Mysl


30.07.2018 - 20:14
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Petr204, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====

Mysl
Zajímá se někdo o to,jak pracuje mysl?Dlouhou dobu jsem se snažil pochopit a zjistit,co je jejím hlavním úkolem,o co jí vlastně jde a přišel jsem na to,že nás má pouze chránit(víc to rozebírat ted nechci,jde mi o jinou věc) a udělá cokoliv,jen abychom jí poslechli,třeba ztratíme na chvilku hlas,rovnováhu,prostě cokoliv.
Co mě na tom nejvíc fascinuje je,že jsou situace,kdy i když dopředu vim,že mě žádný riziko nehrozí a snažim se být plně vědomí,stejně je to silnější než já a dokonce můžu mít pár vteřin okno a když se snažim vybavit,co se stalo,tak to mysl zkresluje.Podle psychologie je to úplně normální,je to reakce na emoční šok.Samozřejmě jsem se snažil všechny šoky zpracovat a racionálně snad i přijmout.Bohužel dál jsem se nedostal a mysl nijak nepřesvědčil,že už žádný riziko nehrozí.Určitě možná v jiný formě to každý.Otázka je,co s tim?Ignorovat je taky možnost,ale to je past a vlastní omezení.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
30.07.2018 - 20:52 | Filtr
(Kozoroh) Visennka
Já se zajímám o ledacos, takže i o tohle. Třeba tohle je zajímavá kniha: https://www.databazeknih.cz/knihy/…

Samozřejmě, že nás mysl chrání. Mysl produkuje myšlenky, jedná se o akt tvoření reality, a pokud se nám to nelíbí nebo nám to ubližuje, obratem to vyměníme za něco jiného nebo si to schováme do malých nenápadných šuplíčků či do skříňky Pandořiny. Velkou moc má sugesce, manipulace mysli či hypnóza. Tohle jsou jediné cesty, jak něco přetvořit, přeuložit a změnit. Tohle všechno úzce souvisí se strachy, fobiemi, "vzpomínkami na minulé životy", traumaty a podobně.
30.07.2018 - 21:12 | Filtr
(Váhy) Buddha/2
No, sranda je, když myslí vyhodnocuješ co mysl zkreslila. :4:

Myslím, že je to daleko širší než jen že nás má chránit. To by se přece spousta lidí nebála vlastních myšlenkových výtvorů. A ten pohled psychologie co o něm píšeš je víceméně nic neříkající popis, byť to zní vědecky. Protože se nespecifikuje, čím to, že mysl reaguje na emoční šok a ani co to ten šok vlastně je. Hlavně že "je to úplně normální" :4:. Tohle mě na vědcích fascinuje - když nechápou podstatu, buď to zamítnou, úspěšně ignorují a nebo to prostě jen učeně pojmenují a tím se z toho stane známý jev :75: :46:
30.07.2018 - 21:16 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
koho může chránit mysl když jsi mysl?
30.07.2018 - 21:26 | Filtr
(Kozoroh) Visennka » Bosch
:4:

Každý chrání sám sebe před sebou... :3:

Ale v souvislosti s tím vším jsem si třeba vybavila Podobenství o jeskyni nebo všechna náboženství světa... ta souvislost je tam jasná...
30.07.2018 - 21:54 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Visennka
jaká jeskyně a jaké podobenství?

tohle z toho článku..
"..Možná jste někdo jiný.
Stává se vám, že najednou zapomenete, co jste chtěli udělat? Nemůžete přijít na jméno známého, kterého jste právě potkali? Tímto způsobem paměť chybuje celkem běžně. Co když se ale dopouští naprosto zásadních omylů, co když vámi dokonce manipuluje a vytváří vlastní verze vzpomínek a vybájenou minulost?.."
je na psychiatra
30.07.2018 - 22:06 | Filtr
(Kozoroh) Visennka » Bosch
Ústavu asi doma nemáš, tak posílám tohle:

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
30.07.2018 - 22:10 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Hele, jako neodborníka (odborníků tu mnoho nebude) mne zaujala ta věta, že jsi se snažil všechny šoky zpracovat, ale že jsi mysl nepřesvědčil. Tedy mi to připadá, že jsi vyhodnotil šok jako příčinu problému. Ale není již ten šok spíše důsledkem něčeho, co mu předchází? A tudíž skutečná příčina není ještě hlouběji?
30.07.2018 - 22:15 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Visennka
tohle zní příliš optimisticky
jako evangelium
je to pro malé nezkušené děti
věc se má poněkud jinak
30.07.2018 - 22:42 | Filtr
(Kozoroh) Visennka » Bosch
Ale nepovídej! :3: Tak tohle si ráda poslechnu :1:
30.07.2018 - 23:23 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Visennka
to co popisují v tom videu je jen apoštolský spasitelský komplex
že je něco tam někde dále za závoji nevědomosti..další svobodná komnata a podobné báchorky
tyhle bludičky živí jen víra hnaná strachem ze smrti a nebytí vytvářející další nevědomost
30.07.2018 - 23:33 | Filtr
(Kozoroh) Visennka » Bosch
Co to pleteš? :39:

Tohle je Platón!!!!

https://cs.wikipedia.org/wiki/…
https://cs.wikipedia.org/wiki/…

"Vědci uvažují o možné interpretaci podobenství o jeskyni buď z epistemologického pohledu – tedy z pohledu otázky, jak se Platón domnívá, že dosahujeme poznání věcí – nebo z pohledu politického.[3] Ačkoli existují vědci, jejichž interpretace kombinuje obě tyto uvedené a jiní, jejichž perspektiva je úplně odlišná, nejčastěji bývá diskutováno hledisko epistemologické a a politické. Tato hlediska původně pocházejí od Richarda Lewise Nettleshipa and A.S. Fergusona.[3]. Nattleship interpretuje podobenství o jeskyni jako podobenství o lidské nevědomosti a lidech neschopných nebo neochotných hledat pravdu a moudrost.[4] Na druhou stranu Ferguson zakládá svoji interpretaci na popisu způsobů, jimiž vládci bez silného filosofického zázemí manipulují lidskou společnost.[5]"
30.07.2018 - 23:52 | Filtr
(Střelec) bubobubo
A nejsi z toho unavený?Neustále myslet na vlastní mysl?Spíš to na mě působí tak,že to chceš mít pod kontrolou a nedaří se.
Ukočírovat vlastní myšlenky vlastními myšlenkami.No přeji hodně štěstí. :4:
31.07.2018 - 00:23 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Visennka
bohužel je evropská filosofie prakticky jen platón
jak zastaralé
31.07.2018 - 09:39 | Filtr
(Blíženci) kopretina4
"stejně je to silnější než já "...
co je silnější než co???

otázkou jak pracuje mozek se zabývá hodně lidí a mnoho studií o nich popisuje stav, kdy už už věděli...a konec není pěkný
jako by nás nepustila za jistou hranici, jako bychom jí směli "jen" používat a ne zjišťovat "jak" funguje, jsou to prý "jen" elektrické výboje, to nám dovolila zjistit, nebo myslet si, dala nám jaké také vysvětlení, abychom jí už neotravovali...ale proč nás tedy nechává nahlížet dál, hloub, nebo je to jen další způsob jak nás přesvědčit, že cokoli činíme je její dílo, ne naše?
a co je naše a co její?
proč vůbec došlo k tomu, že se díváme na svou součást(mysl) jako na nadřazenou, jen proto, že nevíme"přesně" jak funguje, např.ledviny nás tak neinteresují...
co když je to zase manipulace a ten "ovládající" orgán je stále dobře utajován??

už to, že si klademe podobné otázky, tedy někteří z nás, je na uvážení

takže odpověď na otázku "co s tím" - nevím, naštěstí :3:
31.07.2018 - 09:46 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » kopretina4
není radno do těch drátů hrabat
31.07.2018 - 09:47 | Filtr
(Blíženci) kopretina4 » Bosch
no jo, ale když ono je to tam zajímavý
31.07.2018 - 10:07 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » kopretina4
otázkou jak pracuje mozek se zabývá hodně lidí a mnoho studií o nich popisuje stav, kdy už už věděli...a konec není pěkný
:15: :4:
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
31.07.2018 - 15:07 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
cit : Bosch-otázkou jak pracuje mozek se zabývá hodně lidí a mnoho studií o nich popisuje stav, kdy už už věděli...a konec není pěkný

tak jak můžeš vědět (oni mohli vědět), že už vědí :63: :4:....třeba byli vedle jak jedle...a naopak věděli úplný :95: a zalezli do něčeho, co je dovedlo někam :3:
od toho bych se neodpichovala :61:
31.07.2018 - 15:17 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
bylo řečeno výše že už už věděli, né že věděli
v tom je rozdíl
V Meyrinkovi je jedna židovská legenda
tři muži se rozhodli poznat boha
první se zbláznil
druhý se oběsil
a třetí uviděl sebe sama
což je ovšem zcela mimořádný jev
"který se stane maximálně jednou za deset let" :61:
31.07.2018 - 15:33 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
áhá..už už :39:...tak to jo
31.07.2018 - 18:35 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Buddha/2
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Petr204, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Samozřejmě,že je to daloko širší,ale vzhledem k tomu,že to je dost obsáhlý a nešlo mě o to řešit zrovna tohle i když je to taky zajimavý.Souhlasim s tím,že myslí vyhodnocuju co sama zkreslila,ale netvrdim,že vim o všech věcech.Konkrétní příklad klamání,může být třeba i obyčejná prkotina,jednou jsem s někým šel podle řeky a dotyčná osoba mě říká,hele kachna,já koukám,ale byl tam jen kámen,vzhledem k tomu,že ten druhý pevně věřil,že tam ta kachna byla,nedokázal dlouhou dobu přiznat,že se spletl.Podobné příklady nebo situace zažil snad každý i já byl sám několikrát přesvědčený o svý pravdě a pak to bylo jinak.S těma vědcema s tebou taky souhlasim,na druhou stranu vědu neodsuzuju.
A to,že to byl nic neříkající popis,no možná i v tom máš trochu pravdy,ale težko se dá popisovat něco,čemu moc nerozumim i když přesnější by bylo to,že to slovama nedokážu přesně popsat.
31.07.2018 - 18:45 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Petr204, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Škoda,že tě zaujala jen ta jedna věta :).Pochopitelně,že šok něco způsobilo a to je ta příčina,takže abych byl přesnější,prostě jsem se snažil zpracovat vše,na co jsem si vzpoměl.Ono to celý bylo spíš jen k zamyšlení,jak ta mysl funguje,každý má(nazvu to třeba)slabou stránku,něco s čím se trochu pere.Přístup k tomu má každý jiný,to je taky pravda.Nešlo mě o to řešit nějaký můj problém,ale mysl jako takovou.
31.07.2018 - 19:47 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Petr204
Ta věta mě zaujala ještě více, než ty ostatní. :3:
Aha, já to bral podle závěrečné otázky, co s tím? Proto jsem šel směrem k možné příčině (ale to fakt jen velmi nahodile, toho by mohlo být tolik...). V tom celku jsem totiž k prdu, nevím, jak funguje mysl. Je to pro mne asi jako práce s PC. Sám si ho nesestavím, neopravím, ale pomáhá mi v práci, komunikaci atd.

Hele, nedostatek je často vyvažován i dostatkem něčeho jinde. Pozoruješ něco takového? :3:
31.07.2018 - 20:00 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Petr204, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nic se nestalo,právě i v tomhle "nedorozumění" je vidět,co ta potvůrka mysl dokáže.Ani já počítačům nerozumim,ale ani jsem to zatím k ničemu nepotřeboval,můj vrchol s pc je pouze psaní tady :)
Ted jsem rozhozený,co myslíš tou otázkou?I ta se dá vyložit několika způsoby :).Oni ty "osvícení"lidi budou mít přece jen pravdu v tom,že každý se z pout mysli musí osvodit sám a taky vlastní cestou.
31.07.2018 - 23:40 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
uvědomění já jsem (selbst) vzniká v defaultní síti mozku
otázkou zústává zda je nějaké bytí mimo tuto síť
neurovědci neví
nějaké vědomí přetrvává fyzický rozpad mozku, pokud je umírání vědomý proces k čemuž dochází kvůli kolapsu cns a následné ztrátě vědomí jen zřídkakdy
ale zcela jistě se hroutí a zaniká kompletně celé vnímání této fyzické reality kterou zakoušíme v těle
to je ten problém nesmrtelnosti
jak přečkat tento okamžik v bdělém stavu
Příspěvky: 1-25 26-31
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »