Vztahy s rodiči a příbuznými


23.12.2017 - 16:53
(Rak) LaRinata
Vztahy s rodiči a příbuznými
Čím jsem starší, tím víc zjišťuji, že mě s příbuznými nepojí skoro vůbec nic (náhled na život, životní styl, názory, vize, cíle,...) a s rodiči postupně čím dál méně věcí. Co se příbuzných týče, je mi to jedno, ale co se rodičů týče, je mi to trochu líto. Necítím se "doma" jako doma, vždy, když sem přijedu, mám pocit, že to nejsem já, že tu s tím nemám nic společného, takže "domů" jezdím výjimečně.

Sama bydlím už pár let, takže na rodičích závislá nejsem. Vlastně mi vždycky šlo o to být sama za sebe zodpovědná, protože mi to dává svobodu. Ale mrzí mě, že za chvíli už snad nebude nic, co mě bude k místu, kde jsem vyrůstala, pojit.
Vnímám to jako přirozený vývoj, ale na druhou stranu pociťuji, že jsem opravdu jiná, než ti, se kterými mám společné kořeny, a nějak tomu nerozumím. Jako kdyby to bylo duše vs. biologie.

Jak to máte vy? Vnímáte to podobně? Nebo jinak? Stýkáte se s rodiči a/či s příbuznými?

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
23.12.2017 - 17:14 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Asi Ti rozumím. Já to tak nemám s každým, ale třeba s prarodiči jsem si po dětství nikdy neměla co říct, stejně jako s různými tetami a strýci, bratranci apod., prostě je to součást rodiny, ale jinde. Prakticky se s nimi přes rok vůbec nevídám, takže o nich ani moc nevím. Někteří jsou skoro jako cizí lidé. A vzhledem k mé introvertnosti se s cizími prostě jen tak nebavím, nemám důvod.

Ale co se rodičů týče, tak tam to mám (zatím) opačně - čím jsem starší, tím víc si s nimi rozumím. Třeba u mamky jsem čím dál víc "doma", i když už roky bydlím jinde. Možná je to tím, že je mi to místo u ní vzácnější a taky se obě snažíme, aby se náš vztah konstantně prohluboval :1: Pro mě je v podstatě zároveň jako nejlepší kamarádka, spolu se Sosnou asi jediní, kterým můžu říct cokoliv, a říkám ráda :17:

Jenže ten stav, co mám s mamkou já je asi méně častý, takže na Tvém přístupu a pocitech nic divného nevidím. Připadá mi to jako přirozené - lidé se mění a vyvíjí, příbuzní jsou příbuzní jen díky krvi, nikde není psáno, že s nimi máš vycházet a milovat je až za hrob :4: Taky nemám nejlepší vztah ke všem svým kořenům. Pro mě je podstatné je aspoň tolerovat a přijímat. :1:

Myslím, že není nutné být z toho smutná :62:
23.12.2017 - 17:25 | Filtr
(Beran) Háňa*
Mám to stejně, ale nijak se tomu nepodivuji - každý je jiný - svůj, sám za sebe. Skutečné kořeny jsem si zapustila až ve svém. Dětství bylo něco jako první zuby - ty taky nějaké pevné kořeny nemají.
S rodiči se stýkám - nepotřebuji, aby byli stejní. S matkou jsme každá úplně jiná, ale beru je takové, jací jsou. Žijí si svůj život a já zase svůj - proč bychom se při tom neměli stýkat nebo se proto na sebe zlobit, že jsme jiní ?
Se vzdálenějšími příbuznými se cíleně nestýkám, jen občas na nějaké oslavě, ale nic moc. Ráda je uvidím, přeji jim, když se mají fajn, ale jinak se k životu nepotřebujeme.
23.12.2017 - 17:51 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Já k rodičům (a za sestrou) jezdím ráda, vždycky se o mě starají jako o vlastní :1: Ale po pár dnech už se zase těším domů. Ostatních příbuzných mám málo a s většinou se buď nestýkám vůbec a/nebo si nemáme co říct. Mám ještě jednu babičku, s tou se bavím, ale víceméně z povinnosti, protože když za ní nezajdu, vyčítá to mojí matce (?), tak spíš aby byl klid. Celkově ale dávám přednost kontaktům s lidmi, které jsem si sama vybrala než nějaké povinné, jen proto, že jsme jedné krve. :17:
23.12.2017 - 21:43 | Filtr
(Rak) dan162
Vztahy bývaly všelijaké, doma mají navíc často válečný stav, ale jezdím tam kupodivu raději, než deset, třicet let zpátky. I máma je s přibývajícími roky lepší. Nebo že by to bylo mnou, že nejsem až taková příšera ? :D
23.12.2017 - 22:46 | Filtr
(Štír) tronco
Uz tam nemam takove rozdily mezi pribuznymi a prateli, jako to byvalo drive takove beztak domnele jen asi ze zvyku blizsi vztahy... nevim... mam-li vubec vztahy.... sam k sobe tez nevim, jaky mam vztah... brdo ty... se jdu nad sebou zamyslet. Dobrou :)
23.12.2017 - 22:51 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele arborik, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Naše vztahy s příbuznými jsou dialektické :3:- tj. s někým se stýkáme a s někým vůbec ne :61:
Naštěstí jsme od všech 300 km daleko, tak je celkem klid a pohoda :46: :83: :65: :27:
24.12.2017 - 23:15 | Filtr
(Býk) player
Já si myslím , že duše je zcela samotinká a rodiče jsou pouze zvolené jiné samotinké duše. Že prostě přibuzní jsou příbuznými jen náhodou. Je to entropie.

Tím nechci říct , že je nemám rád. Já měl fajn domov. Nicméně - odjakživa taky svou bublinu. Vždycky mi přišlo , že žiju vyšší level než moji nejbližší. Dnes se ukazuje , že v podstatě tomu tak bylo.
25.12.2017 - 01:40 | Filtr
(Rak) dan162 » player
Není to entropie, protože to by nebyla žádná korelace čehokoliv mezi blízkými příbuznými (často bejvá navíc ob koleno). Co to ovšem je samozřejmě nevím. :-)

jo a nejbližší je taky manželka, partnerka, jediná "příbuzná", kterou si vědomě vybíráme.
25.12.2017 - 04:44 | Filtr
(Štír) tronco » siili
No... presne... bohuzel nemam tu cest svoji dceru vychovavat. Cas leti nejak... brdo ty. Za chvili bude dospela a ja pod drnem. Alev tech okamzicich, kdy jsme chvilkami byli spolu vice a ja se chtel zachovat nejak vychovne a nevedel jsem presne, jak mam situaci vyresit, prvni reseni, ktere mi prislo na mysl, bylo to naucene matkou... a udelalo se mi blbe a vedel jsem, jak se presne jen nezachovat! Takze taky dobra skola. Kterou jsem nemohl nikdy pouzit. Tak dcera je stejny samorost, jako ja byl/jsem. Mnohe toho dedime po generacich..... i to, co pomyslne nededime....
25.12.2017 - 06:55 | Filtr
(Býk) 144
Rodičia už dávnejšie odišli na odvrátenú stranu Mesiaca a odvtedy si rozumieme lepšie

To čo vravi Khalie mam rovnake - absolútne nic spoločného s bratrancami tetičkami strýčkami a tiež som nemal nič spoločné so starými rodičmi kým žili

Ako som kedysi pozoroval život mojich rodičov
Nemali nič spoločné s ich rodičmi a ich súrodencami
25.12.2017 - 10:49 | Filtr
(Býk) player » dan162
To je podle regresí taky ale předem naplánováno. Akorát - tady nacházím jeden otazník , podle Whittona si duše připravuje kompletní inkarnaci předem. A sama. Tdy by mě zajímalo , zda je tam nahodilost , nebo si to prostě ty duše plánujou nějak tk v kolektivním vědomí.

A nebo regrese kecaj... :4:
25.12.2017 - 11:54 | Filtr
(Rak) dan162 » player
regrese se s astrologií a dědičností má doplňovat, aby mohly platit současně. Když se tlučou, je blbě nějaká (část) z teorií.
25.12.2017 - 11:57 | Filtr
(Býk) Onirique
Co se týče mých příbuzných...zajímají mne jen mý rodiče. Starý rodiče už nežijí. Zbytek je mi šumák.
A bydlím od nich 360 km daleko, což mi zatím vůbec nevadí (hlavně matka je vše pohlcující a vše ovládající štírka..blee).
Nicméně jsem se už naučila je oba dva respektovat(a rozumět jim), takových jací jsou...
Sem tam sice po matce "štěknu", ale to jen abych ji "zahnala" a znovu označkovala hranici :23: O otci nemá smysl cokoliv psát.
Jinak dobrý :1:

Teď jsme spolu a je nám fajn :27:
25.12.2017 - 16:28 | Filtr
(Panna) Arezet
No já jsem u rodičů doma,do nedávna můj vztah s nimi byl nijaký, po čase práce na sobě a vlastně popovídání si o některých věcech zlepšilo naše vztahy, já se snažím je brát takový jaký jsou.Mamka je pro mě nejlepší kamarádka,které můžu říct vše.

Jinak s ostatními přibuznými jsme se nikdy moc nestýkali nebo oni s námi a tak maximálně s jednou babičkou a strejdou.Ostatní jsou pro mě cizí.
25.12.2017 - 22:57 | Filtr
(Panna) vernal
Myslím si, že väčšina ľudského života je práve o vzťahoch - o tom, či ich zvládneme, alebo nezvládneme ... nezvládnuté vzťahy prinášajú skôr či neskôr do života podivný druh smútku, či nostalgie, ktorý človeka z času na čas prepadne. Naučila som sa, že keď sama seba držím na určitej energetickej úrovni, vzťahy sa lepšia, a to nielen s príbuznými ... je jedno, či s nimi mám spoločnú reč :1:
25.12.2017 - 23:21 | Filtr
(Váhy) sahier
osobne sa s príbuznými vidím ta tri krát do roka na pár hodin,žije každý svoje a ja mám dosť iný životný štýl ako zbytok rodiny a je už málo čo si povedať....nejako to neriešim , pokladám to za prirodzené ....
26.12.2017 - 22:59 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Mě příbuzenstvo baví.Vždycky se dlouho nevidíme a pak se sejdem na svatbě nebo funuse a jako dobrý,mám je ráda všechny.
26.12.2017 - 23:13 | Filtr
(Rak) dan162 » bubobubo
mám nutkání za tvá slova "mám je ráda všechny" připsat "i když jsou příbuzní" :-))
26.12.2017 - 23:16 | Filtr
(Střelec) bubobubo » dan162
No tak to máš ty...já je mám fakt ráda...každej je nějak spesificky úžasnej a já to ráda pozoruju.
26.12.2017 - 23:46 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt
cim som starsia, tym viac chapem maura z ruzovej plaze (pustovnik, ktory to tam sam hlida) :79: ja by som este pribalila muza a vystarano.. :1: svaty pokoj :15:
26.12.2017 - 23:58 | Filtr
(Rak) dan162 » bubobubo
no jasně, JÁ mám nutkání.
27.12.2017 - 00:10 | Filtr
(Střelec) bubobubo » dan162
No a?
27.12.2017 - 00:16 | Filtr
(Rak) dan162 » bubobubo
Tak to je o mne, nic o tobě. Že s tebou souhlasím.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »