Díval se někdo na diskuzní pořad s Jílkovou ...?


09.09.2018 - 12:53
(Ryby) Roseanne
Díval se někdo na diskuzní pořad s Jílkovou ...?
...O kartářkách a kartářích.. jaký to na vás udělalo dojem? ..Mě šel mráz po zádech ...

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
09.09.2018 - 14:46 | Filtr
(Střelec) Štěpán T.
Domnívám se, že astrologie jako taková nepatří mezi hadačské disciplíny. Je to esoterní, tj.skrytá nauka, která rozhodně není pro každého, a to i ve smyslu, že mnoho povolaných, ale málo vyvolených, dneska dělá horoskop každý druhý, ale přitom nemá ani ten nejmenší základ...A on výklad horoskopu opravdu není jen o tom odříkat jednotlivé aspekty a postavení jako seznam. Z mého úhlu pohledu je škoda, že v tomto bulváru vůbec lidi, co mají něco společného s astrologií, vůbec ztrácejí čas. Vůbec byl nebyl proti tomu, aby astrologie z médií postupně úplně vymizela, aby to byl jen jakýsi zcela nenápadný ostrůvek pozitivní deviace, co by na sebe vůbec neupozorňoval a lidi si ho nacházeli sami. Pročistila by se od všelijakých kejklířů, lidí, co na ní bezostyšně rejžují i "mediálních hvězd" typu Baudyš, přestala by být bulvární, a hlavně, pokud by s ní někdo chtěl mít něco společného, musel by vynaložit aspoň trochu námahy...ne jako dnes, kdy přichází na bezmála zlatém podnose.
Také si myslím, že astrologie už je v pozici, kdy sama sebe fakt nemusí obhajovat...zvláště ne mezi lidmi podobného ražení. Ať si čtenáři Blesku a diváci TV Nova věří, čemu chtějí, ale zrovna jim bych se tedy fakt nepodbízel. Jestli si někteří myslí, že jsme šarlatáni, a to jen díky jakémusi obskurnímu tv pořadu, pak jim budiž přáno. Já ocením spíš ty, který věří astrologii díky svému vlastnímu úsudku.
09.09.2018 - 16:25 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Mně šel taky mráz po zádech, ale z toho, jaký lidi tam zve a jak ten pořad vede :3:
09.09.2018 - 18:40 | Filtr
(Býk) player
Jdu zkouknout.
09.09.2018 - 20:54 | Filtr
(Váhy) Jupíí
Tak jsem koukla. Mě tedy nezaujalo nic.Kdybych neměla svojí víru, tak asi po tomto pořadu jí nezískám. Tyto vědmy neznám, snad jen jsem slyšela o Regině od známého. Ani z řad skeptiků nevzešlo nic kloudného.
09.09.2018 - 20:59 | Filtr
(Váhy) Jupíí » Mici Angóra
Jo takhle nějak jsem to vnímala :4:
09.09.2018 - 21:19 | Filtr
(Vodnář) mili111
Sem se jak blbec koukla...no co jsem čekala :4:...bóže..uf.. :28: :4:
09.09.2018 - 23:37 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Jupíí
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Drzá Fikce, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Skeptici se hlavně moc nedostali ke slovu a hlevně se ptali, ale i to byl důkaz sám o sobě, kkdo má v tomto případě navrh.
09.09.2018 - 23:39 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Drzá Fikce, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Koukal jsem na to a docela jsem se bavil. Skeptici sice toho moc neříkali, ale i tak si své oponenty nakládali jak hermelín....
10.09.2018 - 08:19 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Drzá Fikce
Tak jistě, když tam Jílková jako protistranu pozve někoho, kdo ze sebe nedostane kloudnou větu nebo není schopen využít (uznávám, že malý) nabídnutý prostor. Paní Yolanda no comment, zajímalo by mě, jestli si od ní s jejím projevem 1) vůbec nechá někdo vyložit a 2) něčemu z toho porozumí (myslím, co se češtiny týče). Jinak to, že existuje něco s názvem Evropská rada skeptických organizací mě nesmírně pobavilo, Jeronýma Klimeše si jako psychologa vážím, škoda, že si v době, kdy se mu rozpadl ten "osudový" vztah, kvůli kterému napsal knihu Partneři a rozchody nenechal udělat horoskop, myslím, že by tam bylo všechno vidět. Ještě zajímavější je, že zmínil jen to, že je původně vystudovaný geolog, ale že se chtěl původně stát knězem (a nakonec to neudělal, protože by nezvládl celibát), o tom se nezmínil - asi nechtěl udělat špatný dojem na vedlestojícího předsedu klubu ateistů nebo čeho. Btw. opravdu si někdo založí kariéru na tom, že se sdružuje s jinými lidmi stejného názoru a společně ohnivě hlásají, že Bůh není? :4:
10.09.2018 - 09:01 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Obvykle se na to nedívám,ale tady jsem ze zvědavosti tu chybu udělala. :4:
Jako to co tam probíhalo nebyla diskuze a už vůbec jsem nazaregistrovala argumenty,ani z jedné strany.Udělalo to na mě dojem asi takový,jako bych se dívala na trhu na hlouček drben které se přdhánějí v tom,která má víc úlovků. :3:
A házet tam od pasu,že se někomu stane neštěstí,jako jakási vyhlášená Regina,o které jsem nikdy neslyšela a která sebou přivedla pro jistotu paní,která se vykřesala z rakoviny protože jí to řekla,tak to už byl pro mě vrchol hnusu.
10.09.2018 - 10:35 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Mici Angóra
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Drzá Fikce, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To sdružení s jmenuje Sysifos a funguje od devadesátých let (snad se nepletu v datu). No, čím začít....
Tahle skupina se snaží potrvdit, či vyvrátit jednotlivé věci z hlediska jejich "účinků" vykládaných jejich zastánci. Dávám to do uvozovek, jelikož zkoumají paranormální jevy, hodně probíraná byla i biorezonance apod. Nicméně jsou tam lidé, kteří se zajímali o různé ezoterické myšlenky.
Nicméně po boku pana ateisty byl i významný teolog, který taky pronesl pár zajímavých myšlenek.
10.09.2018 - 10:58 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Drzá Fikce
Týpek ze Sisyfa byl v publiku, já mluvím o Tomkovi, co stál vedle Klimeše a reprezentoval spolek Ateisté ČR...
10.09.2018 - 12:25 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Mici Angóra
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Drzá Fikce, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Všichni jsou ze sisyfos. To, že je někdo ještě někde, není podstatné. Claire je prezidentka, i když byla představena jako prezidentka klubu skeptiků, ale ten spolek má název Sisyfos.
10.09.2018 - 12:42 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Drzá Fikce
Ok, máš pravdu...jinak mě docela baví, že transparentní účet Sisyfa se skládá ze samých materialistických čtyřek :4:
10.09.2018 - 12:43 | Filtr
(Střelec) Štěpán T. » Drzá Fikce
Něco málo o tom, kdo byl Sisyfos:

Sisyfos byl zakladatelem města Efyra, později známého jako Korinth, zasloužil se o rozvoj loďstva a obchodu, ale jeho současníci ho znali spíš jako darebáka. O Sisyfovi se říkalo, že je nejchytřejší z lidí, nebo také, že je ze všech nejprohnanější.

Oženil se s Meropou, jednou ze sedmi dcer Titána Atlanta. Jejich synové se jmenovali Glaukos, Ornytión a Sinón.

Meropé měla pěkné stádo dobytka, ovšem Sisyfos brzy vypozoroval, že stádo je stále menší, zatímco stáda blízkého souseda Autolyka se rozrůstají. Jelikož Autolykos byl v kraji známý jako mistr krádeží (pomáhala mu schopnost měnit podobu ukradených zvířat, schopnost, kterou ho obdaroval otec Hermés), snažil se Sisyfos na něho vyzrát. Povedlo se mu to tak, že na kopyta dobytka vyryl a olovem zalil slova „Ukradl Autolykos“. Když následující den šel po jasných stopách zanechaných dobytkem, došel do Autolykových stájí. Zloděj byl usvědčen. Zatímco se sousedé dohadovali se zlodějem, Sisyfos vstoupil do domu a svedl Autolykovu dceru Antikleiu, která se krátce nato stala ženou argejského krále Láerta. Antikleia otěhotněla a porodila chlapce – Odyssea. Jak jeho příznačná lstivost, tak vytrvalost byly dědictvím po otci.

Pomstil se svému bratru Salmóneovi, který mu sebral thessalský trůn. Udělal to tak, že svedl jeho dceru Tyró, ta mu zplodila dvě děti, ale když se později dozvěděla, že jeho motivem nebyla láska, nýbrž nenávist k jejímu otci, obě děti zabila. Sisyfos ovšem vznesl proti Salmóneovi falešné obvinění z incestu a vraždy a vyhnal ho z Thessálie.

Na svůj prospěch hleděl i tehdy, když říční bůh Asópos hledal ztracenou dceru Aigínu. Sisyfos věděl, že ji unesl nejvyšší bůh Zeus, a věděl také, kde ji schovává, ale Asópovi to prozradil až po slibu, že mu dá na korinthském hradě nevysychající studnu. Zeus se musel zuřivému Asópovi ubránit metáním blesků.

Zeus Sisyfovi neprominul a za prozrazení tajemství bohů ho navěky potrestal. Nařídil svému bratru Hádovi, bohu podsvětí čili Smrti, aby Sisyfa odvlekl do Tartaru, propasti věčné temnoty. Jenže Sisyfos Háda přelstil, nasadil mu jeho vlastní pouta a několik dnů ho držel ve svém domě jako vězně. To způsobilo na světě chaos, protože nikdo nemohl zemřít. Háda vysvobodil bůh války Arés a Sisyfa Hádovi vydal.

Sisyfos se však nevzdával. Než ho Hádés odvedl do podsvětí, stačil nařídit své ženě, aby ho nepohřbívala. V Hádově paláci vyhledal Hádovou manželku Persefonu, namítal, že jako nepohřbeného ho v podsvětí nemohou držet, a lstivými řečmi ji přesvědčil, že se vrátí na zem jenom potrestat málo truchlící ženu a do tří dnů bude zpět. Protože slib nesplnil a nevrátil se, byl povolán Hermés, posel bohů, aby ho přivedl, třeba násilím.

Sisyfos byl přiveden a příkladně a krutě potrestán. Soudci mrtvých mu přikázali, aby tlačil obrovský kámen na kopec a na druhé straně ho skutálel dolů. Jenže to se Sisyfovi nepodařilo, kámen mu vždy těsně pod vrcholem vyklouzl a valil se zpátky dolů. Sisyfos musí začínat stále znovu. A tak je navěky k smrti unaven, trpí marností svého počínání a bezvýchodností situace, na niž je i jeho příslovečná chytrost krátká.

(Nevím, zda to těm vědcům úplně nedošlo, po kom že se to pojmenovali. Není totiž důležité, jak byl Sisyfos potrestán a co v důsledku toho dělá, ale za co byl potrestán...)
10.09.2018 - 12:44 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Štěpán T.
Zrovna jsem o tom přemýšlela, že si možná někde vzadu jsou vědomi marnosti svého počínání a že ty "pavědy" nemají šanci potřít :1:
10.09.2018 - 12:57 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Mici Angóra
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Drzá Fikce, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To je recese....
10.09.2018 - 13:02 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Drzá Fikce
Že by byli až tak daleko? :2:
10.09.2018 - 15:24 | Filtr
(Váhy) Jupíí » Štěpán T.
Děkuji, neznala jsem to.To tedy obdivuji, jak si někdo může takto jmenovitě pamatovat celý ten propletenec :15:.
10.09.2018 - 16:10 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Štěpán T.
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Drzá Fikce, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mohu se zkusit zeptat na důvod. I když zas na druhou stranu taky víme, jak bohové byli popisováni. Nicméně i z toho je to patrné. Možná je to o myšlence postavit se bohu. Nicméně už chápu to ocenění "bludný balvan", které se uděluje každý rok za nejhloupější teorie ve vědecké sféře.
10.09.2018 - 16:12 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Mici Angóra
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Drzá Fikce, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No jde hlavně o fakt, že valná většina skeptiků, včetně prezidentky, se o ezoteriku zajímalo. Takže bych se tomu vůbec nedivil.
10.09.2018 - 16:16 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Drzá Fikce
Tak to já asi vznesu dotaz, proč je to číslo účtu zrovna takové, proč ne třeba 666....to by taky šlo :3:
10.09.2018 - 16:33 | Filtr
(Střelec) Štěpán T. » Drzá Fikce
Ve zkratce - Sisyfos byl nafouklý ješita, nabob a vychcánek, co se chtěl rovnat bohům a co nerespektoval přirozené zákonitosti a dělal si co chtěl bez ohledu na následky, protože si myslel, že mu to projde. No, neprošlo. Všechno má své následky. Každý čin je jako kostka domina. Antičtí bohové opravdu byli různorodí a ne vždy úplně čisťouncí a bezúhonní...ale aspoň respektovali, že svět běží podle nějakého řádu. Dokonce často sami pykali za svá špatná rozhodnutí.

Vědci si asi myslí, že podstatné je to, že Sisyfos dělá zbytečnou, nikam nevedoucí práci...ale přitom to je až ten zcela nepodstatný důsledek toho, že se nerespektuje přirozený řád světa, že si každý dělá, co se mu zachce, že se chceme rovnat bohům, že si myslíme, že pro nás žádná pravidla neplatí. Ostatně, věda přece s ničím takovým, jako je morálka, spravedlnost, altruismus, přirozená rovnováha, nepracuje. Neumí zvážit a změřit lásku, víru, touhu, disciplínu, vůli...

Mám za to, že něco ze Sisyfa má v sobě třeba David Rath. Už je ve stadiu, kdy je chycen a souzen, ale stále se z toho ještě chce vykroutit, stále si myslí, že on přece může všechno. Nepochybuje o ničem, co dělá, on je přece ten výlučnej, ten "mocný vladař", ten, na kterého se ta univerzální spravedlnost nevztahuje. Tak uvidíme, jaký to balvan dostane od univerzální spravedlnosti (a zda ho vůbec dostane od té pozemské)...
10.09.2018 - 17:23 | Filtr
(Váhy) Buddha/2
Jílková by byla dobrá trhovkyně nebo dryáčnice :4:
Ale diskuzní pořad podle mě vypadá jinak.
A vůbec, u nás narazit na diskuzi, kde se respektuje aspoň základní pravidlo - nechat domluvit protistranu, je umění nebo velká klika. Kolikrát už jen výběr pozvaných je kontraindikace :40: :4:
10.09.2018 - 20:35 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Petr204, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak jsem se na to taky podíval a je neuvěřitelný,jak dokážou být lidi naivní.Dnes jsem se zamýšlel,proč máme periférní vidění a proč slyšíme zvuky jen v určitch frekvencích a jediný,co mě napadlo je,že když lidi nedokáží oči používat,tak aby viděli co nejvíc a nehleděli pouze úzkým pruhem,tak co by asi vymysleli,kdyby slyšeli zvuky ve všech frekvencích.Tím chci říct,že jediný,co existuje je přítomnost,jak minulost i budoucnost je pouze v myšlenkách.A tady je potřeba opravdu oči otevřít a vidět realitu,přítomnost.Znám spoustu lidí,co řeší pouze minulost a budoucnost,ale život je v přítomnosti.
Už si nepamatuju,čí je to výrok,ale je pravda,že pravda bolý a bolest osvobozuje-přiznat si,že žijem různými bludy velmi bolý,ale osvobozuje.
Příspěvky: 1-25 26-45
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »