Čo je byť šťastný?


10.01.2018 - 09:01
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====

Čo je byť šťastný?
Reagujem na včerajší komentár o tom kde mi bolo povedané že zrejme nie som šťastná. Zamyslela som sa, možno v tu chvíľu som šťastná nebola, nemala som dôvod a tak ako som písala nie je možné byť ustavične šťastný či nešťastný.
Prečo by človek ktorý mal ťažký život nevedel byť šťastný? - ja som presvedčená že ak by nevedel čo je radosť, smiech a bláznenie tak by to v živote ani neuniesol.
Prečo si ľudia myslia že šťastie je spájané iba so skvelou pozíciou v práci, v zabezpečení finančnom a pod.
Ja ked vidím radix tak v prvom rade vidím čo ma ten človek naloženo a ani ma veľmi nezaujímajú hviezdy kde stoja, už z radixu je cítiť osobnosť že bude rozporuplná o tom niet pochyb a taká som aj ja, ale verte viem byť šťastná aj ked priznávam že v poslednom čase oveľa viac v prírode či s mojou hydinou či mačkamia psom, tak nejako mi to momentálne vyplňa oveľa viac život ako zvedavosť poznávať nových ľudí a cestovať - tým som si prešla skôr, veľmi rada som spoznavala nových ľudí.
Ako vnímate šťastie vy? - je to predsa plusová hodnota.?

Příspěvky: Všechny | Khalia Zvlčelá

Řazení:
10.01.2018 - 12:09 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Sosna už vyjádřil to podstatné :17:

Tak ještě dodatek za mě - štěstí chápu ve dvou rovinách. Buď jako emoci (pocity štěstí), nebo jako styl života - jakési vnitřní nastavení, které obsahuje jak radost, tak i smutek, hněv, zkrátka emoce, které jsou nebo mohou být na denním pořádku. I smutek může být nádherná, nenahraditelná věc. Já bych se o něj ochudit nechtěla.

Jak na štěstí, jakožto styl života?
Použiju podobenství z knihy Nekonečný příběh. Když měl Bastián znovu od základů vybudovat říši Fantazie, stačila mu k tomu jeho přání. Obdržel amulet Auryn, na jehož zadní straně našel nápis: "KONEJ, CO SI PŘEJEŠ".

Pokud budeme na chvíli brát říši Fantazie jako náš vlastní svět, zjistíme, že to tady i tam funguje stejně. Rozdíl je ve vnímání toho světa, ale mostem je vždy naše přání. Ten vzkaz Aurynu - tedy jakéhosi "božství" v nás, se dá chápat dvěma způsoby, v obou případech si přejeme a konáme, ale to důležité je skryto.

Můžeme:
- dělat, co se nám zlíbí
anebo
- konat dle své pravé vůle

:44:
jedna z těch cest ke štěstí vede.

...
I za cenu facek :62:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »