fakt... :63:...afektovaně? :3:
10.06.2019 - 13:13 | Filtr
(Rak) Uranaja » mili111
Vidíš nakoniec je to veľmi tabuizovaná téma alebo pretransformovaná ale veľmi zle, lenže to je niečo čo sa teraz nenosí.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »