Skúsenosť


08.01.2018 - 17:37
(Panna) Epoxit
Skúsenosť
Už dlho si kladiem otázku. Sú naše skúsenosti naozaj naším najlepším sprievodcom životom. Nezdá sa Vám niekedy, že Vaše skúsenosti limitujú percepciu Novej Reality, prežívanie niečoho úplne Nového? Vôbec pripustenie možnosti, že by mohlo existovať niečo vo svete a spätne vo Vašom živote, čo nielenže odporuje Vašej skúsenosti, minulosti, niečoho čo ste zažili a čo sa nedá vymazať ale aj Vášmu obrazu, rámcu, ktorým tú svoju "realitu" žijete a v tomto zmysle vlastne aj ohraničujete. Že či niekedy náhodou my ľudia svojím lpením na niečom minulom, možno skepsou nepodceňujeme tvorivé schopnosti univerza. :4:

Příspěvky: Všechny | Kiyoko

Řazení:
09.01.2018 - 11:53 | Filtr
(Lev) Kiyoko
Emoce jsou nedílnou součástí člověka, zlidšťují ho. Je však důležité, aby byl člověk, coby nosič, se svými emocemi v harmonii. Právě z důvodu vzniku nemocí - viz psychosomatika.
Člověk bez emocí by byl prázdný. Je nutné procítit, prožít, pochopit a jít dál. Souvislost s ulpíváním nevidím, pokud je člověk v harmonii sám se sebou. Přirozeně vycítí, kdy se blíží čas změny. Jsme lidské bytosti, které jsou emocemi naplněny právě z důvodu, abychom se nestali kopiemi - obrazy bez obsahu. Abychom netvořili jen formu.

Člověk s poruchou osobnosti (psychopat, deprivant, jak chcete) je emočně plochý. Nezajímá ho bolest druhých, jde mu jen o naplnění vlastních potřeb.

My, lidé umíme sdílet emoce, spoluprožívat, zrcadlit - když se někdo směje, máme tendenci se také úsmát. Je nutné však poznat sám sebe, pochopit se coby individua patřící do společenství. Jsme minulé i přítomné a tvoříme budoucí.
09.01.2018 - 12:04 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Kiyoko
"Člověk s poruchou osobnosti (psychopat, deprivant, jak chcete) je emočně plochý. Nezajímá ho bolest druhých, jde mu jen o naplnění vlastních potřeb."

tohle nepíšeš správně - psychopati jsou sami o sobě emočně právěže většinou dost přebujelí - co jim chybí je pouze to vnímání druhých
09.01.2018 - 12:17 | Filtr
(Lev) Kiyoko » pozemstan
...je to můj denní chleba takže věř, že vím, co sděluju :3:
Ale, abys neřek´, že nejsem nestranná, pak článek zde:
http://www.neviditelnycert.cz/blog/…

Jinak Koukolík, Vzpoura deprivantů
09.01.2018 - 13:48 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Kiyoko
Ale vždyť i v tom tvém vlastním odkazu se nepřímo píše, že ti deprivanti jsou emočně dost vyšponovaní - egocentricita, závislost na moci - to se tam zmiňuje a za tím přece stojí (dost brutálně silné) emoce...
09.01.2018 - 14:42 | Filtr
(Lev) Kiyoko » pozemstan
...OK, možná oba mluvíme o tom samém, jen jinak. Emoční chlad, plochost...se vztahuje převážně na vyšší city. Omlouvám se, měla jsem to vydefinovat.

Vyšší city vznikají v průběhu socializace člověka a závisí na stupni socializace.

Intelektuální – touha získat nové poznatky, zklamání, nedůvěra…
Estetické – podněty z okolí – vnímání krásy, komična, drama
Etické – city pociťování mravní normy – pocit provinění, křivdy, výčitky svědomí, zodpovědnost za něco, pocit vlastenectví…
Sociální – prožíváme je při styku s ostatními – lidská důstojnost, kolegialita, úcta, lhostejnost, nedůvěra
Všechny vyšší city se navzájem doplňují a prolínají


Deprivanti nechápou humor, jsou vztahovační, krása, pokud pro ně není nějak užitečná, je nezajímá, nemají výčitky svědomí - nelitují spáchaných činů, litují, že byli chyceni, neznají úctu, nechápou etiku - etika je to, co chtějí oni - tak si to vykládají.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »