PROSBA O FINANČNÍ POMOC RODINĚ PO POŽÁRU


12.01.2018 - 21:20
(Býk) nebešťanka
PROSBA O FINANČNÍ POMOC RODINĚ PO POŽÁRU
Sdílím text a prosbu o finanční pomoc rodině z Choustníka, která kvůli požáru přišla o všechno, včetně střechy nad hlavou.

O pomoc zprostředkovanou přes Najdise mě požádala kamarádka - týká se to jejích přátel, k nímž má citový vztah. Je to žena, které si moc vážím a důvěřuji, vím, že by nežádala zbytečně.

Co se stalo:
https://budejovice.idnes.cz/pozar-c…
https://strakonicky.denik.cz/pozary…

Muž, výtvarník, je po operacích v umělém spánku. Má zpřeřezané šlachy na rukou a 3.stupeň popálení na 50% těla.
Roční chlapeček má 3.stupněm popálení zasaženo 70% těla. Popálené nemá jenom bříško.
2 psi a 7 koček přišlo během požáru o život.

Pokud chlapeček přežije, budou rodiče potřebovat finance na další léčbu po transplantických operacích a masti tišící bolest, které pojišťovna neproplácí.

Také se neví, kdy otce probudí a kdy bude moci začít a jak pracovat.

Proto prosím o Vaši pomoc.

Jak pomoci:

* FINANČNĚ - Finančním převodem na TRANSPARENTNÍ ÚČET, 2 možnosti

TRANSPARENTNÍ ÚČET PRO FINANČNÍ POMOC RODINĚ Z HÁJENKY KAJETÍN POSTIŽENÉ POŽÁREM:

1) 3099846033/0800 (účet založený přáteli)

2) 282 578 002/0300 VS 3911820
(účet založený obcí Choustník, viz http://www.obec-choustnik.cz/)

* MATERIÁLNĚ - Cokoli nového nebo zánovního, protože nic nemají, ale nikoli "odpad". Prosím převážně o finanční pomoc, ať má maminka z čeho zaplatit to, co neodkladně potřebuje pořídit, ona to ví nejlépe. K hmotné pomoci však mohou patřit přikrývky, povlečení, pleny pro měsíční mimnko. Mohou to být pohádkové knížky, encyklopedie o přírodě, hry, hračky, plyšáci (aby se děti zaměstnali a mysleli na něco jiného, než jak hoří bráška, tatínek, zvířátka, jejich domov).

Adresa, kam zaslat hmotnou pomoc rodině z hájenky postižené požárem:

Obecní úřad Choustník
Choustník 16
391 18

Heslo na zásilce: "Pomoc rodině z hájenky Kajetín postižené požárem".


* DUCHOVNÍ - Modlitba, aby to roční chlapeček přežil. Aby to dali všichni...


* OSTATNÍ - Obecní úřad našel pro rodinu z hájenky Kajetín, která vlivem požáru přišla o střechu nad hlavou (nyní by 2 místnosti obývala maminka, dvě děti a 1 pes, který přežil) jako alternativu 2 místnosti s možností el.vytápení. Prosím, zavolejte na E.ON a požádejte, aby nevyžadovali po rodině zaplacení elektřiny, než se trošičku vzpamatují. Ať jim odpustí tři měsíce platby (loni bylo na Táborsku -20°C). Tato iniciativa, žádost, musí přijít ze strany veřejnosti.
Telefon na E.ON, Jižní Čechy: 387 861 111

- Sdílet pomoc rodině, šířit tuto zprávu.


Jak se vyvíjí zdravotní stav otce a syna, budu informovat.


DĚKUJU ZA MODLITBU A FINANČNÍ POMOC.

DĚKUJU VŠEM ZA ÚČAST a SDÍLENÍ.


EDIT

Příspěvky: Všechny | pozemstan

Řazení:
14.01.2018 - 09:59 | Filtr
(Ryby) pozemstan » nebešťanka
No jasně, udělejte si univerzální petici a s tou obcházejte i pekaře, obuvníka, hračkárny atd. - nejlépe ve více lidech, aby to citové vydírání stopro zabralo.

A nezapomeňte si vybrat nějakou pojišťovnu - ať jim zpětně udělá pojistku proti požáru a zrovna ji proplatí, když byli tak blbí, že v dřevostavbě si na oheň nedávali pozor (od elektřiny to zjevně nechytlo, když ji neměli) a ani se nepojistili.

To je věc... stačí mít trochu ostré lokty a ostatní mi zaplatí za moji blbost... Ale že existují třeba děti gamblerů, kuplířů, alkoholiků, násilníků atd., které jsou díky rodičům poznamenané na celý život - to nikdo neřeší - njn. nemají tak ostré lokty a neumí to tak pěkně citově vyděračsky a hlavně "nahlas" podat...
14.01.2018 - 10:25 | Filtr
(Ryby) pozemstan
píšeš, že nic nemají? a co ten zahradní traktor, co stojí nedotčený pod přístřeškem z boku? ten přístřešek ani nemá zevnitř ohořenou střechu - takový traktor se dá prodat za pár desítek tisíc - to by rozhodně zálohy na elektřinu pokrylo...

a to nemuvím o tom, že jim tam určitě zbyla fůra dalších věcí - ona ta stavba podle fotek nehořela zase tak moc, jak to z tvého popisu vypadá: "kvůli požáru přišla o všechno"
14.01.2018 - 10:31 | Filtr
(Ryby) pozemstan
a taky by mne zajímalo, z čeho napájeli ten satelit, když tam neměli elektřinu...
14.01.2018 - 10:47 | Filtr
(Býk) nebešťanka » pozemstan
Nechci, aby se to tu zvrtlo v diskuzi o morálce. Nebo v to, že Ti jiní začnou psát své názory na to, jak se chováš. To si řešte, prosím, jinde.

Text výše je prosba. Prosba o konkrétní pomoc v konkrétním případě. Něco, co jsem slíbila uveřejnit. Je to tak zamýšlené. Podněty a nápady - OK. Diskuzi na pomoc potřebným, její pravidelnou podobu, případně podobné téma, si můžeš přeci založit vlastní. (Tam Ti případně napíšu svůj názor či případy z praxe.)
14.01.2018 - 10:54 | Filtr
(Býk) nebešťanka » pozemstan
Pokud na to bude chtít kamarádka nějak zareagovat, uveřejním to. Text není můj, pouze jsem jej zveřejnila.

Děkuji za nápad. Je dobré, když někdo prakticky přemýšlí.
14.01.2018 - 11:04 | Filtr
(Ryby) pozemstan » nebešťanka
Ten konkrétní případ vypadá dost podezřele - škoda 1,5 mega (přitom to tak rozhodně nevypadá) - to zní jakoby ta škoda MĚLA být proplacena z nějaké pojistky a většinu škody mají tvořit asi teda ty obrazy - působí to na mne dojmem pojistného podvodu, který se vymknul kontrole.

Pak je tam ta záležitoast s údajně neexistujícím připojením na elektřinu.

Dost bych se divil, když malá část takové nic moc chaty na celkem bezcenné lokalitě má cenu 1,5 mega - to by znamenalo, že celá chata třeba 3 mega (pokud se v tom nepočítají nějaké ty předražené obrazy) - a že by tohle nebylo pojištěné?

A pokud to pojištěné je - to úplně mění celou situaci...

Docela mne zajímá, jestli bude možné se dostat na výpis z toho transparentního účtu. Zatím to nejde.
14.01.2018 - 15:24 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Ještě mne zaujalo tohle: "Cokoli nového nebo zánovního, protože nic nemají, ale nikoli "odpad"." - jak se říká, darovanému koni na zuby nehleď - já osobně bych si na jejich místě takhle nevymýšlel a byl bych vděčný za cokoliv, ale hlavně bych se nepokoušel navádět ostatní k citovému vydírání soukromé společnosti e-on.

Jinak příčinou požáru byl výbuch plynové bomby, která poháněla elektrocentrálu - tím je záhada s elektřinou vyřešená. Takže můžou už prodat aji ten satelit. Pojistný podvod to nejspíše nebude i když otázka zavinění toho výbuchu není zodpovězená.

To roční dítě je tolik popálené proto, že ho tam nechali a teprve později se pro ně otec vracel (a při tom se asi sám popálil).
14.01.2018 - 15:49 | Filtr
(Ryby) pozemstan » nebešťanka
údajně bydleli ve svém, takže to můžou (byť pod cenou) celé prodat

na akutní potřeby si můžou vzít půjčku (jako to řeší spousta jiných lidí v nepříznivých životních situacích) - až všechno prodají (předpokládám, že měli i auto), snadno ji splatí

...a můžou bydlet normálně někde na komerčním podnájmu jako spousta jiných lidí - ostatně s tím malým popáleným dítětem se budou stejně muset přestěhovat někam poblíž nemocnice a soc. úřadů a budou si muset zvykat na přesun do "nižší společenské třídy" - třeba toho psa budou muset dát pryč, pokud se mají naplno (finančně) věnovat těm dětem

já bych řekl, že jejich finanční situace je tímpádem prakticky vyřešená (zvlášť pokud tam byla ta pojistka), o zbytek se postará obec a sociální dávky

tato sbírka tedy anitak nefinancuje jejich základní potřeby a přežití (v tomto světle vidím ten nátlak na e-on jako obzvláště nefér), jako spíše určitý vyšší než základní standard, na který oni byli zvyklí a jehož by se asi nechtěli vzdát (ale stejně budou muset)
14.01.2018 - 16:20 | Filtr
(Ryby) pozemstan » dan162
Je mi úplně jedno jak se k tomu kdo postaví, moji blízcí to nejsou (resp. nejsou mi blízcí o nic víc ani míň než milióny děcek, co umírají někde v Africe hladem), ale ten e-on z toho prostě vynechte.

A na ten transparentní účet se podívám - zejména jestli tam něco poslali všichni, kdo to tady veřejně deklarovali...
14.01.2018 - 18:47 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Svá štírka
Asi takto - budou bydlet v paneláku. Počítám, že minimálně jeden z těch popálených přežije, takže budou potřebovat TOP hygienu + obrovskou porci času na různou péči - takže chodit se psem (který je zvyklý na přírodu) pravidelně ven bude sci-fi.

Ani ta rada se toho psa zbavit není jenom o penězích...
14.01.2018 - 18:56 | Filtr
(Štír) Svá štírka » pozemstan
Já beru zvíře jako člena rodiny. Předpokládám, že to není nějaký potulný oříšek, ale že s nima žije, že je odčervený, že děti k němu mají pěkný vztah a že by bez něj citově strádaly.
Jsou ve složité situaci, kterou jim určitě nikdo nezávidí, ale i tak si neumím představit, zbavit se zvířete, které mám léta ráda.
Nic z toho, co jsi napsal, jsem neodsoudila, jen je to pohled z jiného úhlu. :63:
14.01.2018 - 19:00 | Filtr
(Ryby) pozemstan » dan162
Hm, tak pokud toho psa milují víc než to dítě, kterému se do jeho ran může snadno dostat infekce, tak pak jo, ať si ho nechají.

A jinak pokud předemnou stojí někdo s nataženou rukou a hlučně žádá o dar, MÁM samozřejmě právo klást tyto otázky a rady.
14.01.2018 - 19:02 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Svá štírka
komu není rady, tomu není pomoci - zde doslovně
14.01.2018 - 19:09 | Filtr
(Ryby) pozemstan » dan162
zde zmíněný dar se bere ve významu charita - a ta svoje podmínky má - vždycky

asi byses "trochu" divil (a sám se sebou nesouhlasil), kdybys zjistil, že peníze z toho účtu (tedy i tvůj "dar") putují třeba na financování terorismu (čímž netvrdím, že to tak je zde konrétně - jen ukazuji, že každý takový dar má svoje podmínky)


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »