Poštovní schránka a klíče


25.12.2017 - 15:36
(Beran) upřímnost
Poštovní schránka a klíče
Co ve snu znamená poštovní schránka , poštovní schránky v domě a klíče, různé, od dobu, sklepa, schránky apod.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
25.12.2017 - 19:27 | Filtr
(Ryby) Crumb
Klíč býval za starých časů symbolem uzavření či zdržení. Klíč viděný ve snu měl např. znamenat, že bude bráněno obchodu, že v něm nastane nějaké zdržení, že mu bude něco na překážku apod. Klíč měl také znamenat překážky pro ty, kdo chtěli odejít do ciziny. Klíč od domu se měl vztahovat k domácím poměrům (např. ztráta klíče od domu měla signalizovat, že domácí poměry nejsou v bezpečí). Klíč ve spojení s poštovní schránkou bych odhadoval na opožděnou či ztracenou poštovní zásilku, na nějakou překážku v komunikaci apod. Příznivý by ale měl být klíč ve snu pro ty, kdo chtějí obstarávat cizí záležitosti.
25.12.2017 - 20:40 | Filtr
(Beran) upřímnost » Crumb
Díky. Taky jsem tak nějak přemýšlel o soukromí, což je podobné, ale myslím že to bylo spíš v souvislosti s tou schránkou. Schránka jako soukromí a
klíč k něčemu co je v soukromí... Už se mi o poštovní schránce zdálo tolikrát, o dopisech ve schránce, mincích a teď schránky plné klíčů. Většinou ale ta schránka není zamknutá a k obsahu se dá dostat. To je na tom podivné a jedná se ne o ty schránky, které tam jsou nyní, ale o ty, co tam byly dříve. Protože kdysi ty schránky byly uvnitř za dveřmi a pošťačka otevřela první dveře a vložila dopisy (dům se většinou nezamykal), nyní jsou schránky vepředu, takže pošťačka a nikdo kdo nemá klíč dovnitř nemůže. O těch moderních schránkách se mi nezdálo nikdy. Vlastně, klíče byly ve starých schránkách, ale když jsem jeden vzal zkoušel jsem ho pak na těch moderních schránkách vepředu.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »