Jak umlčet ukecaného muže


11.03.2018 - 20:41
(Kozoroh) Bosch
Jak umlčet ukecaného muže
"Vy byste si jako holky měly uvědomit že my máme třetinu ( třetinu !!!) plochy co máte vy na řečové centrum.
A já když říkám medičkám jak umlčet ukecaného chlapa tak je nejlepší říct mu "řekni mi něco hezkého".
Protože to zmlkne i takový kecálek jako jsem já.."
Radkin Honzák

O sebeodměňování štěstí dnešní době partnerství a o tom jak to celé provést. Velmi zajímavý rozhovor stojí za to. Tento člověk je velmi zkušený a má moderní názory.

Recept na životní spokojenost podle Radkina Honzáka: Dělat si radost a mít čisto v duši je to nejpodstatnější.
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/…

http://www.rozhlas.cz/dvojka/…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4
Řazení:
11.03.2018 - 21:05 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Radkin Honzák například říká
"Permisivní výchova je lenost o nevýchově protože čekat až se děťátko usnese že může přestat čůrat do plínek ve třech letech je zanedbání tréninku frustrační tolerance...zkrátka naučit se že né všechno co si přeju musím okamžitě mít.."

Výborný příklad percepční výchovy (tzv líný rodič) je Tom Hodkinson. Před léty o líném rodičovství vydal knihu https://www.kosmas.cz/knihy/148188/… , dělal rozhovory mj.s Emou Smetana https://video.aktualne.cz/dvtv/…

až nakonec musel přiznat že se mu volná výchova nevyplatila. Syn kouří trávu a nic nedělá..
„Někdy před dvěma lety objevil kouzlo marihuany,“ líčí svérázný filozof. „Celý jeho pokoj páchnul trávou a stal se z něho strašný lenoch. Ani nemohl mluvit, jak byl líný. Jednou jsem k němu vtrhnul a křičel jsem: Co tady děláš proboha? Otevři si alespoň okno, nebo běž ven, začni něco dělat! On na to netečně řekl: Copak se stalo s líným rodičem?“

Při rozhovoru upřímně přiznal i to, že teď, když se Arthur hlásí na univerzitu, musí napsat krátkou stať o sobě a svých zájmech. Vyčetl prý tátovi, že kvůli němu nemá žádné záliby, že ho měl do všeho víc nutit.

https://ona.idnes.cz/liny-rodic-roz…

tolik ke kultu dítěte
12.03.2018 - 09:40 | Filtr
(Lev) Kiyoko » Bosch
Radkin Honzák je psychiatr, nicméně má zdravé názory staré psychologické školy. S některými jeho názory sice nesouhlasím, viz jeho oblíbené emoce u hlístic a jiné perly, ale jinak je to bavič a pohodář a je příjemné ho poslouchat, hlavně na živo.

Desatero líného rodiče od Hodkinsona jsem měla vyvěšeno na lednici. Velmi mi to pomáhalo, když jsem zažívala frustraci při výchově syna:)To můžu jen doporučit - ve vypjatých situacích skutečně pomáhá už pouhé přečtení :4:

K liberální výchově mám příhodu, kterou nám kdysi vyprávěl jeden přednášející:
Do autobusu nastoupila maminka s cca 4letou holčičkou a sedly si na sedadlovou čtyřku. Holčička seděla na samostatném sedadle u okna naproti starší paní. A jak se holčička nudila, vykopávala nožičkama směrem k ženě, kdy se jí nejednou podařilo výkop s nárazem i zrealizovat. Starší žena zpočátku nic neříkala, jen si poposedávala a snažila se nohy stočit tak, aby na ni dítě nedosáhlo. Nakonec ale nevydržela a matku dítěte upozornila. Ta reagovala tak, že vyznává liberální výchovu a dítě má mít svobodu v rozhodování, že se vlastně vychovává samo. Starší žena na to nic neřekla a jala se jízdu přetrpět. To vše pozoroval žvýkající teenager se sluchátky na uších. Na zastávce, kdy vystupoval, vyndal žvýkačku z pusy, nalepil ji matce doprostřed čela a pravil: "já jsem měl taky liberální výchovu".
To je myslím, vše vypovídající :4:

No a jinak ukecaný muž. Když je ukecaný a mluví k věci a navíc má vše propojeno s realitou a činy - co si přát víc :5:
12.03.2018 - 10:03 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená
:4:...tento pán má moje dlouholeté sympatie, protože (ty víš)...... má skvělý monogram... :3:

Jinak my ženy tuto výzvu ("řekni mi něco pěkného") používáme rády a často, stále nepoučeny tím, že na ni nedostaneme buď žádnou odpověď, nebo něco jako "říkám ti něco pěkného"... :61:
12.03.2018 - 10:08 | Filtr
(Vodnář) dandyl
žádná ezoterika a pod,dát mu :15:dobrý žvanec a chvíli je klid...
12.03.2018 - 10:31 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
Tak ten tinejdžr se chopil role soudce. Viděl už jsem děti které řvaly třeba v obchoďáku na plné pecky lidé si okolo zacpávali uši a jejich matka malého jenom podporovala řvi více..
Ale má to ještě jeden vedlejší efekt.
Právě z těchto dětí pak vyrostou vedoucí ředitelé a ministři, protože nečekají ve frontě až na ně přijde řada.
Hele, vynucování slušnosti na veřejnosti u dětí může být zrádné.
Já bych se nedivil kdyby ten týnejdžr nalepil tu žvýkačku na čelo té starší ženě. Možná si to zasloužila víc.
12.03.2018 - 10:32 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
Mne se výchovný rodič nelíbí. Není to nic o lenosti, ale o tom, že se nevnucováním sebe dítěti dá nejen prostor, ale i podněty a podpora pro jeho vlastní aktivitu v prostředí emoční bohatosti. Výchovný rodič jsem byl, znám, umím, nechci. Volná výchova je mimochodem dost náročná, vyčerpávající, to není žádné zalez a neotravuj.
12.03.2018 - 10:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dandyl
najít ukecaného chlapa není jen tak
obyčejně je se mnou řeč teprve až se najím
12.03.2018 - 10:57 | Filtr
(Lev) Kiyoko » Bosch
No, já mám svou výchovnou zkušenost a s úspěchem ji aplikuju i na děti z okolí. S dětmi komunikuju a je to skvělý. Zatím jsem měla čest s dvěma ADHD, kteří skutečně ADHD byly - tam můžeš vychovávat jak chceš. To dítě jede v úplně jiným mozkovým režimu. Neplatí nic - možná ještě metoda pevného objetí:)

Většina, ale takhle se projevujících dětí nezná pravidla a touží po nich. Protože jim rodiče nedávají adekvátní odezvu, můžou si děti hlavy uřvat, jen aby získaly trochu pozornosti. To jsou temperamentní děti, které potřebují aktivní přístup, ale rodič zůstává pasivní. Aktivitu realizuje jen tehdy, když s dítětem obráží PPP a hledá "opraváře". Obecně se zahrnují mezi děti hyperaktivní, resp. se onálepkují jako děti nezvladatelné, hyperaktivní.

Pravidlo č. 1 zní úcta a respekt - tedy nedělej druhým to, co nechceš, aby oni dělali tobě. I malé dítě chápe, co je dobře a co je špatně, když s ním komunikuješ a ukazuješ mu situace na příkladech. Děti milují říkat slova jako děkuji a prosím, jsou to malí altruisté. Děti rády pomáhají druhým v nouzi, starají se o zvířátka - ale je to o tom, kdo je doprovází. Sociálnímu chování se učíme, a děti jsou úžasnými studenty. Nasávají vše plnými doušky.

Liberalismus nezná hranice - a dítě se následně ztrácí. Hranice jsou pro život dítěte nutné, aby se samo mohlo cítit v bezpečí. Tím jak roste, uvědomuje si samo sebe, úctu k sobě a tím i úctu k druhým. Dítě, které nerespektuje hranice druhého, je dítě nejisté, které má strach. A vyroste z něj nejistý dospělý, který svou nejistotu schová za agresivitu. Preventivně pak kopne každého, kdo se víc přiblíží, jen z toho důvodu, aby nebylo odhaleno jeho slabé místo.
12.03.2018 - 11:22 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
To bude trochu zjednodušené protože každý má nějaké svoje slabé místo.
A ten kdo se jme jej odhalovat je nejspíše manipulátor který zaslouží aby byl kopnut.
Myslím si že nikdo nemá nárok na to odhalovat druhým jeho slabá místa a už vůbec né dětem. To dělají lidé kteří sami chtějí druhé převálcovat za účelem mít je pod kontrolou.
12.03.2018 - 11:42 | Filtr
(Lev) Kiyoko » Bosch
Asi takhle, milý Boschi - já vycházím ze své zkušenosti. Dítě, které je samo v sobě dobře ukotveno a je milováno a láskyplně vedeno - je ve své přirozené zvídavosti saturováno.

Dítě vyrůstající v bezhraniční výchově která neodpovídá jeho potřebám, neustále vybočuje - ne snad proto, že by bylo tak mimořádné, ale proto že neustále hledá samo sebe. Není svými rodiči dostatečně potvrzováno. A tohle hledání mu zůstane do doby, než se samo zharmonizuje - ať v hledání různých alternativ v rámci bezpečného průvodce dětstvím, v lepším případě, až po drogové a jiné experimenty v horším případě. V případě dobrých genetických predispozic, může být takové dítě v určité oblasti i výjimečné, ale ve vztahové oblasti může zcela selhávat.

Tvé větě: "Myslím si že nikdo nemá nárok na to odhalovat druhým jeho slabá místa a už vůbec né dětem." Vůbec nerozumím - mluvíš-li i o dětech.
Nedává dost dobrý smysl. Myslíš to tak, že říkat dítěti, že jeho chování k druhému, kdy ho třeba zbije, není hezké a kdy s ním hledáš důvod jeho nespokojenosti a tím objevíte i podstatu - tedy slabé místo, kdy to u něj vyvolává agresi - je špatně?

Tím bys ovšem popíral smysl terapie a i Tebou zmiňovaný Radkin Honzák - jak ho znám - by nesouhlasně zavrtěl hlavou a pravil by: "ale, ale mladý muži... :5:
12.03.2018 - 11:47 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
To si pleteš. To co popisuje honzák je přirozený projev jedince a reakce na něj.
To co popisuju já když říkám že nikdo nemá nárok odhalovat slabá místa jedince je záměrná "šťára" do nitra jedince s cílem odhalit slabé místo.
Tzv páčení. To je nepřijatelné násilí.
12.03.2018 - 11:58 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
napiš mi prosím tě nějaký konkrétní příklad ze svého života, týkající se dětí, jak jsi jim pomohl do života neodhalováním jejich slabých míst.
12.03.2018 - 12:35 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
ty jsi nepojal ten rozdíl že?
12.03.2018 - 12:58 | Filtr
(Lev) Kiyoko » Bosch
Buď prosím, konkrétní - jaký rozdíl? Každý máme nějaké dejme tomu, slabé místo. Tím může být i dítě, které milujeme (resp. láska k němu) - záleží ale přeci na tom, jak máme tohle slabé místo zpracované, ošetřené a jestli o něm hlavně víme.

U dětí je to jasné. Dítě milující rodič doprovází. V rámci komunikace řeší opakovaně nespokojenost dítěte, která má nějaký projev - od apatie, po zlobení až agresi. Dítě je zmateno - ono přeci nechce ubližovat, nechce se nudit, ani zlobit...co se děje? Pokud je rodič s dítětem propojený, komunikuje a díky komunikaci najdou spolu s dítětem ono slabé místo, odkud pramení nespokojenost.

To samé se děje u dospělého člověka v rámci terapie. Objeví se problém a ten člověk reaguje vztekle, agresivně, nebo spadne do depky...je tu prostě nějaký startér, který ho rozladí a uvede do nepohody. On ale nechápe podstatu - odkud se ve mně sakra, ta nepohoda bere.

Pokud nezaberou rady z okolí, načtené články ani jiné alternativy, nastupuje psychoterapeut. Prvotní je vzájemná důvěra. Následně dojde k rozkódování, k uvědomění a ošetření onoho slabého místa. Odtud pak dochází ke stabilizaci. Vyrovnaný člověk má náhled na sama sebe i na své reakce.

Kde vidíš nějaké páchané násilí?
12.03.2018 - 13:47 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
tak znova
něco jiného je reakce na již vzniklé chování
něco jiného je tzv.prevence, tzv aktivní výchova v odhalování možných vad
není to vůbec zřídkavé že mnoho lidí své děti rádo nemá
nebudu se bavit o tom co dělá "milující rodič" protože i milující rodič může svojí láskou napáchat hrůzy
12.03.2018 - 13:51 | Filtr
(Lev) Kiyoko » Bosch
O čem se to bavíme?
To je reakce na ten můj příklad liberální výchovy, nebo na slabé místo v nás?
12.03.2018 - 14:19 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
slabé místo v nás
když by mi někdo chtěl poukazovat na slabé místo ve mně ženu ho klackem
případně mu nalepím žvýKačku mezi oči
12.03.2018 - 14:44 | Filtr
(Lev) Kiyoko » Bosch
Proč by to ten dotyčný taky dělal - tady se jedná o dohodu.

V případě té holčičky, ten teenager postupoval správně, on totiž pochopil podstatu i ony hranice. Proto žvýkačku nalepil na čelo matce, aby se probrala. Nepochopila jsem, proč by ji měl nalepit té starší ženě, která byla naopak velmi slušná - až příliš, jak píšeš? Já osobně bych navázala kontakt s dítětem a řekla bych ji, že mi to vadí.

Ale nakopnout by si zasloužila matka. Je přeci nabíledni, že tady jde o úctu k druhému, navíc staršímu člověku - copak tohle dítě udělá za deset let, když nerespektuje hranice nyní.
12.03.2018 - 15:06 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
z vnějšího úhlu pohledu máš možná pravdu
ale nevíš co bába dožadovala za konvenční slušnost možná zapšklá jeptiška proč by jí jinak malá kopala?
možná že jen malá vycítila že je to bába protivná
ty posuzuješ věci z hlediska společenské morálky ale v lidech se obyčejně odehrávají zcela jiná dramata
morálka je věc dobrá obyčejně k tomu abychom jiné tím práskali po hlavě, že to oni se nechovají tak a tak..jak velí obyčej
jak to provedl ten hajzlík s tou žvýkačkou
já být manžel té matky dám mu okamžitě facku už by ani nestihl tu žvýkačku spolknout
12.03.2018 - 16:58 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Bosch
doplním další díl mozaiky který se týká opět našeho mozku, psychických nemocí
"..většina laiků předpokládá, že psychický problém musí mít nějakou příčinu. Něco jsem dělal špatně, moc jsem chodil do školy, málo jsem chodil do školy, rodiče přivedou potomka a hledají chtějí slyšet příčinu co se udělalo špatně...ale..většina psychických poruch vzniká náhodou, ta struktura je natolik složitá že tam nutně občas k nějakým chybám musí dojít. A ty chyby jsou potom psychické poruchy.. "
MUDr.Jiří Horáček
http://www.rozhlas.cz/dvojka/…

Obrovskou chybou je hledat za vším nějakou příčinu a vyžadovat hned nápravu.
Je dobré přijmout někdy i fakt že věci se dějí a budou dít bez toho abychom měli možnost do jejich chodu jakkoli zasáhnout.
V tomhle je celé naše analytické myšlení jen pouhá lopata.
12.03.2018 - 17:22 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
hovíko morálka :61:
...pokud dítě kope do starší paní, která uhýbá a neprovokuje (i kdyby to byla zapšklá baba)....je to průser a má si jí matka zpacifikovat
...při téhle odpovědi (maminky) měla paní třeba říct malej ať dá okamžitě pokoj
a popř. přitvrdit (pokud by nedala)

hajzlík byl génius.....mě to pobavilo :4:

osobní...zdá se mi, že sis poslední dobou trochu přitemnil....nějak reaguješ nelogicky...co se děje :4:
12.03.2018 - 18:46 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
já u toho nebyl
docela mně překvapuje jak je ti zřejmé co kdo měl aniž by jsi znala souvislosti
má li být vyžadování slušného chování dogma pak je na tom něco špatně
protože takové dítě se pak v životě nechá ovládat a manipulovat právě skrze tyto "pseudohodnoty"
je jistě lepší být agresivní ale pravdivý než slušný a pouze "spacifikovaný"
ti "slušní" pak vždycky stojí ve frontě na konci
osho tomu říkával stát se zorbou
nejprve se člověk má stát zorbou a pak se může teprve kultivovat
kultivovat ovšem znamená že má dojít k pochopení "proč" nemá kopat babičku
nedokáže li to matka vysvětlit správně pak je asi lepší když babka dostane kopanec a sama se ozve
evidentně se babka ozvat (adekvátně) nedokázala, nejspíše proto že sama byla "zablokovaná" slušností
věř mi že já bych to nedal nechat se okopávat víckrát než jednou
matka nematka chytil bych to smráďule za límec zařval bych na ni a zbytek cesty by strávila pod sedadlem
jenže babka byla prostě uzlíček bloků tak se nechala okopávat jako warzyna
jestli to nechápeš pak se nedá nic dělat
buď hodná a slušná a očekávej to od ostatních
ale tak to v životě nechodí
svět patří těm druhým a ti slušní ostrouhávají, ne kvůli tomu že jsou více morální, naopak, morálka je otázkou sebevyjádření
a to jakoukoli cestou, dítě to jinak moc neumí slušnost se musí učit a to velmi pomalu a opatrně né na úkor tlumení temperamentu
matka má především chránit svoje dítě, celkem pak je jedno jestli je její ochrana oprávněná anebo ne
slušnost je až na 2.místě v životě to není ta dominantní hodnota, dá se totiž lehce zmanipulovat, důležitější je autenticita
12.03.2018 - 19:13 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
oceňuji kolik jsi toho napsal...proto ještě reaguji :3:

o..tobě je to zřejmě taky zřejmé :4:


a ano....je to o hranici....

a to co bys provedl ty...by určitě přineslo dítěti pohodu...to fakt
..to nebyl vtip?
Tak to seš borec :61:
Jestli to vtip nebyl...tak škoda plýtvat časem...mým i tvým :3:
12.03.2018 - 19:43 | Filtr
(Lev) Kiyoko » Bosch
Tvoje argumenty mě vážně překvapují. Nerozumím teď Tvému avízu na kult dítěte. Myslíš, že když je dítěti druhý člověk protivný, má právo ho kopnout? To je poměrně podivná úvaha a v případě realizace výchovy, by šlo i o podivnou výchovu.

Úcta a respekt je to základní, co jsme povinni dítěti předat, aby z něj vyrostl člověk se srdcem na pravém místě.

Jsem šťastná, že v mé realitě se takoví lidé pohybují - jsou laskaví, citliví a hlavně autentičtí ve své lidskosti.

Tvůj svět musí být hodně smutný a nešťastný, když vnímáš, že kopání do starších lidí může být i oprávněné.
12.03.2018 - 21:42 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
A ty by jsi byla celou dobu zticha a nechala se okopávat?
To kecáš.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-99
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »