Hrajete na nějaký hudební nástroj?


05.01.2018 - 11:06
(Rak) odowakar
Hrajete na nějaký hudební nástroj?
Hrajete na nějaký hudební nástroj?
Na jaký? :30:
A jakou hudbu? :13:
Muzicírujete s někým? :75: :29:

Příspěvky: Všechny | Khalia Luna Zvlčelá

Řazení:
05.01.2018 - 13:48 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá
Jéjej, to byly časy.. Jsi mě přiměl k nostalgickému vzpomínání :4:

Hrávala jsem na flétny... sopránovou, altovou, příčnou.. Měla jsem koncerty většinou sama, občas i s kvartetem.

Bohužel dneska už nehraji. Vyrostla jsem v muzikantské rodině, takže tam bylo pro mě předem rozhodnuto, že prostě hrát začnu. To mi to trochu zprotivilo - plus to, že učitel objevil můj absolutní sluch a ze mě si pak udělal cvičené zvířátko :49:

I když jsem si z nostalgie sopránovou a příčnou znovu pořídila, je to spíš o pocitu, aktivně už nehraju a nemyslím, že se k tomu někdy vrátím. Jenže... nikdy neříkej nikdy, že... :76:

Myslím, že mě čeká vlastní tvorba šamanského bubnu. Bubnování mám hluboko v :79:. A v krvi taky.
05.01.2018 - 14:48 | Filtr
(Rak) odowakar » Khalia Luna Zvlčelá
Ale to vůbec nevadí znovu začít. Naopak! V dětství jsem tak trochu flákal 5 let housle. Máma učila klavír a hudební nauku v hudebce a tak jsem měl nad sebou přísnou ruku. Teď na stará kolena mě to "cvaklo v hlavě" a začal jsem chodit na hodiny houslí.
05.01.2018 - 14:58 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá » odowakar
Jj, ono to v člověku stopy prostě zanechá :1:
Housle miluju taky, párkrát jsem je držela v ruce, ale asi mě fakt víc zasáhly ty dechové nástroje + bicí. Mamka je hobojistka a taťka valí na tympány, tak možná i proto :4: Každopádně si nechávám dveře otevřené... Klavír se mi vždycky líbil hrozně moc. Tak třeba někdy..

Dodnes přemýšlím, proč mě vlastně rodiče aspoň nenechali si nástroj vybrat sama. Možná by mě pak ten zájem jen tak neopustil :1:
05.01.2018 - 17:02 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá » player
No, záleží, jakou hudbu myslíš. Třeba hraní v orchestru je jedna z nejhorších prací vůbec - neskutečná dřina za v podstatě minimální mzdu. Vlastně jsem byla vychovaná v tom - hudba ano, ale živit se tím? Holka, měj rozum a neopakuj naše chyby :4: To je dost podobný jako s herci, pokud teda zrovna nejsi z Hollywoodu... Někdy jsme fakt měli problém mít co jíst.

Ale je fakt, že to říkali i o výtvarce. Jenže výtvarná tvorba i přes tu (aspoň prvotní) dřinu má podle mě mnohem větší možnosti, takřka neomezené co se týče fantazie, kreativity a finančního ohodnocení. To je ale i dnešní dobou - bez internetu bych byla asi ztracená. :4:

Vášeň je vášeň, ta opravdová zabere celej život, ne jen půl. :2:
05.01.2018 - 17:20 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá » Sosna zvlčelý
Jo.

Do zpěvu jsem chtěla taky chodit. Svýho času jsem měla na youtube kanál se svým zpíváním... no, ještě, že už neexistuje :4:

Mým snem bylo i dabovat. Ale toho se už jen těžko v tomto životě dočkám. Tož snad příště. :17: A taky střih a režie... že já vychodila blbou školu... no, pozdě :4:

A Sosna junior už pomalu, ale jistě krokovat začíná :20:
05.01.2018 - 18:56 | Filtr
(Rak) odowakar » Khalia Luna Zvlčelá
No zpěv mě provází od raného dětství. A potom sbory dětské a později smíšené. Pořád si zpívám. I doma. Jen jednou jsem musel přerušit sborovou a kapelovou činnost když jsem v 90. letech přišel o práci a rekvalifikoval jsem na plné obrátky. Byl jsem v té době jistým způsobem nešťastný.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »