Schéma


11.04.2018 - 23:47
(Blíženci) les osika
Schéma
sebe-destrukce nebo destrukce (západní) civilizace?
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3
Řazení:
09.05.2018 - 21:12 | Filtr
(Blíženci) les osika
Udržovat si nadhled a odstup od používání schémat, pro řešení životních situací, se stává ve významné části společnosti v ČR podle mé zkušenosti novodobým tabu. Normou je závislost..

https://video.aktualne.cz/dvtv/…

Možná je to i tím, že kdysi dávno byla přisouzena Slunci Luna, jako jeho symbolický ženský partner, namísto temné Prázdnoty vesmíru :27::92:
11.05.2018 - 01:19 | Filtr
(Blíženci) les osika » Kiyoko
Xindl je úsporná značka, největší tvůrčí dřinu tady už odvedla firma Lucie :D

Amerika je v mnoha ohledech průkopnickou zemí, taková vynořující se Atlantida..
zajímavý článek, děkuji, psychofarmaka jsou drsné schéma, majáček na špičce ledovce.
"Ve věku agresivního marketingu léčiv „byly psychiatrické diagnózy rozšířeny tak, aby zahrnovaly mnoho dokonale normálních lidí“." - Jsou lidé, kteří by řekli, Osud.

Myslíš, že obecně lidi chtějí všechno hned a teď? Četl jsem si tu v diskusi "prosím co se děje?" a napadlo mě, že Tereza je tady ještě v dobrých rukou, že je to vlastně jedno, že vůbec neví, co chce, že jí to "kolektivní vědomí" (nemáš lepší výraz?) podrží.
Spíš mi připadá, že pod vlivem společenských schémat jednají lidi podobně jak pod vlivem psychofarmak. Třeba chybí jenom něco málo, ale základního a dlouhodobě. V té diskusi někdo zmínil absenci zdravých kořenů. Vidím to dost podobně.

a nebo...
11.05.2018 - 07:39 | Filtr
(Rak) dan162 » les osika
díky za pěkný pohled "byla přisouzena Slunci Luna, jako jeho symbolický ženský partner, namísto temné Prázdnoty vesmíru" Je pravděpodobné, že bychom byli astrologicky velmi jiní, když by Měsíc neexistoval.
11.05.2018 - 23:53 | Filtr
(Býk) player
Hele - ona destrukce civilizace probíhá neustále. Pořád. Prostě lidé se mění za pochodu od dob , co se vzpřímili a objevili soukromý majetek. Jistě - prudký vývoj dneška znamená i prudší dynamiku změn.

Ten klip má hodně do sebe. Skutečně - civilizace hodně zešedla. Ale nedá se to paušalizovat.
12.05.2018 - 01:33 | Filtr
(Ryby) Crumb » Kiyoko
Hezký článek. To spojení zajíce/králíka s Měsícem je zajímavé. Vzniklo nejspíš v době, kdy si lidé při pozorování Měsíce poprvé všimli toho, že takzvaná "měsíční moře" vytvářejí na povrchu Měsíce útvar, který připomíná zajíce (viz Google - obrázky k dotazu zajic-na-mesici apod.). Patrně proto se zajíc stal také symbolem cyklu života a smrti, protože cyklus Měsíce byl už odpradávna spojována s cykly života a smrti. S těmito cykly souvisela i symbolika čísel 18 a 9. Číslo 18 bylo vztahováno na osmnáctiletý cyklus zatmění, na cyklus Saros, jehož hlavním aktérem je Měsíc. Devítka pak vzniká redukcí osmnáctky (1 + 8 = 9). Měsíc má v kabalistické astrologii přiřazeno právě číslo 9, které platí za božské, nebeské, duchovní a posvátné. Devítka značí (kromě jiného) umocnění božské trojky (3 x 3) - nejspíš proto ti tři zajíci v kruhu na okně dómu v Paderbornu (mimochodem jejich spojené uši tvoří trojúhelník, tj. známý symbol čísla 3). Měsíc byl samozřejmě spojován i s plodností. Periodicita měsíčních vlivů se projevuje v biorytmech a životních cyklech obyvatel země, s níž Měsíc tvoří jakousi "dvojplanetu". Jako klasický příklad takového působení se často uvádí shoda menstruačního cyklu ženy a četnost porodů se střídáním měsíčních fází.
12.05.2018 - 14:04 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Kiyoko
četla jsem Pochod do říše mahagonu...drsný čtení...původně jsem jí koupila v antíku ve výprodeji klukům...ale v 10letech...nic moc....ani po 30 :4:žádná pohádka...pak jsem si našla ještě poklad na Siera....taky drsný.
......nyní čtu povětšinou jen veselé věci :4:
13.05.2018 - 03:38 | Filtr
(Blíženci) les osika » dan162
No Měsíc, ať už má jakýkoliv původ, nejspíš existuje, a ovlivňuje spoustu dění tady na Zemi, včetně člověka. Připadá mi logické, že ho coby výrazné nebeské těleso do svých studií zahrnuje i astrologie. Kdyby neexistoval, hmm..? Možná by neexistovala závislost :63:

Podle knihy Geneze byla žena stvořena z Adamova žebra, čímž dal starozákonní bůh Jahve jasně na srozumněnou, jakou optikou se dívá na mužský a ženský princip. Pokud někdo uctívá Lunu coby "tvůrčí" ženský princip, ladí se tak pravděpodobně na tohle destruktivní starozákonní schéma závislosti. (možná v růžovém provedení)

V čem může být satelit planety rovnocenným partnerem hvězdy?
13.05.2018 - 05:32 | Filtr
(Blíženci) les osika » Kiyoko
To by mohlo být. Něco jako pevná půda pod nohama, plující v moři kolektivního vševědomí. Někdo ji vytváří, zatímco jiný testuje, co vydrží :47::42: Ještě že tady je to jenom přípravka, někdy :3:

Potíž je v tom, že v sobě máme i to, co "nepotřebujeme". Realita se pak odvíjí i od toho. Pokud si člověk uvědomí, že je tvůrcem, ještě to neznamená, že se z něj nemůže stát necitlivé monstrum a neuzavře se do sebepotvrzujících schémat. Pocit sounáležitosti je matkou moudrosti. Být autentický je právě taková jízda na vlně soucitu. Teoreticky :5:

P.S.
Doufám že mi feministky odpustí toho Jarka i s Měsícem :27:
13.05.2018 - 05:43 | Filtr
(Blíženci) les osika » player
Však právě - chtělo by to konečně změnu, nemusíme přeci pořád běhat v tom kolečku. Pořád se mít vzájemně v hrsti, celá staletí, tisíciletí, to už je přeci nuda. Holki by zas mohly po dlouhé době rozkvést, sakra :76:
13.05.2018 - 15:00 | Filtr
(Blíženci) les osika » Kiyoko
Přesun pozornosti lidí do virtuální reality, včetně TV, má za následek právě degeneraci schopnosti soucítění. Soucit je slovo s poměrně jednoznačným významem, který nestrácí ani když se používá nevhodně. Např. to, co popisuješ není soucit, ale celkem průhledný byznys. Soucit je sou-lad v citu, pro soucit nemá vystavování na odiv vůbec žádný význam. http://www.slovnik-synonym.cz/web.p…

Tvorba není jednoznačně konstruktivní slovo. V dualitě ani nejde určit nějakou hranici, konstrukce a destrukce. Kde končí tlení a kde začíná nový život?

Soucit je to, co vede tvorbu k pochopení a klidu v duši, k návratu skutečného tvořivého ženského principu, ne k té atrapě, které je lidem po staletí předkládána.

Takový obrat bych u feministek nečekal, to by pak musely přizat, že těm cyklům právě podléhají Jarek-Měsíc-Jarek-Měsíc :25:
14.05.2018 - 02:36 | Filtr
(Blíženci) les osika » Kiyoko
Feminismus je prostě šablona hrubého zrna, nechme ji žít svým životem :29:

Rád bych Ti řekl to, že v diskusi nepotřebuji mít navrch, ani poslední slovo, ani se zbytečně vymezovat, zajímá mě, jak změnit některé věci v praxi.

Vím, že schématickým uchopováním trpíme více méně snad všichni lidi, včetně mě a pravděpodobně i Tebe. Jde mi spíš o to, pomoci si to vzájemně uvidět. Ego je dobrá věc, ale někdy zbytečně zdržuje.

Tak jo. Soucit je více sounáležitostí...jo, proč ne. Soucit je ale stav vědomí, podobně jako láska. Pokud někdo není ve stavu vědomí, že je schopen soucitu, nemůže ho ani projevovat, dokonce ani teatrálně. Prostě to nejde. To co většinou ti politici projevují, je spíš zoufalství, to je jiný stav vědomí.

https://www.youtube.com/watch/…

Soucítit můžeme opravdu s čímkoliv, ale proč projektovat soucitem do někoho traumata? Traumatizovaná bytost se nachází v úplně jiném stavu vědomí než bytost soucítící. Proč by soucítící bytost někoho traumatizovala?

Vnímání potřeb druhých je asi zálkad nějaké smyslupné akci, řešení. Soucítění je spíš sdílení stavu vědomí, než akce. To, že soucítění provází pláč je nějaká fáma, viz KK. Soucítit můžeš i s někým, kdo je šťastně zamilovaný.

Nikde nepíšu, že skutečný ženský princip tkví v soucitu. Píšu, že soucit, t.j. bytí v tomto stavu vědomí, vede tvorbu, tedy to, čím je člověk rozprostřen ve světě, k pochopení a klidu v duši, k tomu, aby se do jeho bytí mohl onen princip navrátit.

"Soucit nebo-li lítost, je stagnačním projevem emoce. Nic tvořivého v něm není." to je taková stagnační věta...

Žena v sobě má oba aspekty monády stejně tak jako muž. Ve vnějších vztazích vyjadřují pak to, jak chápou tu hru principů uvnitř. Žena nepotřebuje muže ničím doplňovat. Sama je dokonalá, stejně jako muž. To co je k sobě přitahuje, je vyjádření vnitřího stavu, aby nakonec člověk dosáhl dokonalosti vnitřní i vnější, a konečně si mohl dát třeba pořádného šlofíka. :7:
YouTube
14.05.2018 - 02:44 | Filtr
(Blíženci) les osika » Kiyoko
To ano, pro tohle potřebuje člověk opravdu velké soucítění. Obé je prosáklé šablonovitostí, to druhé je snad úplná blbost. Rád Ti k tomu případně napíšu víc..
:62:
15.05.2018 - 04:09 | Filtr
(Blíženci) les osika » Kiyoko
Doba je náročná. Člověk je nucen do obhajoby téměř všeho, co dělá, pod permanentní pohrůžkou násilí. A tak si vytváříme prostor, kde do té obhajoby nuceni nebudeme. Jsme nuceni akceptovat falešné karty, a pak čelíme obvinění, že s nimi hrajeme. Akceptujeme je dobrovolně, bo často ani nevíme, že falešné jsou. Nabídka hajzlů je nepřeberná, ale všechny mají jedno společné, separují hovno fyzické, s čím dál větším poplatkem, od hovna éterického, které nechávají cirkulovat našim systémem, jehož éterická část úpí vlastními zplodinami...
Spousta schémat se chová podobně. Jistěže se neobejdeme bez schémat, ale bez těch manipulativních nepochybně ano.
V případě potřeby použijte toalety v patře mezi McDonaldem a Planeo-elekto.
V případě potřeby sedni na bobek v náruči Matky Země.
Rozdíl je cítit.
Nakonec, co asi vede člověka k tomu občas toho druhého oslovit, Ty hajzle...Lidé jsou moudré intuitivní bytosti, jen se toho nebát.

Osho mě nikdy moc neoslovoval. Nic proti zamyšlení se nad slovy kohokoliv.
„...váš soucit nemůže směřovat k člověku, jenž stojí výše než vy. „ (a to asi Osho stál :)
„Soucit znamená: „Jsi nešťastný a já bych ti ráda pomohla. Stojím však mimo... „ vypadá to jako pokus o hypnózu
„Empatie, vcítění, je naprosto odlišné. Empatie znamená: „Cítím se naprosto stejně jako ty...“ Zvláštní jak to končí: „ ...kdo je součástí tvé bytosti.“
Ještě že máme tu češtinu, která to má právě obráceně. Empatie – vcítění, Soucit – soucítění. Logické by přeci bylo „ ...kdo je včástí (tj v části) tvé bytosti.“ Ale to bylo moc nápadné, ale o tom je empatie. Být vcítěn do někoho, a přitom stát (budiž tedy) mimo.
O tom, že tenhle (Oshův) text je drzá manipulativní šablona, moc pochyb nemám.

Měl jsem před nedávnem tu čest, tady na webu diskutovat s jedním empatickým člověkem (dokonce i on sám se za takového má). Takže jestli máš chuť vyzkoušet virtuální empatii, dám Ti na něj nick, se mnou už se bavit nechce.

Ten druhý text mi nepřipadá tak hardcore, ale stejně. Proč tohle? „Když si můžeme dovolit být tím, čím jsme, pak nepotřebujeme žádné "pojištění" v podobě snahy být dobrým, zbožným a soucitným člověkem. “ Jednak to vypadá, že vlastně běžné aktivně vědět kým jsme, a pak je tu zase takové to jemné dehonestování soucitu.
V mahájáně např. Je praktikování soucitu vedle moudrosti a lásky úplně top. Nevím jestli vůbec pracuje s pojmem empatie. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/…

Venku začínají zpívat ptáci??
:29:
16.05.2018 - 03:44 | Filtr
(Blíženci) les osika » Kiyoko
All ends in silence.

Soucit není zboží ke kupčení. Není to rozdávání almužny, ani představivost, že něco někoho bolí. A není to ani lítost nebo mrzení. Skutečný soucit je stav vědomí, který zaklíná vesmír. Kdyby se ze světa ztratil soucit, odešla by i láska.

„Většinou tam ale chybí ono primární: co bych mohl udělat, abychom to změnili.“ Ano. Tak se přeci ptá empatie. Je vším, co o ní píšeš. Empatii je ale možné z vnějšku ovládnout, soucit ne.

Čeština je nádherný, magický jazyk. „Soucit“ nepotřebuje žádná další vysvětlení. Je to klíč k tomu, co je v člověku uložené, byť jsou tu snahy o přemazání, pokroucení obého. Překlad a žitá realita!! Co k tomu dodat, že?

Když se člověk stává skutečným alchymistou (ať neříkáme pořád, že víme když víme, že to nevíme) nechává svou podstatu, aby sama žila to, co je jeho přirozenost...Je to jako zpěv ptáků, kteří vyzpívávají světu nový den, protože to je jejich přirozenost.
...a to se bude dít velmi brzy :25:
16.05.2018 - 09:58 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » les osika
někteří už..oponaša zvukove iz prirode što gavarit matuška zemlja :4:
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
16.05.2018 - 23:23 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
No ale je to komerce, s tím co psal osika to nemá nic společné.. :3:
17.05.2018 - 00:36 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
ne já se vám do toho míchat nebudu jen pokračujte jedete dobře..
17.05.2018 - 00:42 | Filtr
(Ryby) Crumb » Kiyoko
Nadhodit "filozofii o soucitu"? Nadhodil bych buddhistické pojetí soucitu, nebo spíš milosrdenství. Soucit patří v buddhismu do tzv. "brahmavihár", což jsou "božské stavy prodlévání", "čtyři pozitivní stavy ducha". Čtveřici brahmavihár tvoří: bezmezná laskavost (maitrí) vůči všem bytostem; bezmezný soucit (karuná) se strádajícími; bezmezná radost (muditá) nad osvobozením druhých od strasti a bezmezná duševní vyrovnanost (upékšá) vůči přátelům a nepřátelům. Výraz "karuná" se překládá jako soucit, soustrast, slitování, slitovnost, lítost, něžná příchylnost, milosrdenství. Nejde o pasivní postoj, nýbrž o činorodé jednání, o jakékoli jednání, které pomáhá zmenšit utrpení strádajících bytostí. "Karuná" se vztahuje bez rozdílu na všechny živé bytosti.
17.05.2018 - 01:13 | Filtr
(Blíženci) les osika » Bosch
:4: :4: z toho obrázku to spíš vypadá, že někteří ještě ne..
ale dobrý, interpret, i porota :15:
17.05.2018 - 03:36 | Filtr
(Blíženci) les osika » Kiyoko
Měli bychom si TO ujasnit, než TO tu rozválcuje komerce :4:

..ta právě dobře ví, jak je dobré mít lidskou empatii ve svém portfoliu. Schopnost být empatický neznamená, že člověk umí rozlišovat. Stačí vyfabulovat dobro a zlo, spustit příslušný program a člověk nakupuje granule pro kočky, posílá dary do Afriky, a ještě se dokáže trápit, jestli je správné to či ono. Heslem komerce je Be empath:5: We:79:empaths soooomuch.

Soucit je stav vědomí, dejme tomu něco jako bódhisatvy, a to divide et impera ho nedokáže vychylovat, to komerce moc nemusí. A tak si slovem soucit nálepkuje různé projevy empatie, případně pudového jednání.

Proč píšeš zase o těch politicích, vždyť ti většinou neovládají ani sebe, když nepočítám tu navigaci směr raut, jak by mohli ovládat něco tak vzdáleného jejich žití, jako je soucit? Politici jdou do lidí jedině přes emoce, ve kterých se sami točí.

Za mě, takovou relativně schůdnou cestou, kde člověk může nějak podstupovat přetváření své přirozenosti, je spolupráce lidí v obstarávání zálkadních potřeb pro přežití, reálné fyzické starání se o nějaký prostor, území. Nestačí, aby člověk přijmul svou podstatu, jako nedílnou součást svého bytostného já. Taky tak podle toho musí žít. Slovo musí se dneska moc nenosí, tak dávám na výběr. Něco od indiánů :3:

Jeden večer vzal starý indián svého vnuka k ohni a vyprávěl mu o bitvě, která probíhá v nitru každého člověka.
Řekl mu:,,Synku, ta bitva v každém z nás je bitva mezi dvěma vlky.
Jeden je špatný.
Je to vztek, žárlivost, závist smutek, sobeckost, namyšlenost, hrubost, nenávist, sebelítost, ego a falešnost.
Ten druhý je dobrý.
Je to radost, pokoj, láska, naděje, vyrovnanost, skromnost, laskavost, empatie, štědrost, věrnost, soucit a důvěra.“
Vnuk o tom všem přemýšlel a po chvíli se zeptal:
,,A který vlk vyhraje?“
Starý indián odpověděl:,,Ten, kterého krmíš.“

HOWGH
17.05.2018 - 06:54 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » les osika
no..jsou na cestě a dělají co můžou a pro to dělají i nemožné věci :6:
:4:
17.05.2018 - 20:52 | Filtr
(Blíženci) les osika » Kiyoko
Tak to měl ten člověk štěstí, že v závěru svého celodenního putování našel takovou lavičku, kde strávil své trápení, a mohl pokračovat s klidem v duši. Kdo byl ale ten druhý, se kterým se rozdělil o torzo králíka? Kdo byl ten bezejmený člověk z lavičky, to kdo ví... :117:

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
17.05.2018 - 22:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
„Šťourat se v sobě je vždycky riziko, že tam najdu nějakou potvoru. Proto se mi to nechce.“
Radkin Honzák
18.05.2018 - 03:14 | Filtr
(Blíženci) les osika » Kiyoko
Když bohové střvořili Měsíc na obloze, byl stříbrný, hladký a vypadal ledově a nepřirozeně. Pomysleli si, lidé by nám nechtěli sloužit, když by viděli, jak ohavné věci vychází z pod našich rukou. Poradili se a rozhodli se lidem nejprve vlichotit. Řekli jim, že tam na obloze pro ně staví nejnádhernější palác pro ty nejvznešenější z nich, aby se mohli na svých cestách po obloze (tenkrát se lidi ještě procházeli kudy chtěli) zastavit a odpočinout, a navrhli, že by ho mohli společně dozdobit. Lidé souhlasili a vybrali ty nejlepší umělce, sochaře, malíře, básníky, tanečnice a vydali se na nový Měsíc. Byla to ale léčka a bohové lidi zavřeli uvnitř Měsíce. Lidé se bránili, strhl se boj mezi nimi a bohy, celý Měsíc se tou vřavou rozpálil, praskal a bublal, až lidem bez pomoci ostatních došly síly a nakonec vyčerpaní upadli do hlubokého spánku. A Měsíc opět vychladl. Lidé ze Země to viděli jako krásu, do které se Měsíc odíval, a ani je nenapadlo, co se tam nahoře skutečně děje. Když se však dlouho nikdo nevracel a ani neozýval, teprve začali mít starost. Jenže ti nejmoudřejší a nejzkušenější byli právě na na Měsíci. Tehdy se lidé ještě přátelili s králíky a požádali je o radu, co dělat. Jenomže králíci po celou dobu dobře slyšeli, co se na Měsíci děje, ale báli se, že by se na ně obrátil hněv bohů, kdyby lidi varovali, a teď se báli tu pravdu lidem vyjevit a začali se před nimi skrývat. Nejsilnější z lidí Herkules se rozzlobil, jednoho z králíků chytil a když mu ten v úzkosti pověděl, co se stalo, mrštil jím směrem k Měsíci. Herkules se pak postavil do čela výpravy na pomoc lidem, ale bylo pozdě. Některé z lidí už bohové stihli proměnit v bohy, protože to bylo součástí jejich léčky. A tak když Herkulova výprava stanula na měsíčním prahu, uvítal ho Zeus, a panovačným tónem mu sdělil, že od nynějška bude na světě řád a oni, protože jsou nejmoudřejší, nejnadanější a nejkrásnější, budou zbylým lidem vládnout. Herkules na Dia nevěřícně zíral a už se na něj chtěl vrhnout, ale bohové očarovali Diovu mysl, který se sám prohlásil za boha, a do ruky mu dali hromoklín. Jím srazil Herkula na měsíční zem a ten by sice zápasil dál blesky neblesky, ale v tom přistoupila Héra a milým hlasem Herkulovi řekla, ať se nebrání osudu, že se k lidem vrátí sami a budou zase spolu. A to se i stalo. Noví lido-bohové se usídlili na Olympu a začali vládnout světu. A bohové? Ti dosáhli svého, nechali chladnou měsíční krásu, aby začala lidem ukrajoval čas. Roztáhli se do celého vesmíru, kam lidé ztratili přístup a začali jim vládnout skrze mysli lido-bohů, které kdysi vlákali na Měsíc. Ti sami uvěřili, že jsou bohové, zvlášť když viděli, jak lidem začal vládnout čas, vyměřovaný Měsícem. Pošetile se těšili z vlastní nesmrtelnosti a na existenci bohů ve své mysli úplně zapomněli.
Lidé nakonec Diovu měsíční družinu začali uctívat, co také mohli, nakonec něco z té lidskosti v nich přeci jenom zbylo, a někteří z nich se k lidem chovali i přátelsky. Lidé ale v hloubi duše nezapomněli králíkům to, že je tenkrát nevarovali a přispěli tak svým dílem k jejich trápení. Nedovedou jim to odpustit, a aniž by věděli proč, zavírají je do kotců, aby jim snad nevědomky připomínali, jak byli tenkrát sami zavřeni v Měsíci, pečou je v troubách a obkládají žlutými knedlíky, nebo z nich vaří polévky s kulatými knedlíčky, připomínajícími právě Měsíc. Králíci, když viděli tu hrůzu, jakou to jejich mlčení přineslo, přestali mluvit úplně a s pochopením snáší lidskou bolest na vlastních tělech, protože jejich duše zůstala svobodná. Jen tu a tam, když králičí duše promluví k té lidské, se stane, že člověk pocítí nesmírný žal, a začne hledat odpověď na otázku, co se stalo v té dávné minulosti.
Dodnes totiž po měsíčním povrch běhá ten zapomenutý králík a čeká na své vysvobození a je šťastný, když vidí, že empatie a láska probouzí v lidech soucit a rozpomenutí. Věří, že se lidé jednou ke hvězdám vrátí, a vysvobodí ho z jeho prokletí.
18.05.2018 - 14:49 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
Tak co jdeš štípat těmi štípačkami?
Příspěvky: 1-25 26-50 51-58
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »