PROSBA O FINANČNÍ POMOC RODINĚ PO POŽÁRU


12.01.2018 - 21:20
(Býk) nebešťanka
PROSBA O FINANČNÍ POMOC RODINĚ PO POŽÁRU
Sdílím text a prosbu o finanční pomoc rodině z Choustníka, která kvůli požáru přišla o všechno, včetně střechy nad hlavou.

O pomoc zprostředkovanou přes Najdise mě požádala kamarádka - týká se to jejích přátel, k nímž má citový vztah. Je to žena, které si moc vážím a důvěřuji, vím, že by nežádala zbytečně.

Co se stalo:
https://budejovice.idnes.cz/pozar-c…
https://strakonicky.denik.cz/pozary…

Muž, výtvarník, je po operacích v umělém spánku. Má zpřeřezané šlachy na rukou a 3.stupeň popálení na 50% těla.
Roční chlapeček má 3.stupněm popálení zasaženo 70% těla. Popálené nemá jenom bříško.
2 psi a 7 koček přišlo během požáru o život.

Pokud chlapeček přežije, budou rodiče potřebovat finance na další léčbu po transplantických operacích a masti tišící bolest, které pojišťovna neproplácí.

Také se neví, kdy otce probudí a kdy bude moci začít a jak pracovat.

Proto prosím o Vaši pomoc.

Jak pomoci:

* FINANČNĚ - Finančním převodem na TRANSPARENTNÍ ÚČET, 2 možnosti

TRANSPARENTNÍ ÚČET PRO FINANČNÍ POMOC RODINĚ Z HÁJENKY KAJETÍN POSTIŽENÉ POŽÁREM:

1) 3099846033/0800 (účet založený přáteli)

2) 282 578 002/0300 VS 3911820
(účet založený obcí Choustník, viz http://www.obec-choustnik.cz/)

* MATERIÁLNĚ - Cokoli nového nebo zánovního, protože nic nemají, ale nikoli "odpad". Prosím převážně o finanční pomoc, ať má maminka z čeho zaplatit to, co neodkladně potřebuje pořídit, ona to ví nejlépe. K hmotné pomoci však mohou patřit přikrývky, povlečení, pleny pro měsíční mimnko. Mohou to být pohádkové knížky, encyklopedie o přírodě, hry, hračky, plyšáci (aby se děti zaměstnali a mysleli na něco jiného, než jak hoří bráška, tatínek, zvířátka, jejich domov).

Adresa, kam zaslat hmotnou pomoc rodině z hájenky postižené požárem:

Obecní úřad Choustník
Choustník 16
391 18

Heslo na zásilce: "Pomoc rodině z hájenky Kajetín postižené požárem".


* DUCHOVNÍ - Modlitba, aby to roční chlapeček přežil. Aby to dali všichni...


* OSTATNÍ - Obecní úřad našel pro rodinu z hájenky Kajetín, která vlivem požáru přišla o střechu nad hlavou (nyní by 2 místnosti obývala maminka, dvě děti a 1 pes, který přežil) jako alternativu 2 místnosti s možností el.vytápení. Prosím, zavolejte na E.ON a požádejte, aby nevyžadovali po rodině zaplacení elektřiny, než se trošičku vzpamatují. Ať jim odpustí tři měsíce platby (loni bylo na Táborsku -20°C). Tato iniciativa, žádost, musí přijít ze strany veřejnosti.
Telefon na E.ON, Jižní Čechy: 387 861 111

- Sdílet pomoc rodině, šířit tuto zprávu.


Jak se vyvíjí zdravotní stav otce a syna, budu informovat.


DĚKUJU ZA MODLITBU A FINANČNÍ POMOC.

DĚKUJU VŠEM ZA ÚČAST a SDÍLENÍ.


EDIT

Příspěvky: Všechny | dan162

Řazení:
14.01.2018 - 11:28 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
pozemstane, škoda vyčíslená od hasičů hned po požáru je vždy blízká totálce. Ono co nezničí oheň, to zničí voda, není to poznat hned. I když máš pojištěný dům, jako že tady bych si myslel že těžko, tak existuje spousta výluk a pak při takovémhle zranění i když přežiješ, tak dost dlouho nepracuješ. Další kapitola je zbavit se traumatu a najít odvahu začít znovu. Nepřispěl jsem nijak moc, tak co si můžu jako zadluženej dovolit, ale kurňa jaký případ by už měl mi stát za podporu ? Den, týden prodlevy nějaké pomoci, než si zjistíš, zda nejde o hoax, naštěstí nehraje žádnou roli.
14.01.2018 - 13:13 | Filtr
(Býk) nebešťanka » dan162
Mně Ti to přivedlo k myšlence, zda bydleli ve svém, nebo třeba v pronájmu... Opravdu netuším, ale je to jiný úhel pohledu na úvahu, jak to bylo s pojištěním. A říkám si, že obec by nenabízela náhradní prostory k ubytování, pokud by to skutečně nebylo třeba.

S požárem jsem se osobně setkala. V dětství i dospělosti. Trvalo několik měsíců, než byly prostory obyvatelné a vyžádalo si to rozsáhlé investice. Nejen oheň, ale i voda. K tomu vše od sazí... Do člověka se to zažere tak, že je cítit kouřem, i když byl několikrát ve sprše. Oblečení může mnohdy vyhodit.
Byla nás tehdy parta, a přeci jsme jeli na dvě směny, přitom vyhořelo "jen" patro. Trvalo týdny, než se prošlo, co zbylo a zda jde něco použít, ale než se to umylo. Znova a znova...

Pochybuji, že má matka a manželka v jedné osobě v současnosti potřebné racionální reakce, na většinu lidí dolehne stres. Pak je podstatný kdokoli blízký, kdo je schopen a ochoten jednat.

Podle informací, co mám, stav dítěte ani otce není dobrý.

Pozemšťan má logické úvahy, některé jsem také měla. Včetně racionálních - a co ostatní trpící? Co potom? Neznechutí to druhé v ochotě pomáhat? Nezpůsobí adminovi potíže, že jsem to sem dala? Jak dlouho to tu mám nechat? Mám smazat internetového rejpala, protože vše cíleně převrací? Nechala jsem ho zatím, protože logicky se ptát může každý.
Ale na chladný rozum, řeči a odpovědi je čas potom. Teď je třeba zajistit akutní péči. Fyzickou, materiální, psychickou.

Věřím, že s účtem je to tak, jak psala. Patří k těm vzácným jedincům, kteří ze sebe vydají pro druhé vše.
Info od ní jsem četla v pátek v noci, pak sdílela.
Nevím, jak dlouho trvá, než si můžou lidé účet ověřit.
A upřímně za sebe - nikdy mě to nenapadlo ověřovat. Většinou znám lidi, kteří pomoc nějak potřebují osobně, v tomto případě ne. Je pravda, že hotovost dávám málokdy, protože tu nemám. Dělám a sdílím, co cítím, ne proto, abych to měla pod kontrolou.
14.01.2018 - 13:42 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Důvěřuju tomu, kdo účet spravuje, že zvolí nejlepší možné řešení, lhostejno zda bydleli ve svém nebo ne, škoda je i tak značná. I kdyby za to jeli na Baleáry se odtrhnout od reality, tak mne to nevadí.
14.01.2018 - 16:12 | Filtr
(Rak) dan162
pozemstane, to, co jsi napsal je důvod proč se od toho distancovat, nebo je to rada těm lidem, jde o rétorické cvičení, nebo ukazuješ jak přemýšlíš ? Co chceš říct, neporozuměl jsem ?
14.01.2018 - 16:20 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » dan162
On má zřejmě to myšlení "dám, ale něco za něco" - tedy aspoň za informaci, že to půjde na opravdu nutné účely, na opravdu jím schválené účely ... On ty ostatní chce možná chránit, aby nenalítli nebo co ... :23:

OK, v pohodě, však je to jeho právo. Jen evidentně nemá dostatek tolerance k jinak smýšlejícím lidem, že ti to prostě neřeší a ani nechtějí řešit.

Je napomenut, a stejně sem s tím svým postojem imrvére leze. Tak jako co? - bloknout, smazat, trpělivě vysvětlovat, protože nechápe? Se svým IQ by to ale pochopit mohl. Už to chápu, proč si tu blokaci vydupal - ON JI FAKT POTŘEBUJE, ale prioritně NA SEBE.

(Nebi, promiň, já na sobě fakt dělám, ale wona to je fuška :4:)
14.01.2018 - 16:20 | Filtr
(Ryby) pozemstan » dan162
Je mi úplně jedno jak se k tomu kdo postaví, moji blízcí to nejsou (resp. nejsou mi blízcí o nic víc ani míň než milióny děcek, co umírají někde v Africe hladem), ale ten e-on z toho prostě vynechte.

A na ten transparentní účet se podívám - zejména jestli tam něco poslali všichni, kdo to tady veřejně deklarovali...
14.01.2018 - 16:25 | Filtr
(Rak) dan162
pozemstane, takže máš strach z emotivní nefér reakce na adresu nevinného e.onu, ok beru, pak nějaký strach, to je taky ok, a pak ukazuješ, jak v reálné situaci přemýšlíš - to už teda z mého pohledu je racionální humus. :28: Stačilo napsat, že jim přeješ blabla a nechat to být, ne ?
14.01.2018 - 18:16 | Filtr
(Rak) dan162 » koczka.zlobywa
Ale to jsou plky, jména málokoho zná. A i kdyby kdokoliv z diskutujících si to rozmyslel a neposlal nic, je to jeho názor, právo, volba, žádná povinnost. Já se na nikoho nebudu dívat úkosem, kdo nepřispěje, nebo blahoslavit kdo přispěje, je to každého věc.

Jé pamatuju nějakého Šimka a MAtouše, pod strom zakopali lup a když přišli z basy ho vykopat, tak tam stál fajnový nový kostel - blesk uhodil a pod stromem se našlo, kostel byl poděkováním Bohu za dar z nebes. Před kostelem žebrák chce almužnu, a jeden z nich odpovídá že mu nedá, že už přispěl :-D
14.01.2018 - 18:18 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » dan162
No dyť :4:

A ještě si koukám založil trucdiskusi :61: :61: :61:
14.01.2018 - 18:24 | Filtr
(Rak) dan162 » koczka.zlobywa
Je tam fakt něco, co stojí za přečtení ?
14.01.2018 - 18:25 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » dan162
Nevím, dala jsem první tři řádky a dva poslední a stačilo :4:

Víš, já když se neudržím tak též umím plivat chytrou slinu. Je to mnohem lehčí než být tolerantní a nechat být. Teď myslím peskovat, že měli být pojištění a bla bla bla. Tahle výchova dospělých lidí. To jednomu nedá, to chce fakt ego hodně dole.
14.01.2018 - 18:44 | Filtr
(Rak) dan162 » koczka.zlobywa
Já měl dlouho chuť školit, třeba za volantem. Pak když mi došlo, jak je to zcestné, doslova, tak stejně k tomu byly cuky. A doufám, že mi ta ambice časem vymizí úplně, i tady s tím zápasím, někdy neúspěšně. Nevím co to je a proč to je, mohu mluvit jen o sobě. Jestli třeba přesvědčení o Jediném Správném Názoru, nebo ochrana ostatních mou osvícenou diktaturou.A určitě to nejde vyřešit askezí.
14.01.2018 - 18:47 | Filtr
(Rak) dan162 » Svá štírka
:15:

V Řeči emocí jsem se dočetl, že průser je racionalita, když není emočně ukotvená (a i emocionalita, která není rozumem korigovaná). Nápad o psu je přesně taková čistě racionální úvaha, tedy nepoužitelná.
14.01.2018 - 18:55 | Filtr
(Rak) dan162
pozemstane, když odhlédnu od montování se do cizího života, tak co když toho psa prostě mají rádi? Víš jako Láska.
14.01.2018 - 19:00 | Filtr
(Ryby) pozemstan » dan162
Hm, tak pokud toho psa milují víc než to dítě, kterému se do jeho ran může snadno dostat infekce, tak pak jo, ať si ho nechají.

A jinak pokud předemnou stojí někdo s nataženou rukou a hlučně žádá o dar, MÁM samozřejmě právo klást tyto otázky a rady.
14.01.2018 - 19:02 | Filtr
(Rak) dan162
Pozemstane, myslím, že donátor otázky dávat může, rady ne. Dar nikdy nemá podmínku, jinak to není dar.
14.01.2018 - 19:09 | Filtr
(Ryby) pozemstan » dan162
zde zmíněný dar se bere ve významu charita - a ta svoje podmínky má - vždycky

asi byses "trochu" divil (a sám se sebou nesouhlasil), kdybys zjistil, že peníze z toho účtu (tedy i tvůj "dar") putují třeba na financování terorismu (čímž netvrdím, že to tak je zde konrétně - jen ukazuji, že každý takový dar má svoje podmínky)
14.01.2018 - 19:19 | Filtr
(Rak) dan162
Čistý dar je něco, k čemu nemám pak žádná práva. Máme to pravda dost zamotané, a čistý dar málokdy realizujeme. Když tam je podmínka, tak ve smyslu peněžního transferu z firmy potřebným je to spíše objednávka služby, nebo reklama, u lidí třeba objednávka dobrého pocitu.

Až bude pracovní den, tak zavolej na obecní úřad, že uvažuješ o nějaké pomoci, oni ti odpoví nezávisle i se znalostí věci, pondělí bývá i na malých obcích odpoledne úřední den, tady můžeme tlachat a vzájemně se leda naštvat, případně otrávit dobrý záměr, kazit pěkný den.
14.01.2018 - 21:44 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Neobviňuj se, ty, která nejsi prý na nikoho hodná, bůhví proč si to lidi myslej, ale jejíž soucit se dotýká hvězd :-D

Přání je bezva myšlenka, dnes před usnutím vyšlu.
15.01.2018 - 13:50 | Filtr
(Rak) dan162 » Fcukmee
Slovo chlapa.
15.01.2018 - 14:50 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
soucit je jeden z nejvyšších citů, v budhismu dokonce ten nejvyšší
neboť je osvobozující
nikdy bych nepátral například po tom na co žádající ty peníze potřebuje
jestli si za ně koupí teplé ponožky chleba nebo krabičák a cigarety
je to věc principu
ti co toto nedokáží pochopit zůstávají o mnohé ochuzeni
17.01.2018 - 07:22 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Zmatek je neoddělitelnou součástí reality, umíme s ním žít. Odhaduju, že díky předpisům pro obce jeden půjde víc na vytvoření, renovaci něčeho na obecní byt a druhý na konkrétní potřeby rodiny.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »