aktigram - Střelec, Štír, Panna v pracovním prostředí


04.01.2018 - 08:20
(Beran) upřímnost
aktigram - Střelec, Štír, Panna v pracovním prostředí
Se svolením uživatelky aktigram.

V minulých diskusích jsme rozebírali téma zaměstnání, plnění pracovních úkolů a povinností, rutiny, zapadnutí do pracovního kolektivu, řešení problémů v pracovním kolektivu, sociální interakce v zaměstnání. V tomto rámci a pouze v tomto rámci, bych chtěl - S vaší pomocí rozebrat - některé zajímavé aspekty aktigram. Ona mi to psala soukromě do zpráv, ale dohodl jsem se s ní, že tyto poslední informace bych zveřejnil k diskusi, abychom se pokusili objasnit "původ" těchto věcí v horoskopu.

Planety, které mě zajímají:
- Mars ve Střelci, 10. dům
- Saturn ve Štíru, 8. dům
- Venuše v Panně
Je tam sice i Pluto ve Lvu, ale nevím jak se k němu stavět, je to pomalá planeta... A v tradiční astrologii se tato nebere v potaz. Takže Racionální uvažování, rychlé rozhodování, musí jít vysvětlit něčím jiným než Plutem. Merkur v Blíženích ale nemá!

Níže je část dotazníku s odpověďmi.

Jaký druh práce vám vyhovuje? Kde uplatníte svou
- sociální inteligenci, sociální cítění, empatii, styk s lidma
- racionální inteligenci, řešení problémů nebo je třeba mít hlubší znalosti
- fyzickou sílu, fyzicky namáhavější práce, kde se dokážete vybít.
- manuální zručnost.
- kvalifikaci.
- zkušenost z oboru.

Vyhovuje mi práca s ľudmi a teda sociálne cítenie viem vtedy riadne uplatniť aj ta riacionalná inteligencia a rýchle riešenie problémov, tie ostatné veci nie sú pre mňa a moju prácu ... (Mars ve Střelci v 10. domě???)

Jste ochoten dělat práci, kde nevyužijete svých dosavadních pracovních zkušeností (za předpokladu že už pracovní zkušenosti máte)?

Nie, mám rada výzvy a teda nevadí mi nová práca. (Mars ve Střelci v 10. domě???)

áno prijmem aj takú prácu, ja mám rada nové veci, veľmi rýchlo sa učím a osvojím si to, takže mňa by netrapilo či niekto zúročí moje skúsenosti. Práve že na novom poste a inom zamereaní určite budem výkonnejšia ako robiť prácu ktorú veľmi dobre ovladám.

Ak nastanú problémy som nesmierne pokojná a začnem ihned uvažovať ako to riešiť, ja sa vtedy neposkladám ale práve naopak ihned improvizujem.

No tak na cieľ - ak som dostala zadanú úlohu vtedy sa sústredím na to aby som ju splnila a takisto som vedela určiť zamestnom čo maju urobiť a že to od nich vyžadujem.

Trebars v práci na pošte som nemala aké ciele plniť, bola som vždy v práci výkonná, neflakala som prácu a napriek svojím problémom som bola usmievava voči zákazníkom.

Papierovanie? - nakoľko mám ekonomickú školu tak som veľmi milovala takú prácu s číslami, aj na spočítavanie z pamätí som veľmi dobra, no robila som roky účtovníctvo ale už to nechcem ani vidieť, odrazu to účtovníctvo nenávidím, ale nie kvôli papierovej práci ale kvôli nezmyslom ktoré som musela robiť či hľadať obchádzku aby to sedelo, toto z duše nenavidím, ale to nie je o práci ale o systéme.

Ja tabuľky neznášam, ale ostatné v poho. ale samozrejme ak je potreba tak urobím aj tabuľky.

------------------------------------------------------------

ZÁVĚRY:
- Mars ve Střelci ji dává odvahu přijmout i takovou práci, ze které nemá žádné zkušenosti - je to pro ní výzva; nebojí se výzvy

OTÁZKY:
1. "riacionalná inteligencia a rýchle riešenie problémov"
čemu přiřadit toto? Myslíte že Mars ve Střelci má schopnost rychle řešit problémy? Nebo Saturn ve Štíru? Nebo snad IC v Blížencích? aktigram psala o tom svém snu že stála v Blížencích, možná to v tom snu znamenalo právě to IC? A pro ní je myšlení Blížence typické ale v kariéře. Tož možná se to takto přenáší z IC do 10. domu?

2. Zvláštní mi přijde že miluje papírování, ale nesnáší tabulky (tabulky by byly typické pro Pannu, kde má venuši)

3. Jak v zaměstnání chápat tu Venuši a Saturna? Nějak tam nevidím tu potřebu po analýze nebo rozebírání/třídění věcí do detailu. Ale možná se to týká spíše vztahů? Rozebírání vztahů?

------------------------------------------------------------

Dále přikládám popis planet ve znamení od Romana Hynka, kde my ale moc nesedí to poslední znamení, o pracovním rámci tam není nic.

SATURN

Saturn ve znamení Štíra přidává do povahy značné množství cílevědomosti a netrpělivosti. Člověk je náročný vůči ostatním i sobě samému. Své povinnosti plní s takovou odhodlaností a intenzitou, že tím ohromuje až drtí jedince, kteří nedokážou nést svůj díl odpovědnosti. Má nesmírnou sílu vůle, oplývá energií a má tak mocná předsevzetí, že se mu stává nesnadné si zachovávat klid a zamýšlet se nad věcmi.

Toto je mlčenlivý, uzavřený i tajnůstkářský typ, který dokáže být nemilosrdný a nesmiřitelný. Neodpouští snadno. Jestli se k němu někdo zachová nespravedlivě, hned tak na to nezapomene. Přestože má silné ambice a touží po úspěchu, jeho přístup k věcem je nenápadný, vypočítavý, často i lstivý.

MARS

Mars ve Střelci vytváří značnou míru tělesné energie a zanícení. Po rozumové i citové stránce bude člověk také dobře vyvinutý, ale nebude zrovna překypovat velkým nadáním na řešení praktických každodenních záležitostí.

Tento typ často má vyhraněné filozofické přesvědčení. Je ochoten se bít za myšlenku, ve kterou věří. Má silně vyvinutý smysl pro spravedlnost a jeho idealismus jej podněcuje ke snaze vylepšit ostatní nejen ve svém blízkém okolí, ale i v širší společnosti.

Bez váhání dává najevo své kontroverzní názory. Často mu schází takt a nechápe stanovisko jiných. Přesto lidé jeho společnost vítají, protože je vždy bodrý a veselý. Potřebuje mít za každou cenu neomezenou svobodu. Žije si rytmem a tempem, které vyhovují jemu. S gustem se vrhá do dobrodružství a rád se baví. Potřebuje pohyb, nevydrží dlouho sedět na jednom místě.

Mars ve Střelci je typický především svým přesvědčením o vlastní nepřemožitelnosti. Jeho nepotlačitelné sebevědomí a optimismus mu obvykle pomohou se dostat z jakýchkoli nesnází. Štěstí mu přeje, protože jej ani nenapadne, že by v něčem mohl neuspět. V tomto smyslu je to hazardní hráč, prostý obav z možných důsledků rizika.

V osobních vztazích není příliš stálý. Sex bere spíše jako sport a nerad se váže k jednomu partnerovi. V podstatě se bojí vážné lásky, ve které spatřuje past. Sexuálně je chtivý, ale může být ve svých pokusech o dvoření poněkud neomalený.

Špatnou stránkou Marsu ve Střelci je nedostatek vytrvalosti a důslednosti. Člověk se nedokáže soustředit na jednu věc, je roztěkaný nesčetnými zájmy, pouští se do četných projektů, které zřídkakdy dokončí. I v případech, kdy se mu něco podaří dokončit, výsledky jeho snahy budou lajdácké a nedbalé. Jeho energie je příliš rozptýlená, protože na sebe nakládá neuváženě moc najednou.

VENUŠE

Venuše v Panně vytváří v povaze člověka sklon příliš se zabývat rozebíráním citových pohnutek a rozpoložení. Může v něm také vytvářet tendenci posuzovat nebo kritizovat své bližní. V záležitostech lásky bude postupovat opatrně.

Tento typ bude většinou chladného zevnějšku, za kterým se bude snažit skrývat svoji ostýchavost. Sám o sobě si nebude myslet, že je stydlivý, jenom že je opatrný a obezřetný. V osobních vztazích se bude snažit předvídat, co může očekávat, což ovšem není vždy snadné. Jeho emoce jsou hluboké, ale pevně ovládané. Chce se vyhýbat věcem, kterých by mohl později litovat a dává si raději pozor.

Venuše v Panně má svoje vlastní nenápadné kouzlo. Soudnost této povahy brání člověku se vázat předčasným nebo nepromyšleným vztahem. Předmět jeho lásky musí bezezbytku vyhovovat jeho požadavkům. Vše, včetně lidí, je pečlivě kategorizováno, jeho city jsou pěkně uspořádané. Láska pro něj znamená závazek a oddanost. Věrnost je absolutně nepostradatelná. Je to jedinec, který je opravdový a dokonale schopný se romanticky angažovat, ale nikdy to nebude dávat najevo neskrývaně nebo okázale. Jeho láska se projevuje nepřetržitou péčí o praktické záležitosti a maličkosti svého partnera.

Bude vůči svému partnerovi zdvořilý a laskavý. Sám bude vždy čistý a úhledný, jako ze škatulky. Bude jej odpuzovat jakákoli hrubost nebo neomalenost. Ve svých vztazích bude trvat na tom, aby jeho partner byl na podobné úrovni, jinak bude raději žít o samotě.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
04.01.2018 - 08:29 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No súhlasím so všetkým okrem Venuše v Panne, ja snád z toho nemám vôbec nič. U mňa je to skôr chaos aj vo veciach lásky, určit enie som ta ktorá musí mať všetko na svojom mieste, skôr som v tom umelecký bordelár.
Edit: Zabudla som doplniť, ja sa v tej vyostrenej situácií naštvem a idem do obratok, ale to je sekundová záležitosť a príde čisté rácio.
No všetky moje vyvrtky aj v iných veciach končia veľmi rýchlo.
04.01.2018 - 13:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » aktigram
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ešte som zabudla napísať, ja veľmi rada analyzujem ale skôr je to o mne alebo vo vzťahu k blízkym, rada analyzujem a rozoberám veci s podobne zmýšľajúcimi ľudmi, ale tam mi ide hlavne o to vidieť tu vec aj z inej strany - vtedy som skoro vždy oponent. Mám rada ak prídem veci na koreň no budem ale veľmi analyzovať svoj neúspech, no vždy je to skôr o mne.
04.01.2018 - 16:16 | Filtr
(Beran) upřímnost » aktigram
Co říkáte na tu Venuši?

7 - 8 Panny

(sabian) Pětileté dítě bere první taneční lekci. Klíčová poznámka: Učení, jak využít svou kapacitu pro emocionální sebevyjádření podle kulturních standartů. Klíčové slovo: Možnost iniciace. Výklad: Otevírají se nové perspektivy, i když vycházíme z tradice a posloucháme Mistra nebo Gurua - je to přechodná fáze vedoucí k mistrovství. Číslo 5 je tu použito pro jeho okultní smysl.
(charubel) Kočár těžce naložený pasažéry. Značí obecně známý charakter, dělající mnoho pro druhé, ale zapomínající na povinnosti vůči sobě a vůči těm, kdož od něho jsou závislí. Posléze s ním budou špatně zacházeti právě ti, jimž tak oddaně sloužil.
(sepharial) Lesní krajinka, v pozadí na kopci věž. Stupeň rozjímání. - Úspěch v životě, ideál, kompletativní duch, stáří v ústraní.
(kefer) (Merkur) Básnický duch, hudba, smysl pro idylu, radost z práce.

Je to v sedmém domě, tedy na začátku. Obrazně: planeta/člověk zde skoro stojí, protože právě změnil směr a uvádí se do pohybu. Či-li asi zde je možné vidět tu snahu vidět věci objektivně.
04.01.2018 - 17:02 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » upřímnost
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
aha, tak to už hovorí o mne a všetko.
Možno od veci, ale mala som 5 rokov a zomrela otcova mama, boli sme tam ked ju obliekali a moja sesternica veľmi plakala a mňa to vyrušovalo, ženy teda dcéry a nevesty ju umyvali a obliekali, ona bola taká krásna, tvár sa jej vyhladila. Ja som odrazu na sesternicu nakričala - bud už ticho, nevidíš aká je šťastná! Moja teta sa na mňa pozrala a povedala- ved to dievča ma pravdu, je naozaj šťastná. Stará mama bola dlho na lôžku s veľkými bolesťami. Lenže na pohrebe som pocitila prvykrát v živote že som sama, bol to veľký prerod. Môj otec už nemal na mňa v ten deň čas, poslal ma za mamou, ale ani ona nemala čas na mňa a tak som si sadla do latríny a tam ma aj našli. Uvedomila som si že moje bezstarostné detstvo skončilo. Toto ma prenasleduje od zimného slnovratu, nie neprecíťujem nič z toho v zlom, len vidím to smutné dievčatko.
04.01.2018 - 18:47 | Filtr
(Beran) upřímnost » aktigram
Já bych to raději napsal jinak tu větu:

Otevírají se nové perspektivy, i když vycházíme z tradice a posloucháme rodiče (mravní autoritu) - je to přechodná fáze vedoucí k samostatnosti.

Jestli jsem to správně pochopil, tak úkolem je naučit se vyjádřit své pocity tak, aby byly společensky přijatelné. Tedy aby se na vás lidi nedívali jako na podivína.

Snad je to o tom naučit se být taktní a ohleduplný, ne bezprostřední či přímočarý jako Beran.

Potažmo máte potřebu jít do sebe (introspekce), abyste našla rovnováhu mezi svými hodnotami a hodnotami ostatních. Tedy aby vaším jednáním nebyla zasažena vnitřní rovnováha někoho jiného. Je to o hledání způsobu seberealizace, které přichází skrze poznávání hodnot druhých lidí.

Jestli to chápu správně?

Ve společnosti je určen mravní rámec, kodex či soubor pravidel, které nám říkají jak bychom se měli chovat. Venuše na 7-8° toto posuzuje, co je správné a společensky přijatelné. Vaše Luna v Raku je ve slabé opozici proti té Venuši. Možná proto jste do toho jako malá zatáhla své emoce. Ale nemusí to být nutně jen o emocích.

Pokud by to bylo jen o emocích a pokud by to byla přesnější opozice, řekl bych, že jde o spor mezi tím co cítíte a co od vás očekává okolí (tedy je vám bráněno se vyjádřit co cítíte, protože je to společensky nepřijatelné - z čehož pak plyne pocit nevyslyšení).
05.01.2018 - 16:09 | Filtr
(Beran) upřímnost » aktigram
Doplním celý výklad Sabiánského symbolu pro 7-8° Panny. Ve tvém případě jde o Venuši.

Otevírají se nové perspektivy, i když vycházíme z tradice a posloucháme Mistra nebo Učitele - je to přechodná fáze vedoucí k mistrovství.

Proces emočního prožívání v kontrolovaných situacích.
Naším okolím jsme vedeni k tomu jak se máme chovat, co máme dělat. Tyto požadavky jsou kulturně specifické a my se musíme podřídit výchově. Pokud se nepodřídíme, nemůžeme úspěšně dojít k cíli. Jedinec se může vyjádřit pouze v rámci tradice. Je úplně podřízený/odpovědný svému učiteli. Abychom mohli zvládnout to co se máme naučit, musíme se kompletně podřídit. Dětské vědomí je stále ovládáno nějakou formou autority.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »