Proč ženy mužní a muži ženští ?


28.12.2017 - 18:43
(Rak) dan162
Proč ženy mužní a muži ženští ?
Můj výběr z diskuze k 10.1.18:

1 doba her to oběma pohlavím umožňuje. A odbouráním sexuálních tabu posílá obě pohlaví k sobě blíž. (player), trend - pohlaví už není biologicky dáno (Kiyoko)

2 ženské hormony (bubobubo) ve vodě nejsou (dan162)

3 muži už nemusí lovit zvěř... páry, které si zjevně daly za cíl vytvořit ve vztahu jedno pohlaví - ani ženu, ani muže. ...A tak se ženy připravují na to, ze se budou muset o sebe postarat samy. Tak jsou z nich trochu chlapi.(player)

4 My muži dnes málokdy podstupujeme riziko. Riziko ztráty, které Honza za pecí nepodstupuje. (dan162)

5 neni to pro deti zdrave vyrustat jen s jednim solo rodicem, ktery ma treba jen milenku/milence... proste nevyroste z decka vyrovnany jedinec, bude hledat chybu v druhem polu muzske/zenske casti v sobe.... potom se neprirozene na sebe partneri "prilepuji" a chteji si nahradit tu lasku a pozornost, kterou jsme nedostali v detstvi a to nedokazeme jiz dohnat a tak se radeji rozchazime. (tronco) Možná kdyby si krizi středního věku lidi řešili změnou uvnitř a ne změnou vnejsi, taky by to možná vypadalo jinak. (vuvuzelka)

6 hrej si. To máš lepší , než dřít na rodinu. Hrej si , společnost ti to umožní.kopací míč a pistoli vyměnili za tablet. Jenže u holek nakonec mateřský pud vyhraje , a najednou potřebují muže starší školy , kterej zvedne prdel od počítače a s něčím jí helfne. (player)

7 potřeba životní úrovně je výš než potřeba harmonického vztahu (dan162)dnes si lidi chtějí více užívat (Bosch)

8 Já se držím svého jinu zuby nehty, ale někdy je to fakt těžké (Mici) jin + ambice dělají hlavní paseku u žen. Co s negativní energií, když není vše tak, jak si žena přeje (protože ví i protože rozmar). Umět snést to, co si žena nepřeje je asi dost obtížné (dan162) Jako ženě mi vadí nejvíc to že mám málo prostoru pro to "jen tak plynout" (siili) kdy sem se skutečně cítila i chovala jako žena, když mam vedle sebe CHLAPA. a na rovinu, tenhle stav sem vědomě pocítila jen jednou v životě (Marhon) Co bych chtěla? Chlapa kterej se umí postarat bez keců o rodinu a chlapem je. ti opravdový jsou asi zadání (ohniva tygrice) chlap ma smrdiet potom a cibulou (Loreena)

9 mužskost jako vizi, konání, směr, aktivita, odvaha, vnějšek a ženskost jako vnímání, pasivita, blízkost, vnitřek (dan162) tyhle kvality v lidech sílí. K oběma polaritám patří cit (hell2046)

10 holky konečně mohou být eroticky svébytné bytosti , které si mohou volit co ano a co ne. (player) Chlapovi se líbili chlapi , tak byl prostě teplej.(player)

11 Pokud jde o aktivní řešení situací, to si myslím, že vymřelo někdy po válce.(nebestanka) v práci to je jiné.(dan162) to celé začalo při druhé světové válce, kdy muži nebyli schopní postarat se o bezpečnost své rodiny a naopak ženy museli tuhle roli převzít (marhon) po válce se ženy vrátily ke starému, nechtěly ještě uplatňovat co se naučily. Když se dívám na raná šedesátá léta, tak tam žena není, čistě mužská záležitost. O pět let později už minisukně, antikoncepční pilulky, bílé kozačky, barvitost, ženy našly k uniknuvším mužům cestu. Ale poté nastoupily drogy, šedesátá léta končí, konjunkce Urana a Pluta se rozchází, derniéra, kocovina zůstává. ale v šedesátých letech že se pánové stáhli ke svojí zábavě, to je jen stará generace (dan162)rodinná karma, převzatý rodinný vzorce, zvyky a návyky rodin, co přecházejí z generace na generaci, kdy se stanou samozřejmostí a člověk už si ani nevšimne, že dělá něco špatně(marhon)Takže jde o postupně odeznívající vlnku. A děti narozené s dvojkou (po roce 2000) to posunou úplně jinam. (dan162)

12 potlačená jangová složka agresivně hlásit o svá práva... expanduje násilí na ženách ve společnosti (Kiyoko)

13 chlapi mají jíst jen velmi málo cukru (Bosch)

14 natřepávají synáčkům maminky..peřinky (Bosch) mamánka vytváří například citový problém u matky promítaný do dítěte. Každá máma dělá pro své děti to, co považuje za nejlepší, co nejlepší ze sebe může dát a když je v pořádku, tak podporuje zdravý vývoj dítěte jako autonomního člověka, žádný mamánek tak nevyroste. (dan162) né ze všech (sourozenců) jsou mamánci, protože mají každý lunu jinde a jinak reagují na matku (Bosch)

15 absence vojenské základní služby (player) rituálu/zkoušky pro přechod z dítěte do dospělosti.(dan162) Kluk potřebuje mužský vzor. Schopnost konat. Mít cíl a za ním jít. Držet slovo. Obhájit si své. Být si vědom sebe, nebýt ohnutý lokaj, oportunista. Rozvíjet svou osobnost. Mít cit, přiměřenost. Odpovědnost. Sílu přesvědčení i schopnost uznat lepší názor. Schopnost podpory, ochrany. Řekněme tohle. Vymýváním jen přetrhneš přirozený vývoj a nahradíš ho poslušností. (dan162) Obezita spouští pubertu dříve, kluci se stávají amorfními (Bosch)

16 Protože to ženy vzaly za špatný konec. Místo aby muže ovlivňovaly ženskými zbraněmi, tak se jim snažily vyrovnat v té mužské straně. Ukázat jim, že se bez nich obejdou ... což je neskutečná blbost. Proto pak muži začaly tu energii podvědomě vyrovnávat a začali být zženštilí. (Pomněnka) napadlo to ženy, které se ženami být necítí (Kiyoko) nejsme vaše hračky , nebudem otrokyně vašich vrtochů a šmytec.No a tím se do toho musely dát.(player)

17 což takhle začít od adama a evy (Bosch)

Příspěvky: Všechny | vuvuzelka

Řazení:
28.12.2017 - 21:21 | Filtr
(Štír) vuvuzelka
Možná právě proto, že muži už nemusí lovit zvěř (ani ženy, které se často nabízejí rovnou jako rozbalený dárek), ani většina neumí nastipat dříví, natož třeba postavit chatu či dům vlastníma rukama. Což bylo dřív celkem běžný. Muži ekonomove, právníci, inženýři,já nevím co všechno, co makaji jenom hlavou a topí se v kilech papíru... navic u nas tezce vladne matriarchat a do toho ty kecy v kleci, jak ma muz zene porozumet, pochopit ji, byt empaticky a kdesi cosi... z toho přece nevykresas testosteron ani kdyby ses na hlavu postavil.
Dnes a denně vídám páry, které si zjevně daly za cíl vytvořit ve vztahu jedno pohlaví - ani ženu, ani muže. Takoveho trochu kočkopsa. A tak se muži snaží strasne chápat menstruační cyklus a ženy zase chtějí být topmanazerky... a lezou si do zelí... a polarita nikde. A vášeň nikde... a všechno je vlastně v haji :75: :61:
28.12.2017 - 21:29 | Filtr
(Rak) dan162 » vuvuzelka
Právě přemýšlím čím to je "což bylo dřív celkem běžný"...Možná mám odpověď - riziko. My muži dnes málokdy podstupujeme riziko.
28.12.2017 - 21:45 | Filtr
(Štír) vuvuzelka » dan162
Ale tak je to všechno se vším.
Já věnovala poměrně dost času zkoumání vztahu našich prarodičů... a babičky mely jistoty - proste jejich muž se o ně vždycky postaral a ony cítily stabilitu. I kdyby si někdy naši dedove odskočili vedle k Bozce, tak stará doma byla nade všechno. A dneska chlapy chytne druhá míza (ještě to samozřejmě propagujem, že jo) a klidně zborej, co maj za sebou... a podruhé, potřetí se ženěj a tak. Neříkám, že je to špatně. Ale velká většina chlapu dojde k tomu, že ta nová je vlastně stejná jako ta stará a ne-li horší. A tak se ženy připravují na to, ze se budou muset o sebe postarat samy. Tak jsou z nich trochu chlapi. Možná kdyby si krizi středního věku lidi řešili změnou uvnitř a ne změnou vnejsi, taky by to možná vypadalo jinak. Ale těžko říct.
29.12.2017 - 10:42 | Filtr
(Štír) vuvuzelka » player
Myslíš, že to tak má být? Jedno univerzální pohlaví? A z jakého důvodu? :27: :25: :44:
29.12.2017 - 11:37 | Filtr
(Štír) vuvuzelka » siili
:61: no art by byl naopak dost zajímavej...
29.12.2017 - 14:31 | Filtr
(Býk) player » vuvuzelka
No protože po tisíciletí fungovalo tohle: žena , žijící životem útrpným vedle svého vládce muže , kterému je zcela vydána na pospas. Mnohdy ho ani nechtěla , prostě mu byla přidělena příkazem.

Samozřejmě - vynechám nějaké šlechtické kruhy , dvůr , tam ten život jel ve "svých" kolejích. Ale jinak to pro ženu byla hrůza. Jeden porod za druhým , většinu života strávila v bolestech s outěžkem. Muže v podstatě nemohla vyměnit , ten si s ní mohl nakládat , jak chtěl. Nějaký slova o lásce...z toho už jsem vyrostl.

Muži pili, používali násilí , ale také rukovali na dlouhé vojenské služby , sem tam přešel mor a žena pak zůstala vlastně bez prostředků.

Nyní je životu útrpnému konec. A jakmile se ty pohlaví začnou přibližovat , začnou si i rozumnět. Dnešní kluci , to jsou jen trochu smradlavější holky.
A holky konečně mohou být eroticky svébytné bytosti , které si mohou volit co ano a co ne. Ne ,aby o jejich manželovi bylo rozhodnuto třeba už před jejich zrodem.

Takže ubude postupně toho vzájemného nechápání. Až si jednou padnou do náruče.
17.12.2018 - 15:20 | Filtr
(Váhy) Alanica » vuvuzelka
Super, přesné.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »