Jak odblokovat emoce?


05.07.2018 - 19:10
(Kozoroh) Sandro
Jak odblokovat emoce?
Máte někdo nějaký nápad, metodu, techniku, jak se znovu spojit se svými pocity a emocemi? Moje obrany jsou silné a nějak mi nejde je prolomit. Vím, že jsem velkou část pocitů a emocí odřízl od svého vědomí a teď hledám způsob, jak se s nimi znovu spojit, jak prožít tu vytěsněnou bolest. Zatím asi nejlepší na co jsem v tomto směru narazil byl postup podle Brandon Bays, ale nějak jsem byl imunní i vůči tomu. Předem díky za inspiraci.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
05.07.2018 - 19:24 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ZA 6 MINUT, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
odpusteni?

kleknou si na kolena a prosit o odpusteni
a az ti jako jedina mozna odpoved prijde - "pitomce, nejdriv musis odpustit ty"
tak to jeste i udelat
06.07.2018 - 00:18 | Filtr
(Beran) Háňa*
Neprolamuj, není důvod - když je něco tvého, máš od toho klíče.
Takže jen prostě odemkni a vejdi.
Nebrání ti síla tvých zdí, jen máš strach vejít.
06.07.2018 - 06:39 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Súhlasím s Haňou, zbytočne ísť cez neviem čo, ono sa to jednoducho dá aj bez všetkého. Dovoľ si to, odpusť sebe aj všetkým a prijmi to.
06.07.2018 - 09:20 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Dobrá je hlubinná abreaktivní psychoterapia Andreje Dragomireckého.
06.07.2018 - 09:49 | Filtr
(Střelec) tiferett
Energia blokovaných emócií býva uložená v jednotlivých orgánoch a cez ne v čakrách. Na rozpustenie týchto blokov sú veľmi účinné dychové cvičenia, ktoré je potrebné robiť denne - aj niekoľkokrát aspoň pol hodinu a ak nemáš toľko sily, tak aspoň 10 minút.
Zhlboka až nahlas sa nadýchnuť do celých pľúc a silou prudko vydychovať cez piatu, štvrtú, tretiu a druhú akru dole, aby sa prúdom energie dychu čakry prečisťovali a otvárali. Dýchať - až funieť, fučať, treba až nahlas, aby energia dychu bola silná a prudká a aby účinne prečisťovala orgány a čakry. Hlavné ložisko blokovaných emocií je väčšinou uložene v solar plexus alebo v 3.čakre, ktorá je o niečo nižšie. Ak si dosť citlivý, tak v mieste uloženia blokovaných emócií cítiš tlak a zvierania, Predýchavať treba dovtedy a aj potom, kým toto zvieranie neprejde. Znakom, že emócie sa uvolnia je často výbuch plaču alebo aspon spustenie potoka sĺz.
Pomáhajú aj romantické filmy - pripustiť si cítenie emócií. Pomáha aj prezeranie starých fotografií z detstva, ktoré pripomenú určité situácie a možno aj tie, ktoré sú príčinou blokov. A techník je ešte veľa. Treba sa riadiť intuíciou a skúšať.
06.07.2018 - 09:51 | Filtr
(Vodnář) Putes » Bosch
Souhlasím, naprostý souhlas. Funguje to bezkonkurenčně a každému se neskutečně uleví. Osobní překvapující zážitek :17:
06.07.2018 - 10:00 | Filtr
(Vodnář) Putes
Já osobně jsem zažila vyzkoušela odblokování emocí a otevření zablokovaných čaker při zpěvu manter. Přišla jsem k tomu jako slepý k houslím, když jsem byla na kurzu reflexní terapie. Tam jsem se před lety také seznámila s tibetskými mísami.No a jen tak mimo program nám tam manželé Patakyovci pustili mantry a všichni jsme spolu zpívali ty jednoduché, opakující se cizí slova. Předtím jsem se dozvěděla, že je to velká děkovná mantra a mně při tom naskočilo, za co to já vlastně děkuji? Za ten s prominutím mizerný život? Ale zpívala jsem dál a najednou jako by kolem mě praskly železné obruče, které mi nedovolily dýchat. Vyvalilo se ze srdce tolik lásky, která tam byla uvězněná a já jsem plakala a plakala, až mi sopel tekl na kolena. Vyplakala jsem snad všechnu bolest světa a pak mi bylo neskutečně dobře. Jak jsem se pak koukala kolem sebe, viděla jsem , že plakali všichni účastníci a naše lektorka. Klidně bych to toho šla znovu. Takže vřele doporučuji. :62:
06.07.2018 - 11:36 | Filtr
(Kozoroh) Sandro » Háňa*
To souhlasím, chci to uvolnit, ne nic násilím prolamovat. Jenže nějak nemohu s tím klíčem odemknout, to je podstatou mého dotazu :). Samozřejmě že mi brání ten podvědomý strach, který spouští všechny ty obrany, které mě k tomu nepustí. Nevím jak to popsat, ten podvědomý strach o kterém nevím (spíš jej tuším) má prostě větší váhu než to vědomé rozhodnutí do toho jít. A to je jádro problému. Momentálně mě napadlo, že bude asi nejlepší připravit pro to půdu, bezpečný prostor.
06.07.2018 - 11:49 | Filtr
(Kozoroh) Sandro
jinak všem děkuji za reakce, dám tomu trochu čas a intuitivně se rozhodnu co zkusím :).
06.07.2018 - 16:27 | Filtr
(Váhy) Jupíí
Metoda Dragomireckého, co uvedl Bosch, by mohla zabrat. Dragomirecký už tedy cca dva roky nežije, metoda ano a jeho několikaletá spolupracovnice Míla Lukášová má přeplněno. Moje kamarádka jí zná a dokonce se od ní učila. Sama zvažuji,že podstoupím, ale ze zcela jiného důvodu.
Míla má pěkná videa na youtube a je i velice příjemná žena :1:.

To je poslední video z minulého týdne:

https://www.youtube.com/watch/…
09.07.2018 - 09:18 | Filtr
(Střelec) kopretinka 1
Cestu BB jsis dělal sám, nebo jsi byl u terapeuta?

Radmila :1:
09.07.2018 - 21:57 | Filtr
(Střelec) kopretinka 1 » Sandro
je potřeba empatie pruvodce - terapeuta a tvoje důvěra v něj. :1:
10.07.2018 - 12:22 | Filtr
(Kozoroh) Sandro » kopretinka 1
to jsem zkoušel sám, podle té její knihy
10.07.2018 - 15:27 | Filtr
(Ryby) Pat » Sandro
Ahoj,

zmíněná regresní terapie je dobrá (ale jen s dobrým terapeutem!), určitě stojí za vyzkoušení.

I cesta je určitě ok, jen si myslím, že vždy je lepší řízená druhým.

Cestu jsem kdysi četla, ale nemám zkušenost ani sama, ani řízenou. Ale mám zkušenost s regresemi vedenými druhým i autoregresemi. Řízená byla vždy lepší, člověk se do toho lépe položí, nemusí zároveň rozumově řešit kudy kam.

Na kurzu regr.terapie byl jeden klučina na ukázkovou regresi a byl úplně zablokovaný, nešlo s tím hnout. Terapeutkou mu byla doporučena Ayahuasca. Ale už nevím, zda mu to pomohlo. (dá se ji sehnat i tady v ČR)

Taky je otázka, zda je čas něco otvírat, někdy nejsme ještě úplně připraveni :63:.

Držím palce :1:
10.07.2018 - 15:32 | Filtr
(Ryby) Pat » Pat
Mrkla jsem na Tvůj profil a máš tam homeopatii - ta by ve vysokých potencích mohla být určitě taky k užitku.
10.07.2018 - 23:29 | Filtr
(Kozoroh) Sandro » Pat
Když já právě už nějak nemám chuť nechat se někým řídit. Raději to udělám blbě ale sám :). To je správný postřeh a přesně k tomu jsem došel, že pokud to nešlo nebyl ještě vhodný čas. Asi nezáleží ani tak na metodě jako na tom, jestli jsem na to už připravený. A tak se připravuji, protože jak se říká štěstí přeje připraveným :).
10.07.2018 - 23:51 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Sandro
No, dokud to máš jako obranný mechanismus, tak bys šel vlastně sám proti sobě, ne ? :44:
Možná lepší způsob tuhle obrannou linii obejít a ona pak ztratí význam sama.
To znamená udělat něco jinak, tak aby se obrana neaktivovala, ale aby to mělo výsledek :1:
11.07.2018 - 07:02 | Filtr
(Ryby) thééé
Přidám Ti taky můj pohled, na to málo, co píšeš.
Podle mě jsou dvě možnosti, proč jsou "odřezané". Buď je to na základě velkého traumatu, nebo řady traumatických událostí, o kterých vědomě víš. A potom pátrej po člověku, který je pro Tebe ten pravý, sednete si, porozumíte si, a ten Tě provede znovuprožitím s novým pochopením a dohojením. Záleží na tom, jaký jsi typ člověka, jestli Ti víc sedí psychologický pohled, či jiný.
A druhá možnost je ta, kdy jsi si nastavil nějaké mantinely, proč jsou pro Tebe určité emoce nepřípustné, nevhodné a odmítáš je. Tady bych se víc soustředila na to sebepřijeti a rovný pohled na sebe bez přikrášlování, obelhávání, bez idealizací apod. Tady je možnost i nevyřešeného vztahu třeba s jedním z rodičů, na kterém určité věci jakoby nemáš rád apod.
Podle mě je jedno, jaká to bude technika, důležitý je ten terapeut, vaše sladění se, a Tvoje odevzdání se tomu a důvěra. Ovšem dobrý terapeut je nedostatkové zboží.
Ale často se stává, že když to člověk moc chce, semele se v životě taková událost, která Tě sama posune. A v tomto případě neselže ani načasování.
Hodně (štěstí jsem chtěla napsat, ale to asi ani ne) uvolnění se :1: :15:
11.07.2018 - 07:47 | Filtr
(Beran) Háňa* » Sandro
Ale strach má jen takovou váhu a důležitost, jakou my mu dáme. :3:
Myslím, že by v první fázi pomohlo uvolnění - tj. opak toho, co děláš.
Chtění, vědomé rozhodnutí, snaha, ... to jsou všechno tlaky, ačkoli se všude dočteš, že je dobré NA SOBĚ pracovat, aby se člověk někam posunul.
Zvláštní, že nikdo nenapíše pracovat SE SEBOU, BÝT se sebou, BÝT v sobě.
Pracovat na sobě, to vnímám jako štípat na sobě dříví - být tím špalkem :1:.

Zkus nejdřív přijmout stav, jaký je, jako "v pořádku". Nemusíš z něho být nadšený, ale akceptuj ho.
Mám v sobě zalígrované emoce, ano, je to teď momentálně stav, který je, má to svůj důvod, třeba nejsem zrovna v takové "kondici", abych je dokázal bez úhony prožít, .. dobře. Prostě se respektuj. Uvolni se a přestaň vyvíjet snahy - buď tím, čím jsi - dneska. Zítra taky buď tím, čím budeš - zítra. ... S vědomím, že stav, ve kterém jsi, je pro tu chvíli pro tebe to nejlepší, protože jinak by nenastal - všechno je, jak má být, všechno je v pořádku.

Tím se uvolníš a co je zablokované, postupně se uvolní taky, protože se obnoví proud. Za normálních okolností všechno proudí. Strachy, vědomá rozhodnutí (chtění), snahy nebo dokonce boj s něčím, co je naší součástí, vytvářejí přehrady, zábrany a ten proud zastaví. Všemožné snahy, ačkoli tomu asi nevěříš, víc brzdí, než by něčemu prospěly.

Nedloubej do sebe, nepopichuj se, nebojuj se sebou, nech se být na pokoji, a jen dýchej a vnímej proudy.
11.07.2018 - 14:04 | Filtr
(Kozoroh) Sandro » Buddha/2
Ano, to je pravda. Právě proto jsem se rozhodl jít na to z úplně druhé strany :).
11.07.2018 - 14:14 | Filtr
(Kozoroh) Sandro » thééé
Díky, já to mám po traumatu, teda následně i po sérii retraumatizací. Dobrého terapeuta znám, spíš teda vynikajícího:), pracoval jsem s ním na tom. A není nedostatkovým zbožím, problém je spíš v tom, že lidi ani ty problémy řešit nechtějí. Ale tohle už jsou takové zbytky a já chci sám. Řekl bych, že je to o té každodenní práci na sebepřijetí, vztahu k sobě... Jsem se rozhodl toho pravého člověka pro sebe teď najít sám v sobě :).
11.07.2018 - 14:19 | Filtr
(Kozoroh) Sandro » Háňa*
To asi špatně vyznělo, nejsem ten typ, co by na sobě ambiciózně a přehnaně nějak pracoval a hledal problémy kde nejsou :). To co popisuješ vnímám jako součást sebepřijetí, to je vlastně co dělám, snažím se budovat si vztah sám k sobě... ale nechytej mě prosím zase za slovíčka, oním snažím nemyslím nějaké vypětí, ale takový přirozený vývoj. Takže chápu, ale já osobně mám třeba naopak sklony k pasivitě a věci neřešit, pokud to není nutné, takže pro mě si myslím je ono rozhodnutí a odhodlání naopak přínosem.
11.07.2018 - 16:28 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sandro
Myslím si že přínosem bývá velmi často dovolit si pasivitu a nicnedělání.
O to v životě koneckonců jde.
Užívat si klid a neřešit vůbec nic.
11.07.2018 - 19:20 | Filtr
(Kozoroh) Sandro » Bosch
To ano, za poslední cca půlrok jsem se v tom dost zdokonalil, ale jde o to najít v tom nějakou rovnováhu. Zas to byl dost extrém :)
11.07.2018 - 19:55 | Filtr
(Beran) Háňa* » Sandro
Pasivita je něco jiného, než mám na mysli já. Ale to je jedno. Dělej samozřejmě, co sám uznáš za vhodné, každý má svoji cestu - nic ti nevnucuji, jen reaguji.
Příspěvky: 1-25 26-26
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Úplněk ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »