gender....stále častěji


30.11.2018 - 20:05
(Vodnář) mili111
gender....stále častěji
nenašla jsem vlákno, kde se probíralo....tak dávám nově

https://www.lui.cz/co-se-deje/…

vylezlo na mě normálka na seznamu :22: :63: :4:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3
Řazení:
30.11.2018 - 20:23 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
V poho... na mě dneska vyskočilo, že nějaký Japonec dal 400 tisíc za svatbu s hologramem. Dobrý. Život jde dál. :4:

Jinak teda... taky mládě nechávám hrát si se všema hračkama... dneska žužlal plastovýmu miminku hlavu. Tak třeba bude jednou máma. :4:
30.11.2018 - 20:33 | Filtr
(Beran) nutelina
Docela mi to znepokuje, hormonání stav mladých je asi hodně špatný, zvlášt v USA... :19:
30.11.2018 - 20:46 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Khalia Zvlčelá
No jasňéééé....ale nečekala jsem to až tak :22:

Mě dostala tato věta (souvětí) :39:...dle mne na hlavu postavený nesmysl.
CIT:"Cílem pak je, aby si děti mohly zvolit genderovou identitu dle vlastního uvážení, spíše než aby přijaly to, co jim předsunou rodiče a jejich bezprostřední okolí.

No tak snad se narodí se šulínem a je chlapeček a nebo pipinkou a je holčička. Co se myslí tím předsouváním :63: :41: :25: :4:
Výjimku zřejmě by tvořil ten, kdo se narodí obojetný(jeden z milionu...nebo kolik jich je)..no a tam bych tedy nenutila a vyčkala.
30.11.2018 - 22:49 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
a česnek jsi už zasadila?
30.11.2018 - 22:58 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » mili111
Samozřejmě to je nesmysl, proto je lepší nesmysly nečíst. :3:
30.11.2018 - 23:23 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » mili111
Gender označuje osobní identitu a společenskou roli člověka a to vůči feminitě a maskulinitě. Jde tedy jen o označení toho, jak se sám člověk cítí být ženou či mužem. A dokonce i toho, jaké pohlaví jemu přisuzuje okolí, tedy i ve vztahu k jeho povahovým rysům, chování a vystupování. Vlastně je to tedy částečně i očekávání. Gender je tedy lidmi uměle vytvořeným konstruktem určitých představ a pravidel. Ovšem takových konstruktů, mnohdy velmi užitečných, lidstvo má nepočítaně. A zde si skutečně volíme (i pod tlakem společnosti, rodiny, výchovy).
Oproti tomu pohlaví je založeno na podkladě ryze biologickém.

Mne tedy míjí, jak to lidé začali vše řešit. Jen se nestačím divit. Ale musím se (smutně) pousmát nad tím, jak to někteří považují za ohrožení tradiční rodiny, že to povede k její krizi, nebo jejímu konci. Nějak si nepovšimli, že tradiční rodina již v krizi je a to již z časů, kdy slovo gender (snad kromě pár odborníků) nikdo nepoužíval a neznal.
01.12.2018 - 00:40 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
To máš jako s feminismem taky může být zneužit a vykládán jako povyk hysterek.
Gender jako takový podle mně není špatná myšlenka, je to o toleranci vůči odlišné orientaci. Ta se krystalizuje spíše až v době dospívání, ale problém nastává že člověk je veden odmalička k jednoznačné orientaci na základě biologických faktorů pindík/čárka.
Asi by měli být rodičové v tomto směru více citlivější.
Aby neměli nepodložená očekávání.
Tím že má malý pindíka, malá čárku, ještě neznamená že nebude bi, homo, trans..
A to je opravdu o manipulaci skrze společenské tradiční dogmatické vzorce chování.
Orientaci si nevybereš a není daná biologicky.
A těm lidem by se měl umožnit důstojný život. Pokud si chceme říkat demokratická kulturní vyspělá společnost...a né středověk.
01.12.2018 - 12:38 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
Jakože "ten nahoře" (ti nahoře, nějaká vše organizující síla...dosaď to své)...to nějak popletla a nevěděla proč někomu dává piňďu a někomu pipi? :22: :25: :39:....a lidi to musí spravit?

Že to bylo blbě vymyšleno a my to nyní změníme?

Dle mne si to zas překroutil.

prostě to není o genderu, ale o lidech.
A manipulace opačným směrem je nesmysl....spíš jde o citlivost lidí v nastaveném....toto je podle mne zneužití jiným směrem....ne snaha o citlivý přístup a toleranci.
Bylo by na déle a rozhovory se nám nevedou :4:
01.12.2018 - 13:09 | Filtr
(Rak) Irisgeist
Teorie genderu rozlišuje mezi biologickým a sociálním/kulturním pohlavím.

Hodně zjednodušeně řečeno: pokud se někdo narodí biologicky jako muž, tzn. má penis, tak ho to v dané kultuře či společnosti předurčuje k určitým věcem - něco se od něj očekává, pojí se s tím určité stereotypy, oblékají ho jako malého do modré barvy, cpou mu na hraní autíčka a tak podobně. Stejně tak je to u žen.

Většina těchto očekávání a s nimi spojených rolí však nejsou otázkou biologického pohlaví - jsou kulturně a společensky podmíněná. Uvědomit si tuhle skutečnost je hodně důležité a osobně v tom vnímám krok vpřed. Protože asociace biologického pohlaví s určitými vlastnostmi často nepřináší nic moc dobrého (viz opravdoví muži nepláčou! jsi holčička, tak buď hodná! = poslušná atd.).

V zásadě jde o to, aby mělo dítě na výběr, ne aby mu někdo od mala vtlkoukal do hlavy, že když je kluk, má se mu líbit tohle a tamto a chovat se tak a tak. Základem je přeci člověk a určité věci by měli být u každého člověka stejné, nezávisle na pohlaví - zdravé sebevědomí, emoční inteligence, schopnost tolerance, čest, pravdomluvnost. Opět si přisadím moje oblíbené - nejdříve je člověk člověkem, až potom ženou nebo mužem (něco pro zdejší šovinisty :4:)

Nejde o popření biologické determinace, jde o uvědomění si determinace sociálně-kulturní.
01.12.2018 - 13:13 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » mili111
No, já myslím, že spíš chtěl říct, že pohlaví, tj. muž a žena je jasné, ale jde o toleranci orientace - hetere/homo/demi/pan... no, je toho moc. :4: Prostě asi aby rodiče, potažmo okolí a společnost netlačili dítě do té klasické heterosexuální role, která je jakože jediná "normální"... protože není.

Jenomže pokud mám třeba mluvit za sebe, dala bych nevím co za to, aby se mě snažila výchova a společnost jako dítě co nejvíc naroubovat do klasické orientace, protože ve fungování společnosti, rodiny atd. je to nejvýhodnější možná pozice. Dítě bez mantinelů a směru je totálně ztracené. Jenže dřív se kolem toho chodilo jak kolem horký kaše a nikdo to neřešil - buď jsi hetero nebo budeš homo, čili divná, ale přežijem to (už). Lidi ani nerozlišovali další orientace.

Jinak jasně - heterosexuála z homosexuála neuděláš, a naopak... stejně se k tomu původnímu vnitřnímu nastavení člověk chca nechca jednou vrátí. Ale v mezičase třeba stihne založit rodinu, pokud ji chce, atd. :4:
01.12.2018 - 19:54 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
to jsi špatně pochopila
gender není o manipulaci naopak
gender je právě o nemanipulaci
01.12.2018 - 20:02 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Khalia Zvlčelá
třeba spousta rodičů nutí děti hrát si s klučičími hračkami a holky s holčičími
což je pěkná blbost
už děti ve školce se jakékoli odlišnosti často posmívají
a pak to jde v dalších krocích do šikany a tak dále až po dáme buzerantovi na držku například
i způsoby nepochopení genderu hovoří o zaseknutosti na dogmatických principech které přinášejí akorát právě tu netoleranci
není se co divit že největší odpůrci genderu a zastánci "tradičních" hodnot (???!) se nacházejí v církvi která právě ve svých řadách homosexualitu a pedofilii pokrytecky tají v masovém měříku
obávám se že právě tyto "tradiční" hodnoty jsou líhní pro "zlo" se kterým se pak sama církev předstírá bojovat
ale v reálu si vedou církevní hodnostáři většinou jen pohodlný život na úkor naivních a asi i těch kdo z pohodlnosti vědět nechtějí
over
01.12.2018 - 20:06 | Filtr
(Vodnář) mili111
Tak mě došlo, že já mám některé věci tak automaticky, že nechápu proč se řeší.

A pokud ti lidé tím myslí jen to, co já dělám automaticky...tak je asi vše v pořádku i pro mne.
Jenže mám takový pocit, že se to tlačí někam jinam :63:.....ale třeba to tak není. :3:

Příklad...můj mladej např. chodil na judo a balet zároveň.
Nikdy jsem neřešila co maj dělat a s čím si hrát...jestli je divný když brečí a nebo se bojí potmě v lese....všechno tak nějak lezlo samo....co a jak je bavilo....tak co to řešit a proč. :3:

Ale tady v tom článku v nadpisu je.....moje dítě není kluk nebo holka...a to je podle mě blbina.
01.12.2018 - 20:07 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
to že ten nahoře dal někomu pindíka a někomu čárku neznamená že mu dal automaticky i psychologickou výbavu aby se tak i dokázal chovat
jestli ti tohle není zřejmé pak jsi v chápání minimálně poněkud zbržděná
01.12.2018 - 20:08 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Bosch
No, to jo... já panenky nesnášela a hrála si hlavně se stavebnicema, autíčkama, případně plyšákama, četla Foglarovky a Ábíčka. Asi proto mi Plája říká "voňavější kluk". Jestli je to dobře, to nevím. :61:
01.12.2018 - 20:09 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Khalia Zvlčelá
no vidíš a nevím jak by jsi snášel kdyby tě třeba otec-křesťan anebo i nekřesťan nutil oblíkat bárbí jen proto že se to tak má
prostě některé holky mají rády třeba i zbraně kopou fotbal
a mnozí kluci rádi vaří..
a to ani nemusejí být jinak orientovaní
01.12.2018 - 20:13 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Bosch
Tak mě osobně třeba mrzí, že mi nedávali sukně, šaty atd. ... spoustu tý ženskosti právě v sobě objevuju až teď, což je mi líto. Takže já jsem určitě pro stereotypy. To samozřejmě neznamená, že synkovi budu zakazovat růžovou atd. :4:
Sosna je třeba zase mnohem víc ženská. Tak aspoň se to doplňuje. :4:
01.12.2018 - 20:22 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Khalia Zvlčelá
Popravdě....kdybych byla bývala :4: byla vychovávána ke vztahu k ženství a spol. (něco jako frčí dnes) ušetřila jsem si spoustu času, zdraví a taky spol.
A to samé asi moje matka a ....
Ne násilně....přirozeně a no :63:...."správným" směrem.
A myslím, že to je blahodárné pro všechny děti.

(Ale dát tam tu možnost, že pokud už se stane a je homosexuál ....tak ok....co se už dá dělat....je to naše dítě a přejeme mu spokojený život...ne?
Nehodlám tu ale rozebírat, jak jsem ošklivá, když mi to nepřijde "přirozené" a bla...bla...prostě nepřijde. A měla jsem několik kámošů homo. :4:...byli to fajn lidi a jednu kámošku...ta mě trochu děsila...byla taková chlapácká :4:)
01.12.2018 - 20:26 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Je to šíléné, lidi mají už tak vymyté hlavy, že skočí na všecko, co zrovna letí.
Málo kdo přitom přemýšlí, jak tím děcku pocuchá psychiku. Jednak lidi, kteří si nechají změnit pohlaví, pak obyčejně vypadají... mírně řečeno nehezky.

Za další si ničí zdraví tím, že do sebe ládují kvanta syntetických hormonů - to musí devastovat tělo hrozným způsobem. Už jen taková antikoncepce, co udělá. A tihle musí lifrovat větší kvanta.

Pak když se „proměna“ nepodaří (Andrejek Pejic je hrozně málo), tak jsou horcí kandidáti na psychiatrickou léčbu, antidepresiva atd.

Skoro bych se vsadila, že genderovou propagandu bude podporovat i farmaceutický průmysl. :)
Kdo má totální zmatek okolo vlastní identity, deprese atp., tak se asi už vůbec nebude plést do věcí veřejných, čili tohle vyhovuje i kormidelníkům.
01.12.2018 - 20:32 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » mili111
Víš, to je právě to.

Neumíme se zdravě postavit ani k ženství, ani k mužství, tak se nyní volí cesta "ničeho" - tedy raději nebýt ani jedno z toho, než abychom se snažili o nějakou harmonii. Sami v sobě.

Trochu mi to připomíná film Equilibrium... Ale samozřejmě je tohle ta cesta, která je nejvíc vidět a slyšet. Funguje mnoho dalších jiných (a zdravějších) cest, ale o tom se samozřejmě tolik nemluví. A i to si myslím, že je vlastně dobře.
01.12.2018 - 20:49 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Khalia Zvlčelá
No.... :4: :4: :4:...já k tomu ještě byla ahoják,uměla chytit pstruha do ruky, štiku do oka a spol..... umím vyrobit spoustu věcí...taky zedničinu, nechtěla jsem děti a no....a spoustu dalších věcí.
A dodneška se držím toho, že když můj obličej pomaluju maskou...je to maska.
(No poslední dobou to už není roztomilé...ale co :4:)
Ale pravda....nohy mě nesmrdí :4:, sprchu já ráda :4: a vlasy si češu :4: :29:
01.12.2018 - 20:51 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
Myslím, že odpovídáš jak pako :3: a prosím nereaguj na má témata....pokud si jen potřebuješ ulevit :4:
01.12.2018 - 21:31 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
já naopak reaguju věcně
něco si zde ulevuješ spíše ty
říká se tomu hate news :3:
01.12.2018 - 21:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Khalia Zvlčelá
myslím že se to v těch výkladech žene obyčejně zbytečně do extrémů
místo toho věcně se zamyslet nad podstatou věcí
raději se hned vyleje dítě i s vaničkou
spoustu dobrých věcí společnost formálně i neformálně odmítá jen proto aby se nemusela zříci pohodlného vidění světa
01.12.2018 - 21:44 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Bosch
Jo, to jsem psala už výše. :3:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-55
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »