Mee Too se nás netýká..(?)


21.12.2017 - 20:53
(Kozoroh) Bosch
Mee Too se nás netýká..(?)
článek který vyjadřuje pravděpodobné postoje bránící našinci se přidat
druhá možnost je že u nás se žádné nevhodné obtěžování ze stran mužů neděje
to by bylo celkem optimistické tvrzení..........? :25: (přemýšlím nahlas)
__________________________________________________________________________________
..Češi mají tendenci zlehčovat sexuální nátlak a dokonce i sexuální násilí. „Projevuje se to dokonce i v našem vyjadřování, kdy namísto obtěžování-harassment mnoho lidí používá zlehčující označení harašení,“ argumentuje psycholožka...

„Žijeme v zemi, kde si podle průzkumu Amnesty International z roku 2015 téměř 63 procent dospělých myslí, že si za znásilnění alespoň částečně může žena sama, že ho vyprovokovala. A to hovoříme o znásilnění. Nemluvíme o sexuálním obtěžování.“

Podle sexkoučky lze očekávat, že oběť, která v takovém prostředí vystoupí otevřeně v jakémkoli z těchto témat, na sebe bere mnohem větší společenská a osobní rizika v podobě odsouzení, ponížení, výsměchu, znevažování, nepřijetí atd., než ten, kdo jí způsobil újmu.

„Mlčení může být důsledkem jednoduchého racionálního kalkulu: příliš vysoké riziko, příliš velká stresová zátěž a vidina malé šance na nápravu,“ říká.
https://ona.idnes.cz/metoo-sexualni…

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 10 

Řazení:
21.12.2017 - 21:14 | Filtr
(Ryby) thééé
Tady se to určitě zvrtne do srandiček, ale mě by opravdu zajímalo, co za stínovou , či jakou potvoru, za tím je.
Nedávno jsem to zažila na soc. síti, byl tam legálně obviněný tantrický terapeut ze sexuálního zneužívání, bylo tam jméno policejního vyšetřovatele, jména žalujících žen, a popis jedné situace. Takže žádné jedna paní povídala..
a byla jsem v šoku, kolik žen a to je to zajímavé, právě žen tyhle zneužité odsoudilo, poplivalo, označilo za viníky..tolik nenávisti k oběti.
Tak mi to někdo vysvětlete :63: :66:
(to je jako s židy, už jakoby napořád si nesou provinění díky odmítnutí syna božího)
21.12.2017 - 21:41 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
To mě taky zajímá. V téhle kampani se orientuju jen v zahraničí, nenapadlo mě, že by tady bylo v tomto až takové ticho po pěšině... i když.. když se nad tím zamyslím, vlastně mě ten přístup u Čechů moc nepřekvapuje. Ale skutečnou příčinu se neodvažuji hádat...

Nicméně se to děje. Rozhodně se to děje.
21.12.2017 - 21:44 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » thééé
to je právě to čemu nerozumím
buď je u nás v republice tolik hnusu že se o tom radši ani nemluví anebo je to pohodička prostě jsme my češi už nad věcí.. a to se mi zdá podezřelé
neverím
myslím si že je zde jen něco potlačeného podivně zakukleného
21.12.2017 - 22:24 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » koczka.zlobywa
Takže myslíš že češky si jen umí více užívat a nejsou puritánky a tím se to vysvětluje?
21.12.2017 - 23:43 | Filtr
(Býk) player » Bosch
Rozhodně. Ono je totiž všechno jenom relativní. A rozhodující je kulturní prostředí. Každá doba nesla něco. Zkrátka - tak to je.

Já měl kdysi znásilněnou milenku. Prostě - v patnácti na ní z diskotéky vyběhl maník , zatáh ji do křoví a vykonal.

Ptal jsem se jí: hele , ty zásadně nenosíš sukně. Tak mi řekni , jak z tebe dostal rifle ?

Jenom pokrčila rameny. Přitom to křoví je v centru města víceméně. Nebo-li , nebránila se. Na policii ho nenahlásila.

Tím samozřejmě nechci nic zlehčovat. Statisticky je prý nahlášeno na policii jen necelá polovina znásilnění.

Me Too je asi v pořádku. Jde o to , že mocný si totiž myslí , že žena je stále jeho válečná kořist. Me Too poukazuje na to , že žena už válečná kořist být neholdá a to je v pořádku.

To nic nezmění na tom, že baby budou dál s těma svejma čárkama šmelit a kupčit a že se něco změní. Ale možná si alfasamci uvědomí , že moc ještě neznamená porobení.
22.12.2017 - 00:05 | Filtr
(Beran) upřímnost
Myslím si, že v dnešní době nic nebrání tomu, aby tato kampaň mohla být zneužita v politickém boji. Podobně na principu, nepohodlného politika lživě obviním, podám trestní oznámení, začne se to vyšetřovat, média to rozmáznou, politika donutí podat demisi (nebo ztratí preferenční hlasy), strana je poškozená, pak se přijde na to, že to bylo lživé obvinění (vina se neprokázala), ale k očištění už nedojde. Politická škoda nastala a už se s tím nedá nic dělat. Je to vlastně nový způsob politicko-hybridní války, způsob jakým media zneužívají informací k politickému boji. Zkrátka nemusím automaticky věřit všemu co na internetu zazní. V každém případě platí presumpce neviny. Takže takové obvinění má smysl až pokud je prokázáno. Proč nepadlo obvinění před těmi desítkami let a najednou vytahují špínu po tolika letech? No, protože se to někomu moc hodí. V dnešní době se dá objednat cokoliv. Klidně i falešné-alibi. Takže nejsem povinován věřit každému obvinění, když není prokázáno rozsudkem soudu, že se tak skutečně stalo. MeeToo není jediný nástroj k politickému boji, mohl bych uvést další. Ale tento jev - lhaní a manipulování - není nic výjimečného ve společnosti. Je to prostředek k dosažení moci nebo osobní pomsty.

Osobně si myslím, že pokud nemají důkazy měly by držet hubu a nepomlouvat*. Jak chcete prošetřovat např. 15 let starý případ? Lidem nelze věřit. Když někdo chce, falešné svědectví si najde, jen aby dosáhl svého cíle.

* Touto větou nemám nic proti bránění se na místě v okamžiku napadení. Ostatně sexuálním obtěžováním mám namysli fyzické osahávání nebo sexuální zneužití. Určitě bych dělal rozdíl mezi slovní urážkou a fyzickými dotěrnými kontakty (vnucené objímáním plácnutí po zadku, pusa apod.).
22.12.2017 - 00:16 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » koczka.zlobywa
to je zajímavý pojem, buranoidně galantní
22.12.2017 - 00:21 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » player
Takže když ženy nenahlásí znásilnění je to podle tebe tím že jsou v poho?
22.12.2017 - 00:26 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » upřímnost
"Osobně si myslím, že pokud nemají důkazy měly by držet hubu a nepomlouvat. "

Člověče tahle věta mi přijde dost brutálně mačistická.
Takže když bude muž obtěžovat nebo se pokusí o znásilnění beze svědků a nemá důkaz tak má ta žena podle tebe "držet hubu" ??

22.12.2017 - 00:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » koczka.zlobywa
tohle je myslím si pro vysvětlení zásadní

Sexuální obtěžování
Je jakákoliv forma nežádoucího ústního nebo jiného než ústního projevu sexuální povahy, jehož cílem nebo výsledkem je narušení důstojnosti osoby, zejména když se vytváří zastrašující, nepřátelské, ponižující, pokořující nebo urážející prostředí.
lingvistka Jana Valdrová
22.12.2017 - 00:38 | Filtr
(Beran) upřímnost » Bosch
Ne, má s tím jít na policii v první řadě. Neměla by vznášet obvinění pokud nemá důkazy. Je to falešné obvinění a mám pocit že je to trestné nebo přestupek.
22.12.2017 - 00:45 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » upřímnost
Obvinění bez důkazů není falešné obvinění.
Samozřejmě že by měla vznášet obvinění stejnětak když má anebo nemá důkazy.
22.12.2017 - 00:48 | Filtr
(Beran) upřímnost » Bosch
Takže podle této definice může být oběť i muž, kdy pachatelem je muž. No já myslím, že takových situací je ve společnosti plno (a mluvím tedy jen o mužích). Většinou to ale není myšleno tak, že by spolu chtěli něco mít nebo byla mezi nimi přitažlivost, spíš když chtějí jeden druhého urazit (nebo i navzájem) a hledají co nejpikantnější urážku. Podle mě to sexuální obtěžování není pokud tam skutečně nejde o záměr naznačování, že by dotyčný chtěl sex s daným subjektem. Tedy aspoň co já si pamatuji z mládí na škole jsem takových věcí slyšel plno a netýkalo se to ženských.
22.12.2017 - 00:49 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » upřímnost
„Podle průzkumu Amnesty International si 37 procent Čechů myslí, že žena je za znásilnění spoluzodpovědná, pokud měla sexy nebo vyzývavé oblečení.“

a takové názory mívají chlapi na baterky co pak když žena potřebuje pomoc nechají ji ve štychu
samozřejmě že v rámci okolností je zapotřebí aby ženy kladly vůči jim nepříjemnému chování rázný adekvátní odpor
k tomu nejsou bohužel v naší společnosti vedeny
22.12.2017 - 00:49 | Filtr
(Beran) upřímnost » Bosch
Když nemá důkazy tak je to snaha pošpinit něčí jméno, je to pomluva.
22.12.2017 - 00:57 | Filtr
(Beran) upřímnost » Bosch
To že měla sexy oblečení je samozřejmě chválihodné, jenže to není vše. Záleží i jak se chovala. Jestli s někým koketovala, vydráždila ho, ten si to vyložil jako že s ním chce něco mít. Pak pod rouškou tmy ji někde přepadne. No na to měla myslet dřív. Třeba nechodit sama v minisukni takovým místem, kde ji může pozdě v noci někdo přepadnout. To je pak hold její vlastní hloupost. Nakonec každý jsme za své skutky sami zodpovědní. Asi tak jako že když jdeš do zoologické zahrady a strčíš ruku nebo hlavu do klece kde je lev, neměl bys to automaticky schvalovat na toho Lva, i když v případě člověka má odpovědnost člověk, zvíře za svoje jednání odpovědnost nenese. Z trestněprávního hlediska, žádnou spoluodpovědnost samozřejmě nemá, ale má odpovědnost za svoje vlastní rozhodování. A rozhodování může být prozíravé nebo hloupé. Tak asi jestli nechci být znásilněna, vyhnu se místům kde mi taková situace hrozí. 15-leté holce to ale ještě moc nemyslí, měli by ji domluvit rodiče. Tam by se dalo uvažovat o spoluzodpovědnosti rodičů. Apropos, když rodiče jsou zodpovědné za své dítě, a k tomu znásilnění pozdě v noci na ulici by fakt došlo, ten rodič bude za toto odpovědný, že na dítě nedohlédl. Když je ale díte dospělé, zodpovídá samo za sebe, takže odpovědnost tu je i z právního hlediska.
22.12.2017 - 00:58 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » upřímnost
myslím že začínám chápat o čem mluvíš, pokud nemá důkazy, můžeš si dovolovat
22.12.2017 - 01:02 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » upřímnost
takže by násilníka neměli vlastně ani hledat neboť nemohl jinak, když to zavinila
a měli by jí napařit kasárníka za nemravné chování
22.12.2017 - 01:39 | Filtr
(Beran) upřímnost » Bosch
Proč by ho neměli hledat? Ona přece může na policii podat oznámení o spáchání trestného činu a nemusí podávat obvinění na konkrétní osobu. O to mi tady jde. Až teprve co se to celé prošetří, seženou se důkazy, ona to může probrat s policisty a právníky jestli by měla někoho konkrétního obvinit.

Celý můj názor na tuhle věc je, že v Evropě vůbec nechápou, že v některých v zemích se na některé věci dívají jinak a mají představu, že jejich názor musí sdílet všichni. Příkladem jsou řeči o xenofobii, když řekneme že tu nechceme islám a uprchlíky. A když řekneme, že slovní obtěžování nepovažujeme za sexuální obtěžování, tak zase řeknou že jsme něco jiného. Vlastně nás takto pravidelně dehonestují a uráží. Řekněme si to narovinu je to nálepkování. Jim se nelíbí náš názor, a proto jsme u nich rasisti, xenofobové a sexuální úchylové.

Můj názor je že sexuální obtěžování je, když se člověk dotýká jiného člověka na citlivých místech s cílem ho sexuálně obtěžovat (takže když se žena letmo dotkne mých prstů, není to sexuální obtěžování).

Pokud je to slovní, pak se jedná o slovní obtěžování sexuálního charakteru. Nakonec i to slovo sex by mělo souviset se sexuální oblastí - prsa, genitálie, zadek nebo dotyky pusou, nosem, jazykem. Ale pokud je to jen slovní, je to jen v rovině obrazu tvornosti.

A sexuální nátlak? Slovní? Jako když muž nabídne ženě sex za peníze? To by nebylo sexuální obtěžování, ale nabídka sexu. Vydírání se sexuálním podtextem? Zastrašování sexem? Tak se jedná o vydírání nebo zastrašování...

Takže to vidím tak, že by se nemělo všechno házet do jednoho pytle. Pak je to právě to nálepkování - tzn. paušalizování. Dělat z někoho sexuálního násilníka jen proto že pískl na ženskou a prohodil že má pěkný zadek, mi přijde dost ujeté.

A ještě tu je jedna věc. Pokud dotyčný skutečně něco spáchal, třeba nějaké napadení, znásilnění, bylo mu to prokázáno a odpykal si to, pak není důvod to znovu připomínat. On to totiž mohl udělat v mládí, jenže lidi se mění a tudíž by bylo dost zaujaté osnovat proti němu kampaň, když za svůj čin už pikal. Jistě by se o tom mělo vědět, ale to je stejné jako např. s Kájinkem. Taky se ví, že to byl zloděj, ale to si odpikal. Že to byl vrah, to mu nikdy dokázáno nebylo, protože důkazy zmizely a byl odsouzen na základě svědectví, nedůvěryhodného člověka, zločince. Takže když byl omilostněn, také mu lidé nepřipomínají, "Ty si vrah, měl by si sedět" 1) protože lidi vědí, že to neudělal 2) že byl nespravedlně odsouzený a hlavně 3) že ten svůj trest za loupež si už dávno odseděl. Takže má nárok na nový život a novou šanci.

Společnost nemá trestat člověka za to co spáchal v minulosti a za co byl už jednou odsouzen. Trest si odseděl a byl tudíž od své viny očištěn. Takže nějaké politické kampaně pokud by byly vedeny proti někomu kdo spáchal nějaký trestný čin, ale odseděl si to, jsou liché. Osobně bych klidně volil Kájinka prezidentem, radši než třeba Topolánka, který je mravně úplně zkažený.
22.12.2017 - 01:44 | Filtr
(Beran) upřímnost » Bosch
Tak to si nepochopil vůbec nic. V našem státě platí presumpce neviny. Lidí co lžou a vymýšlí si jenom, aby získali peníze a nějaké odškodnění chodí po světě hodně. A puberťačky, které to ještě moc nechápou a chtějí se mstít za zhrzenou lásku, ty taky existují. Já myslím především na ty oběti, které jsou křivě obviněni na základě lživé kampaně nebo křivého svědectví. Ale jsou i taková svědectví, která nejsou důvěryhodná a kdy si dotyčný prostě splete tvář s někým jiným nebo si dokreslí na základě svoji představivosti co chce aby viděl. Lidi jsou manipulovatelní a pod tlakem, třeba při výslechu se taky přiznají k tomu co neudělali nebo se nechají ovlivnit policistama, atd. Takže ty asi žiješ v nějakém vysněném světě, že nevíš jak to chodí a myslíš si, že všichni mluví pravdu. Opravdu myslím hlavně na ty oběti, jejichž jméno, pověst, život, kariéra nebo podnikání je zasaženo na základě vymyšleného svědectví. Tito lidé si prochází peklem kvůli něčemu co neudělali a to jsou ty opravdové oběti. To jsou pak ti co sedí ve vězení za něco co neudělali, kvůli zkorumpovanému, prohnilému systému. Ono pak stejně vyjde, že to neudělali, ale až co si odsedí 10-15 let ale život a rodinu, to už jim nikdo nevrátí.
22.12.2017 - 02:06 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » upřímnost
tady je řeč o kampani mee too a né o nevinných obětech holocaustu
jde o to že tyto věci se dějí proto že ženy jsou zastrašovány ze strany mužů a mají pak strach o tom mluvit nahlas
nepleť si to téma tady s pronásledováním nevinných
22.12.2017 - 02:10 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sky
Děkuju za vyjádření.
Ano taky vnímám že v našich tím myslím čssr končinách je realita vychýlená v neprospěch kulturního společenství.
K mee too jsme se ještě asi nedopracovali je to jakési společenské tabu.
Nedávno jsem viděl s jílkovou pořad na toto téma. Takový kotel hulákali tam emotivně jeden přes druhého agresivnější byli odpůrci. Bohužel jsem měl dojem že je jich většina. Mluvit by se o tom mělo. Jde min. o terapeutický efekt.
Vyjádření jako "když nemají důkazy měly by držet hubu" jsou snad někde z pravěku a pocházejí od individuí které bych nechtěl ani nikdy potkat, kolikrát koukám co tady žijou za lidi..
22.12.2017 - 02:28 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sky
konečně jsem to našel nedávno to vyšlo tohle jsou solidní názory
bohužel ojedinélé

Naslouchejte ženám, radí mužům Genderman roku Pavel Houdek
https://video.idnes.cz//…
22.12.2017 - 02:33 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sky
zatuchlý malý rybníček
příliš malý takže se nežádoucí drží pod pokličkou
je zajímavé že u eskymáků nedávno vypukl skandál o masivním sexuálním zneužívání v té komunitě což se mezi nimi tutlalo
měli nedůvěru v to že jim někdo pomůže
to je myslím si situace i u nás, ženy se smířily s tím že jde o standard
nemají oporu zastání a rodiny nejsou zrovna vzorem naprostá většina zneužívání v rodinách zůstává utajena
syndrom zneužívaného dítěte které neudá svého rodiče
holt málokdo zde roste rovně
22.12.2017 - 05:39 | Filtr
(Býk) 144 » thééé
A co se dá čekat vod tantrického therapeuta?

Dyť to je v realitě vo sexu

Nač jinýho tam lezli a platili?

Není přeci možný že ty ženský byli tak naivní
????
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-150 151-175 176-200 201-225 226-238
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »