Ano-ne


20.04.2018 - 09:43
(Ryby) MG34
Ano-ne
Došla mi jedna důležitá věc.

Celá naše mysl se skládá z drobných ano-ne voleb. Zdánlivě to tak nevypadá, zdánlivě máme občas více možností, občas nějaké neurčitosti atd.

Ale všechno směřuje k tomu, že si to v hlavě převádíme na jeden velký binární strom různých ano-ne rozhodnutí. Že to technicky jde a všechno to pokryje, je bez debaty. Na dotazy to můžu vysvětlit.

Proč to dávám do této kategorie? Je v tom i víra a určité další "přesahy", takže tam bych chtěl diskuzi směřovat.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
20.04.2018 - 11:46 | Filtr
(Ryby) MG34 » tronco
Ti, co se tomu nejvíc brání (říkají "ne"), jsou toho největším důkazem. Ty užs svou volbu totiž dávno udělal (a tím to vlastně potvrdil).

Připustit si takovou vlastní jednoduchost chce docela dost odvahy (a také vědomou schopnost používat rozklad možností do binárního stromu). Je to určitý zásah do vlastní konzistence a ten ne každý unese - tomu pak odpovídá i razance obrany.

Přitom je to jednoduché - uvědomit si vlastní neurony a jednotlivé vzruchy, které přes jejich synapse buď protečou nebo neprotečou.

Piš si co chceš, když se mi to nebude líbit (což je prakticky jisté), tak tě smáznu a zase bloknu.
20.04.2018 - 13:11 | Filtr
(Střelec) Dejna801206 » MG34
Piš si co chceš, když se mi to nebude líbit (což je prakticky jisté), tak tě smáznu a zase bloknu.

teď jde o to, co je větší nářez, jestli když si někdo svůj obranný/souhlasný systém mysli vůbec neuvědomuje, nebo jiný co o něm ví ale nechá se jím vláčet.
20.04.2018 - 13:26 | Filtr
(Ryby) MG34 » tronco
Na můj vkus mluvíš zase nějak moc o sobě, toho se zdrž.

Bez debat to samozřejmě je, ale máš tam dotazy, ty zodpovím.

Hodnota "nevím" je v binárním stromu vyjádřena absencí odpovědi nebo nějakým zacyklením různých pater binárního stromu vzájemně do sebe. Pokud to má být Nevím (s velkým N) - jakože rozpoznal jsem stav velkého dilematu - pak nastupuje v příslušném místě rozhodovacího stromu ohodnocení ve smyslu "Je tohle velké dilema?" (ano-ne) - tedy všechno je striktně binárně - mohu tam být i jiné pomocné meziotázky - to je u každého individuální. Podobně i všechny podvarianty - přikládním se spíše k ano? ... odpověď na tuto otázku je ano-ne. Atd.

Binární strom dokáže bezezbytku pokrýt jakoukoliv rozhodovací situaci. Jde jen o to, si uvědomit tuto formu vlastního myšlení. Pokud se někdo nezdržuje tou "romantickou nadstavbou" pseudo n-árních stromů a rovnou uvažuje v tom binárním (a trefí se tím do strojového kódu vlastních neuronů), má obrovskou výhodu. Jeho myšlení je rychlé a čisté.
20.04.2018 - 13:34 | Filtr
(Ryby) MG34 » Dejna801206
jestli mluvíš o mně, tak to není "můj obranný systém" - nebráním tím svoji konzistenci, ale přehlednost diskuze - uživatel tronco je smažka a jeho příspěvky podle toho vypadají - píše většinou o sobě - to se maže skoro samo

pokud bych měl dojem, že něco je korektní a narušuje to moji konzistenci, rozhodně to tu nechám - já si na sobě nezakládám, su otevřený všem alespoň trochu reálným variantám

nicméně když vidím zjevnou chybu, nemám důvod to tady nechávat (pokud na té chybě nechci něco demonstrovat)
20.04.2018 - 14:02 | Filtr
(Ryby) MG34 » MG34
"Pokud se někdo nezdržuje tou "romantickou nadstavbou" pseudo n-árních stromů a rovnou uvažuje v tom binárním (a trefí se tím do strojového kódu vlastních neuronů), má obrovskou výhodu. Jeho myšlení je rychlé a čisté."

že by se toto dělo při nějaké té meditaci?

nemám s tím zkušenosti, takže nevím
21.04.2018 - 07:21 | Filtr
(Ryby) MG34
uživatel tronco se nakonec smazal sám - tak to má být - resp. když to tak udělal, neměl sem vůbec psát - to by bylo ještě lepší
21.04.2018 - 18:28 | Filtr
(Štír) tronco » MG34
Nesu zodpovednost za sve svobodne ciny, proto jsem udelal tu spinavou praci pri uklidu meho praseni vasi diskuze misto vas pane. Vase vysoce akademicke sebevyvysujici xenofobni a mnohe ostatni dehonestujici projevy jsou definitivne pod moji dustojnost. Vystacite si sam, tak nechapu, proc vlastne diskuze zakladate. Howgh.
22.04.2018 - 09:36 | Filtr
(Ryby) MG34 » tronco
Vzhledem k tomu, že svobodný nejsi - ty jako smažka obzvlášť (a pravděpodobně ani nikdo jiný, ani já), tak žádnou zodpovědnost neneseš.

Není nic jako svoboda, není nic jako zodpovědnost.

A není tedy ani žádné to okřídlené "kde začíná svoboda jednoho, končí svoboda druhého" - když žádná není.

Je to jen jakási pseudosvoboda. Možnost žít. Ne že by ta pseudosvoboda byla pro nás bezcenná - a pozemské právo se na tom dá klidně postavit. Ale nějaké vyšší právo z toho není. A tohle jsem úmyslně dal do kategorie "mezi nebem a zemí", takže na pozemské právo se teď neohlížím.
22.04.2018 - 09:58 | Filtr
(Ryby) MG34 » MG34
A když už jsem to nakousl s tou svobodou - většina těch našich rozhodovacích ano-ne je celkem bez debat striktně podmíněna okolnostmi a vzorci. Tam žádná svoboda není. I proto je tak snadné, abychom sebou navzájem manipulovali.

Pokud by existovalo něco jako skutečně svobodné rozhodnutí, asi by to bylo dost specifické a "řídké" - někde by v mozku byl nějaký "bohy darovaný neuron" nebo jen pár neuronů, které by nějakým neznámým způsobem umožňovaly svobodné rozhodnutí (ano-ne). Někdo by ho měl úplně zastrčený a za život by ho ani nevyužil. Někdo by přes něj hnal více svých rozhodnutí, co já vím? Spíše asi ne, ale vyloučit to nemůžu.

A pak se zastavím ještě u jednoho specifického případu. Mám-nemám-mám-nemám-mám? Popelka počítá šprušle na zábradlí nebo co a na základě toho se rozhodne ano-ne - jestli půjde nebo nepůjde na ples. A nemusí to být jen šprušle na zábradlí. Může to být aktuální čas na setiny sekundy - sudý čas ano a lichý čas ne - tak nějak to dělají počítače. Jsou to pokusy o náhodnost rozhodnutí. Náhodné rozhodnutí je svobodné - je nepředvidatelné. Jde o to, jak moc se ta náhodnost dá nasimulovat a jestli může být skutečně nepředvidatelná (aby se to nedalo předvídat ani teoreticky - což třeba u toho počítače teoreticky předvídat můžeme, u Popelky to bylo také jasné hned).
22.04.2018 - 10:13 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ak to píšeš takto tak súhlasím s tým že mi nemáme slobodnú vôľu aj ked si myslime že áno, lenže toto som písala a ty si mi to vtedy dosť zavrhol. Každé rozhodnutie ktoré urobíme je už rozhodnuté oveľa skôr, možno máme možnosti kedy si vyberieme áno alebo nie, ale k cieľu ideme aj tak. Presne ako ta Popelka, alebo ked dievča obtrháva margaretku a hovorí - ľúbi-neľúbi.
Až príde človek do štádia kedy sa už nie vždy rozhoduje, vie že nech urobí tak či tak tak to bude iba tak ako niekto iný chcel alebo chce jeho duša?
No v podstate je to naozaj ako matrix, no a ten strom asi bude mať každý inak na to áno či nie, podľa toho s čím prišiel na svet a čo ma odžiť, alebo akú energiu nazhromaždiť?
22.04.2018 - 21:23 | Filtr
(Ryby) MG34 » aktigram
Nevím, na co z minulých konverzací narážíš, ale zavrhnu ti to i teď. Já tu svobodnou vůli úplně nevylučuju, jenom tomu nedávám velkou šanci. Resp. musel by se člověk "zaháknout" na nějaký náhodný jev (způsobící nepředvídatelnost, tedy svobodu) - podobně jako se v myšlenkovém experimentu "Schrodingerova kočka" ortel o životě nebo smrti kočky zahákne na nějakou kvantovou pravděpodobnost.

Strom na ano-ne rozhodovací hierarchii má sice každý svůj vlastní, ale dají se tam vysledovat jisté opakující se části u některých lidí. Jakoby ti lidi byli stejní v tomhle.
22.04.2018 - 21:38 | Filtr
(Ryby) MG34 » nelahee
Podívej se, že tu je málo diskutérů mi nevadí - to ani nejde, aby se k tak složité věci vyjadřoval každý, kdo si vzpomene. Nutnou podmínkou je to, že diskutér chápe něco, čemu bych volně říkal "transformace n-árních rozhodovacích stromů do binárního bez ztráty kytičky". Diskuze začíná až od místa, kdy tohle někdo chápe a nad tím se se mnou baví. A tam se zatím nikdo nedostal.

Pokud to někdo nechápe a reaguje přitom jakobych tu psal nesmysly, tak má smůlu - takových je tu bohužel většina. Kdo to nechápe, ale je otevřený vysvětlení, může se ptát. Takových je ale na tomto webu naprosté minimum - možná dokonce méně než těch, co to chápou. Na náznak otázky toho afektovaného uživatele jsem celkem poctivě odpověděl a výsledek byl, že on sám ty svoje otázky smazal. To byl zatím jediný "dotaz".

Takže nevím, čeho je ti "líto" - nejspíše jedné z mnoha iluzí, které tu o mně kolují. To můžeš rovnou litovat nějakou smyšlenou románovou postavu a vyjde ti to nastejno.

Jestli tedy nemáš nic k tématu, tak si dej odchod a já tě smáznu. :5:
27.04.2018 - 07:03 | Filtr
(Ryby) MG34
Asi bych měl přidat poměrně zásadní informaci pro některé diskutéry, kteří tohle přehlíží. Jedná se tu o volby, rozhodování - celou dobu nemluvím o ničem jiném než o ROZHODOVACÍM stromu. Takže část té averze, co se tu vzedmula, padá i na vrub nepochopení. Nečekal jsem, že někdo čte text stylem "nehodící se si vykládám po svém a dál z toho tak vycházím jakoby to tak autor psal". :4:

Jen tak lze vysvětlit různé narážky na barvy, analogový signál atd. co se tu na webu objevují. Nic z toho s rozhodováním nesouvisí.

Zvířecí mozky jsou v tomto ještě jednodušší než naše. Jejich rozhodovací stromy jsou někdy opravdu dost jednoduché.

A primárně se bavím o vědomí (i když s největší pravděpodobností budou ty závěry platit i na podvědomí).
13.05.2018 - 10:40 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ZA 6 MINUT, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
komponent ANO/NE z kteryho sestava binarni strom/ pyramida
az tak zajimavej neni - snad jen to, ze stara dobra dualita opet sefuje

co ale zajimave uz je - coz ale muze byt subjektivni vec
je to, ze na stycnych plochach (tohoto) komponentu ANO/NE vznikaji emoce/city - to je to misto, kde se generuji
jo a nemusi jit doslovne o proces rozhodovani - ciste technicky se muze jednat i jen o "pouhe" hodnoceni

druhou zajimavosti jsou pak samotne struktury binarnich stromu/ pyramid
tam je mozny vykouzlit - kde co
uz jen proto, ze se tam implikujou dva diametralne odlisny procesy - utvareni stromu: http://jung.sneznik.cz/psychologie.…

coz, je v sirokem spektru obrazu - pozoruhodne
v uzkem /diferencovanem - to vypada tak, ze jedna skupina - jeden (arche)typ stromu je patologicky
v celku, to tak ale neni
spis jde o to, ktery ze dvou (arche)typu stromu vladne
patologicky je podle me to, kdyz vladne jen jeden(!)


rozeberu na priklade - smutnem pribehu, co se doopravdy stal
http://extrastory.cz/rozliceny-dav-…

zastupce extrovertu/ extroverze - sovetsky vojak, rozliceny dav
sovetsky vojak: bere dav lidi jako objektivni - rozhodujici faktor
rozliceny dav: bere povrch veci jako objektivni - rozhodujici faktor

zastupce introvertu/ introverze - vudce gardistu (Svitakuv namestek) - prosazuje si sve "osobni"(i kdyz i on muze jednat v reziji revolucniho hnuti - on je ale vudcem, tim kdo vede)

celkovy obraz - dokonala(?) kooperace extrovertu - (pod vedenim)(?) introvertu
vysledek: zlyncovany, mrtvy clovek, co za valky, diky svemu postaveni(podobne jako Oskar Schindler) mohl zachranovat lidem zivoty - a tak taky cinil
Svitakova fatalni chyba: po valce prilis spolehal na jeden telefonat
a podcenil silu davu(podcenil povrch veci)

pak jeste je zajimava i hlupka co vykrikla: "To je vrah.."
ta v tom pribehu sehrala dilci, ale vyraznou roli
tam ale nevim, zda s nim mela - cosi osobniho, jako jeho namestek, ci zda byla jen hlupkou..PS: jinak celou dobu existuje i moznost, ze toto cele(strom ANO/NE) je jen pohledem - nazveme si ho pohledem levohemisferovym
a ze pak muze existovat jeste i druhy pohled na vec - pohled pravohemisferovy
toto nevylucuju
13.05.2018 - 12:19 | Filtr
(Býk) Ase
Na každú odpoveď ano/nie sa dá položiť otázka prečo. Ak si človek vie na otázku "Prečo?" správne odpovedať, takto sa dá spätne sledovať, ako taký jav vznikol, na akom "podklade".

Každá volba je zvyčajne prejavom určitého vzťahu ku svetu, nášho chápania, postojov. Každý takýto vzťah vyvoláva v našej psychike aj odozvu vo forme prežitku - dojmu. Každý dojem nám naše postoje príslušne "zafarbí", svet potom nevnímame taký aký je, ale skrz "farbu, skrz naše všemoné súdy a hodnotenia (vrátanie nás samých). Ten binaárny strom nieje až taký binárny, akoby sa zdalo.
13.05.2018 - 19:26 | Filtr
(Ryby) MG34 » Ase
Máš v té úvaze jezdu zásadní chybu - já se CELOU DOBU bavím o rozhodování.

Žádné otázky, žádné proč, žádné odpovědi. Ale rozhodování, akce.

Je úplně irrelevantní, co je jak zabarvené, protože výsledná akce nakonec nijak zabarvená není, je to rozhodnutí, co se vybere, co se bude dít, čím se bude pokračovat, co se (ze všech klidně různě zabarvených možností) odpoví.

Jinými slovy je úplně jedno, jestlis celý život barvitě nasával svět anebo sis prostě hodil korunou, když přemýšlíš, jestli se oženíš nebo ne.
13.05.2018 - 20:13 | Filtr
(Ryby) MG34 » ZA 6 MINUT
Zmiňuješ na dvou místech, že je něco mnohem zajímavější než moje téma - a rovnou to sem chrlíš. V tom případě si založ svoje téma a neřeš to tady.

Nemám rád zabíhavé myšlení a nebudu ho zde ani tolerovat.

Emoce jsou v případě rozhodování striktně ohodnoceny do rozhodovacího stromu ještě o to víc a jednodušeji než ostatní mozková činnost. A úplně nejpřímější je rozhodování "plazího mozku". To je vpodstatě jenom základní kalkulačka.
13.05.2018 - 21:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ZA 6 MINUT, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
mel jsem za to, ze tve tema znelo /zni - "binarni strom ruznych ano-ne"

psal jsem o STRUKTURE/ TVARU stromu
13.05.2018 - 21:56 | Filtr
(Ryby) MG34 » ZA 6 MINUT
Struktura ani tvar stromu mne aktuálně nezajímají (v tvém chaotickém podání extra), takže s tím běž jinam.
16.05.2018 - 10:29 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ZA 6 MINUT, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
"Emoce jsou v případě rozhodování striktně ohodnoceny do rozhodovacího stromu ještě o to víc a jednodušeji než ostatní mozková činnost. A úplně nejpřímější je rozhodování "plazího mozku". To je vpodstatě jenom základní kalkulačka."

na toto vyjadreni by jsi se mel zamerit(!), predevsim na tu druhou vetu
100x prerikat/ idealne po skole opisovat na tabuli
aby jsi tyto -citankove chyby- jiz neopakoval
do hrusek jsi (opet) primichal jablka
tady konkretne jsi do software (o kterem bylo/ a je toto vlakno), primichal hardware
na Vysokem Uceni Umele Inteligence - by jsi za tohle dostal vterinoveho padaka
za to, ze se k umele inteligenci chovas - jako opravar mixeru, mikrovlnek (a spol.)/ elektrotechnik
16.05.2018 - 11:11 | Filtr
(Ryby) MG34 » ZA 6 MINUT
hm, až na to, že toto vlákno bylo a je o hardwaru... (právě proto je to v kategorii mezi nebem a zemí)

to ano-ne probíhá na elementární chemicko-fyzikální úrovni v neuronech, tedy v hardwaru mozku

nic - banán zase cca na půl roku ti neuškodí, můžeš zpytovat svědomí :3:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »