Průběh celého života je nalajnován astrologicky ??


30.05.2018 - 21:13
(Lev) Lesilie
Průběh celého života je nalajnován astrologicky ??
Dobrý den,

je pravda, že průběh naprosto celého života je dán astrologicky ??
Že vše je jakoby naplánované a i to, čím člověk bude procházet po období života, kdy se pohybují planety ??
Tedy že jsou dané např. krize, krachy, zdary, nezdary.. Zkrátka vše a člověk vlastně nemůže s tím nic udělat, pouze přijmout to, co se děje a bude dít ??

Je mi zle z představy, že všechno to, co se dělo (a bude dít), bylo a je "chladnokrevně naplánováno" (nevím, jak to jinak napsat :24: ) skrze hvězdy.
Kdejaký astrolog je schopen rozebrat člověka na šroubek a říct mu, čím si nyní dle hvězd prochází a bude procházet.

Tedy pokud by měl člověk třeba dané astrologicky to, že do patnácti let bude mít obrovskou krizi, materiální bídu a přijde o vše (i o střechu nad hlavou, bez příbuzných a přátel) bude bezdomovec, tak prostě bezdomovec bude a nejede přes toto vlak ??

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4
Řazení:
30.05.2018 - 21:33 | Filtr
(Býk) player
Z mého pohledu je to blábol. A to pořádnej. Za sebe říkám ne. Podle hypnotickejch regresí se zdá , že tady čistíme karmu , to ano , ale na druhou stranu naše vůle vždy rozhoduje , zda se od prvotního plánu odkloníme.

Dám příklad. Jdeš na svět s tím , že tě má jako osmiletou přejet auto. Naplánovala sis to , protože předešle si třeba sama přejela dítě , třeba coby ožralej kočí. Avšak - v posledním okamžiku můžeš uskočit a nechat to na pozdější inkarnace, nemusíš to striktně dodržet. Teda - pokud hypnotické regrese nekecají.

Astrologie je projekce mysli. Je to jakási berlička pro lidi , kteří čekají na změnu k lepšímu a prosí o ně planety. Uznávám , že lidé , rodící se v určitých ročních období mívají obdobné rysy , to ano , ale jinak...

Ale já jsem tady takový Richelieu , takže astrologové mě třeba přibijou na kříž , protože jinak by si museli přiznat , že se rejpou v hovíncích.

Proto - za mě ale NE!
30.05.2018 - 21:38 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Astrologie není věštění... je to jen nástroj, skrze který se dají vidět různé cesty a možnosti. Jestli někdo věští budoucnost (z hvězd, z karet...), aniž by bral v potaz její proměnlivost, tak ho považuji za šarlatána. Tohle dělají jen pseudoastrologové, případně ignoranti bez pokory.

Osobní zkušenost je taková, že skutečně důležité věci v mém životě včetně fakt velkých krizí, zdravotních zádrhelů a bojů o život jsem nikdy nikde ve hvězdách znázorněné neměla, ani v tranzitech, ani v radixu. V radixu třeba vidím ty dobré věci a předpoklady - spisovatelství, umění, můj přístup k životu, to je tam vidět pěkně.

Cestu si ovšem určuješ sama. Tož klídek. :62: :3: (Někdo ale z toho, že musí rozhodovat sám za sebe, klidný není - proto spoléhá na věštby... atp. Je to byznys.)
30.05.2018 - 21:39 | Filtr
(Panna) Stellardrone
Astrologie je dobry nastroj k sebepoznani a mnozi tim opovrhuji, protoze to neni exaktni a nefunguje to vzdy a doslova. Neni na svete nic, co by mohlo rict jak bude probihat tvuj zivot ani astrologie to nevi.
Je pravda, ze pravda neni a ze kazdy pohled na zivot je spravny. Muzes rict, ze tvuj zivot je predem dan a ty si uz jenom jedes tou predpripravenou jizdou. Taky lze rict, ze nic neni dane a vse je jen dusledek tvych rozhodnuti a vsechno se da ovlivnit tim co udelas ted.
Taky to muzes brat tak, ze vsechna bida je jen lekce kterou si musis projit, aby ses posunula vys v osobnim nehmotnem vyvoji. Nakonec zivot je strasne kratky z pohledu existence, tak ztraci smysl se v necem neprijemnym presprilis hloubat.
Jeden mudrc rekl, ze umi cist budoucnost lidi, ale nikomu tu radost neudela, protoze vi, ze vedet svuj osud nikdy neslouzi k dobru:)
Ani nevim, jestli jsem tady na neco odpovedel hah.. No snad jsem aspon obohatil o jinou perspektivu.
30.05.2018 - 22:28 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Symbolicky vzato asi ano.
Doslovně spíše ne. Planety domy a aspekty vypovídají spíše o vnitřním prožívání než o událostech.
Nicméně některé postupy například z Jyotishe umí dělat docela přesné předpovědi.
Existují i určitá přesná proroctví. Ta však nemusí souviset s astrologií, planetami.
Tudíž úplně bych nevylučoval že celý náš život je predestinován.
Predestinace ovšem není totéž co determinismus, zahrnuje vztah mezi Bohem a jeho stvořením. Pro správné chápání musili bychom tento fenomén "je něco mimo nás" prozkoumat. Tedy holos. To souvisí s vykoupením kde pozemská determinace našich životů končí.
Ale to bude pro vás nejspíše nezajímavé téma. Nahlédnout do vaší budoucnosti to totiž moc nepomůže.
31.05.2018 - 11:46 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Myslím si, že to není tak horké, nějaké situace (v souladu s radixem) asi nastanou, ale jak se s nimi popasuješ, je podle mě hodně na Tobě. U Tebe se nabízí například snažit se zpracovat Merkura v Raku ve 12. domě včetně jeho aspektace - nedat těmto úvahám tolik prostoru, aby tě trápily. :17:
31.05.2018 - 12:22 | Filtr
(Rak) aktigram
No asi predstav že si to pred narodením sama odsúhlasila a vedela do čoho ideš :3:
01.06.2018 - 12:19 | Filtr
(Lev) Orfanikus
Na to budou různé názory.

Já myslím,že určité životní situace jsou pevně dané a do určitých
se dostat můžeme,ale nemusíme - hodně v nich hraje roli svobodná vůle člověka,¨
ve smyslu rozhodnutí,jestli se dotyčný rozhodne ty situace absolvovat,nebo ne.


"Osud s určitou vůli k rozhodnutí" alespoň z mého pohledu je laskavý systém,
který slouží k našemu osobnímu rozvoji a sebezdokonalení.
Častokrát se stává,že právě v největších existenčních kotmelcích dojde člověk
na svoji pravou životní cestu.Nebýt kotmelců,ke svému poznání by nedošel.


Myslím,že pokud člověk,který se zajímá o astrologii a současně se zajímá
i o duchovní nauky,dostane jeho astrologie další rozměr.

Pokud se ptáš jakou duchovní nauku studovat,odpověď je snadná - tu,která
tě zajímá a přináší odpovědi na tvé životní otázky, pokud tedy
puzení k hledání duchovní cesty máš.

Orf.
01.06.2018 - 13:22 | Filtr
(Blíženci) Lupi
No to bych v žádném případě neřekla. Radix je prostě jako DNA - signalizuje rozmístění sil v tvém konkrétním případě a kde jsou tvá silná a slabá místa.
Co s tím udělá výchova, to je druhá věc - co potlačí, co vyzvedne.
Řekněme, že máš hezkého Jupitera s Venuší ve Vahách; z principu to je o tom, že budeš člověk nesmírně tvořivý a tvoje síla bude plynout z tvorby. A protože ve Vahách, nebudeš žádný rebel ani divoch, tvou touhou a tvorbou by měla být krása. Což vůbec nemusí znamenat malířství, nebo hudbu! Může to klidně znamenat líbezný domov.
No a k tomu budeš mít rodiče, kteří:
a) tě budou pérovat, zesměšňovat a ubíjet - z tvorby a pocitu síly nezbude nic, jen touha ničit.
b) budou tě masit tak akorát - a vyjde to.
c) budou se nad tebou rozplývat s každou uplácanou modelínou - možná budeš tvůrčí, ale rozcapenej hajzlík, kterej si uzurpuje rozhodně víc, než mu náleží.
Takže jak vidíš - budoucnost vskutku pestrá, a to jen v případě strašně nahrubo načrtnutého pstavení pouhých dvou planet.
01.06.2018 - 13:24 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Nebo ještě jinak - kdysi se tomu říkávalo, že astrologie zjišťuje "kvalitu času", neboli, k čemu je zrovna momentální konstelace vhodná a k čemu ne.
01.06.2018 - 16:13 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Lupi
to je zajímavý náhled :15:
01.06.2018 - 18:39 | Filtr
(Kozoroh) Alffie
Průběh života bude takový, jaký si ho vytvoříš, protože máš svobodnou volbu.

Jsou zde ale dispozice, které si potřebujeme prožít, jelikož ta duše to potřebuje pro svou zkušenost.

A pak jsou tady ukazatelé, které nám naznačují, kam v životě směřujeme a kde se můžeme rozvíjet.

Je to o spíše o naslouchání a porozumění, co která planeta, znamení a dům nám ukazují. :1:
02.06.2018 - 17:05 | Filtr
(Beran) Petr204
Čím víc se zabývám astrologií,tím víc si myslim,že je opravdu vše daný.Ted jsem třeba zjistil,že stačí brát v úvahu jen direkci a tam každý vidí,jak se mu to posunulo oproti radixu.Když pak uvažuju jen o vládci znamení každého domu,tak vidim,že to sedí víc než se zabývat aspekty.V kostce bych to řekl tak,že se narodíme takový,jaký máme radix a pak,jak se vyvíjíme,mění se koláč.S tou svobodnou vůlí si myslim,že to nebude tak horký.Ale 100% na toto odpovědět asi nedokáže pravdivě nikdo,pouze tak,jak to vnímá.
03.06.2018 - 16:28 | Filtr
(Lev) Lesilie » player
No kéž by to nalajnováno nebylo všechno. Někdy bych svůj datum narození i změnila. Kdybych věděla, čím si doteď vším projdu..
03.06.2018 - 16:30 | Filtr
(Lev) Lesilie » Khalia Zvlčelá
No pokud si určuji cestu sama, potom tedy jsem klidnější. Takže spíše dispozice tedy.
03.06.2018 - 16:32 | Filtr
(Lev) Lesilie » Mici Angóra
To je přesně ono. Pak mě tyto úvahy ničí spíše a přináší mi to zbytečný strach. Stejně i pokud by to bylo naplánované, nemohu to ovlivnit do celé míry, ale do určité jenom a ani to ne. :9:
03.06.2018 - 16:34 | Filtr
(Lev) Lesilie » aktigram
No teď když už jsem tady, tak mě nezajímá, co si určila má duše. Já jsem teď tady - člověk - a když už jsem v procesu života, nechci prožít některé věci už tak, jak si to naplánovalo mé Vyšší já někde v astrálu nebo v nehmotném či předhmotném bytí, než jsem se narodila..
03.06.2018 - 16:36 | Filtr
(Lev) Lesilie » Orfanikus
No jo, jenže svobodnou vůlí se spíše myslí to, jak člověk přijde to, co přijde a přichází v životě. Nemůže z většiny věcí v životě utéci anebo se jim vyhnout.
03.06.2018 - 18:21 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Já ti to řeknu asi takto. Nejenže je nejspíše dané všechno co se stane, ale je dané i to, kdy se přikloníš ke kterému názoru, přístupu, kdy zakolísáš, kdy uvěříš, kdy něco zkusíš, kdy rezignuješ, atd.

Astrologie je celkem irrelevantní - i kdyby teoreticky přesně popisovala realitu (což rozhodně není jisté), prakticky jí nikdo nerozumí. Donedávna nepoužívali všechny planety, některé planety se jistě ještě objeví, vůbec se neoperuje s rotací planet (něco jako domy u Země), vůbec se neoperuje s tím, co se odehrává ve vzdáleném vesmíru (všechno se to schová za víceméně statická souhvězdí, která navíc za tu dobu, co sem to světlo letí, jsou úplně jinde), atd.

Pokud chceš zkusit něco, co tě vyosí z nalinkovaných kolejí, dělej nepředvídatelné věci. Vyber si nějaký pseudonáhodný jev (jasně všechno se dá předvídat, ale dost blbě :4:) - třeba házení kostkou, ideálně kvantovou :5:. A podle toho co vyjde, určuj na základě nějakého předem daného klíče svoje další kroky. Třeba některý z těch pokusů bude dost hluboko pseudo-náhodný, že tě z těch kolejí vyosí (než tam v další iteraci zase spadneš) :4:
03.06.2018 - 19:51 | Filtr
(Rak) aktigram » Lesilie
No tak to ti prajem veľa šťastia.
03.06.2018 - 21:40 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Astrologie se často přirovnává k mapě, jsou v ní zakresleny cesty a nějaké okolnosti, ale z bodu A do bodu B zpravidla vede více cest (výjimky, kam vede cesta jediná, se najdou). Mapa (astrologie) za Tebe nerozhodne, kterou cestou půjdeš, to si volíš sama. A nemusíš na všechny z nich. Někdy k rozhodnutí můžeš být i "dotlačena" (chceš jít s někým a cestu vybere on; nepřízeň počasí způsobí třeba sesuv půdy na vybrané cestě a Ty musíš jít jinou), ale je tu pořád volba. A na některých cestách prožiješ něco, co na jiných prožít nemůžeš, protože tam potkáváš jiné lidi i jiné podmínky. A taky se na cestě z bodu A do bodu B můžeš rozhodnout jít jinam, takže do bodu B nikdy nedojdeš, už to nepotřebuješ, nechceš, protože bod C je náhle víc. Ale pořád jsi na téže mapě.

Pořád mluvím o cestách, ale kdo má odvahu a orientační smysl, ten klidně cesty opustí. A časem nepotřebuje ani mapu.
04.06.2018 - 00:04 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Ne,není!Uklidnilo tě to?
Jsem konzultovala různé, pro mne důležité životní záseky.
Podle mě je to o přístupu.
Každý z nás se k jedné stejné věci,postaví a bude ji řešit úplně jinak,proto se to naprogramovar nedá. :1:
04.06.2018 - 00:59 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » bubobubo
Tak už se dohodněte jeden říká že ano druhý že ne. :-)
04.06.2018 - 22:45 | Filtr
(Střelec) bubobubo » Bosch
Dohodnutí by znamenalo,že možná ano a možná ne.To beru. :3:
05.06.2018 - 09:23 | Filtr
(Ryby) pozemstan » bubobubo
Když třeba někdo dostatečně navnímá tvé vzorce (a to není zase tak nereálné, zvlášť když tvůj mozek má stejné chemické vlastnosti jako mozek toho vnímajícího), tak dokáže tvé rozhodování z velké části (ne-li úplně) předvídat.

Když někdo dokáže něco předvídat a je formálně dostatečně zdatný, může ty vzorce a prognózy teoreticky nějak zapsat, uložit externě (jinými slovy - chci ukázat, že ty prognózy existují - to je podstatné slovo - jen je třeba zrovna neodhalíme, neznáme). Resp. vždy existuje nějaká konfigurace světa (do které patří i tvůj mozek a jeho vzorce) a výhled dalšího NEVYHNUTELNÉHO pohybu světa dopředu v čase.

Co dodat? To je přesně to "nalajnování" :5: ...a je mi celkem jedno, jestli se ho astrologie chytá nebo ne. Tedy průběh celého života JE "nalajnován" a nelze říct, jestli se to lajnování dá demaskovat zrovna pomocí astrologie.
06.06.2018 - 00:04 | Filtr
(Střelec) bubobubo » pozemstan
Prognózy ale nejsou realitou každého mozku a některé mozky se dokonce mohou tvářit a vypadat zaškatulkovaně a přitom si jen hrají s prognózami,které vytvořil jiný mozek,aby se cítil bezpečně.
A je jedno jestli pod rouškou astrologie,psychologie,psychiatrie.
Některé mozky mají potřebu všechno vysvětlit,především sobě,pro pocit vím a pro pocit bezpečí.
Ale některé zase cítí,že vysvětlení je jen na okamžik.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-76
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »