Štír - voda a oheň - mužská emocionalita


12.01.2018 - 21:38
(Beran) upřímnost
Štír - voda a oheň - mužská emocionalita
O čem jsem dneska přemýšlel. Je to na dvě témata.

Štíra sem uvádím jen krátce pouze v souvislosti s 8. domem http://diskuze.najdise.cz/prispevek… - pro nalezení paralel.

1. Štír - emocionální stránka
Mužská emocionální stránka, Mužská emocionalita
Nedůvěřivost a obezřetnost je typicky mužská vlastnost.

Štír je znamení ve kterém se mísí voda a oheň (vládce Mars). Místí se ženská složka - emocionalita či důvěra s typicky mužskou složkou - opatrnost (krajně nedůvěra).

Mísí se potřeba bojovat (krajně pomstít se) s ženskou vlastností, kterouž je důvěra, citová otevřenost a ochota sdílet se.

Analogii můžeme najít v očích. Ženy mají častěji velké oči než muži. Muži mají častěji menší oči (např. podle vzoru Clinta Eastwooda) než ženy. Vyjadřuje to míru citové otevřenosti. Velké oči působí důvěřivě, naivně a spontánně. Malé oči, které jsou jakoby přimhouřené jsou u lidí, kteří jsou obezřetní k lidem, nedůvěřuje na potkání každému, případně nerad mluví o sobě. Podobně je to s obočím, které vyjadřuje míru obezřetnosti. Lidé velmi obezřetní, mají nízko položené obočí.

V případě Štíra se ale kloubí obě tyto vlastnosti. Můžete narazit na člověka s velkýma očima, který působí otevřeně a bezelstně, avšak časem zjistíte, že pokud mu ublížíte, nemusí se vám to vyplatit (touha po odvetě daná vládcem Marsem).

2. ŠTÍR - KONTROLA
Potřeba všechno kontrolovat - všechno a všechny.
Osoba typu narcis nebo histerion, za nic na světě nedopustí, aby o sobě přiznala své slabé stránky. Bude předstírat, podobně jako Lev, že všechno je v pohodě, já přeci zvládnu všechno, já jsem ten nejlepší, který všechno umí, všechno vím. Trochu podobné je to s Pannou (vztahovačnost, pokrytectví): všichni mi ubližují, jenom já jsem nevinný.

Pokračování je o 8. domu http://diskuze.najdise.cz/prispevek…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
12.01.2018 - 22:33 | Filtr
(Rak) dan162
Štír + oči otevřené, bezelstné ? Tak to nevím. Už jsi někdy viděl rentgen ? Takový hranatý velký, vyplní celou místnost, pět minut na fotku a nesmíš se pohnout ? Tak na ten zapomeň a představ si, že "obyčejné" štíří oči sekají každou vteřinu jednu pronikavou fotku. Negativ nedostaneš, leda mene mene tekel ufarsin :-)).
13.01.2018 - 09:42 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Byla to taková myšlenka, když jsem se díval na Manželské Etudy po x letech, byla tam žena jménem Marcela, ta měla velké oči a člověk by podle toho posuzoval na člověka bezelstného, otevřeného apod. Jenže jak se později ukázalo, byla to dost velká intrikářka, která mi povahou připomínala nedůvěřivého Štíra, osobu, která má problém s odpuštěním. Uvědomil jsem si, že i štír může mít velké oči, přesto dokáže zapíchnout. Vymýšlela si různá obvinění jako, že otec neprojevuje zájem o dítě, nechodí za ním, nebo že ji sexuálně obtěžoval. Ve skutečnosti to byla ona, kdo nechtěl, aby se otec s dítětem mohl stýkat i když měl zájem a tak vytvářela všemožné překážky, aby se s ním už nemusela vidět. Chyby viděla vždy v druhých, ale nikdy ne u sebe. Tak mě to překvapilo, protože bych toto od člověka s velkýma očima nečekal, teď už vím, že to nemusí být tak nutně pravda. Velké oči = živel voda. Malé úzké oči = živel oheň.

PS: Vím co to znamená*, ale nepochopil jsem proč sem dáváš ten aramejský (?) text.
* - že Beltšazarovo království bude dáno Peršanům
13.01.2018 - 16:40 | Filtr
(Štír) tronco
:97: :97:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
13.01.2018 - 16:51 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
PS - zvážen jsi, zvážen a nalezen lehkým.

Intrikářka je mnohem pravděpodobněji volba, upevnění emočního karambolu, nic o (vrozeném) znamení.

A velké oči jsou velké vnímání, ale nevíš, co s těmi vjemy udělá, třeba ví jak tě pohladit i jak tě zašlápnout. Dojem velkých očí někdy dělají černé oči, vypadají jak rozšířené zornice máme při zájmu o něco
13.01.2018 - 18:07 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Hlavně malé oči v kombinaci s nízko posazeným obočím působí přísně, ještě pokud obočí je více či méně nakloněné vnitřním okrajem směrem ke kořenu nosu.

K aramejskému textu. Persin je zřejmě od slova Peres a vztahuje se právě k Perské říši. Ale může to mít dvojsmyslný výklad.
13.01.2018 - 18:13 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Dobře, tak jen mene tekel. Chtěl jsem tím říci, když jsem ten Daniel, že štírovské oči si tě zváží, zváží, všechny nedostatky vidí i když o nich nemluví, to až se to sečte. Peršanům nic dávat nebudeme.
14.01.2018 - 11:28 | Filtr
(Beran) upřímnost » tronco
Já zapomněl zmínit že ty velké oči jsou typické u žen. U chlapa nevím jak s tímto naložit. U mužů jsou typičtější menší oči. Máme podobné oči, ale možná mám trochu větší levé oko (větší otevřenost v part. vztazích).

Všiml jsem si takové zvláštnosti, říkám tomu "trojúhelníkové oči" ale bohužel neznám výklad pro tuto charakteristiku.

Ty oči co máš, a co mám já, značí velkou opatrnost a obezřetnost.

Blíže k tomuto typu očí, sedící na tebe a na mě aniž bych studopval tvůj radix:

Údajně ti nevadí pomáhat druhým. Ale člověk si své myšlenky nechává pro sebe, proto lidé neumí poznat, když potřebuješ pomoc. Zřejmě to o člověku vypovídá o určitém sklonu pomoct si sám, nespoléhat na druhé, ale spíš na sebe. Lidé si o tobě často myslí, že vypadáš spokojeně, a nedokáží prohlédnout tvé skryté obavy - obavy ze všeho možného, i z běžných věcí, které by člověka neměly trápit. Člověk s těmito očima si nedělá přehnané zásluhy když pracuje v teamu, ale raději se drží zpátky.
14.01.2018 - 11:49 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Ano, to dává smysl. Štíři rádi uplatňují moc nad druhými (pravděpodobně je k tomu vede jejich vlastní zranitelnost - uvnitř jsou velmi citliví) - sledováním okolí a studováním lidské duše, se o člověku můžeme hodně dozvědět. Dělám to taky tak :-) I když si myslím, že se Štírem mnoho společného nemám, ale mám tu obezřetnost, nedůvěřivost a tohle to zkoumání do hloubky. Někteří lidé nedokáží snést můj pohled, můj pohled je bodavý, oči mám jak medůza. Opravdu někteří lidé se mi nedokáží podívat do očí.

PS:
Myslím že je to "Hřivna, půl hřivna, sečteno"... nebo tak nějak. Mene tekel, půl hřivna. Zřejmě je to narážka na to, co je od něho očekáváno a kým je. Devalvace. Zhodnocení charakteru. Není tím za co se vydává.
14.01.2018 - 15:31 | Filtr
(Štír) tronco » upřímnost
Nemam nic ve Tvem psani, co bych mel vetovat. Je toho samosebou vice, co by slo doplnit, ale... dnes tez nemam moc upovidanou... no... a kdyz mam deprese, tak si kamaradi libuji, ze se se mnou da konecne bavit :3:
14.01.2018 - 18:27 | Filtr
(Beran) upřímnost » tronco
Tou medúzou jsem myslel tu bytost co měla na hlavě takové hady místo vlasů, ale nevím jak se to v řecké mytologii jmenovalo.
14.01.2018 - 18:37 | Filtr
(Rak) dan162 » upřímnost
Gorgona
14.01.2018 - 18:39 | Filtr
(Štír) whoIm » upřímnost
medúza = Gorgona
15.01.2018 - 07:31 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » upřímnost
Dej sem oči :D já to zvládnu :2: :4:

Jako děláš si srandu, že soudíš člověka podle očí?? :49: :2:
15.01.2018 - 07:34 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » tronco
Jo, to je ten správně přimračený štírský pohled :4: :15:
15.01.2018 - 09:06 | Filtr
(Štír) tronco » Nalani Makaio
Helejd, sel jsem po jednom meste a sedeli tam dva kluci na lavicce. Jeden na me hyknul:"Ahoj, nemas prosimte papirek?" "Kratkej,nebo dlouhej ? Ty jsi jedenact a kamos ?" Ptam se rovnou. "Oba. A oba jsme jedenact, kamos devet, proc se ptas a jak to vis? ...ehm... aha a ty jsi?" dostavam jasnou odpoved na kterou davam jasnou zpetnou vazbu:"13"
Tak jsme se seznamili tri straci 9.11;11.11;13.11 a to vse jen diky jedinemu pohledu. Byl to dobry vecer :3:
Ale je jasne, ze tam neni vsechno... hod po nas oko. Budes je mit kulatejsi a pritom hluboke s "ochrannou atmosferou"... tipuji.. jen tak... chtel jsem se Ti do nich podivat, ale nemam pristup k Tvym fotkam...
15.01.2018 - 09:12 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » tronco
Tož, že jsi to ty :D tak ti je sem hodím.
Ale no jo, mám chuť být chvilku inkognito bez profilovky :61: Ale to zas přejde :21:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
15.01.2018 - 09:12 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani Makaio
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nuž oči sú veľmi dôležitý organ na zaradenie človeka - nenadarmo sa im hovorí okno či dvere do duše, je v nich zakreslená každá bolesť všetko čo človek počas života zažil. Ja som si už v 40 uvedomila že moje oči sa zmenili, už nie sú tie iskričkovo silné, sú unavené a kalné, už to nie je čistá silná farba. Choroby sa riadne zapíšu do oči.
15.01.2018 - 09:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » upřímnost
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Máš bodavý pohľad? je taký že ak by si sa pozeral na niekoho tak ten nakoniec omdlieva? hlavne pubertalný vek či tehotné ženy?
Poznala som viac ľudí počas môjho života s takými očami, oči mali sivé či modté.
Jeden uznavaný psychiater a mág, no mne sa jeho oči nepáčili a nepozrela by som sa priamo do nich.
Z detstva si pamätám ako mi jedna pani povedala, že som jedine dievčatko ktoré neodpadne ked sa na mňa pozerá. Boli sme s mamou a ona sa mojej mamke sťažovala ako je zlé mať také oči, že predsa ona nechce nikomu ublížiť a tak sa bojí aj na niekoho pozrieť, oči mala veľké, sivé a veľmi silné ale tých oči som sa ja nebala.
Potom som poznala veľkého liečiteľa - teda on sa do toho pasoval -s malýmy hnedými očkami, večne ich mal prižmurené ak som sa s ním stretla
raz son sa ho pýtala - no povedz čo toľko chceš vidieť tými prasačimi očkami? - liezol mi hrozne na nervy a doteraz neviem prečo som povedala prasacie. Bol úlisny a chcel človeka ovladať a využiť jeho silu.
Takže aj bodavý pohľad ma mnoho tvári, myslím že ten prvý mág v popise mohol mať uhrančivý štírovský pohľad, aspoň mne tak pripadal.
15.01.2018 - 10:35 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » siili
Ó, tož dík :61: :98:
15.01.2018 - 11:33 | Filtr
(Rak) dan162 » Nalani Makaio
mňam :-)
15.01.2018 - 14:13 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Nesoudím ale čtu. Ty (jako každý jiný) to děláš nevědomě (nevědomé předsudky). Všichni mají předsudky, jen si je běžně nepřipouštějí.
15.01.2018 - 14:22 | Filtr
(Beran) upřímnost » Nalani Makaio
Z tvých očí až tak moc toho Štíra necítím. Může to být i sklonem očí. Je tam spousta detailů, které mohou v člověku vyvolat ten pocit magické přitažlivosti. Ačkoliv třeba tvůj celkový vzhled může být působivý, čistě z očí to necítím. Velké jsou, takže určitý element voda-vzduch tam je. Teď to nezkoumám do detailu, ale obočí mi dává pocit, že jsi buďto ambiciozní nebo mírně náročnější, ale ne až tak že bys měla vysoké požadavky. Mohou to být vysoké cíle. Určitě si milá a přívětivá osoba. Tvé slunce je na začátku Štíra, tak zřejmě ještě v sobě neseš dost Váhy + ascendent ve Střelci tě hodně formuje.
15.01.2018 - 14:27 | Filtr
(Beran) upřímnost » aktigram
Tenhle problém jsem měl jenom s jedním člověkem, který se mi díval do očí. Běžně nosím brýle a sundávám je jen v posteli a ve vaně. Brýle odbourají tu horní křivku oka, takže se zdá že je zaoblená, ale není.
15.01.2018 - 14:53 | Filtr
(Štír) tronco » Nalani Makaio
Děkuji. Krásná kukadla. Obezřetnost... Nebyl jsem daleko od pravdy ve své představě... Si je půjčím, zkusím s nimi něco a pošlu Ti je zpět ve zprávě. Si teď hraju s fotkami... jen tak...
15.01.2018 - 22:44 | Filtr
(Beran) upřímnost
Jsem uvažoval o fixní modalitě v souvislosti se Štírem, Býkem a dalšími znameními.

Napadlo mě, že fixní znamení v ideálním pozitivním případě vlastně mají tuto schopnost. Dokážou být v určitým smyslu vzorem pro ostatní nebo pro partnera, něčím kvůli čemu je dotyčný respektován. Ono je to docela dobré, když partneři se doplňují.

Mít vliv na druhé lidi, díky svému charakteru - mělo by to ale směřovat k pozitivním kvalitám. Takže třeba u Vodnáře by nemělo být podněcování k chaosu a anarchii, i když kvalita smířlivosti či tolerance je pěkná vlastnost. Lev by neměl směřovat ke krutovládě a despocii, ale zase může být jistým vzorem, pokud si dokáže zachovat velkorysost.

Dále touží být oceněni, asi jako každý, ale u fixních je důležité uvědomění vlastní hodnoty. Lev se toho snaží dosáhnout prostřednictvím svého okolí, takže potřebuje uznání. Vodnář to má podobně, ale dělá to jinak, ne skrze to co dokázal, jako spíš to čím se odlišuje od ostatních. Snad charakterově. Prostě fixní mají potřebu se cítit jako jedinečná bytost.

Takže UVĚDOMĚNÍ VLASTNÍ HODNOTY a JEDINEČNOSTI.

U Štíra je důležité to sdílení s partnerem a tím se člověk cítí naplněn. Snad to sebeuvědomění je realizováno skrze partnera, jako že on je moje polovička a je tu realizováno to sjednocení, porozumění.
Příspěvky: 1-25 26-46
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »