Jak poznáte že jste ve snu?


28.12.2017 - 18:59
(Beran) upřímnost
Jak poznáte že jste ve snu?
Máte nějakou techniku, díky které poznáte, že odehrávající scény nejsou skutečné? Já se přiznám, že už jsem měl pár snů, kdy jsem pochyboval o skutečnosti. Například, když jsem stál v centru města a křižovatka se začala měnit. Kde nejezdí tramvaje najednou začali jezdit tramvaje a tak se to modernizovalo. A uprostřed mezi kolejemi byl zelený pruh respektive taková kamenitá pěšina, jak na horách, po které mohli jen motorky do terénu. To mi přišlo divné a když jsem se vracel domů, tak jsem si řekl, že to otestuju jestli jde o sen, protože létat mohu jenom ve snu, tak jsem se vznesl a letěl. A dělám to tak pokaždé když mám pochybnosti. Dá se to použít k ovládání snu, třeba když by se vám zdálo něco co se vám nelíbí. Stačí si uvědomit, že je to jen sen.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
28.12.2017 - 19:19 | Filtr
(Rak) aktigram
áno, akonáhle si uvedomíš že je to sen tak sa prebudíš. No ja mám radšej vstupiť do snu aj ked si myslím že pravda je iná. Sú to sny ktoré sa snívajú väčšinou dlhodobo a môžme ale nemusíme o nich vedieť ale odrazu sa mi sníva sen ale ja v tom sne viem informácie ktoré doplňajú ten sen a viem to preto lebo to sa mi už snívalo. Takže viem že je to sen a sníva sami o veciach vo sne ktoré sa mi snívali v inom sne. No a vtedy tie sny sa snívajú ustavične, môžeš ísť na záchod a vrátiš sa a už znovu pokračuješ a sníva sa kým sa sen nedokončí. Tieto sny mám rada, aj ked sú zrejme oveľa viac ako sny. Nikdy som nerozmýšľala nad tým či je to realita alebo sen, pre mňa je to vždy iba iná realita.
28.12.2017 - 19:20 | Filtr
(Býk) 144
kdyz se slysim chrapat
28.12.2017 - 20:46 | Filtr
(Beran) upřímnost » aktigram
Já se neprobudím. To není také lehké. Spíš toho využíám k tomu že si různě létám a představuji co chci.
28.12.2017 - 22:24 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa
Někdy si ve snu trochu ten sen upravuju nebo se snažím upravit, ale jde to sice těžko, nicméně jde.

Předevčírem jsem si ve snu říkala, že se mi už třetí sen v řadě zdá o nesmyslech z oblasti chirurgie.

Poznám, že jsem ve snu, a proto jsem radši, když si sny nepamatuju, protože si připadám neodpočatá.
28.12.2017 - 22:27 | Filtr
(Rak) dan162 » koczka.zlobywa
když sen jde příliš snadno měnit, tak už nespím :-)
29.12.2017 - 07:10 | Filtr
(Býk) nebešťanka
Poznám to podle toho, že je tam nějaký detail jinak. Něco "posunutého" nebo třeba funkčního oproti zdejší realitě. Jde jen o to si to uvědomit.
Mnohdy nevím, že jsem ve snu, natož v kolika snech. Vzpomínám, že mě párkrát přinutilo pochybovat a probudit se vědomí, že tohle by blízký člověk , kterého dobře znám, neřekl nebo neudělal...

Místo létání plavu. :4: Když plavu velice rychle s pocitem totální volnosti, vím, že jsem ve snu. Pokud na uvědomění snění nezaměřím pozornost, mohu si pak se snem hrát.
29.12.2017 - 14:04 | Filtr
(Lev) Marhon
no, to by mě taky zajímalo. jednou před x lety sem to zjistila a od té doby kvůli tomu se snem válčíme. většinou na to přijdu, když je sen na prd nebo když se sny na prd opakují s menšími změnami.
to mu pak oznámim, že se mi to zdá a že na tohle koukat nebudu. pak se buď pokusim vzbudit, což se mu nelíbí a snaží se mě v tom nějakým fíglem udržet dál a to pak na sebe hulákám, "koukej se vzbudit a neser bohy" nebo se zatváří, že sem vzhůru a vzápětí se mě snaží utlouct nějakou jinou hovadinou, kdy mu povětšinou vynadám a začne dialog o jedné neznámé, typu, "no to si děláš :71:". začnu se s ním hádat nebo mu měnit scénář a to nemá rád, to mě pak vzbudí nastopro.

nebo to poznám, když je sen naopak hezký, což je tak max. jednou do roka. bohužel. a to mi dojde poměrně brzy a mam tendenci si to hezký užít, popřípadě v tom setrvat déle, jenže sme opět u toho, že jakoukoli manipulaci nemá rád, tak mě většinou vzbudí. u hezkého snu mi častokrát dochází, že "tohle neni muj sen", že "tohle neni z mojí hlavy" a začnu přemýšlet a hledat, odkud se to vzalo.
29.12.2017 - 20:41 | Filtr
(Štír) tronco
Bohuzel se mi sny dlouho nezdaly, ale jiz si nevzpominam, kdy bych si nebyl vedom toho, ze se mi to "jen" zda. Kdyz se mi snove ego neco snazi rici, nema cenu tam vstupovat, jsem jen pozorovatel, ale mel jsem i takove, kdy jsem si dovolil menit cokoliv a to byla legrace. Indiani strilejte! A pak jim vyskocim prostrileny zkrz nazkrz jejich sipy jako jezek na jejich kone a domyslim si hlavu zelvy a kridla, nebo raketovy pohon vzdycky, kdyz si kun prdne a to je svanda, jak rudosi nechapou, ze mi nejde ani skalpovat, protoze mi rostou vlasy i kuze na hlave rychleji, nez staci rezat
... atd...
Jinak rika se, ze je to znamka dusevni vyspelosti, kdyz si je clovek vedom ve snu to, ze se mu to zda...
29.12.2017 - 20:44 | Filtr
(Štír) tronco » Marhon
Dobre Ty ohniva :30:
30.12.2017 - 00:20 | Filtr
(Rak) dan162 » Marhon
:61:
Kouzelné, nádherné, díky za sdílení !

Sen je zpráva od podvědomí do vědomí, nejen nějaká údržba a výmaz krátodobých registrů s přesunem hodnotného do střednědobé paměti. A tož včil mudruj, co jaký sen chce říct, nebo zda jde jen o nesmysly :-)
30.12.2017 - 01:02 | Filtr
(Vodnář) Leviath
Četl jsem, že dobrá technika, ověření si reality, je sledovat nápisy obchodů (pokud jsi ve městě) ty se často mění. Potom třeba kniha či jakýkoliv článek, třeba v novinách, tak často jej nelze srozumitelně přečíst, nebo lze v nich přečíst jen pár slov. Nebo sledování času na hodinkách, hodinách, když se podíváš několikrát na čas, tak se buď neuvěřitelně mění, nebo nemění. Sledovat počasí a denní dobu, často se mění.

Pak jsou takové ty triky se štípnutím, nebo celkově, když ve snu máš zranění, tak nebolí. Nebo si zacpat nos a dýchat skrze nos, ve snu dýcháš normálně, ve skutečnosti nejde.

Osobně jsem měl nedávno též sen, ve kterém se zdá býti vše skutečné. Ale často vím o skutečnosti ve snu a o vlastní realitě, dokonce jedenkrát se mi stalo, že se mi zdál jeden sen, ze kterého jsem se probudil v průběhu noci a potom co jsem šel znovu spát, tak se mi zdál další sen, ve kterém jsem potkal svou kamarádku, které jsem vyprávěl o předchozím snu, ale co jsem jí ten sen dovyprávěl, tak jsem si uvědomil, proč ji to vůbec říkám, vždyť si to stejně nebude pamatovat :D
30.12.2017 - 08:40 | Filtr
(Beran) upřímnost » Leviath
Dobré triky. :15:
Představ si, že já ve snu vůbec nemívám žádné nápisy.
30.12.2017 - 08:51 | Filtr
(Rak) aktigram » upřímnost
Hovorí sa že každý vo svojich snoch máme napovedy a len na nás záleží či ich vnímame, niekto má nápisy iný niečo iné. Ja si naozaj nepamätám že by som bola mala ten problém kým snívam, občas sa mi stane že sa zobudím a neviem či to bol sen alebo realita, ale vo sne viem že je sen. No určujem či si sen predlžim alebo skrátim a s tým aby som vstúpila do svojho sna som nikdy nemala problém.
Mne sa páči že vo sne lietaš a tak si potvrdzuješ že snívaš, no zrejme lietať nepotrebujem, ja si nepamätám taký sen žeby som v ňom lietala, ale zas mám mnoho iných krásnych snov.
No ako som staršia tak si uvedomujem že aj sen ktorý na vedomej úrovni negujem sa nakoniec dosníva či chcem alebo nie. Takže radšej sa mu podvolím. No ak som mala horúčky alebo som bola ťažko chorá vtedy som sny nedokazala kontrolovať, iba som ich nechala bežať.
30.12.2017 - 09:27 | Filtr
(Býk) Ohnivá tygrice 1
Já to mám tak, že,,normální ´´ sny nechávám běžet... Dnes sen o pavoukovi na ruce a zelené trávě.. Nenormální sny... Kdy mě například svádí farář :) si vždy uvědomím a řeknu si je to jen sen... Díky bohu :)
30.12.2017 - 10:12 | Filtr
(Blíženci) Pomněnka
Vyzkoušela jsem si techniku rukou. Podívat se ve snu na své ruce a tím si uvědomit, že jsi ve snu. Opravdu to funguje. Pak si ten sen můžu libovolně přizpůsobit. Bohužel se mi to stalo jen jedinou a se zbrklou radostí že jsem si vědomá, že jsem ve snu ksem si přála jít k babičce... Jenže už byla po smrti a v tu ránu mě to vyhodilo ze sna :24: Od té doby se mi to už nepovedlo. Asi se bojí abych neprovedla další hloupost :4:
30.12.2017 - 12:17 | Filtr
(Lev) Marhon » dan162
to jo, ale zajímavý na tom je, jak se sen dokáže urazit, když mu do toho kecám. bylo mi asi třicet? nevim, když se mi zdálo, že sem u nás na chalupě a přepadli náš esesáci se samopalama. přijeli a obsadili barák. byla sem zrovna venku na cestě. bydlíme na samotě, takže široko daleko nikdo. dům byl prázdný a já byla schovaná v brázdě u pole, aby mě neviděli, když si mě jeden všiml a šel ke mě. přemýšlela sem, co mam dělat, když mi došlo, že se mi to zdá. a dostala sem nápad, že stejně neni žádný východisko a že když je to ve snu, tak se od něj nechám zastřelit, ať vim, jaký to ve snu je a zvedla sem hlavu. v tu chvíli ten voják zůstal stát, zůstal na mě koukat, pak se otočil a uraženě odešel. a já se vzbudila. byla to zajímavá reakce a vlastně se mi tahle reakce na moje změny vždycky opakuje. ten sen prostě reaguje. :4:
a to bylo poprvé, co sem si ve snu uvědomila, že spim.
od té doby se mi to stalo ještě víckrát. jednou mě honil vetřelec. a to neni tak dávno, vetřelce sem viděla někdy v prváku, jen jeden díl a jen jednou, pak už sem na to nikdy nekoukala, takže to nemohlo být ovlivněno koukáním na film. a v jednu chvíli, kdy sem se před nim schovávala, sem zjistila, že "tohle už sem viděla" a začala sem se nudit, že jako už vim, jak to dopadne, že on udělá to a tohle a na to se teda faaaakt znova koukat nebudu. v tu chvíli ten vetřelec zůstal stát, pak znuděně zakroutil hlavou, něco ve smyslu, no to nemyslíš vážně? málem se chytil za čelo :63:, otočil se a odešel. a pak sem se vzbudila.
jako fakt netušim, co mi tim chtěl muj sen říct, zato vim, že ho s tim vždycky naseru. :4: možná je muj sen nějaký puberťák, co hraje nějakou počítačovou hru a já mu to kazim, když s nim odmítám hrát.
zrovna nedavno sem ho nakrkla, když sem přijela k mámě, byli sme v nějakým zámku, byl tam i brácha a nějaký lidi a já se ptám, a kde jako budu spát, když je tam tolik lidí? a máma mě, po takových širokých zámeckých schodech vyvedla až nahoru, kde byly velký vrata a za nima velká místnost, spíš jako stodola a tam krásný zámecký nábytek, skříně, postele, židle, no krásný, ale zaprášený, ležel tam dlouho a nikdo na něj léta nesáhl, postele na křivo a matrace pod igelitem a všechno to bylo zapadaný půdním prachem. což mě rozčílilo, že takový krásný věci a válí se někde na půdě, místo aby to mělo své místo v domě. mimochodem, ona naše máma má ve zvyku starý věci odklidit nebo vyhodit, takže tenhle pocit byl podložen reálem. :4:
tak sem si chtěla tu jednu postel upravit a když sem vzala do ruky lampičku, ze který se mi začali lepit na prsty pavučiny a prach, tak sem mu řekla, že tohle teda ne, že tady končim, že nebudu čekat, až na mě skočí nějakej pavouk a du pryč, tohle si nechat zdát nemusim, že se chci vzbudit. a když mi při odchodu zamknul vrata, tak sem na něj začala hulákat, ať mě nesere a kouká mě vzbudit. :47:
jo, vzbudil mě, ale byl pěkně naštvaný. :4:
pak si to za nějaký den chtěl vyžehlit takovou hezkou bílou, lehce vlající, peříčkovou, jemně erotickou scénou. :20:
30.12.2017 - 16:52 | Filtr
(Štír) Freja
Já nemám žádnou techniku, ale poznám to, když chci....lucidní snění už je pro mne běžný jev.
01.01.2018 - 02:59 | Filtr
(Kozoroh) ZdáníKlame » nebešťanka
Plaveš ve vodě nebo jak? Já totiž už od mala ve snech létám tak, že plavu (prsa) - ale ve vzduchu, včetně "šlapání vody", když chci zastavit na místě a viset ve vzduchu.
01.01.2018 - 03:13 | Filtr
(Kozoroh) ZdáníKlame
Dříve jsem zkoušela různé techniky, jako podívat se na ruce nebo na sebe do zrcadla, ale snad nikdy mi to nezafungovalo. Teď, když už se o to nesnažím, tak si uvědomuji, že sním docela často. Buď dostanu pocit, že "tady něco nehraje" ... například jako v jednom snu (možná jsem to tu už psala, neb je to jeden z mých oblíbených), kde zlý skřet, který ukradl vesmírnou loď a nás (posádku) zajal, začal mého kámoše (Brada Pitta) znásilňovat do ucha a mně v tu chvíli došlo, že je něco divně, protože do ucha by ho přece nenarval. A nebo jsem ve velké výšce, ať už na útesu, střeše či strmém schodišti - mám závrať a hrozí, že spadnu a ten strach, že si dole rozbiju držku mě "probudí" a jakmile už vím, že jsem ve snu, třeba si přimyslím padák, najednou umím létat nebo zemi udělám gumovou, takže mě pád nezabije. A tak.
01.01.2018 - 04:57 | Filtr
(Štír) tronco » ZdáníKlame
:63: :30: Presne takhle plavu/litam ja ve vzduchu. Opiram se o nej jako o ridkou vodu. Prsa a slapani vody pri pohybu nahoru. Jsem si doted myslel, ze jde o muj originalni styl. Potom ze strechy mi jde jeste plachtit dolu pomalym klouzavym letem....
01.01.2018 - 15:49 | Filtr
(Kozoroh) ZdáníKlame » tronco
Dobrý :D A umíš plavat i rychle? Já málokdy. Občas bych chtěla létat třeba jako Superman, ale asi mi (zatím) není dáno.
01.01.2018 - 20:54 | Filtr
(Štír) tronco » ZdáníKlame
To mame tez stejne. Litam jako zelva :4: chtel bych opravdu rychle, ale to nejde.... v zivote potrebujeme taky trpelivost... ani behat mi nejde rychle, ani autem jezdit... prcic.... dobrou noc :29: :7:
07.01.2018 - 15:11 | Filtr
(Býk) nebešťanka » ZdáníKlame
Ano, ve vodě. Hodně mých snů je v krásné vodě často plné obřích ryb. Řekla bych, že citová část mojí osobnosti má blíž ke kolektivnímu vědomí. Ale jestli to je ten důvod... :25:

U vzduchu, nevím proč, pořád zapomínám, že je skupenstvím. Takže vzduchem spíš skáču. Prostě se odrazím z místa a proskočím tam, kde (u koho) chci být.
Ale úplně nejčastěji prostě jedu vlakem.

Předevčírem jsem ve snu letěla do vesmíru - sledovala jsem fialové světlo. A tam jsem si na Tebe vzpomněla, protože nad planetou jsem automaticky začala plavat prsa. Tady mě to nenapadne, zapomínám, že je to možné, ale tam to bylo přirozené. :68:
07.01.2018 - 19:49 | Filtr
(Beran) upřímnost » ZdáníKlame
Teda plavání ve vodě jsem ještě nezažil, ale je fakt, že ani plavat nechodím. Nedávno jsem se rozhodl zkusit létat trochu víš. Letěl jsem asi nad Tatrami nebo nad nějakými hodně vysokými horami a pak jsem se rozhodl letět až úplně nahoru, kde už pomalu není gravitace, ale byla tam tma a dostal jsem strach, tak jsem se pak raději rozhodl prozkoumat mikrokosmos a skončil jsem někde na buněčné úrovni, ale dál mi to nešlo, kvůli nedostatečné představivosti. Ani ve vesmíru jsem ještě nezkoušel létat. Někdy bych to měl zkusit. A už si zkusila hrát tenis nebo baseball se zeměkoulí :47:?
Příspěvky: 1-25 26-36
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »