PROSBA O FINANČNÍ POMOC RODINĚ PO POŽÁRU


12.01.2018 - 21:20
(Býk) nebešťanka
PROSBA O FINANČNÍ POMOC RODINĚ PO POŽÁRU
Sdílím text a prosbu o finanční pomoc rodině z Choustníka, která kvůli požáru přišla o všechno, včetně střechy nad hlavou.

O pomoc zprostředkovanou přes Najdise mě požádala kamarádka - týká se to jejích přátel, k nímž má citový vztah. Je to žena, které si moc vážím a důvěřuji, vím, že by nežádala zbytečně.

Co se stalo:
https://budejovice.idnes.cz/pozar-c…
https://strakonicky.denik.cz/pozary…

Muž, výtvarník, je po operacích v umělém spánku. Má zpřeřezané šlachy na rukou a 3.stupeň popálení na 50% těla.
Roční chlapeček má 3.stupněm popálení zasaženo 70% těla. Popálené nemá jenom bříško.
2 psi a 7 koček přišlo během požáru o život.

Pokud chlapeček přežije, budou rodiče potřebovat finance na další léčbu po transplantických operacích a masti tišící bolest, které pojišťovna neproplácí.

Také se neví, kdy otce probudí a kdy bude moci začít a jak pracovat.

Proto prosím o Vaši pomoc.

Jak pomoci:

* FINANČNĚ - Finančním převodem na TRANSPARENTNÍ ÚČET, 2 možnosti

TRANSPARENTNÍ ÚČET PRO FINANČNÍ POMOC RODINĚ Z HÁJENKY KAJETÍN POSTIŽENÉ POŽÁREM:

1) 3099846033/0800 (účet založený přáteli)

2) 282 578 002/0300 VS 3911820
(účet založený obcí Choustník, viz http://www.obec-choustnik.cz/)

* MATERIÁLNĚ - Cokoli nového nebo zánovního, protože nic nemají, ale nikoli "odpad". Prosím převážně o finanční pomoc, ať má maminka z čeho zaplatit to, co neodkladně potřebuje pořídit, ona to ví nejlépe. K hmotné pomoci však mohou patřit přikrývky, povlečení, pleny pro měsíční mimnko. Mohou to být pohádkové knížky, encyklopedie o přírodě, hry, hračky, plyšáci (aby se děti zaměstnali a mysleli na něco jiného, než jak hoří bráška, tatínek, zvířátka, jejich domov).

Adresa, kam zaslat hmotnou pomoc rodině z hájenky postižené požárem:

Obecní úřad Choustník
Choustník 16
391 18

Heslo na zásilce: "Pomoc rodině z hájenky Kajetín postižené požárem".


* DUCHOVNÍ - Modlitba, aby to roční chlapeček přežil. Aby to dali všichni...


* OSTATNÍ - Obecní úřad našel pro rodinu z hájenky Kajetín, která vlivem požáru přišla o střechu nad hlavou (nyní by 2 místnosti obývala maminka, dvě děti a 1 pes, který přežil) jako alternativu 2 místnosti s možností el.vytápení. Prosím, zavolejte na E.ON a požádejte, aby nevyžadovali po rodině zaplacení elektřiny, než se trošičku vzpamatují. Ať jim odpustí tři měsíce platby (loni bylo na Táborsku -20°C). Tato iniciativa, žádost, musí přijít ze strany veřejnosti.
Telefon na E.ON, Jižní Čechy: 387 861 111

- Sdílet pomoc rodině, šířit tuto zprávu.


Jak se vyvíjí zdravotní stav otce a syna, budu informovat.


DĚKUJU ZA MODLITBU A FINANČNÍ POMOC.

DĚKUJU VŠEM ZA ÚČAST a SDÍLENÍ.


EDIT

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3
Řazení:
12.01.2018 - 22:17 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlhčelá
Sdílím dál, pošlu peníze a spoustu modliteb.
:68:
12.01.2018 - 22:49 | Filtr
(Vodnář) mili111
četla jsem...rozšířím....posunuji...nemám slova :24: :68:
12.01.2018 - 23:11 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Ach jo... :24:...jojo pomůžem a pomodlíme.
13.01.2018 - 06:28 | Filtr
(Ryby) thééé
:68:drsné..co můžu, pomuzu
13.01.2018 - 08:46 | Filtr
(Kozoroh) ZdáníKlame
Odesláno.
13.01.2018 - 17:39 | Filtr
(Štír) Fcukmee
Ahoj,

finančně - něco pošlu

materiálně - mrknu do šatníku a v obchodě na nějaký outdoor. prosím o doplňující info, vel. bot u chlapa, příp výška postavy. to samé v dětském.

ostatní - e.on bych řešil formou petice, nikoliv jednotlivých telefonátů. v článku je ale uvedeno, že dle svědků dům nebyl napojen na elektřinu.

dále prosím o kontakt na maminu nebo někoho kdo je zastupuje, balík bych posílal ppl ale je třeba mít bližší kontaktní údaje.

jestli jsem něco přehlédl, upozorni.

zatím ahoj
13.01.2018 - 22:25 | Filtr
(Býk) nebešťanka
Děkujeme všem, kteří se ozýváte a pomáháte. :68:
13.01.2018 - 23:04 | Filtr
(Býk) nebešťanka » Fcukmee
Ahoj,
dotaz jsem zaslala.

K e.onu - nejde o odpuštění platby, která byla, ale která teprve vznikne (v náhradním bytě).
Myslím, že petice je dobrý nápad. :15:

Na facebooku nejspíš vznikne podpůrná skupina, musím to doladit.

Je to zvláštní pocit. Potřebných lidí jsou tisíce (?). Většinou volíme dle akutnosti jejich situace, naší aktuální životní situace, a také dle toho, že známe někoho, kdo je zainteresován.
Někdy mi přijde, že čím víc je společnost zaplněná potřebnými, tím víc se rozmáhá lhostejnost, nedůvěra. Ale pak přijde případ (utrpení) jako tento a lidé vstřícně reagují. (Něco, co dává smysl.)

:68:
14.01.2018 - 09:59 | Filtr
(Ryby) pozemstan » nebešťanka
No jasně, udělejte si univerzální petici a s tou obcházejte i pekaře, obuvníka, hračkárny atd. - nejlépe ve více lidech, aby to citové vydírání stopro zabralo.

A nezapomeňte si vybrat nějakou pojišťovnu - ať jim zpětně udělá pojistku proti požáru a zrovna ji proplatí, když byli tak blbí, že v dřevostavbě si na oheň nedávali pozor (od elektřiny to zjevně nechytlo, když ji neměli) a ani se nepojistili.

To je věc... stačí mít trochu ostré lokty a ostatní mi zaplatí za moji blbost... Ale že existují třeba děti gamblerů, kuplířů, alkoholiků, násilníků atd., které jsou díky rodičům poznamenané na celý život - to nikdo neřeší - njn. nemají tak ostré lokty a neumí to tak pěkně citově vyděračsky a hlavně "nahlas" podat...
14.01.2018 - 10:25 | Filtr
(Ryby) pozemstan
píšeš, že nic nemají? a co ten zahradní traktor, co stojí nedotčený pod přístřeškem z boku? ten přístřešek ani nemá zevnitř ohořenou střechu - takový traktor se dá prodat za pár desítek tisíc - to by rozhodně zálohy na elektřinu pokrylo...

a to nemuvím o tom, že jim tam určitě zbyla fůra dalších věcí - ona ta stavba podle fotek nehořela zase tak moc, jak to z tvého popisu vypadá: "kvůli požáru přišla o všechno"
14.01.2018 - 10:31 | Filtr
(Ryby) pozemstan
a taky by mne zajímalo, z čeho napájeli ten satelit, když tam neměli elektřinu...
14.01.2018 - 10:47 | Filtr
(Býk) nebešťanka » pozemstan
Nechci, aby se to tu zvrtlo v diskuzi o morálce. Nebo v to, že Ti jiní začnou psát své názory na to, jak se chováš. To si řešte, prosím, jinde.

Text výše je prosba. Prosba o konkrétní pomoc v konkrétním případě. Něco, co jsem slíbila uveřejnit. Je to tak zamýšlené. Podněty a nápady - OK. Diskuzi na pomoc potřebným, její pravidelnou podobu, případně podobné téma, si můžeš přeci založit vlastní. (Tam Ti případně napíšu svůj názor či případy z praxe.)
14.01.2018 - 10:54 | Filtr
(Býk) nebešťanka » pozemstan
Pokud na to bude chtít kamarádka nějak zareagovat, uveřejním to. Text není můj, pouze jsem jej zveřejnila.

Děkuji za nápad. Je dobré, když někdo prakticky přemýšlí.
14.01.2018 - 10:59 | Filtr
(Býk) nebešťanka » koczka.zlobywa
:68: :1:
14.01.2018 - 11:04 | Filtr
(Ryby) pozemstan » nebešťanka
Ten konkrétní případ vypadá dost podezřele - škoda 1,5 mega (přitom to tak rozhodně nevypadá) - to zní jakoby ta škoda MĚLA být proplacena z nějaké pojistky a většinu škody mají tvořit asi teda ty obrazy - působí to na mne dojmem pojistného podvodu, který se vymknul kontrole.

Pak je tam ta záležitoast s údajně neexistujícím připojením na elektřinu.

Dost bych se divil, když malá část takové nic moc chaty na celkem bezcenné lokalitě má cenu 1,5 mega - to by znamenalo, že celá chata třeba 3 mega (pokud se v tom nepočítají nějaké ty předražené obrazy) - a že by tohle nebylo pojištěné?

A pokud to pojištěné je - to úplně mění celou situaci...

Docela mne zajímá, jestli bude možné se dostat na výpis z toho transparentního účtu. Zatím to nejde.
14.01.2018 - 11:28 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
pozemstane, škoda vyčíslená od hasičů hned po požáru je vždy blízká totálce. Ono co nezničí oheň, to zničí voda, není to poznat hned. I když máš pojištěný dům, jako že tady bych si myslel že těžko, tak existuje spousta výluk a pak při takovémhle zranění i když přežiješ, tak dost dlouho nepracuješ. Další kapitola je zbavit se traumatu a najít odvahu začít znovu. Nepřispěl jsem nijak moc, tak co si můžu jako zadluženej dovolit, ale kurňa jaký případ by už měl mi stát za podporu ? Den, týden prodlevy nějaké pomoci, než si zjistíš, zda nejde o hoax, naštěstí nehraje žádnou roli.
14.01.2018 - 13:13 | Filtr
(Býk) nebešťanka » dan162
Mně Ti to přivedlo k myšlence, zda bydleli ve svém, nebo třeba v pronájmu... Opravdu netuším, ale je to jiný úhel pohledu na úvahu, jak to bylo s pojištěním. A říkám si, že obec by nenabízela náhradní prostory k ubytování, pokud by to skutečně nebylo třeba.

S požárem jsem se osobně setkala. V dětství i dospělosti. Trvalo několik měsíců, než byly prostory obyvatelné a vyžádalo si to rozsáhlé investice. Nejen oheň, ale i voda. K tomu vše od sazí... Do člověka se to zažere tak, že je cítit kouřem, i když byl několikrát ve sprše. Oblečení může mnohdy vyhodit.
Byla nás tehdy parta, a přeci jsme jeli na dvě směny, přitom vyhořelo "jen" patro. Trvalo týdny, než se prošlo, co zbylo a zda jde něco použít, ale než se to umylo. Znova a znova...

Pochybuji, že má matka a manželka v jedné osobě v současnosti potřebné racionální reakce, na většinu lidí dolehne stres. Pak je podstatný kdokoli blízký, kdo je schopen a ochoten jednat.

Podle informací, co mám, stav dítěte ani otce není dobrý.

Pozemšťan má logické úvahy, některé jsem také měla. Včetně racionálních - a co ostatní trpící? Co potom? Neznechutí to druhé v ochotě pomáhat? Nezpůsobí adminovi potíže, že jsem to sem dala? Jak dlouho to tu mám nechat? Mám smazat internetového rejpala, protože vše cíleně převrací? Nechala jsem ho zatím, protože logicky se ptát může každý.
Ale na chladný rozum, řeči a odpovědi je čas potom. Teď je třeba zajistit akutní péči. Fyzickou, materiální, psychickou.

Věřím, že s účtem je to tak, jak psala. Patří k těm vzácným jedincům, kteří ze sebe vydají pro druhé vše.
Info od ní jsem četla v pátek v noci, pak sdílela.
Nevím, jak dlouho trvá, než si můžou lidé účet ověřit.
A upřímně za sebe - nikdy mě to nenapadlo ověřovat. Většinou znám lidi, kteří pomoc nějak potřebují osobně, v tomto případě ne. Je pravda, že hotovost dávám málokdy, protože tu nemám. Dělám a sdílím, co cítím, ne proto, abych to měla pod kontrolou.
14.01.2018 - 13:42 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Důvěřuju tomu, kdo účet spravuje, že zvolí nejlepší možné řešení, lhostejno zda bydleli ve svém nebo ne, škoda je i tak značná. I kdyby za to jeli na Baleáry se odtrhnout od reality, tak mne to nevadí.
14.01.2018 - 15:24 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Ještě mne zaujalo tohle: "Cokoli nového nebo zánovního, protože nic nemají, ale nikoli "odpad"." - jak se říká, darovanému koni na zuby nehleď - já osobně bych si na jejich místě takhle nevymýšlel a byl bych vděčný za cokoliv, ale hlavně bych se nepokoušel navádět ostatní k citovému vydírání soukromé společnosti e-on.

Jinak příčinou požáru byl výbuch plynové bomby, která poháněla elektrocentrálu - tím je záhada s elektřinou vyřešená. Takže můžou už prodat aji ten satelit. Pojistný podvod to nejspíše nebude i když otázka zavinění toho výbuchu není zodpovězená.

To roční dítě je tolik popálené proto, že ho tam nechali a teprve později se pro ně otec vracel (a při tom se asi sám popálil).
14.01.2018 - 15:49 | Filtr
(Ryby) pozemstan » nebešťanka
údajně bydleli ve svém, takže to můžou (byť pod cenou) celé prodat

na akutní potřeby si můžou vzít půjčku (jako to řeší spousta jiných lidí v nepříznivých životních situacích) - až všechno prodají (předpokládám, že měli i auto), snadno ji splatí

...a můžou bydlet normálně někde na komerčním podnájmu jako spousta jiných lidí - ostatně s tím malým popáleným dítětem se budou stejně muset přestěhovat někam poblíž nemocnice a soc. úřadů a budou si muset zvykat na přesun do "nižší společenské třídy" - třeba toho psa budou muset dát pryč, pokud se mají naplno (finančně) věnovat těm dětem

já bych řekl, že jejich finanční situace je tímpádem prakticky vyřešená (zvlášť pokud tam byla ta pojistka), o zbytek se postará obec a sociální dávky

tato sbírka tedy anitak nefinancuje jejich základní potřeby a přežití (v tomto světle vidím ten nátlak na e-on jako obzvláště nefér), jako spíše určitý vyšší než základní standard, na který oni byli zvyklí a jehož by se asi nechtěli vzdát (ale stejně budou muset)
14.01.2018 - 16:09 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa
Když musíš, tak musíš :32:
14.01.2018 - 16:12 | Filtr
(Rak) dan162
pozemstane, to, co jsi napsal je důvod proč se od toho distancovat, nebo je to rada těm lidem, jde o rétorické cvičení, nebo ukazuješ jak přemýšlíš ? Co chceš říct, neporozuměl jsem ?
14.01.2018 - 16:20 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » dan162
On má zřejmě to myšlení "dám, ale něco za něco" - tedy aspoň za informaci, že to půjde na opravdu nutné účely, na opravdu jím schválené účely ... On ty ostatní chce možná chránit, aby nenalítli nebo co ... :23:

OK, v pohodě, však je to jeho právo. Jen evidentně nemá dostatek tolerance k jinak smýšlejícím lidem, že ti to prostě neřeší a ani nechtějí řešit.

Je napomenut, a stejně sem s tím svým postojem imrvére leze. Tak jako co? - bloknout, smazat, trpělivě vysvětlovat, protože nechápe? Se svým IQ by to ale pochopit mohl. Už to chápu, proč si tu blokaci vydupal - ON JI FAKT POTŘEBUJE, ale prioritně NA SEBE.

(Nebi, promiň, já na sobě fakt dělám, ale wona to je fuška :4:)
14.01.2018 - 16:20 | Filtr
(Ryby) pozemstan » dan162
Je mi úplně jedno jak se k tomu kdo postaví, moji blízcí to nejsou (resp. nejsou mi blízcí o nic víc ani míň než milióny děcek, co umírají někde v Africe hladem), ale ten e-on z toho prostě vynechte.

A na ten transparentní účet se podívám - zejména jestli tam něco poslali všichni, kdo to tady veřejně deklarovali...
Příspěvky: 1-25 26-50 51-64
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »