Globální pakty


24.10.2018 - 23:04
(Vodnář) Anilah
Globální pakty
Pro zájemce přednáška Zdeňka Chytry
od 35.00 do 1.32.00

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4 5 6
Řazení:
25.10.2018 - 08:51 | Filtr
(Vodnář) mili111
se kouknu...ď :29:
26.10.2018 - 11:13 | Filtr
(Vodnář) Anilah » mili111
Tak co na to říkáš?

Fascinuje mě, že se to týká všech, ale nikoho to nezajímá.
Titanik jde ke dnu a orchestr hraje dál...
26.10.2018 - 12:22 | Filtr
(Vodnář) mili111
:63:...ještě jsem se nekoukla....bo jsem jela do města a řešila a řešila....chystám se dnes navečer..tak snad to klapne.
Alespoň poposunu.
Jinak...nevěš hlavu :25:....třeba to někdo s/z?koukl...jen nekomentoval, aby se to zas nezvrhlo v nějakou skorodebatu. :29:
26.10.2018 - 13:04 | Filtr
(Býk) player » Anilah
Titanic je celá civilizace a to od Eskymáka po posledního křováka. A buď se potopí nebo nepotopí, na ledovec již narazil a voda do něj vtéká , ale možná budou dost kvalitní čerpadla.... Ale tenhle pořad bych vymezil mimo zákon a protagonistům dal...třeba podmínku , nebo 300 hodin veřejně prospěšných prací či tak...

Historie je historií válek. To , že teď zrovna shodou náhod a humánní vyspělosti žije 90% světa v míru je ohromný dar - a važme si ho. Ale je jisté , že jakmile začnou docházet pitná voda a fosilní paliva , národy si zase vyhrnou rukávy a půjdou si prohlížet vyhřezlá střeva protivníků.

Samozřejmě - besedující mají v lecčems pravdu , ale proč to přednáší? Vždyť tohle přece všichni v různém rozsahu vědí. A co? Duše jsou stejnak nesmrtelné a tady vše probíhá tak , jak má...

Ale hlavně - je to podněcování xenofobie.
26.10.2018 - 13:27 | Filtr
(Vodnář) mili111 » player
Tak jsi mě namotivoval...možná se kouknu hned po O :4:
26.10.2018 - 13:47 | Filtr
(Kozoroh) Argyll
Jestli mě nějaký demagog má probudit z mého spánku nevědomých, ať se alespoň naučí mluvit, tohle jsem vydržel asi 15 minut.
26.10.2018 - 15:40 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
to že jde titanik k dnu říkali už starozákonní prorokové
26.10.2018 - 15:41 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » player
Ale hlavně - je to podněcování xenofobie. :15:
26.10.2018 - 17:58 | Filtr
(Ryby) MG34 » player
Co máš proti xenofobii? Je to pro tebe něco cizího a s mnoha předsudky to odmítáš?

A ještě jeden dotaz - myslíš, že je možné nazývat xenofobií, když třeba někdo zažil v našem pohraničí Mnichov a nemá od té doby rád cizince ve své zemi? (Protože to dopadlo jak dopadlo. I když konec samozřejmě dobrý :3:) Reálnou zkušenost lze asi těžko nazývat fobií - a o tom je celá dnešní doba, že nepojmenovává věci pravými jmény a to pak plodí spirálu frustrace a přehnané reakce.
26.10.2018 - 19:31 | Filtr
(Vodnář) Anilah » player
Tohle neví skoro nikdo, a kdo se o to zajímá ví, s jakou nevraživostí až nenávistí u nevědomců narazí - úplná panika, řev, že to je výmysl, hoax, fejk, podněcování k nenávisti, xenofobii, rasismu atd. - Přesně jak tu Ty a další předvádíte.

Pzn. Zapomněla jsem napsat, že video je určeno pro lidi, kteří ještě nepřešli do 5D, nebudou se v případě apokalypsy deportovat vesmírnými loděmi do lepších světů atd.
26.10.2018 - 19:48 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Argyll
Všichni tzv. věřící jsou nevědomí a pokud káží, tak i demagogové. ;)
26.10.2018 - 19:51 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Bosch
Ještě že nám upravili ten trestní zákoník o paragraf o podněcování k nenávisti, že, aby se mohl každý nepohodlný zavřít do kriminálu. :15:
26.10.2018 - 20:31 | Filtr
(Vodnář) mili111
Tak.... úž....a koukla jsem se i na diskuzi tady :63:

Takže....za mě dobrý :15:....tedy v tom časovém intervalu cos udala +- (ostatní nevím.
Přehledně s § a bez nějakejch zbytečně štvavejch emocí. Je prostě vidět, že se v tom již dlouho šťourá a má přehled.
Předám dál....ovšem vypadá to, jako před tím pánem s knírkem....taky nikdo nevěřil, že je to možné....dokud je to nedohnalo.
NJN

Ale jsou takový, kteří tvrdí, že pokud to nemáš v karmě, projdeš čímkoli (tedy i třeba válkou) bez ztráty květinky. Teď jde o to, jestli je to jen švejkárna nebo houšť.
Jednou jsem vedla podobnou diskuzi, zda je možné sedět v hledišti kolosea a koukat dolů s tím, že poho...karmu máš lepší :63:
A pak jsou ti z raket....tak ty to maj v poho :3: :4:
26.10.2018 - 21:06 | Filtr
(Vodnář) Anilah » mili111
Názory karmistů a jiných nadlidí jsou mi celkem lhostejné.

Uvedu příklad.
Koncentrák přežili ti, kdo měli silnou vůli přežít, pozitivní myšlení, byli líp fyzicky či psychicky vybavení, ale taky ti, kteří se dali do služeb zla, tzn. dělali na barácích bachaře, mlátili ostatní atd. Ať jedno nebo druhé, museli pak žít s vědomím, že mnoho dalších nepřežilo a ty hrůzné obrazy, co viděli, jim nikdo z hlav nevymazal. Mohli si pak libovat, že měli dobrou karmu?
26.10.2018 - 21:15 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Anilah
NJ....beru to stejně....nemohu si jen tak prozpěvovat vedle spousty věcí...ale vím, že jsou tací, kteří mohou. Dost často si spoustu věcí ani nespojí.A dost často se dovedou hypnotizovat vybraným směrem a použít selektivní paměť.
to bude ten vodnář :3:
26.10.2018 - 22:04 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
to nevíš třeba vědomí jsou
jak to posoudíš ze své pozice?
třeba je víra určitým stavem vědomí
a nevědomí jsou nevěřící
26.10.2018 - 22:05 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Anilah
začínáš uvažovat rozumně
27.10.2018 - 22:45 | Filtr
(Býk) player » Anilah
Provdej se za Vokamůru a vem to na dvanáctiletou svatební cestu do země vycházejícího slunce.
27.10.2018 - 22:50 | Filtr
(Býk) player » MG34
Proti xenofobii mám banjo , kytaru . lahev vína a nahou ženu.

A s těmi špatnými zkušenostmi - no tak dobrá. Jsi si jist , že je něčí země "moje"? Že křovák patří striktně do křoví , muslim striktně do Asie či Afriky a Čech pod horu Říp? Já si myslím , že lidé patří na planetu Zemi , ta dočasně do solárního systému , ten dočasně do Vesmíru a ten dočasně do soustavy vesmírů...ale "moje"?---
27.10.2018 - 22:58 | Filtr
(Býk) player » Anilah
Jenomže 95% těch , co měli silnou vůli koncentrák stejně nepřežili. Přežili ho ti , kteří se tam dostali až na závěr. Teda - pokud mluvíme o vyhlazovacích , kterých byla většina. A co se týče těch - jak ty říkáš bachařů, tak těch taky moc nepřežilo , těch pár , kteří se stačili spakovat a zmizet kamsi do Argentiny , ale moc jich nebylo. a to proto , aby mohli zbytek života trpět.
28.10.2018 - 07:58 | Filtr
(Ryby) MG34 » player
Takže se proti xenofobii vymezuješ? A nechceš ji raději poznat a naplno s ní žít, abys ji pochopil a ztratil vůči ní předsudky?

Člověk je teritoriální tvor. Ostatně jako většina jiných tvorů na této planetě. Zábor teritoria je jeden z hlavních projevů našeho života. Zabíráme si svoje domy a zahrady - anebo chceš, aby ve tvém domě mohl kdykoliv kdokoliv cokoliv? Třeba posprejovat zevnitř všechny zdi nebo zatopit parketama?

Národní uskupení si zabírají víceméně ucelená území - je to dědictví po našich předcích, o které pečujeme. Umožňuje nám to žít v +- stabilních legislativních, kulturních a hlavně jazykových podmínkách. V tomto +- platí právo silnějšího, tedy kdo si co ubrání, to má. Třeba taková Ukrajina byla prostě slabá a přišla o Krym. Takže ano, země je "naše", dokud ji ubráníme. Tak to bylo vždycky a tak to vždycky bude - ne že "bude naše", ale "bude naše, dokud ji ubráníme".

Tahle doba je ale snad první v historii, kdy se silnější dobrovolně vzdává slabšímu (i tím, že si zakazuje tu tzv. xenofobii). A pak to dopadne tak, že "nově příchozí" dotyčnému zakážou to jeho banjo, chlast a nahé ženské, kterýma je vítal. Nějakou dobu to potrvá - ty se toho asi nedožiješ - seš sobec, jde ti jen o tvůj život, děti nemáš (?), takže to neřešíš. V národním kontextu je ale odkaz dětem jedna z nejdůležitějších věcí. Jak jsem psal v prvním odstavci (je míněn vážně) - udělej něco s těma tvýma předsudkama. Možná kdybys měl dítě, mluvil bys jinak. A možná ne, ale dokud to nevyzkoušíš, tak nevíš. Takže se v tomto ohledu možná raději s těmi předsudky drž při zemi. Spíše tvoje "po nás potopa" by tu mělo stát na pranýři...
28.10.2018 - 08:05 | Filtr
(Ryby) MG34 » player
Vyhlazovacích táborů nebyla většina.

https://cs.wikipedia.org/wiki/…

Kam tou lží o většině míříš? Bráníš si nefér prostředkem ohroženou vlastní konzistenci? :5:
28.10.2018 - 10:05 | Filtr
(Býk) player » MG34
No jak je vidět z přiloženého obrázku , tak teritoriální tvor není. Ba naopak. Je tvor stěhovavý a dobyvačný - zatím. Kdyby byl teritoriální , tak by svá teritoria napříč věky tak hladce neopouštěl.

A k tomu zabírání. Když si postavím svůj dům , je můj. To je jasný. Ale postavil si snad někdo Zěměkouli , aby mohl tvrdit , že je jeho?


Třetí část k zamyšlení: co když náhodou mají moslemíni pravdu? Co když Zemi stvořil Alláh a je potřeba všechno jiné vykořenit , tudíž je tu nějaký boží plán? Existuje tahle pravděpodobnost? Co když náš život takhle , jak běží je už za hranou možné tolerance a přímou linkou k vymření?

Za čtvrté - jelikož do jejich zemí sem tam cestuji , vím , jak je to s tou jejich zbožností. Oni sem neprchají proto , aby zde šířili islám ale proto , aby se před ním někde schovali. Teda takhle - jejich naprostá většina. A každá další generace je míň a míň zbožná. Jistě - existuje ještě stále koncentrace moci v jednotlivých separovaných komunitách , všude se mužovi líbí např udržovat moc nad ženou prostřednictvím "božích nařízení a dogmatů" , ale tak , jako si západní svět "zohýbal" víru v boha ke své potřebě a desatero se už dneska moc neřeší , totéž postupně zřejmě čeká i našeho "sousedního" boha. Alespoň já to tak vnímám dívajíc se na jejich "oddanost" Alláhovi. Ještě jedna generace staré školy , možná dvě. Samozřejmě - vždycky někde bouchne nějaká bmoba , vždycky bude na čem makat, to ano. Ale stejnak. Čekají nás s největší pravděpodobností tak obrovské klimatické a ekozměny, že národy už budou v pohybu prakticky nepřetržitě.

Nicmnéně - pokud chce protagonistka držet "rádoby vydobyté" , může v klidu kandidovat , stát se osobností , pak se přes parlament prolomit ka zrušení šengenu , a vyzbrojit armádu a českou kotlinku obezdít hradbami. Ale takhle - tímto s touhle filosofickou debatou končím , protože nemá žádný smysl. Co se politiky týče , člověk druhého zpravidla nepřesvědčí. Ale všechno . co si nosíme je stejnak do nás vimplantováno kýmsi - smrtelníkem odnaproti.
28.10.2018 - 11:11 | Filtr
(Ryby) MG34 » player
Z jakého přiloženého obrázku? Teritoriální a stěhovavý/dobyvačný se nevylučuje, ale naopak potvrzuje - občas teriotorium nevyhovuje, tak se změní anebo se mění cyklicky a o to větší se musí zabrat. Navíc je tu ten boj, vyhovující teritorium se prostě dobrovolně neopouští.

Když si postavím "svůj dům" - kdo ti dal právo si ho postavit tam, kde je? Kdo ti dal právo použít suroviny, kterés použil? Je to stejná situace - i v tomto malém měřítku provádíš zábor zdrojů - ten je pro tebe jakože legální/koupený (ale pro někoho z jiné části planety nebo vesmíru legální být nemusí - a má pravdu). Je to jen o síle, že si to dovedeš (zprostředkovaně přes stát) udržet ve své moci.

Jestli má islám pravdu se zjistit nedá, takže tuhle otázku vůbec neřeším. Řeším jenom to, jak dalece mi to zkouší zasáhnout do života. To spíš ty bys měl mít obavu - chlast, zábava, cizí ženské - to se v islámu všechno zakazuje a trestá - tohle by ti zasáhlo do konkrétně tvého života dost radikálně.

To tvoje začtvrté je kec - proč by tu jinak stavěli mešity, když před tím prchají? Před čím prcháte? Před islámem. Co nám sem přinášíte? Islám...

"každá další generace je míň a míň zbožná" - tak tohle je zatím největší tvůj kec - většinu těch velkých teroristických útoků provedli právě příslušnící až dalších generací přistěhovalců... A o tom to je. I ti Němci tu v Sudetech tisíc let žili v klidu a projevili se až když na to uzrála doba. Vždycky je to časovaná bomba...

Izolacionismus/xenofobie je skutečně čistě politická volba - a jako taková nesmí být KRIMINALIZOVÁNA. O tom to dnes je - kriminalizací legální politické volby si pod sebou řežeme větev...
28.10.2018 - 14:45 | Filtr
(Býk) player » MG34
Jeď se tam podívat , jak se "hrnou" do mešit. Od Turecka po Egypt.

A zbožní jsou - ale sem tam někdo. Jo , Ramadán dodržej , to jo , ale s čím dál větší neochotou a ještě při tom podváděj. Počkej dvě generace , uvidíš sám. Za dvě generace s i jejich děti budou střílet mrtvolky u kompů a do mešity budou chodit turisté.

a už jdu z týhle velehnusný diskuse pryč.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-140
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »