Jsme jako stromy v lese.


10.02.2019 - 13:23
(Panna) Ephesus
Jsme jako stromy v lese.
Jsme jako stromy v lese. Od malého séménka rosteme a stále sílíme. Ve větru a dešti zesilujeme. Podléháme ročním obdobím a celé naše životy jsou jako letokruhy. Na jaře se probouzíme, v létě sílíme a na pozdim potěšíme nejedno oko a duši, abychom se postupně připravili na zimní odpočiněk a další rok. V našem lese žijou také ostatní stromy. Stává se, že některý strom uschne, anebo ho pokací vítr. Učíme se žít vedle sebe, dávat si potřebný prostor a nestínit si navzájem blahodárné sluneční paprsky... Daří se nám to však? Vládne mezi námi harmonie jako v lese? Většina našeho lesa je nemocná. Ne všechny stromy se podaří zachránit a místo radostného růstu vzhůru budou dále schnout, nebo tlít. Naštěstí ale ještě pořád existují krásné a silné stromy, jejichž koruny září široko do okolí. V jejich blízkosti jsou stromy zdravější a umožňují tak harmonický život všem obyvatelům lesa! Takovýchto stromů bude v lese nyní ve věku Vodnáře přibývat stále více!

Na této Zemi můžeme ochutnávat čehokoliv se nám zachce, dokud při tom neubližujeme ostatním. Je to ale pouze k naší škodě, že odmítáme poznat prostředí ve kterém žijeme, se všemi jeho zákony. Vždyť i naše pozemské právo říká, že jeho neznalost neomlouvá. Tyto zákony jsou však narozdíl od těch našich věčné, trvalé a neměnné! Byly vždy stejné, jsou a navždy budou! Není snad smyslem lidského života něco se zde na Zemi naučit, změnit se v jeho průběhu k lepšímu, dokázat snášet nedokonalosti druhých a tím zřetelněji uvidět chyby vlastní? To všechno by mělo být protkáno láskou a spravedlností. Při tom máme také možnost odčinit své dřívější chyby a v poznání nabývat zkušenosti a zdokonalovat se tak. Každý máme svoji vlastní a jedinečnou cestu, po které nemůže kráčet nikdo jiný. Dejme si tudíž prostor, tak jako si ho dávají stromy v lese a nepřekážejme si navzájem větvemi. Místo toho se mezi sebou podporujme při našem úsilí, aby les kolem nás mohl zesílit a být opět krásný! :1: :79:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
10.02.2019 - 18:15 | Filtr
(Panna) Wike10
Je to hezké.
Protože jsem kritik, tak myslím, stromy se taky bijou mezi sebou, aby přežily.
Ale nevyluzujou přitom žádný škaredý energie. Jsou nádherný a jejich duše ještě vyšší než ony samy.
Jsem ve městě, kde jsou obrovské staré stromy v parku a to město má dobrou energii a obyvatelé ten park milují a jsou na něj pyšní.

No a my?
Vědci zkoumali, že i kočky mají stres, když je jich hodně v ulici a v domácnosti a šikanují se.
My jsme taky teritoriální.
Je nás tu hodně. Sežereme hodně zvířat, Stresujeme je, že kvůli nám musí žít na malé ploše. Chudáci.

Dobrý je dokument Inteligentní stromy - jak si předávají informace kořenama. Neviděla jsem ho celý, kdybyste někdo našli odkaz, který funguje, napište.
10.02.2019 - 18:34 | Filtr
(Býk) Antony52
Prostě rostem jak to dříví v lese. :75:
10.02.2019 - 21:27 | Filtr
(Býk) Prostě Bé át
Vyvstal mi obraz mohutnych borovic a dubu, jez rostou ve sve tesne blizkosti. Jsou trochu, jako muzi a zeny. Borovice je nekdy mohutna a silna a dub oproti ni plazici se po jejim kmenu, pokrouceny, slaby.. Jindy jsou vyrovnani, zaklesnuti do sebe, s vetvemi protkanymi.

Vzdy je ale dominantnejsi borovice. Je-li dominantni dub, stoji sam. Alespoň v mych mistnich lesech :1:

Podnetna myslenka, diky :3:
11.02.2019 - 11:11 | Filtr
(Panna) Ephesus » Wike10
Děkuji vám :1: Je to jen přirovnání a proto není potřeba to brát do slova. Nepopiratelným faktem ale zůstává, že bychom se od přírody mohli ledacos naučit. Spoustu věcí jsme už dříve uměli, ale zase jsme je zapomněli / zasypali. Hezká je taky kniha Tajný život stromů od pana Wohllebena,která jistě stojí za přečtení a krásně popisuje život v lese :1:
11.02.2019 - 11:15 | Filtr
(Panna) Ephesus » Prostě Bé át
To je krásný obraz. Mě naše lesy moc chybí. Tam, odkud pocházím máme krásné lužní lesy, převážně dubové. Tam, kde se nacházím teď jsou sice taky hezké lesy, ale trošku jiné, ne tak důvěrně známé a působí na mě trochu cizím dojmem. Musím se ztratit v lese, až budu zase na rodné hroudě. Taky děkuji za krásnou myšlenku! :1:
11.02.2019 - 19:28 | Filtr
(Býk) Prostě Bé át » Ephesus
Me tu ty lesy zas kaci :19:
Jak to tu mam nachozene, tak k nekterym se vracim, at uz pro energii, Nebo vzpominky. Jednou jsem takhle vyrazila a zbyl mi ze stromu jen parez. U dalsiho zastavili tezbu tesne před ním.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »