"Může za to" srpen/konec léta?


07.09.2018 - 22:06
(Vodnář) aquikez
"Může za to" srpen/konec léta?
Proč je toto období končícího léta pro mě v posledních čtyřech letech vždy utrpením? A vždy se tak děje cyklicky v tento měsíc? Lze to nějak astrologicky vysvětlit? Je možné nalézt něco v mém horoskopu? Popřípadě u osoby, která s tímto souvisí? - bohužel znám pouze tyto údaje: 6. srpen, 1995, Plzeň.

Z hlediska logiky věci snad chápu - klasický nekompatibilní vztah. Ale že k jakési katarzi dojde vždy v srpnu, to už si sama nedokáži vysvělit. Proto se obracím s prosbou na Vás, snad to zase není nešťastně položená otázka a bude zde nějaká odezva :-), děkuji! :74:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3
Řazení:
08.09.2018 - 05:23 | Filtr
(Rak) Urania
No určite tam je niečo čo hovorí o niečom takom, to cyklický sa opakujúce hovorí o tom že už treba preťať ten gordický uzol a zmeniť niečo, aby sa to neopakovalo. Ja mám aspoň teda začiatok mesiaca mojich narodenín nejaký úľavový a dokonca aj ten deň, takže ja mám pocit že mesiac mojich narodenín je ku mne dobre nastavený.
08.09.2018 - 09:57 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Tak jestli je to ještě ve Lvu, tak bych v tom logiku viděla, máš planety ve Štíru, Vodnáři, Býku. :17:
08.09.2018 - 10:27 | Filtr
(Býk) player
Tak jestli to takhle máš už 4 roky za sebou...

A pokud ve vztahu trpíš , změň personál. Vztah by měl být od toho , aby se člověk krásně poměl.
08.09.2018 - 12:45 | Filtr
(Vodnář) aquikez » Urania
Děkuji za odpověď :-) Takže by to mohlo být vyloženo tak, že z pohledu bývalého partnera (on je narozen v srpnu) mu vždy cosi změnilo jeho myšlení, pohled na věc... zdá se, k lepšímu? :25:
08.09.2018 - 12:48 | Filtr
(Vodnář) aquikez » Mici Angóra
Děkuji za odezvu! :-) Z toho tedy vyplývá, ukončit to navždy? Přemýšlím, co mi to říká, stejně tak to, proč má tendenci se to vracet. Je to má hloupost, anebo to tak mělo být? :25:
08.09.2018 - 12:54 | Filtr
(Vodnář) aquikez » player
Děkuji Vám za reakci! :-)

To máte pravdu, jen jsem v tom asi hledala nějaký hlubší smysl, že se to vrací, že to tak má asi být, že dávat další šance je lidské, odpouštět je lidské a že když se to vrátilo, asi to tak mělo být.
Měla jsem totiž tak trochu pocit, že se od sebe máme učit a že v tomto případě jsme si oba nejen učiteli, ale i žáky zároveň - proto by to "mělo mít" pokračování.

Neumím nejspíše odhadnout tu hranici, kdy už toho je přespříliš. :-)
09.09.2018 - 15:34 | Filtr
(Rak) Urania » aquikez
áno, môže to takto byť a je nespokojný a možno je to pre oboch šanca ísť lepšou cestou.
09.09.2018 - 16:02 | Filtr
(Střelec) Tsagaan Baavgai » aquikez
Hlubší smysl, má to tak být, máme se od sebe učit...jak já vám v tomhle rozumím! Víte, život je ale ve své podstatě mnohem jednodušší. Mně osobně se zásadním způsobem ulevilo až tehdy, když jsem pochopil, že vztahy tu jsou od toho, aby nám dělaly dobře, aby v nás vykřesaly navzájem naše lepší já...ale ne nějak filosoficky, ale zcela prakticky, bez nějakého přemýšlení o hlubokém smyslu. Zkuste aspoň na chvíli zapomenout na nějaký "úkol", smysl a podobné filosofické věci a jen si prakticky řekněte: dělá mi to, v čem teď jsem, radost? Pozvedává mne to? Dělá mě to lepším? Tím se řiďte. Uvidíte, že vám to změní život.
09.09.2018 - 17:58 | Filtr
(Vodnář) aquikez » Tsagaan Baavgai
Moc Vám děkuji za krásnou reakci ! :-) Teď tedy už jen "přeprogramovat" tu mysl, ony zlozvyky v myšlení, avšak to je ta nejtěžší část :/ :)
09.09.2018 - 17:59 | Filtr
(Vodnář) aquikez » Urania
Děkuji Vám, snad to tedy povede k té lepší cestě :-)
09.09.2018 - 21:44 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
No do nějakých velkých soudů bych se nepouštěl. Ale...
Ve Tvém radixu je výrazná figura polokříže planet Jupiter, Merkur, Luna v domech 1., 3. a 7. Navíc ve Tvém radixu je více disharmonických aspektů (včetně zmíněné silné figury polokříže).
Pokud si k tomu přibereš člověka (jedno, zda partnera, kolegu, zkrátka někoho, s kým máš nějaký druh vztahu), jehož Slunce a Venuše ve Lvu dotvoří Tvůj polokříž do plného kříže, navíc osobu, jež má v radixu jednoznačnou převahu harmonických aspektů (ano, Tvá slova o nekompatibilním vztahu jsou na místě), tak to jen těžko bude v souladu. Někdy si dotyčný může uvědomit, že ze své pozice může partnerovi pomáhat, protože jeho "úděl" je lehčí, ale častěji dochází k efektu, že "sytý hladovému nevěří".
Je nutno si uvědomit taktéž, že on jako Lev má vládcem Slunce. V období, kdy Slunce tranzituje znamením Lva, je on na vrcholu sil (na Slunce jsou navázány i Merkur s Venuší, takže často prochází Lvem v podobném období). V téže době u Tebe tyto planety tvoří figuru kříže (opozice na Merkur). Ani zde tedy není kompatibilita vás dvou.

Abys neviděla jen černě figuru polokříže ve svém radixu, tato figura je ohromným generátorem energie. Nutí člověka ke změně, k vyřešení problémů, jež značí (rozbor se mi úplně dělat nechce, alespoň nyní ne). Tím člověk figuru překoná a získává velkou sílu, takoví lidé jsou pak velmi schopní. Ale v pevných znameních se člověk často změně brání, odmítá ji a myslí si, že vše překlene pouhou výdrží.
09.09.2018 - 22:17 | Filtr
(Vodnář) aquikez » Sosna zvlčelý
Moc Vám děkuji za reakci :-) snad ji dobře rozumím...

Zapomněla jsem dodat, že astrologie a její pojmy jsou pro mne zatím něčím zcela novým. Proto se chci zeptat, pokud má člověk v radixu ony disharmonické aspekty, znamená to, že s kterýmkoliv člověkem bude nesnadné mít harmonický vztah?
Nebo jde pouze o dočasný stav věcí - "disharmonické období"; či snad pouze o kompatibilitu s touto osobou?
Nejsem si jista, zda vše správně chápu :-( a rozbor dělat nemusíte, nerada bych někoho obtěžovala :-) takže zatím Vám moc děkuji :-)
09.09.2018 - 23:08 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » aquikez
Ne, to v žádném případě tak není! Právě naopak může najít člověka, se kterým v synastrii bude mít podporu skrze příznivé aspekty. Ovšem ani to nestačí k tomu, aby přeskočila jiskra, nebo lidi dokázali budovat něco společného, čímž vztah vždy je. Zde zase napoví jiné druhy horoskopu (kompozit, relativ). A nakonec i přímo z radixu jeho nositele lze často vyčíst, jaké energie (vlastností) by měl být partner, aby jej doplňoval, vyhovoval mu.
09.09.2018 - 23:50 | Filtr
(Střelec) Drzá Fikce
Mohu to vzít z psychologické stránky. Nehledě na horoskop a názory ostatních je možnost, že před nějakou dobou se stal nějaký silný moment, který se vtěsnal do Vašeho podvědomí. Ve spojení nějaké osoby s touto dobou se lze dostat do jistých situací. A vypadá to na nějakou neuzavřenou kapitolu ve vašem životě.
10.09.2018 - 00:25 | Filtr
(Býk) player » aquikez
Jasně. Člověk se celej život učí a připisuje orgasmy a paradoxy. Ve svejch letech máš na jojoefekt mraky času a přespříliš je toho v ten moment , kdy se ráno vzbudíš a zeptáš se sama sebe : Co tu vlastně pohledávám? Jednoduchý. :3:

Víš , co funguje? Nekonečná řada vzniku a zániku. Takhle běží celý univerzum. Všechno , co vzniklo taky zanikne. I vesmír.
Vtip je v tom , že než zanikne , tak zatím platí , že co zanikne, to vystřídá něco jiného , nového.

Je taková rovnice. Mladej člověk do všeho narve maximum energie. Pak si časem uvědomí , že míň je někdy víc až nakonec dojde k absurdnímu závěru , že maximum je nic. :46:

Ale ani v tý chvíli si neodpustí další ataky života , jen to má to plus , že už to nebere moc vážně. Protože není moc co.
10.09.2018 - 13:15 | Filtr
(Vodnář) aquikez » Sosna zvlčelý
Děkuji :-) ! Pokud mohu ještě jednu otázku, může být takovýto člověk (s disharmonickými aspekty) bez partnera - čili bez pomoci/podpory příznivých aspektů, šťasným? Sám o sobě, se sebou..? :-)

Snad mi rozumíte :14: :17:
10.09.2018 - 13:21 | Filtr
(Vodnář) aquikez » Drzá Fikce
To zní zajímavě, jen si nedokáži vybavit, co by se mohlo stát, to už je asi na nějaké rodinné konstelace, možná ?
Zatím jsem ten koloběh připisovala právě připoutanosti, z obou stran - neuzavřená kapitola v našich životech byl tento vztah, vracel se však s příslibem vždy on a vždy on z nenadání v srpnu odcházel. Ale jaká jiná neuzavřená kapitola, na to jsem asi krátká... :24:
10.09.2018 - 13:29 | Filtr
(Vodnář) aquikez » player
Děkuji za odpověď, moc hezky se čtete :-)
Ano, tomu rozumím, pomíjivost, ale zvyknout si na ni, když člověk ulpívá, jak z toho svého programu v mozku/mysli tuhle část odinstalovat, a že tam těch dalších zlozvyků je ještě mraky. :23:
Ráda bych se lusknutím prstu stala tím člověkem s nadhledem, jaksi mi tyhle katarze nedělají dobře, ani fyzicky :14: - i když vím, že do našeho života vstupují právě proto, aby se člověk konečně z něčeho probral.
Chci to umět hned teď, už bez dalšího utrpení. Tak jak na to? :63: :4:
10.09.2018 - 14:00 | Filtr
(Býk) player » aquikez
To moc nejde. Někdo má kliku na srážku s nějakou pozitivní autoritou , která ho nadhledu naučí , ale jinak...my se měníme a přetváříme , ale ne ze dne na den.To už by muselo bejt. Prostě si to všechno musíš odžít , no...

Utrpení ale zrušit lze revolučně. Prostě vypadnout a zavřít se na chvíli před zbytkem světa. Třeba s erotickou pomůckou , dobrejma knížkama a plnou ledničkou.
10.09.2018 - 14:26 | Filtr
(Vodnář) aquikez » player
Děkuji Vám za reakci! :-)
Tak to asi spíše vlezu do té ledničky a pořádně se zchladím, aby ten neustálý vodopád myšlenek zamrzl. Pak už bude snad hezky :24: :117:
10.09.2018 - 15:13 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » player
Plájo Plájo :32:. S erotickou pomůckou sám před sebou nezdrhneš :4:
10.09.2018 - 15:14 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » aquikez
Může. A právě tak to má být. Najít svůj klid, svoji spokojenost. Zjistit, že mé štěstí není závislé na nikom jiném, že jsem to já, kdo to má ve svých rukách... A on má!
Lidé se pachtí za něčím, co není, hledají štěstí u druhých a věří, že s dobrým partnerem vše zvládnou. Že tak budou šťastní. Ale to bývá jeden z nejzákladnějších omylů, jichž se lidé neustále dopouští.
Vídáme to všude kolem sebe. "Kdybych měl takovou partnerku, takového partnera, všechno by bylo jiné!" Někdy dokonce tu šanci dostanou. A skutečně jsou šťastní. Na chvíli. Dříve či později se vrací tam, kde byli, pokud si problém nevyřešili! Vždy je to dožene.
Obecně tvrdím, že člověk má své štěstí vždy v sobě. (Nechme stranou takové extrémy, kdy jedinec má skutečně smůlu.) A buď s ním (na něm) pracuje, nebo ne. Ale nikdy ho nenajde v druhých! Tam pouze dočasně zapomíná... A o to tvrději mu to pak bývá připomenuto.
Člověk, který je srovnaný sám se sebou, je pak ve vztazích mnohem spokojenější. A to i z důvodu, že sám může být oporou a do vztahu netahá bordel. (Samozřejmě oporou v případech, kdy partner právě má své splíny, nikoli že na sobě nechá partnera parazitovat neustále!) Takový člověk je teprve zralý pro vztah. A může v něm fungovat plnohodnotně, mít i vztahy stabilní (ne každý to vyznává, ale otázkou je, zda to těm lidem skutečně vyhovuje, nebo to jen tvrdí, protože je to východisko z nouze; já nevím). A může budovat. Cítí se jistě, ví, co může nabídnout a že má co nabídnout.
Má to i ty výhody, že tito lidé nemají přehnané nároky na partnera. Nechodí za ním neustále s tím, že si musí vážně promluvit, netlačí partnera tam, kde ten se necítí dobře. Nemají k tomu důvod. (Nezaměňovat však s apatií; mouchy, snězte si mě!) Prostě se spokojeným (vyrovnaným) člověkem je radost být. A takoví lidé bývají rozhodně více žádoucí, než věčně nasraní a nespokojení jedinci, kteří budou jen fňukat a nadávat. Vždy je lepší koukat lidem do očí, než do :71:.

Takže ano, i bez podpory příznivých aspektů od partnera můžeš být šťastná. A pak můžeš být šťastná i v partnerství, podle toho, jaký typ partnerství preferuješ. Je to totiž hlavně o osobním růstu. A o ocenění i svých malých úspěchů. Jsou důležitější, než se zdá.
10.09.2018 - 15:15 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Buddha/2
No pokud z toho zblbneš... :32:
"To se mi ulevilo..." :4:
10.09.2018 - 15:43 | Filtr
(Vodnář) aquikez » Sosna zvlčelý
Děkuji Vám, toto bych si měla vytisknout a někam pověsit. :-)

Jen tedy umět najít svůj klid, srovnat se se sebou. To bude asi ten můj momentální úkol.
10.09.2018 - 16:20 | Filtr
(Střelec) Drzá Fikce » aquikez
Jsme lidi, nelze si pamatovat vše. Sice nejsem psycholog, ale každý náznak se v tomhle smyslu počítá. I sebemenší nepatrná věc může s člověkem dělat divy. Mám kamaráda, který mne schodou okolností v podobné situaci dosti pomohl. A schodou okolností je i na této stránce zaregistrován. Myslím, že by Vás to mohlo zajímat. Ale do ničeho Vás nebudu nutit. :1:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-74
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »