Tranzit Pluto kv. Pluto + op. Uran


09.02.2018 - 11:12
(Beran) upřímnost
Tranzit Pluto kv. Pluto + op. Uran
Mám teď zajímavý aspekt v tranzitu. V nativním horoskopu mám Pluto(r) ve Vahách 20-21°. Tranzitující planety: 20°04` v Kozorohu tvoří kvadraturu na n. Pluto. Tedy rozběžná aplikační. Poměrně přesný aspekt.

Tedy zvláštní na tom bylo, že nic zvláštního neprožívám, ale asi to teprve přijde.

Od včerejška prožívám frustraci s jednou osobou, která mě požádala o vytvoření horoskopu (hlubšího rozboru). Domluvili jsme se asi před měsícem a když jsem se chystal že začnu s tím rozborem, tak z ní vypadlo že vlastně astrologii v podstatě nevěří, respektive, že vše co napíšu je blbost, každý pro ní je blbec atd. Prostě jsem získal pocit, že dělám něco úplně zbytečně (ale naštěstí jsem byl na úplném začátku, takže jsem tomu věnoval celkem asi jen to čtení několika jejích vzkazů). No řeknu vám, představa, že strávím několik dnů na něčem a pak z ní vyleze, že vše je pro ní blbost a tak, no děkuju pěkně.
Hlavně šlo ale o to, že ona nakonec napsala že nechtěla dělat horoskop, ačkoliv mě o to ze začátku požádala, ale že se chtěla účastnit průzkumu (což jsou dvě zcela odlišné věci). Takže to ve mě zanechalo frustraci. Prostě to že "já o koze a ona o voze" a nakonec mě zkritizuje za diletanství (viz můj údajný výklad horoskopu, který jsem ji vlastně ještě nedělal). Chápejte, ten horoskop neměl být za peníze, ale čas jsou peníze i energie a zdraví.

Když to shrnu tak mám 3 opozice a 1 kvadraturu u pomalých planet.
Dále 4 kvadratury u rychlejších planet (Slunce, Luna, Mars, Venuše)

To je mi pěkná nadílka. Je fakt že v poslední době mám náladu pod psa, ale žádný extrémní stres, až teď ta příhoda co se mi stala.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
09.02.2018 - 13:44 | Filtr
(Rak) dan162
Tranzitující Pluto kvadrát Pluto je o situacích, kdy si sám svou aktuálně vyšší energií naběhneš na vidle, čím víc energie, tím silnější náraz. Všude, kde to je v tobě nějak v nepořádku. Dostal jsi krásný vzkaz, že máš v sobě něco blbě, ukázáno kde, a zas tak to nebolelo, to je fajn, ne ? Koukni jak jsi se do té situace dostal, kam jsi se tlačil a co tě do toho hnalo.
09.02.2018 - 14:30 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Vzkaz je o tom jak snadné je dojít k nedorozumění a že nemám dělat astrologií zadarmo :D

Mars kv. Merkur v Rybch je asi o frustraci způsobené nedorozuměním.
09.02.2018 - 15:06 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Ne, to je moc povrchní.

Co tě tlačilo do té nabídky, že jsi byl ochotný jít udělat horoskop i když to nebylo ze tvého zájmu? Někdy člověk je ochoten se ponořit do něčeho zajímavého, je to hobby. Pak ale nevadí, když ten druhý "cukne", dělal jsem to kvůli sobě. Proč tě to zklamalo, co jsi chtěl získat nepeněžního, že když paní cukla, tak tě to hodně vzalo? Šel jsi do pozice, která byla za hranicí tvého komfortu, proč ?

Nějak takhle se ptej sebe.
09.02.2018 - 15:43 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Zájem tam byl,ale očekávám že když někomu dělám horoskop tak tomu aspoň věří že astrologie funguje a ne tak 50:50
09.02.2018 - 16:07 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
ptáš se na sebe, na svou reakci, ne na zájem druhých.
10.02.2018 - 15:14 | Filtr
(Váhy) Mystiq
Zdravím. Tento tranzit bych si představovala jako Louskáček ořechů. Co je ořechem, to nevím.
Možná to pomůže.
10.02.2018 - 15:15 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
No jak říkám, bylo v tom to nedorozumění. Naštvala mě její reakce, která postrádala úctu či vděk (za to že jsem ochotný ji udělat ten rozbor). Ukázalo se, že ona celou dobu to brala jinak jako že ona prokazuje službu mě (neřekla mi ale že se chce účastnit průzkumu, takže veškeré vzkazy, které jsme si vyměnily byly o něčem úplně jiným než kam to mělo směřovat). Zadarmo jsem ochotný dělat horoskop jen lidem, které aspoň trochu znám* a které to fakt zajímá, ale pokud zjistím, že jejich přístup je takový, že je to vlastně výsledek je vlastně jen dílo náhody 50:50 nebo 60:50 tak nemám zájem takovému člověku dělat horoskop. Je to prostě o vzájemné shodě. Nebudu to dělat někomu, kdo tomu nevěří. Z prostého důvodu, zabírá to dost času, peněz a energie. Nebudu svou energii plýtvat na někoho kdo to nedokáže ocenit. Musí tam být zpětná vazba ve smyslu trigonu (dva lidi se zajímají o stejnou věc, sdílí je a dokáží se tedy vzájemně respektovat, uznávat). Nemám potřebu někomu dokazovat jestli astrologie funguje. Jestli někdo nevěří, tak je to jeho problém. Pochopitelně na začátku byl ten dojem že tam ta shoda, zájem je. Ale pak co mi napsala, tak jsem otočil. Pro mě naprosto nepochopitelná reakce, ale vysvětlitelné to je celé tím, že jak z ní pak vypadlo, vlastně nechtěla rozbor, ale jen jít do toho průzkumu. Do průzkumu půjdu klidně i s člověkem, který astrologii nevěří, tam je to vědecký - psychologický přístup.

* - proto jsem ji na začátku poslal několik obecných úryvků ze stránek Romana Hynka (rovněž jsem uvedl zdroj), a tam se jednalo o planety ve znameních. Abych ji trochu poznal než bych začal dělat ten horoskop.
10.02.2018 - 15:51 | Filtr
(Váhy) restart » upřímnost
Proč se zaobíráš něčím,jsi frustrovaný z něčeho..., co vlastně tu ztrátu energie, času a peněz v podstatě nezpůsobilo. Peněz tedy už vůbec, když zmiňuješ, žes to měl dělat zdarma.To si děláš sám, to ti i ukazuje, že nemusí nic být, jak ty si to naplánuješ.Ta úcta a vděk, podívej se do sebe, jestli se umíš dobře ocenit sám. Když jsem měla tyhle pocity nedoceněnosti od jiných, neuměla jsem se ocenit sama.Když se tím budeš v mysli zaobírat ještě dlouho, budeš se připravovat o energii daleko více, než bys potřeboval na vyhotovení celého horoskopu :3:.
10.02.2018 - 19:32 | Filtr
(Beran) upřímnost » restart
Ne, už nejsem frustrovaný, jen vyhodnocuji aspekt. No tak já jsem se na ten horoskop připravoval skoro měsíc, tedy psychicky. Protože jsem ji to slíbil, takže jsem s tím počítal. To je normální plánování, to snad dělá tak aspoň jedna třetina lidí. Je to ta fixní modalita, že když někomu něco slíbíš, pak si to začneš plánovat, aby to časově vyšlo. Tudíš se fixuješ na nějakou představu. A jistě, že kdybych to věděl hned, nemusel bych zatěžovat svoji mysl těmito úvahami ještě v době, než vyvrcholila ta situace. Proto ta frustrace v čase vrcholu aspektu. Ale pro mě daná věc skončila. Mám sklon analyzovat věci zpětně, abych pochopil příčinu. Uvažuju třeba nad tím proč si mě zablokovala, protože jsem to ukončil já s ní ne ona se mnou, takže uvažuju nad tím proč má někdo potřebu napsat dlouhý vzkaz a pak ti nedát možnost se vyjádřit. Lidi by v takové situaci kdy už nechtějí komunikovat buď měli držet hubu nebo dát možnost se vyjádřit i té druhé straně. A ne že napíšu spoustu věcí a pak tě bloknu a už se neozývej. Tohle zase vidím jako zbabělost a podlost. Protože u zdravých lidí je normální, že se dokáží domluvit. Takže když si dva řeknou nebudeme si už dál psát, nemá to cenu, tak nebudou psát, ale nemusí se vzájemně vyblokovat. Vidím v tom chování náznak štírovské radikality. Osobně mám ve zvyku blokovat pouze takové lidi, kteří porušují pravidla serveru (obecně) a nemám důvod blokovat lidi, se kterými udržuji neutrální vztah.
10.02.2018 - 20:34 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Pluto je hloubka, kam často nedohlédneme. Proto nás nechá do hlubin ponořit, abychom viděli (prožili) neviděné (neviditelné). Proto bych jeho tranzitní kvadrát nespojoval s Tebou popsaným prožitkem a konkrétní osobou, to je možná jen jeden z dílků do skládačky celého tohoto dosti krušného a poučného tranzitu.

Na počátku se optám, zda nemáš chybu v uvedených domech? Píšeš: "Týká se to domů 10., 12. a 4. v tomto pořadí." V našich zeměpisných šířkách bych však tipoval, jak jsem si modeloval situaci, že se nejedná o dům 12., nýbrž 2. Což značně mění význam a dokonce více odpovídá situaci, neboť 2. dům je o hodnotách, pocitu vlastní ceny a Ty se zde cítíš nedoceněn.
Toto tedy, prosím, neber jako rýpání, protože to myslím naprosto vážně: Když nechceš zde uveřejnit svá data narození a potažmo ani radix s tranzity, měl by jsi se vyvarovat těchto chyb! Protože pak vlastně necháš jiné lidi pracovat s chybnými údaji a (Tvými slovy) jejich "čas jsou peníze i energie a zdraví"!!! Nemusíš, když nechceš, svůj radix zveřejnit, ale pak musíš kontrolovat ne dvakrát, ale desetkrát.


No a zpět k věci:
Tranzity (i progrese) sleduj v orbisu 1°. Lze rozšířit orbis v případě, kdy tranzitní planeta tvoří figuru s planetami v nativu, které spolu jsou v aspektu a vykládat pak takto vzniklou figuru. (Například píšeš, že máš v nativu Lunu v Raku; pokud tato tvoří kvadraturu s nativním Plutem ve Vahách, pak tranzitní Pluto tvoří figuru polokříže i v situaci, kdy k Luně se nevejde do orbisu 1°, ale vejde se do orbisu v nativu. Oproti tomu Tebou popsaný polokříž N/Pluto - T/Pluto - T-/Uran by musel splnit mezi tranzitními planetami orbis do 1°, což zde mezi Uranem a Plutem nenastalo, tudíž o figuru polokříže nejde.)

Jelikož neznám Tvé přesné pozice domů, tudíž nevím, kterému domu Tvé Pluto vládne (spoluvládne), doporučil bych se na to podívat i z této oblasti. Není to jen T/Pluto kvadrát N/Pluto, ale i napětí příslušného domu (do něhož promlouvají záležitosti domu, kde nyní Pluto tranzituje). Vím, že nepracuješ s Plutem jako vládcem Štíra, ale pravdou je, že nedávno jsem procházel několikanásobným přechodem Pluta přes Mars. Až když jsem si dosadil Pluto a Mars jako vládce příslušných domů a nevzal to jako konjunkci (proniknutí) těchto domů (skrze tyto vládce), dal celý tranzit smysl - přesně v dotčených oblastech se to odehrálo.
10.02.2018 - 20:41 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Fajn, tvá poctivost ti ukazuje cestu, pěkné!

Je víc možností, ukážu ti jak vypadá úvaha k hledání příčiny.

Možná jsi měl očekávání ocenění tebe, které s enenaplnilo, a proto to naštvání ? Je možné, že motorem bylo doplnění si deficitu ocenění, potřeba uznání ? Když by to tak bylo, tak najdi situaci, která je starší a kde jsi nedostatek uznání bolestivě prožil.

Druhá možnost - překročila vymezené hranice, což se tě dotklo. Opět otázka proč se tě to dotklo. To že se zachovala jinak než se dá předpokládat není důvodem, jen spouštěčem. Jdeš na to přísně logicky: ve které chvíli jsem pocítil naštvání ? když s eukázalo, že sis naběhl. Mohl jsi místo toho počítat třeba čmeláky. Ale proč to není jen mrzuté, ale rovnou tě to naštvalo ? proč tak velká síla ? Byl jsem použit, to mi vadilo? Jsi alergický na lež jako manipulaci ? Vždy jde o rezonanci s nějakým starším traumatem.

Nějak takhle se ptej sebe, do hloubky. Dej si otázku, jako bys ji dával někomu cizímu a zkoumej, najdeš.

Není podstatné co se událo, ale jak tvé tělo reagovalo a proč.
10.02.2018 - 21:17 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » upřímnost
Hele, nevím, jaká komunikace mezi Tebou a dotyčnou proběhla. Lidi si někdy nerozumí. S tím se setkávám dnes a denně. Tolikrát jsem měl pocit, že oba dva (já + někdo) hovoříme o tomtéž, že si jasně rozumíme a nakonec se ukázalo, že jsme si svoji představu projektovali do druhého (vzájemně) a ještě si to odkývali navzájem...

Tvá situace: Domluvili jste se, že jí uděláš výklad radixu. Zadání je zcela jasné. A pak se ukáže, že ve skutečnosti o to nestála a chtěla se jen zúčastnit jednoho z Tvých průzkumů.
Její situace: Celou dobu je přesvědčená, že se domlouváte na průzkumu. Pak najednou zjistí, že namísto průzkumu se chystáš vykládat její radix, tudíž něco, co nejen že nežádala, ale dokonce v to ani nijak zásadně nevěří.
Z možností od zasmání se celé situaci až po konflikt jste si vybrali tu druhou možnost. Kdo s čím začal a jak to celé bylo, ať nám raději zůstane tajemstvím! Ani nemám v úmyslu do toho šťourat. Navíc když zde chybí názor druhé strany.
Když tedy to stočím jen k Tobě, asi bych se zamyslel nad tím, jak to vnímáš. Jestli jako úmysl, nebo nedorozumění. Na mne z toho dýchá jen oboustranné nedorozumění. Bez zjevné snahy druhého poškodit.
Vlastně kdybych to shrnul, tak to vypadá (z mého pohledu), že Ty jsi si myslel, že ona chce něco jiného, než ve skutečnosti chtěla. Nezklamala Tě ona, ale Tvé (mylné) očekávání. A když nepřišel vděk (očekávání), ba naopak (zklamání), tak jsi to neunesl a... (už to jelo a výsledkem je i tato diskuze). Jak má člověk obstát ve skutečných zkouškách života, když takovou drobnost nedokáže zvládnout?
Co následovalo pak, to my už nevíme. Jen se asi urazilo ego. Možná jednoho z vás, možná obou... Sám píšeš o nějakých dalších vzkazech, pak o blokování... Vaše věc, její věc... Jde opravdu o tak důležitou věc, že to je třeba vytahovat na světlo? Nebo Tě tak štve, že jsi už neměl možnost mít poslední slovo, resp. ona si ho takto vydupala - napsala Ti a blokla tě? A tak si ho nepřímo vydupáváš Ty teď tady?
Nemusí to tak být. Jen píši, jak to na mne působí. Někdy je dobré dozvědět se, jak naše jednání působí na druhé (a konfrontovat to s původním záměrem našeho jednání). Jen se bojím, že právě nyní jsem jako ona: Dávám Ti reakci, kterou nechceš. Promiň. Zase jako duševní cvičení ale dobrý, ne? :3:
10.02.2018 - 21:23 | Filtr
(Rak) dan162 » Sosna zvlčelý
ono na takovýchto nepříliš důležitých situacích se dá dobře najít problém, startér, příčina a ještě líp se dá vymyslet a natrénovat lepší postup, i když to člověk dělá sám. Naživo, ve vztahu, v důležitých otázkách takový tréning přijde k duhu. To není nic o tom druhém, jen o sobě.

je jedno jakou to má nálepku, nedával bych negativní. Každopádně vlastní emoční reakce je jasná směrovka, hurá za každou situaci, kdy se ukáže.
10.02.2018 - 21:39 | Filtr
(Beran) upřímnost » Sosna zvlčelý
To máš pravdu. 12. je taky důležitý ale to bylo k jinému aspektu (ve 12. je Jupiter).

Byl to ten druhý dům, prostě jsem to zamotal jak jsem to psal.

Teď se ještě dívám, že Slunce tranzituje do dob. kvinkunxu taky s tou Lunou v 8.(tady je mi výklad jasný - snaha vyřešit problém sdílení racionálně - obvykle není-li shoda možná vede k rozchodu - což jsem taky učinil). T. Slunce 19-20° Vodnáře, mohl bych mrknout na sabiánský symbol jestli to tak nějak odpovídá*. Taky mám r. kvinkunx T. Urana na n. Urana v 12. domě. To je fakt dobrý :75: to odpovídá té analýze protože r. kvinkunx hledá řešení a analyzuje situaci jak dotáhnout věci do konce. To jsem prožíval tak před měsícem jak jsem psal články o kvinkunxu (mám je tady https://astrologie.webnode.cz/).

Ještě zareaguju.

* - Tak Slunce ve Vodnáři odpovídalo sab. symbolu "Ujištění o individuální ceně a vítězství." Či-li tomu se mi při kvinkunxu nedostávalo.
11.02.2018 - 13:58 | Filtr
(Beran) upřímnost » Sosna zvlčelý
"Tranzity (i progrese) sleduj v orbisu 1°. Lze rozšířit orbis v případě, kdy tranzitní planeta tvoří figuru s planetami v nativu, které spolu jsou v aspektu a vykládat pak takto vzniklou figuru. (Například píšeš, že máš v nativu Lunu v Raku;"

Já používám ty výpočty co jsou tady na najdise. Není tam možnost nastavit orbis. Když se mi to zobrazí tak to beru jako OK. Ty ale teď nejspíš myslíš, když např. T. Luna je v opozici na T. Slunce. Správně?

"Tr. Uran 25°10` v Beranu, tedy opozice separační (vůči. N.Plutu)."
Jestli jsem tě správně pochopil, tak toto je ta figura, která by měla být T-kvadratura. Protože Tr.Ur. stojí naproti N.Pl. a orbis bych dal tak max. 5°.
Kdyby to bylo T.Ur. naproti T.Pl. tak by to nebyla opozice. Snad jsem tě pochopil.

Promiň že nevydržím odepsat najednou, potřebuju přestávky.
11.02.2018 - 14:05 | Filtr
(Váhy) Uzsomtudlho
Ten horoskoú by som uz spravil, len aby som videl, co je to za osobu z tejto druhej stranky. Dost by ma zaujimal.
11.02.2018 - 16:28 | Filtr
(Beran) upřímnost » Sosna zvlčelý
"Jelikož neznám Tvé přesné pozice domů, tudíž nevím, kterému domu Tvé Pluto vládne (spoluvládne), doporučil bych se na to podívat i z této oblasti."
Teď myslíš kde leží hrot 8. domu? Ten leží v Rakovi, takže vládcem je Luna v 8. domě. Právě proto to vidím tu souvislost s Plutem či Štírovským principem ...

Mimochodem, všechny fixní domy by měly být o hodnocení, jen v každém se to řeší trochu jinak. Tak třeba v tom 11. - tam je to podobné s tím symbolem 19-20° Vodnáře, který zmiňuji z toho důvodu, že v ten den bylo Slunce na tomto místě. Mě se líbí ten symbol, že poté co Noe splnil Boží poselství, postavil archu i když se mu všichni smáli, pak přišla potopa a ukázalo se že nebyl blázen, což musel být pocit zadostiučinění, ale ne dostačující pro to, aby člověk měl klid a pocit štěstí, protože mise skončila až vyloděním na břeh. Ten symbol znamená zprávu od Holubice, že pevnina je blízko. No a v 11. domě by se tedy dala očekávat nějaká naděj pozitivního hodnocení či lépe povzbuzení, pozitivního přístupu, optimismu. Snad to že člověk nejen chce druhé povzbuzovat k optimistické víře že věci mají smysl, ale že i sám také od druhých potřebuje sklidit přízeň a optimismus. Hodnocení v 5. domě jistě ve vztahu k tomu, když se chci pochlubit, že jsem něco dokázal a v 8. domě, člověk může očekávat potřebu přetrhat vazby s lidmi, kteří ho zklamali nebo díky velké lásce k nejbližší osobě - schopnost odpustit i přes to vše čím mi bylo ublíženo... Tam vidím radikalitu a nesmiřitelnost, vyhrocenost v 8. domě ve spojitosti s Plutem, které má tendenci vše obracet vzhůru nohama.
11.02.2018 - 17:55 | Filtr
(Váhy) restart » upřímnost
Jelikož vím, že si to rozebíráš ze strany astrologie, které houby rozumím, tak jsem ti toho moc nepsala, ale Sosna s Danem ti napsali dost.Vidím to prostě podobně, spíše stejně jako oni.

Já ti tím chtěla sdělit, že je to zbytečné, se v tom takhle hrabat.Jo ,chceš to třeba pro příště, abys viděl co planety v tomto seskupení můžou naznačovat.
Ano, plánování je normální a možná to dělá dokonce většina lidí. Každému občas něco nevyjde.A když se chceš něčeho dopátrat, začni od sebe, proč tě to tak urazilo, navztekalo...Až na to přijdeš, už se ti situace nebude opakovat :1:.
To ode mě teď není poučování, já si na to léty přišla a přicházím sama a mohla jsem si ušetřit plno věcí :4:...
Astrologii zdar :1:.
11.02.2018 - 18:21 | Filtr
(Beran) upřímnost » Sosna zvlčelý
"Nebo Tě tak štve, že jsi už neměl možnost mít poslední slovo, resp. ona si ho takto vydupala - napsala Ti a blokla tě? A tak si ho nepřímo vydupáváš Ty teď tady?"
Jednak jsem chtěl pochopit ty tranzity a za druhé, jsem se potřeboval vypsat. Tedy přebytek emocí a myšlenek, způsobeno tím, že jsem neměl možnost odepsat.

Vnímám to jako nedorozumění, jak jsem psal. Tedy frustrace tam byla, ale zbytečně, protože tam bylo nedorozumění. V podstatě mě stačila jen odpověď, ok, nebudeme si už psát, ale ona napsala další dva vzkazy a pak mě blokla což mi nepřijde jako fér jednání. Asi jako bych napsal anonymní udání na ministerstvo, policii, kamkoliv, ale bez možnosti odpovědět, protože to je anonymní udání. Tak asi když někoho osočíš z čehokoliv, měl by ten druhý mít možnost se vyjádřit. No a z toho důvodu jsem se musel vypsat. Je to asi takové podobné jako kdyby manželce nebo partnerce přišel anonymní dopis, udavatel, který obviňuje partnera (mě) z nevěry, podvodů, aj. ale nemluvil by přímo s tebou takže nemáš možnost to dále vyjasnit nebo vyvrátit. Nechápu toto jednání, proč to lidi dělají. Je to jako by ti někdo něco vyčetl do telefonu, pak zavěsil a dále nezvedal telefon, nebo jako by ti někdo cizí vrazil do kanceláře, vynadal ti, udělal skandál a falešně obvinil, pak zmizel a už vlastně nemáš tu možnost to vyvrátit. Tedy rozdíl je v tom, že toto bylo soukromě, ale pokud jde o tu emocionální úroveň, tak takhle to vidím. A popsat to jinak neumím.

Připomíná mi to i jinou situaci ze života, podobnou ale mimo internet. Ale tam šlo zase o pomluvy a o to, že já jsem o tom nevěděl a tudíž jsem se nemohl bránit.
11.02.2018 - 19:44 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Furt blbě. Je to tvoje očekávání, tvoje potřeba, která se nenaplnila, přemýšlej nad sebou, bez astrologie, to jediné tě někam posune. Jestli bylo takové nebo makové nedorozumění, to ti je k prdu. Tvé emoce jsou zpráva o tobě.
11.02.2018 - 23:35 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » upřímnost
V pohodě, mně přestávky nevadí, naopak se v tom alespoň neztrácím.

Orbis 1° je zde důležitý! Vezmi si, že kdybys počítal na tranzitní Pluto (úmyslně beru nejvzdálenější = nejpomalejší těleso) orbis 5°, tak celý tranzit při jeho přechodech z přímých do retrográdních pohybů by trval přes 5 let! A to si vezmi, že pomocí tranzitů třeba astrologové zkouší rektifikovat čas narození. S takovým orbisem by nikdy neupřesnili pozice hlavních os (ASC, MC)!

K těm figurám vzniklých při tranzitech (tranzitní planeta vytvoří figuru s planetami v nativu) bych to zjednodušil asi takto: Vezmi vždy jen jednu tranzitní planetu a tu porovnávej s nativem. Tvoří tato planeta nějakou figuru? Pokud ano, posuzuj ji. Pak vezmi další planetu a zase posuzuj s nativem. A tak zas a zas, vždy rozeber jedinou tranzitní planetu samostatně, netřeba jich kombinovat více naráz (ovšem při značných zkušenostech s výkladem, kdy nehrozí chyby v kombinaci těchto vlivů - proč ne?). Pak to teprve celé spoj dohromady a zkus zjistit, které věci se opakují v různých tranzitech (ty budou skutečně významné) a které se spíše potírají navzájem. Zapoj samozřejmě i progrese. V podstatě to, co se vyskytne jen jednou a nepotvrdí se to z více zdrojů, můžeš zanedbat. K důležitým milníkům se vzdy váže více než jeden tranzitní (progresní) aspekt.

Ještě poznámka k tranzitům rychlých planet: Mohou upřesnit okamžik, kdy se něco odehraje, ale v podstatě jejich krátkodobý vliv nemá cenu rozebírat. Tranzity Luny jsou záležitostí hodin, kdy sice můžeš pociťovat určité napětí, ale je to asi jako pohádat se s prodavačkou na kase (silné intenzivní emoce), být pak tři hodiny dožraný, ale pro osobní život z toho nevyplyne vůbec nic, přejde Tě to rychle. Pokud však v zápalu emocí prodavačce nafackuješ (a to na základě tranzitu Luny není jisté, to bys muselnafackovat každý měsíc někomu), ona Tě pak tahá dva roky po soudech, pak ty dva roky bude asi značit tranzit nějaké pomalé planety (např. kvadrát k Jupiteru - soud). Proto se dělá kombinace progresí rychlých planet (SL,LU,MK,VE,MS) s tranzity pomalých planet (JU.SA,UR,NE,PL).
11.02.2018 - 23:37 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » dan162
Ty jsi zde, Dane, v pozici, kdy máš nadhled, protože nejsi vtažen. Ze své "ptačí perspektivy" vidíš, kde stojí upřímnost, kde je "jeho cíl" a vidíš i cestu k "cíli". Tak na něho ze svých "výšin" voláš: "Furt blbě."
Jenže upřímnost je v bludišti a nevidí, kam vedou všechny ty cestičky, které z nich jsou slepé a které (nemusí být jediná) vedou k cíli. Zkoumá, vleze občas i do té slepé a zase se vrátí...
V současné době je dobré slétnout k němu a hodit vzpomínku, jak jsi taky byl v bludišti, co jsi cítil, co Ty jsi dělal blbě a třeba jak jsi nakonec našel cíl. Bez hodnocení, co on teď dělá blbě. A hlavně nepopisovat cestu k cíli - mně by to v bludišti otrávilo. :23:
Až on dorazí do cíle, tak se můžeš opět posadit vedle něho a zeptat se: "A už víš, co jsi dělal blbě?" A bude vědět. Teď vlastně neví, protože hledá tu cestu. A dokud hledá a nevzdává to, tak vlastně žádné blbě není, pokud tedy to nevzdá, nebo nevleze do téže slepé uličky zas a zas. :15:
11.02.2018 - 23:44 | Filtr
(Beran) upřímnost » Sosna zvlčelý
Hledám celý život. To je můj osud.

Tranzity zatím jen oťukávám a uvidím jestli prožiju něco co by mi to pomohlo pochopit.
11.02.2018 - 23:45 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Někdy dá práci přemýšlet o emocích, když si už na ně nepamatuji, čas letí rychle je to už pár dní...
12.02.2018 - 08:18 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Souhlas. Je třeba vystihnout okamžik, kdy emoce už nepálí, ale je ještě horká. Však žádný strach, nejlepší je pustit se cíleně do stejné situace, aby se emoce zase projevily. Víš už, že to je jen nepříjemné, ale lze tím projít. Když něco máme v sobě nějak uspořádané a zabolelo to, tak při jakékoliv podobné situaci se to ozve zas a znovu - do vyřešení. Hlavní je necuknout pryč, například směrem k vyjádření (hodit svůj humus do druhých), sebelítosti nebo zaplašení (zavřít to do sebe, tajit emoce včetně hněvu)... Emoce je správně, ona něco sakra důležitého o nás říká, je třeba ji dát pozornost, vyslechnout.

Pozoruji mimochodem také sebe, jak jsem příkrý a soudím. Zkoumám proč se projevuji zrovna takto - to je zase něco ve mne, nechávám tomu prostor. Omlouvám se za to.
Příspěvky: 1-25 26-27
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »