Střelec v pracovním prostředí & 6. dům ve Střelci


08.01.2018 - 15:54
(Beran) upřímnost
Střelec v pracovním prostředí & 6. dům ve Střelci
Doplnění, kritika a korektura vítána.

- Jsem tvůrčí v práci, když mě to zrovna baví, taktéž doma. Ale pořád něco vymýšlím mimo práci i domov.

- Při práci se viditelně rozčilovat nemůžu, ale po problematických akcích si vylévám srdce kolegům.

- Nemám důvod se vztekat nebo nadávat, když mi něco nejde.

- Jsem trpělivá vůči druhým, když jim něco nejde, nebo spíš netrpělivost nikdy nedávám najevo a vyzuřím se mimo. Ale jediný důvod je, že se nechci k nikomu chovat autoritativně, nesnáším hierarchii "nadřízený - podřízený".

- Ohledně sociální interakce se zaměstnanci a kolegy. Hierarchické postoje mě štvou, zapojuji do rozhovorů podřízené, nebo nově příchozí.

- Problém mám pokud se v práci setkám s lidmi, kteří chovají nepřátelství vůči vlastním lidem (např. dětem, partnerovi, rodičích) a špatně o nich mluví a ještě očekává, že se tomu budeme smát; žádná empatie, mainstream style. Jakýkoli projev něčeho podobného mi také spolehlivě zabrání v otevřenosti vůči oné entitě.

- Naopak mě povzbudí tiché přijetí sděleného, a když ten člověk na oplátku hodí něco ze svého soukromí.

- V práci se bavíme tak nějak o všem včetně hodně osobních věcí, pokud máme k sobě blízko.

- Urážení se a naštvávání je pro mě legrační, v tom nejedu.

- Ze sebezáchovných důvodů nebojuji o pracovní postup a ani to není nutné. Ale dokázala bych to, kdybych chtěla (uchýlit se k manipulaci s lidmi a lžím, o nichž vím, že mohou hodně ublížit).

- V práci jste optimista, čímž napomáháte dobré atmosféře na pracovišti. V pracovním procesu vnášíte do prostředí odolnost a chuť do života.

- Potřebujete mít práci, ve které máte pocit, že jste užitečný, a že vaše práce dojde smysluplného naplnění.

- V práci se nechcete nudit a rád/a se bavíte. Chcete se v práci cítit uvolněně. Volnější pracovní režim a možnost příjemného občerstvení v práci, by vám nemělo chybět.
- V mládí můžete mít sklon k přepracování a workoholismu, ale později naopak k lenivosti a k větší touze po tom, užívat si života i při práci.

- Správná životospráva a zejména dostatečný a kvalitní spánek i odpočinek. Je pro vás důležitý. Milujete přírodu, ve které rádi relaxujete.
- V práci se dobře přizpůsobujete.
- Netrpíte zdravotními problémy.
- Pohodu a harmonii vám přináší dobré vztahy. Chcete pracovat mezi lidmi s dobrým kolektivem.

- Milujete změny, nedokážete existovat ve stereotypu.
- I když jste navenek trpělivý/á, rozhodně nepatříte mezi ukázněné jedince.
- Pracovní iniciativa je vám cizí (kašlete na ni)
- Ohledně pracovního výkonu. Jste aktivní v prvních nástřelech. Jakmile se z věcí stává rutina, lenivíte.
- Jste člověk, kterého není těžké odtrhnout od práce. Neumíte se do práce pohroužit a dělat furt v jednom kuse. Proto pro vás není lehké udržet pracovní výkon, zejména pokud jde o opakující se činnost. Je jedno jestli jde o domácí povinnosti nebo práci v zaměstnání.
- Přibývající Lenivost a pohodlnost, s přibývajícím se věkem.
- Pracovitost a svědomitost jsou pro vás zcela cizí pojmy.
- Pro výběr vašeho povolání je pro vás nejdůležitější takový druh práce kde uplatníte svou sociální inteligenci, sociální cítění, empatii a styk s lidmi, stejně tak jako racionální inteligenci, řešení problémů nebo je třeba mít hlubší znalosti.
- Na druhém místě je pro vás důležité uplatnit svou kvalifikaci, zkušenosti, manuální zručnost a fyzicky namáhavější práce, kde se dokážete vybít.
- Za předpokladu, že práce je zajímavá a není nudná či stereotypní, jste ochoten/na dělat jakoukoliv práci, kde nevyužijete svých dosavadních pracovních zkušeností (za předpokladu že už pracovní zkušenosti máte).

- Plnění povinností, denní rutina, uklízení, dělání pořádku - pokud vás k tomu někdo nutí, tak na to vůbec nemáte náladu. Když máte náladu tak vám uklízení nedělá problém.
- Výkon povinnosti s odhodláním a nasazením i když jde o práci na detailech, jste schopna vykonávat jen v rámci povinností spojených se zaměstnáním. Nedá se ale říct, že byste byl/a perfekcionista nebo puntičkář, to rozhodně ne.

- Když, chcete, umíte být praktický/á.
- Zvyky a pořádky buď nikde moc nemáte nebo ani nevíte, že je máte.
- Tvrdohlavý/á jste když jde o velkou věc a hodně v boji se sebou samým/ou.
- Nesnášíte papírování, psaní smluv, dělání tabulek apod.
- Milujete konflikty, které mají úroveň a něco z nich vzejde.
- Máte své meze a umíte se bránit.
- Umíte bránit druhé a neumíte druhé nebránit. Hlavně děti, zvířata, staré lidi.

- Pomáhat druhým v práci je pro vás samozřejmost.
- Pracovní zkušenosti a hodnoty druhým předáváte tak, aby to mělo úroveň, ale nejste v tom nadmíru iniciativní.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
08.01.2018 - 22:31 | Filtr
(Střelec) :o)) Nori
Strelec neznáša papierovanie , dlhé texty, veľa otázok... :19:
08.01.2018 - 23:10 | Filtr
(Beran) upřímnost » :o)) Nori
Myslím, že Lev na tom bude podobně. 120° a 240°, Trigon, jednoduchost, pohodlnost, lenivost, atd... Neradi se zabývají problémy.

V noci mě napadla spousta podobností mezi Lvem a Střelcem, tak jsem si to nahrál na diktafón a pomohu to sem napsat.

Přijde mi, že Střelec je ve své podstatě šlechetný podobně jako Lev, ale ve své podstatě se jedná pouze o charismatické či vstřícné jednorázové gesto. Prostě nemají rádi dlouhodobé úvazky, pokud jim z toho nic neplyne.

U Střelce mi přijde, že hledá životní směr. Chce mít všechny možnosti otevřené. Střelce nahlodává myšlenka, "Co když..." ... když udělá jednu volbu, tak tato volba nemusí být ta správná. Co když si zvolím jednu možnost/příležitost, unikne mi mezitím nějaká jiná?

Střelcův přístup je lehkovážný. Komu by se chtělo řešit nějaké složité IQ testy...? Člověk vidí život zjednodušeně, chce si více užívat života, natož řešit nějaké složité mezilidské vztahy. Zatímco se na první pohled zdá empatický a humanisticky zaměřený, ale nechce podstoupit hlubší sebeoběť, hlubší závazek. Je skrytě sebezaměřený. Má mnoho cílů, které si chce realizovat.
08.01.2018 - 23:25 | Filtr
(Střelec) :o)) Nori » upřímnost
Tie podobnosti sú veľmi pravdepodobné, Mám väčšinu priateľov v ohňových znameniach. Ale ono to asi nepojde tak celkom zovšeobecniť. Stretelec šmrncnutý Pannou to bude mať asi inak, ako ten, ktorý nemá žiadnu planétu v Panne.
Odpozorované zo života, nemám to teoreticky overené.
08.01.2018 - 23:28 | Filtr
(Beran) upřímnost » :o)) Nori
Právě že se snažím ty ostatní věci vyloučit. V reálu to tak nebude stoprocentně sedět. To u málokoho. Jinak jsem předchozí příspěvek ještě zeditoval.
08.01.2018 - 23:36 | Filtr
(Střelec) :o)) Nori » upřímnost
máš v tých otázkach mnoho možnosti, dokonca také, kde sa dá na prvú časť otázky odpovedať áno a na druhú - nie...
A keď sa na to pozriem z dlhšieho časového horizontu, tak sa meníme, nie sme rovnakí celý život. Aj u akčného človeka môže prísť uvoľnenie, u vznetlivého skľudnenie , z mnohých cieľov mǒže byť menej. Aj pri radosti zo zmien, vie zotrvať dlhodobo pri jednej práci, aj vzťahu, koníčkoch... niektorí strelci vieme vybuchnúť a za chvíľu je kľud, iní zase dusia v sebe napätie...niektorí sú “ bojovnejši” iní pasívnejší...
08.01.2018 - 23:37 | Filtr
(Střelec) :o)) Nori » upřímnost
Áno, zbadala som ten edit
Čítala som, že sa venuješ tejto téme, zaujalo ma to, ale až keď si dal tieto otázky a zamyslela som sa nad tým, tak je to celkom komplikované, urobiť z toho zovšeobecnenie.
Vezmi 2 strelcov, ktorí by mali rovnaké postavenia planét v horoskope, teoreticky by mali byť veľmi podobní a oni môžu byt veľmi rozdielni, je veľa iných vplyvov... si myslím...
09.01.2018 - 11:38 | Filtr
(Beran) upřímnost
Určení 6. domu ve Střelci není možné spolehlivě provést, pokud jsou planety (Luna, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn) v Panně. Oni totiž ukazují na zvýšenou pracovitost a smysl pro plnění úkolů (pokud nejsou negativně aspektovány).

Podobné zkreslení ohledně vztahu k pracovitosti bude i u jiných znamení...
09.01.2018 - 11:57 | Filtr
(Beran) upřímnost » :o)) Nori
S tou změnou v časovém horizontu budu muset počítat i u jiných znameních.

Odstranil jsem to rozčilování. Upravil jsem větu:
- Nemám důvod se vztekat nebo nadávat, když mi něco nejde.
09.01.2018 - 11:58 | Filtr
(Beran) upřímnost
Pokud někdo chcete reagovat vzkazem, stačí vyjádřit se hlavně tam, kde nesouhlasíte a takovou větu označit například hvězdičkou *, já už si to najdu. Ale pro porovnání je vždy třeba datum, čas a místo narození.
11.01.2018 - 22:37 | Filtr
(Střelec) bubobubo
V práci?Manipultivní,když potřebuji dostat podřízené kam je třeba,pečlivá a pečlivost vyžadující,snažím se i ty termíny stíhat...to v nadřízeném postavení.V podřízeném postavení spolehlivá,avšak držkující,když vysloveně blbost ovládne pracoviště,bojující za práva kolegů,kteří nejsou tak průbojní...občas se zašívající. :4:
11.01.2018 - 23:50 | Filtr
(Beran) upřímnost » bubobubo
No, ale není ta manipulativnost zapřičiněna Ascendentem ve Štíru? Ten Mars je taktak na konci Štíra 29°27. Jestli to nepropůjčuje tyhle vlastnosti. Vzhledem k tomu, že Střelec sousedí se Štírem, možná něco z něho ten Střelec přebírá, ale chtělo by to upřesnit, jak by se ta manipulace projevovala. Hádám že odlišně než u Štíra. Jakým způsobem tedy uplatníš tyto své schopnosti?
11.01.2018 - 23:53 | Filtr
(Střelec) bubobubo » upřímnost
Hrou :3:Pak to vypadá,že všichni to tak chceme. :4:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »