Retrográdní léto


06.07.2018 - 12:42
(Vodnář) Znovuzrozená
Retrográdní léto
Ahoj všem astrologům (zájemcům o astrologii).
Jistě si mnozí z vás všimli, že v současnosti máme na obloze nezvyklou a mimořádnou přehlídku retrográdních planet. Takže k Marsu, Jupiteru, Saturnu, Neptunu, Plutu a karmickému uzlu (ten je ovšem retro vždy) se dnes přidal i Cheiron.
V astrologii se retrográdní planety pojí s karmou, byla bych ráda, kdyby se ozval někdo, kdo se věnuje karmické astrologii a připsal, co můžeme od této konstelace očekávat, jak na osobní, tak na společenské úrovni. A také by mne zajímalo, jak toto seskupení planet ovlivní generaci, která se s takovou spoustou retrográdních planet v horoskopu narodí.
Diskuze není moderovaná, nicméně prosím, aby se diskutéři pokud možno drželi daného tématu. :1:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4
Řazení:
06.07.2018 - 17:59 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nie astrologický a predsa k téme - neviem ale ja odrazu cítim nesmiernu uľavu, ako keby Cheiron oslobodil tlak na mňa, ale možno sa mýlim a nie je to ním.
07.07.2018 - 09:51 | Filtr
(Střelec) tiferett
Netreba do všetkého ťahať „tajuplnosť karmy“. Karma je všetko, čo sa nám deje tu a teraz. Retrogradita planét znamená ich spätný chod a tak aj v životoch nám to prináša situácie, ktoré sa najprv zastavia a my môžeme cítiť totálne prázdno v sebe, mŕtvotu, ktorá akoby zastaví celé naše žitie, podobnosť pocitu vyhorenia. A keď sa planéta naplno vydá na spätný chod, tak sa nám opakovane dejú situácie, ktoré sa nám diali pri prvom priamom chode, a ktoré sme dostatočne nepochopili,neprecítili a my teraz máme šancu prežiť ich znovu a zamyslieť sa nad tým, čože sa nám to zase deje. Prečo ZASE? O čo ide? Máme čas to všetko pochopiť, kým sa planéta znovu nevydá na priamy chod a my so zvládnutými a pochopenými lekciami znovu rozbehneme svoj život naplno. Pocit prázdnoty pominie a vystrieda ho pocit novej eufórie a radosti zo života. Retrogradita viacerých planét nám prináša obdobie , keď máme možnosť ponoriť sa do seba, stíšiť sa, hĺbať a možno aj bilancovať doterajšie prežitky.
07.07.2018 - 11:01 | Filtr
(Lev) Orfanikus
Karmická astrologie = těžké blekoty-mekoty - každý si tam přibásní,co ho
právě napadne :61:
08.07.2018 - 00:13 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Orfanikus
A co tedy k retrográdním planetám napadá tebe?
08.07.2018 - 00:15 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » tiferett
Do karmické astrologie není zapotřebí tahat karmu? :3:

"Karma je všetko, čo sa nám deje tu a teraz."
Koncept karmy je však poněkud složitější.
08.07.2018 - 10:22 | Filtr
(Lev) Orfanikus » Bosch
V tradici je známé,že pokud je planeta (v nativu) retrográdní,která signuje nějakou životní oblast a má takovou esenciální a acidentální sílu,že je schopna splnit to co slibuje v nativu,tak díky té debilizaci retrograditou se událost uskuteční se zpožděním.
08.07.2018 - 11:08 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Orfanikus
Já jsem debilizovaná vícekrát :4:....a je to znát :61:
08.07.2018 - 12:50 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Orfanikus
A nějaký kvalitativní vliv?
08.07.2018 - 14:57 | Filtr
(Lev) Orfanikus » Bosch
Retrogradita je akcidentální slabost,takže kvalitu pl. by to vlivňovat
nemělo.
08.07.2018 - 21:42 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Zdá se že retrogradita planet má obzvláštní význam u neurotických fóbií coby ozvěna již prožitých událostí které utkvěly v paměti (karma).
Mají tendenci se neustále vracet a to i po mnoho životů dokud nedojde ke sladění časových rovin prožívání jedince.
Zde se nabízí v závažných případech regresní terapie.
V kolektivní rovině může nakupení retrográdních planet přinést neporozumění mezi národy, skupinami, etniky, ..v osobní rovině se můžeme asi setkat s menší mírou vzájemného pochopení. Dávají nám však možnost prožít (a tím i řešit až vyřešit) právě tato v hlubině nevědomí uložená témata která obyčejně brzdí náš osobní rozvoj.
Zdá se že taková možnost je ale vždy spojena s překročením osobního rozměru vlastní existence daného prvotním rozlišovacím schématem já-ne já.
Je to tedy záležitost vždy alespoň do jisté míry transpersonální.
Je(bude) možné zažít jakési deja vu se situacemi společenského významu které můžou mít různá vyústění podle stupně zpracování karmy(sladění časových rovin) na
a - ok, to znám nic nového pod sluncem
b - musíme něco podniknout a věc dovést do konce
c - rezignace a utvrzení starého problému(nedá se s tím nic dělat)
Svět(ale i jedinci) je vlastně pořád zmítán v minulosti nestrávenými neustále se vracejícími komplexy které se dají označit slovem karma. Vzniklá retrogradita dává možnost se jich dotknout prožít vyřešit a sladit s přítomností.
08.07.2018 - 22:25 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » aktigram
no,... možná :1:....ale ty planety jsou nyní na obloze a tvoří aspekty na planety každého z nás, takže je možné, že to každý vnímáme a prožíváme jinak. I tak díky za reakci. :17:
08.07.2018 - 22:33 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » tiferett
Karmická astrologie tvoří jedno velké odvětví astrologie, takže si nemyslím, že autoři jako M.Schulmann, Judy Hall, Stephen Arroyo, Heidi Treier, Erich Bauer a dokonce náš nestor klasické astrologie Sládeček "motají" karmu do všeho. Protože já se kdysi v astrologické škole a následných seminářích o retro planetách nic nedozvěděla (přitom někteří z nás vědí, jak funguje např. retro Merkur), zajímalo mne, jak se na to dívají karmičtí astrologové, kteří právě s retro planetami pracují.
Takové sdělení jako "jít do sebe, ztišit, se, bilancovat", je myslím velmi povrchní a plytké. Obzvlášť když na obloze je nevídané množství retro planet a navíc velký vodní trigon, kdy dvě ze tří planet jej tvořící jsou právě retro :3:
08.07.2018 - 22:34 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Orfanikus
:4: nic překvapivé od tebe...a něco konkrétního k věci by nebylo? :3:
08.07.2018 - 22:48 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Bosch
zajímavé... a zdroj? :1:
08.07.2018 - 22:57 | Filtr
(Lev) Orfanikus » Znovuzrozená
Já nechci nikoho překvapovat.
Vždy,když jsem četl něco,co se vydávalo za karmickou astrologii
byla to hodně velká slátanina pocitů,dojmů a fantazie autora.

Karmická astrologie je určitě zajímavé pole pro dospívající děvčata a životem otrávené ženy středního věku.
08.07.2018 - 23:14 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Orfanikus
:85:
Nepatřím ani do jedné kategorie, přesto mne karmická astrologie zajímá a nezavrhuji ji.

edit: Navíc tohle téma nebylo založeno k diskuzi nad oprávněností karmické astrologie, ale k tomu, abychom se zamysleli, co nám může ta mimořádná přehlídka retrográdních planet na obloze přinést.
Pokud to není zcela jasné a někdo si zde bude řešit své osobní komplexy, i když jsem to původně nechtěla, budu mazat.
09.07.2018 - 01:24 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Znovuzrozená
Zdroj Bosch vlastními slovy inspirován Martinem Schulmanem a introspektivními stavy vědomí.
09.07.2018 - 01:26 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Orfanikus
To může být způsobené i tím že tématice karmy je zapotřebí nejdříve porozumět.
09.07.2018 - 18:23 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » mili111
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mili toto ma rozosmialo, dakujem.
Inak som dosť prekvapená z reakcií, čakala som niečo viac odbornejšieho, lebo sa tiež priklaňam k tomu že ak je niečo nahustené ma to oveľa väčší význam - väčšiu silu.
Nepisala o svojom nativu ale o tom ako je obloha teraz a ja s ňou súhlasím že to ma veľa spoločné s našou minulosťou nech už to nazvete ako chcete.
09.07.2018 - 18:35 | Filtr
(Vodnář) mili111 » aktigram
JJ..já si všimla...ale jede to tu....tak jsem si ulevila :4:

Já hvězdám až tak nerozumím.....ale....pokud se v něčem šťouráme (vrací se nám to, stojí skoro na místě a nutí nás v tom být)...tak se v tom šťouráme....a basta :20:

A když je jich retro tolik...no tak asi šťourání na Ntou :4:.....a dá se tomu říkat třeba karma :2: :4:
09.07.2018 - 18:39 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Bosch
Retrográdní planety není z moderního pohledu dobré interpretovat jako "poškozené" (debilitas) což platí o planetách obecně.
Retrogradita je spojována s introvertním vnímáním zatímco direktní pohyb s vnímáním extrovertním což ale není dělení výlučné neboť se týká i dalších prvků horoskopu. Proto mohou být někdy jedinci se silnější retrográdní nativitou zaměřeni spíše na obsah, zatímco s direktní na formu.
Z duchovního hlediska může být retrogradita vnímána jako stupeň introspekce(meditace). V transpersonální rovině (uran neptun pluto) může dojít k rozvinutí transcendentního způsobu vnímání.
V osobní rovině stojí za to zvážit kde leží hlavní síla planety a nejít zbytečně proti jejímu proudu. Tedy nebudou se projevovat aktivně směrem ven, ale dovnitř do našeho nitra. Může to být dobrá doba k uspořádání starých nedořešených záležitostí, naopak může to být nevhodná k novým počátkům a činění rozhodnutí majících vliv na vnější život.
09.07.2018 - 20:34 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ďakujem, také niečo som tu chcela čítať. Vlastne ja som nikdy retrogradné planéty nevnímala ako niečo zlé a dokonca si myslím že niekedy nás nútia aj k spomienkam z minulosti. Možno to nie je správne čo teraz poviem ale ja to tak vnímam. Aj taká naša minulosť teda z iného života nemusi v dalšom doniesť iba zbytky na ktoré je dobre zabudnuť ked poupratujeme, ale niekedy je potreba doniesť z minulosti niečo čo bolo fakt dobré a je to treba dokončiť v tomto živote a teda mne sa to tiež spaja aj s retrograditou. No neviem či som to objasnila tak ako to ja vnímam.
09.07.2018 - 20:51 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
Na přenášení vzpomínek skrze životy jsou založeny některé orientální duchovní tradice. Takoví nositelé se nazývají tulkuové. Nositelé psychologických obsahů duchovního významu. Určitě to nejsou věci na které je zapotřebí zapomenout, naopak. Tyto vysoké obsahy(božské, nadsamsarické) se stále připomínají až transcendují v kvality běžného žití které pak můžou zachytit i druzí. Takový nosný náboj se stává energetickým egregorem (mentální pleroma) který překonává čas a stává se v jistém smyslu nesmrtelným.
V takové práci vlastně spočívá cesta k nesmrtelnosti, lépe řečeno k věčnosti, neboť nesmrtelnost chápeme spíše v souvislosti se zachováním fyzického těla.
Věčnost pak můžeme vnímat právě ve smyslu zachování kontinuity vědomí.
09.07.2018 - 21:05 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No a pre mňa je to obdobie ktoré je posilnené tak ako teraz takzvaným spaitočníctvom.
Chcela som napísať energetický egregor ale stále mi chodil po mysli egreš a tak som to radšej nepísala a googliť sa mi nechcelo.
Ja vlastne len na tento dotaz že ta retrogradita a jej výklad by mala mať opodstatnenie aj u astrologov.
09.07.2018 - 22:33 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
V principu je dobré vědět i to že žádná retrogradita neexistuje. Je to jen optický klam.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-84
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »