Dobře - tak k sebelásce. Došel tu někdo proměny k opaku?


21.12.2017 - 15:45
(Býk) player
Dobře - tak k sebelásce. Došel tu někdo proměny k opaku?
Dobře - tak k sebelásce. Došel tu někdo proměny k opaku? Jako - že se nesnášel a pak se do sebe zaláskoval?

Třeba na něčí popud či jinou cestou?

Řazení:
22.12.2017 - 00:05 | Filtr
(Rak) dan162
Jo, mne ten pocit přišel jednou náhle jako takové silné přijetí/sepětí, vděčnost/ocenění, tuším to byly nohy :-) Do té doby tam byl postoj spíš záporný, od vzhledu, schopností, nepřijetí jaké to je.
22.12.2017 - 15:18 | Filtr
(Rak) dan162 » tronco
Dekuju za pekne rozdělení pojmu. To, co z dálky je les, tak zblízka jsou jednotlivé stromy. Sebeduveru ještě rozdělil na důvěru ve vedomou část sebe a nevedomou. Dam tomu živel Ohně. Sebeucta vysperkovanejsi je sebe-přijetí az láska k sobě, skutecna emoce, toje Voda. sebevědomí je míra hloubky vnímání svého těla, nejen ovsem v sexualnim rozmeru, to by bylo moc úzké. Země. Chybi mi ještě Vzduch, myšlení jsem pominul. :-)

Čím více člověk sebe poznává, tim více rozlisuje a vnímá, kde mu zbývá nejvíc v sobe objevit - a pridam hypotézu: raději od všeho kousek, nez jít jen jedním smerem.
22.12.2017 - 15:26 | Filtr
(Štír) tronco » dan162
Ty Dane. Pred casem jsem mel namireno uplne stejnymi myslenkovymi pochody .... ze Te oslovila Karla Mc´Laren?
Suplikovani.... tady v techto hodnotach se toho zdraham, ale uplne jasne je to... myslim, ze to mam v profilu .... Kde byt, s kym byt, mit co delat a vedet proc. Tam mas vsechny ctyri ;)
22.12.2017 - 15:31 | Filtr
(Štír) tronco » dan162
popr. sebehodnoceni, sebereflexe.... logika... hele.... ckej... kolikrat jsem na tohle narazil u duchvnich cest... treba buddhismus je dost filosofii a tak si rikam, ze osviceni je pak podmineno inteligenci, ale i dabel je tezce inteligentni (ne)tvor, ale nebude moudry.... rozumi, ale nechape....
22.12.2017 - 21:05 | Filtr
(Rak) dan162 » tronco
Šuplíkování je vedlejší důsledek myšlenek - kdyby totéž do mne vcházelo tím, že vidím někoho, kdo něco takového žije, tak by žádné šuplíky nevznikly.

Před časem jsi měl stejné myšlenkové pochody ? A proč už nemáš ?

Karla Mc Laren mi pěkně zapadla do ranečku mezi čínskou medicínu (tedy 4 živly z 5) a astrologii. A vnímám ty živly zevnitř sebe, plus zatím mi vše nové stále do modelu dobře zapadá.

Ad tvé čtyři axiomy, jak žít - došlo mi, že nemají stejnou váhu/důležitost, a to i u jednoho člověka v průběhu času. "Kde" bych u sebe a nyní dal 15%, "s kým" 40%, "co dělat" 10% a "proč" 30%. Záleží na tom, co člověka pálí v dané době, za rok to bude jinak. Ani u mne to není takto seřazené 1-4, u mne je "Kde" budu řešit až poté co vyřeším "s kým", seznam toho, co dělat je nějak autonomní a spíš se času nedostává, než že bych zaplňoval prázdno. Vše stejně se mění závisle na tom, jak se mění můj postoj k sobě, poznání sebe, přijímání sebe...
22.12.2017 - 21:07 | Filtr
(Rak) dan162 » tronco
Sebehodnocení by mělo mít hodnotu "ok", tam myšlení nechci, sebereflexe jako přizpůsobivost ? logika j emetoda, ne obsah. Neva, myšlení tam holt nemám.
22.12.2017 - 22:08 | Filtr
(Štír) tronco » dan162
Ty myslenkove pochody... to bylo prave presne k tem lidskym hodnotam, ze mi tam tez chybel vzduch. Kdyz jsem se nad tim zamyslel, rozbolela se mi hlava... ftipkuji... nedomyslel jsem to... ale vim, ze v prvni rade potrebuji posilit zemitost. Zivotospravu a zazemi... ale... .... zas emo... smutek, strach... vidis? Uzemnit a promyslet, co s tim... vsak ale ja to vim a.... STOP... nereaguj na to prosim, jo? To je ten muj bludny kruh v neresitelne situaci... diskuze, kterou jsem smazal, protoze... jsem ji smazal.. ale pomohla mi....


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »