´A proč musím do té práce?´


14.09.2018 - 11:27
(Kozoroh) Bosch
´A proč musím do té práce?´
Když mně to tam tak nudí nebaví ubíjí a mám určitě na víc než denně dřepět zbytečně 8 hodin v práci která mně už nic nového nepřináší? A ten systém..co mně nutí takové věci dělat protože ho pořád ještě nikdo nezměnil aby se takovým jako já žilo a dýchalo lépe?
Nebylo by nějaké řešení? Abych nemusel svůj drahocenný čas trávit mezi těmi všemi průměrovanými zmetky okolo?

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3
Řazení:
14.09.2018 - 11:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak dělej něco, co tě baví. Ízy.
14.09.2018 - 11:42 | Filtr
(Rak) RainMan22
Proto, aby jste měl za co žít. Nejlepší to mají ti, které živí co je baví. Ale není třeba smutnit. Dělám čísla a ta napovídají, že se vše změní. Nějaký ten rok to bude trochu trvat - změní se úhel pohledu. Vídám to dost hodně. Jinak já to mám taky. Kámoš, když to měl, tak jistou sníženou "vůlí" si nadělal potíže. A nyní bych řekl, že září. Tak hodně "vůle" :).
14.09.2018 - 11:57 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » .
:61: tak přesně tahle odpověď se dala čekat... a dokonce bylo zřejmé, od koho. :4:

Jenže tak jednoduché to není, to bychom asi neměli žádné popeláře, řezníky, čističe žump, apod. "populární profese".... :3:

Všichni bychom se živili jen sportem, uměním a baskingem a nebo "vydělávali na lehátku z pláže"... :61:
14.09.2018 - 12:02 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » RainMan22
Přesně tak, těmi dvěmi prvními větami jsi to vystihl. Je mnoho vyvolených, ale málo povolaných. Většina lidí dělá to co musí, protože potřebují platit náklady za živobytí. Takže je potřeba dělat to, co nás uživí a najít si k tomu vztah, změnit úhel pohledu, jak píšeš.
14.09.2018 - 12:22 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » .
ještě dovětek - př. můj exmanžel je velmi výtvarně a umělecky nadaný, celý barák mám vyzdobený jeho olejomalbami... a živí se něčím diametrálně odlišným. Vždy, když k nám přišla nějaká návštěva, která ty obrazy obdivovala, tak vždy došlo na otázku, proč se tím malováním neživí. A muž odpovídal, že bychom pošli hlady, jelikož jeden obraz maluje průměrně dva měsíce a bez akad. titulu za něj sotva dostane požadovanou částku.
14.09.2018 - 12:29 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Znovuzrozená
To by se dalo obejít. Třeba by řekl, že od "akademika :4:" by stál 500000,-, ale protože to on není, je to jen za 250000. Dva měsíce by se i s tím dalo vyjít :5:
14.09.2018 - 12:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » .
to nemůžu neboť bych se tím dostával do konfliktu s morálem

aneb jak praví můj oblíbený autor John Gray
"Miliarda balkónů obrácených k slunci

Prosperita nemůže pokračovat bez vynalézání nových neřestí. Ekonomiku pohání požadavek neustálých novinek a její zdraví závisí na stupňující se výrobě.

Vyhlídka na „miliardy balkónů obrácených k slunci“ se ukázala být klamnou. V jednadvacátém století pracují bohatí víc než kdy předtím. I chudí jsou ušetřeni nebezpečí číhajících na ty, kteří mají příliš mnoho volného času.

Spotřební společnost žízní po všem úchylném a neočekávaném. Co jiného může pohánět ty podivné proměny v oblasti zábavy, které nás budou nutit kupovat?"

ps
tohle je literární žánr něco jako feuilleton
slouží jen k zamyšlení
možná podobnost s reálnými postavami je čistě náhodná :3:
14.09.2018 - 13:57 | Filtr
(Střelec) Kannál » .
to je právě to zásadní zjednodušení, na kterým si ulítávaj poslední generace, ale v důsledku nikam nevede. jsou to jen vlny na moři, který se přelejou a nic po nich nezůstane..

nevím jestli bosch dělá i věci, co ho nebavěj, ale aspoň dělá něco, co dává smysl a někam to vede.

dávát si jako hlavní konstantu zábavu je jako lunapark možností, kterýmu nakonec někdo vypne elektriku.
14.09.2018 - 14:01 | Filtr
(Střelec) Kannál
ty satyre :4:

holt krédo doby je - Jen ne žádný utrpení!

a s dítětem se samozřejmě vylévá i vanička.

tak to zkus těm mladejm vysvětlit bez satiry, že svoboda je spojitá nádoba poznané nutnosti a zábava zase povinnosti.

a že to samozřejmě vůbec nemusí znamenat šeď a zoufalství všednodennosti kterýho se tolik mileniálů bojí jak čert kříže.
14.09.2018 - 14:23 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Kannál
Zjednodušení to je, ale v základu má pravdu.
Jenže aby to někomu jednoduše fungovalo a uživilo ho to, musí být v tom co dělá hodně dobrej nebo aspoň žádanej :4:.
Pro mě třeba představa, že mě koníček žíví, je dost mimo realitu. Vím, že kdybych byl pod tlakem složenek, přestalo by mě to bavit a byl bych zase tam, odkud jsem chtěl pryč ...

No nic, je to složitý :4: :4:
14.09.2018 - 14:24 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Kannál
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tuhle diskuzi chápu jako parodii na mou diskuzi s otázkou "Jak udržet motivaci dítěte". Jenže to je tím pádem trochu mimo.

V dospělosti děláš i věci, které Tě nebaví - například jdeš na úřad, stojíš ve frontě na nákupu, já nevím co ještě. Můžeš dělat i práci, která Tě nenaplňuje na 100%. Jenomže máš motivaci, protože víš, že to, co děláš, právě někam vede - vždyť to sám zmiňuješ.

Pokud někdo dře od nevidím do nevidím a nadává, že ho to nebaví a ví, že není způsob, jak by ho to bavit mohlo, ať jde dělat něco jiného. Pokud je nešťastný všude, práce za to asi nemůže. :44:

Dítě ve škole na výběr nemá. Dnešní děti čím dál víc touží po adekvátním vzdělání, po vzdělání, které jde s dobou. Pokud se jim ho na půdě školy nedostane, je logické, že jsou zklamané. Neznám žádné rodiče (mám na mysli ty, kteří si nepletou svoje dítě s křečkem v terárku), kteří by si v tomto ohledu vyloženě věděli rady.

Moje hlavní otázka byla položena. Od Bosche se ale člověk doví jen to, že je pamperskosráč. :46: Tož to je hodně k věci, no.
14.09.2018 - 14:39 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Znovuzrozená
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Dovětek pěkný, a dál?

Však Sosnův táta maluje taktéž a živí se tím úspěšně. A taky není akademik. :1: Každý k svému. :3: Pokud je přesvědčený, že by takto pošli hlady, tak by pošli. To je asi jasné, ne? :4:
14.09.2018 - 14:40 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kannál
jo :15:
14.09.2018 - 14:41 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kannál
tak to jsi zvládl vysvětlit sám
14.09.2018 - 14:55 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Znovuzrozená
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jinak - jasně, že to byla očekávaná odpověď. Předpokládám, že tahle trucdiskuze neměla k založení moc jiných důvodů. :61:
14.09.2018 - 14:57 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » .
no problém je v tom že když někdo nemá chuť chodit do školy těžko pak nalezne odpovídající motivaci vyrovnávat se s tzv frustračním stresem, který sám život přináší
viz takzvaný "komplex pamprskových plín "
práh frustrační tolerance u takových lidí se posouvá až nakonec nejsou schopni žít běžným životem člověka začleněného ve společnosti, nejsou schopní pracovat a starat se o ostatní a žít v programu celku jako jeho přirozená součást

a nakonec i dítka uchráněná od tzv zprůměrovaného zmetkového apatického mainstreamu jsou pak později stejně odkázána na práci této většiny a na její libovůli kupovat od takto vysoce inteligentního tvorečka jeho produkty aby se uživilo.
má však permanentní potřebu být jinde neboť tento okolní lidský "hnůj" tvorečka po celý život ubíjí svým plebejstvím
má však stále očekávání jakési samozřejmé povinnosti tohoto hnoje jeho "výjimečnost" krmit podporovat rozvíjet a snad i chválit?
odkud se asi tak bere ten samozřejmý předpoklad?
14.09.2018 - 15:07 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » .
dál je to o tom že teorie je od životní praxe zpravidla velmi vzdálená
14.09.2018 - 15:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ano, samozřejmě, ale s mým původním tématem to stále nesouvisí.

Jsi si vědom příčiny (dvakrát podtrhnout) toho, proč děti nemají chuť chodit do školy? A mám na mysli děti jako je moje sestra. Chápeš, o čem mluvím, co vlastně řeším ve své diskuzi? Protože tohle to opravdu není.

Po týdnu ve škole asi šestileté dítě netrpí dojmem, že ono je to jedinečné a ostatní mu mají líbat nohy. Vždyť si ani neurčí, že to tam pro něj není, naopak strašně touží po tom, aby ho to bavilo. Tak kde je teda problém? A JAK Z NĚJ VEN, jsem se ptala, že...

Co se týče teorie/praxe, s tím souhlasím naprosto. Proto je zajímavý, že v mé diskuzi vedle jsi asi jediný, kdo se ohnal ryze teoriema. :20: Ačkoliv mi šlo hlavně o to, jak to řešit prakticky. No, budiž, můžeš být rád, že off topic příspěvky toleruju bez omezení. :61:
14.09.2018 - 15:22 | Filtr
(Střelec) Kannál » .
v dospělosti děláš spoustu věcí které tě nebaví protože jsi nepřišla na to kdo opravdu jsi a nezměnil se tím pocit ve tvém těle.

když se změní chemie tvého těla a bioenergetické pole pak není tak podstatné jestli si svištíš s jednorožcem na modroobláčku nebo stojíš ve frontě na mlíko.

prostředí na tebe vliv samozřejmě mě, ale dokud ve svém těle nepřijdeš na způsob, jak se můžeš cítit opravdu dobře i uprostřed školní šedi, budeš nucena se vypořádávat se školní šedí i když se před ní budeš snažit utíkat.
šeď tě doženě stejně, jen jinde a v jiné podobě.

děti touží po tom cítit se dobře při tom co dělají a kdo jsou, něco jako téma adekvátního vzdělání je jim u zádele.
14.09.2018 - 15:29 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Kannál
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ano, děkuji. :68:

Jak bys toto teda prosím aplikoval na výchovu malých dětí? Jak bys jim vysvětlil, že se nemůžou učit španělštinu, ale musí zase psát písmenko A?

Myslím, že nějaký řeči o změně chemie a bioenergetického pole asi nejsou zrovna na místě, teda pokud nejsi Buddha a k tomu nepřeneseš své naprosto dokonalé spirituální nastavení nějakou kouzelnou mocí i na svoje děti. :4:

"děti touží po tom cítit se dobře při tom co dělají a kdo jsou" - ano, to je přesné. Takže to jsi aplikoval do praxe jak, z hlediska školství (ale klidně i z jiných hledisek)?
14.09.2018 - 15:29 | Filtr
(Střelec) Kannál » Buddha/2
jsem rád, že mě moje koníčky neživěj.

přestaly by mě bavit, protože bych přestal mít pocit volby - že můžu, ale nemusím
přestal bych je dělat s postojem relativní otevřenosti.
míň bych riskoval, mnohem víc požadoval.

nesmysl :4:
14.09.2018 - 15:48 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » .
Khali, Khali, ty jsi nic nepochopila.... :63:

Přece když mám něco rád, něco co mne baví a naplňuje, tak vím, že to nemusím nutně dokončit, dnes, nebo zítra, nehoní mne termín, zákazníci, vyprazdňující se konto...

Pokud se tím začnu živit (a může mne to jakkoliv bavit), tak většinou je tam rozpor kvantita x kvalita. Tím se nikoho nechci dotknout, ale většinou to tak je.
(Mimochodem Sosnův tatínek nebere důchod? Věřím, že maluje právě proto, že ho to baví, ne proto, že je to jeho živobytí)

Já bych se taky ráda věnovala jenom astrologii (nebo i jiným zájmům, které mám), ale vím, že mne to neuživí, tak dělám něco naprosto odlišného. Jen velmi nerada bych rozšiřovala řady "Joland", které obchodují s lidskou hloupostí. :3:
14.09.2018 - 15:52 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » .
Možná..... ono se to tu často opakuje ... o vyjímečných lidech, nadaných dětech, geniálních umělcích, elitářích... ale holt jak správně podotkl Bosch - budou odkázáni na ty šedivé průměrné zmetky, kteří jejich "dílka" budou kupovat a financovat.
Budou? :63:
14.09.2018 - 15:54 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Kannál
..."jsem rád, že mě moje koníčky neživěj.
přestaly by mě bavit, protože bych přestal mít pocit volby - že můžu, ale nemusím"...a vvvo tom to je :15:
14.09.2018 - 15:56 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Buddha/2
:61: Jo, ale kde brát každý druhý měsíc kupce ochotného zaplatit za "no name" obraz čtvrt melounu? :63: :61:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-57
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »