Máte se rádi?


19.12.2017 - 13:22
(Střelec) Nazgûl
Máte se rádi?
Jak jste se dostali k sebelásce? Museli jste se tuhle "schopnost" znovu učit, rozpomínat se na ní nebo jste ji nikdy neztratili? Nebo tenhle koncept neřešíte?

Ač se mi zdá, že je dnes sebeláska v kurzu neboť se jí kdekdo ohání ... tímpádem každý, kdo se nemá rád je tak trošku lůzr ... hm, né že bych chtěla jít proti proudu a být jakože originální, ale nebudu tajit, že já se zas až tak ráda nemám. Občas jo, občas ne a často to prostě neřeším, dokud mi to něco/někdo nepřipomene. Dnes jsem rozjímala nad tím, jak je možné, že se ke mně poslední dobou tolik lidí chová hezky. Nezřídka slyším věty jako "Udělám cokoliv, aby ti bylo líp". Mně to přijde jako hrozná slaďárna. Nejsem schopná tohle přijmout, takže se z toho většinou nějak vykroutím. Radši pokračuji ve své staré dobré emancipaci alá nepotřebuju pomoc a všechno si udělám sama. Jo, je mi blbě, ale protrpím si to a potom to jako vždycky přejde. Jenomže nebylo by hezké, když bych se v tomto duchu chovala já sama k sobě? Že bych si kladla podobné otázky. Možná by to pak nebyla až taková slaďárna, když by to bylo ode mě. Možná to vlastně ani žádná slaďárna není, jen jsem takovej suchar, že cokoliv milého mi přijde jako extrém.

Co mě ale překvapilo je - protože se traduje, že jakmile se začneme mít rádi, tak teprve potom si do života "přitáhneme" lidi, kteří nás budou mít také rádi - jak je možné, že takové nápomocné/milující/starostlivé/atd. lidi kolem sebe (najednou!) mám, ačkoliv ve věci sebelásky se u mě nic zásadního nezměnilo. Jo, možná jsem na sebe maličko hodnější, ale v míře, která je dost zanedbatelná. Takže si říkám, že to jde asi i naopak. Nejprve potkat lidi, kteří mě mají rádi a od nich se to naučit. Co si o tom myslíte? Stalo se vám to někomu takhle opačně?

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4
Řazení:
19.12.2017 - 13:52 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
"Jak jste se dostali k sebelásce? "

byl jsem k ni zahnan do kouta
ustvan jako divoka zver
tenhle hnus by me nikdy nenapadl, ale protoze jsem citil ohrozenou samotnou svoji existenci - mohl jsem si svobodne vybrat
a vybral jsem si radsi tenhle hnus, protoze mi pripadal mene bolestny, nez cokoliv jineho

"Dnes jsem rozjímala nad tím, jak je možné, že se ke mně poslední dobou tolik lidí chová hezky."

ses na vyssim levelu - lide to poznaji(nekteri)

"Jenomže nebylo by hezké, když bych se v tomto duchu chovala já sama k sobě?"

ne hezke je jen to, pokud clovek hraje svoji roli opravdove
to co clovek hraje, na tom zas az tak nezalezi

"Možná to vlastně ani žádná slaďárna není, jen jsem takovej suchar, že cokoliv milého mi přijde jako extrém."

tak jestli chces - muzes se ucit ode me - ja jsem docela "sladous"
treba pred rokem ke mne na vesnici prijde mistostarosta - ze mi vymeni stary zrezively vodomer za novy - a ja netusic, ze ten typek je mistostarostou - ho poslu do hajzlu

"Co mě ale překvapilo je - protože se traduje, že jakmile se začneme mít rádi, tak teprve potom si do života "přitáhneme" lidi, kteří nás budou mít také rádi"

na tuhle vetu muzes komplet zapomenout - ne snad, ze by nebyla pravdiva - v okamziku, kdy se ji ale clovek chopi - tak si z zivota udela takove peklo a sam sebe rozcupuje na kousicky, ze je opravdu lepsi zcela zapomenout, ze neco takoveho existuje

"hodnější" na sebe nejses, ale vidis neco, co jsi predtim nevidela (mas zkusenout kterou jsi predtim nemela)
19.12.2017 - 14:06 | Filtr
(Ryby) thééé
:62: :17:
hezké téma, děkuju.
Ty víš, jak jsem na tom já..
Ani nemám moc odvahu Ti k tomu něco psát, ber to jako malinko myšlenek, pocitů...protože já nevím, jak to opravdu je, ale patří to do mojeho objevování..
hodněkrát jsem to v sobě probírala ze všech stran..
A poslední dobu mi přijde, že jde spíš o to, otevřít se vůbec stavu "lásky",i najít odvahu, dovolit si, dovolit si přijmout , uvěřit, nebo chtít přijmout, že jsem spojena s nějakým zdrojem života, a přes svůj střed, a tam jsou určité zákonitosti a stavy přirozené... a ten začátek musí být ve mě.
Možná že to ani není láska, ale pokora k životu.. možná stačí slovo otevření?? nevím.
Ono něco takového jako "začni se mít rád" ve stavu nějaké deformace je samo o sobě velkým tlakem, a okamžitě je vidět jako rozdíl mezi tím, co by mělo být a není, a tudíž nepříjemno.. jako všechno to pozitivní myšlení..
Potom ale záleží na tom, co to ten stav deformace je, a odkud začít ho opravovat..Myslím, že ve stavu velkého pokřivení je právě takto pozitivně otevřený člověk vedle , obrovskou inspirací, a myslím, že to takto je, a přijde do cesty, jako podaná ruka. A ani nemusí říkat, "já bych Ti tak chtěl pomoct" protože se to říkat nemusí, to se prostě ví..

Bavila jsem se se známou, ona je terapeutka - znám totiž pár lidí, kteří byli v dětství hodně ubíjení, psychicky týraní apod..a nebylo jim pomoženo, naopak, setkali se s odmítnutím, i od psychologů a tam, kde by pomoc "měla být", a ještě větším znevážením všeho..prostě strach..
ona mi na to, řekla, že lidi se vesměs bojí "hlubokých emocí"..a slyšíš to tam taky?? mě je to tak líto...
nedivím se, že ti není příjemné oploštělé "já ti chci pomoct" bez opravdového zájmu o vše v Tvém životě..možná toužíš po hloubce..jen není dostatek fajn příkladů z okolí ... možná je to odvaze :1:
19.12.2017 - 14:09 | Filtr
(Ryby) thééé » vibe
"tak jestli chces - muzes se ucit ode me - ja jsem docela "sladous"
treba pred rokem ke mne na vesnici prijde mistostarosta - ze mi vymeni stary zrezively vodomer za novy - a ja netusic, ze ten typek je mistostarostou - ho poslu do hajzlu "
:61: :61:
19.12.2017 - 14:14 | Filtr
(Váhy) Buddha/2
Tyjo, dobré téma :15:
Ale je to tak dlouhé, že by se to dalo rozdělit na několik.
První co mě napadlo, mít se ráda - jo jistě, ale ne proto aby(cokoli).
Furt tu melem ego, tak ho taky použiju :75:. Ono když se chytne nějakého konceptu (plný souhlas, že tohle koncept je), většinou to začne zpracovávat k obrazu svému až to nakonec ztratí původní smysl. No a teď jako Váha : když už chceš tenhle koncept praktikovat, tak ne že se "najednou začneš mít ráda a pak už jen a jen nekonečná láska, pohoda a mír :4:", ale tak nějak příměřeně a hlavně se na to nedívat staticky, ale jako na právě probíhající děj- jinak zamrzneš :50: (a to je špatný :55: pod :56: :4:).
Zatím tak, možná mi zítra něco napsaníhodného napadne :5:). :29:
19.12.2017 - 14:25 | Filtr
(Štír) tronco
Mám Tě rád :49: :27:
19.12.2017 - 14:25 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » thééé
V době kdy se začaly dávat příjmení by nejspíš vyfasoval Nerudu :4: :4:
19.12.2017 - 14:28 | Filtr
(Ryby) thééé » Buddha/2
:61:
19.12.2017 - 14:33 | Filtr
(Ryby) thééé
A ještě mě napadá, a co když ten pocit sebeodvržení a sebezničení je posledním krokem do "jádra"..asi jako krok do prázdna..
A co když je to nutný krok ve vývoji, který jedině když se prožije do hloubky, nese to pravé ovoce :79: ..
a co když každý pokus o "trošku se mít rád" a zachránit se, je vlastně brzdou a nutí nás zůstat v rovině plytkosti
19.12.2017 - 14:59 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Čím víc se mi nedaří
tím víc se nenávidím
Čím víc se nenávidím
tím víc se mi nedaří
co bylo první
slepice nebo vejce?
ten kruh je začarovaný
blbé je, že si uvědomuji
že já jediná znám tajemnou formuli
přesto hledám kouzelníka na pomoc
sebeláska je skvělá
bez ní je to na pytel
Kde že se kupuje?
prosím si půl kila bez kostí
19.12.2017 - 15:13 | Filtr
(Štír) tronco » thééé
To je tim prvnim krokem.
Odmitnuti, odpoutani se od znameho. Nasleduje bloudeni a trauma treba spojene s pocitem smrti a tim poslednim je znovuprijeti.
19.12.2017 - 15:22 | Filtr
(Štír) tronco » siili
:30:
Cloveka serou Ti stopari, kteri nedelaji dobre svoji praci. Maji jit s nami jungli, ale nesmime o nich vedet, abychom meli pocit, ze se v tom koupeme sami a uspesne prestoupili z prvni faze do druhe. Kdykoliv nam bude hrozit skutecne nezvladnuti situace, muzou nam pomoci, ale tim se vracime na zacatek do zname oblasti, abychom si olizali rany, ale za cas pujdeme na dalsi cestu dospivani...
19.12.2017 - 15:31 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » koczka.zlobywa
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
kam se pro ni chodi?
pche, takove skolacke otazky
YouTube
19.12.2017 - 15:36 | Filtr
(Býk) 144 » koczka.zlobywa
prvni byl kohout, bez neho ani vejce ani slepice

kouzelnik je cerna magie

proste si navibruj srdce na lasku, v sobe pro sebe pro celej svet,
dyt to prece byla maturitni otazka
19.12.2017 - 15:49 | Filtr
(Blíženci) Pomněnka
Víš trochu si myslím,že označuješ sebelásku mylně. Ta neznamená být na sebe vhodnější, rozmazlovat se atp. Ne že by to nemohlo být součástí ale jako vedlejší projev toho že se přijímáme takoví jací jsme i se všemi těmi negativními vlastnostmi. To je ta sebeláska umět se přijmout se vším všudy bez přetvářky. Jo i sami sobě můžeme nekecávat bludy.
A změna musela v tobě nastat, když máš kolem sebe jiné lidi( nebo se jinak k tobě chovají).
19.12.2017 - 16:07 | Filtr
(Kozoroh) Argyll
Lidé, kteří "udělají všechno, aby ses cítila líp" jsou tak trochu "Jóbovi druhové", Tvůj pocit, že jsou nasládlí a trochu přehánějí je pravděpodobně správný, přestože tito lidé paradoxně mohou myslet svá slova velmi vážně, protože takovýto postoj je pro ně synonymem "křesťanské pomoci". Nad tím, kolik osobních projekcí jejich postoj obsahuje je pravděpodobně nikdy nenapadlo se zamyslet. Proto bych vůči nim byl shovívavý, leč vybavený špetkou jízlivosti.
Sebeláska je poněkud ošemetný koncept, napadá mě kde leží ta hranice mezi jí a narcismem. Člověk se zdravým sebepojetím ví, že není možné sebe sama za všech okolností zbožňovat, unese případnou morální kocovinu, aniž by padl do sebenenávisti...
19.12.2017 - 16:27 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Argyll
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
"hranice mezi jí a narcismem"
dobry postreh - tohle je takovy trochu trojsky konicek certaka, co to tu hlida :21:
protoze na prvni pohled skutecne vypadaji v ledascem podobne
hranice mezi nimi, ale zadna neni - protoze nejsou sousednimi staty (i kdyby spolu sousedit chtely, tak nemohou)
19.12.2017 - 16:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » 144
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
navibrovat? jak se to dela?
chci manual
19.12.2017 - 16:57 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » vibe
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
je to celkem jednoduché, stačí si říct, jak se chci cítit

teď chci cítit lásku

teď se chci nenávidět

fakt na tom nic není, bez legrace
jen je potřeba fakt chtít

já se takhle ovládám celkem hravě
19.12.2017 - 16:57 | Filtr
(Býk) 144 » vibe
neviem to vysvetlit
19.12.2017 - 17:16 | Filtr
(Vodnář) mili111
:22:asi nikdy nikdo mi neřekl..."Udělám cokoliv, aby ti bylo líp"...divný :63:...o tom budu dumat :25:
většinou mi říkají...jo ty se máš...to já :28: a :95:... :4:a to i když já jsem zrovna docela ve :93:...a to dokonce, když se pokouším jim to sdělit...(no vlastně pokoušela...už mě to přešlo :4:)

....a mívala jsem se dlouho přirozeně ráda (než mě rodina a škola a okolí udolali)...pak střídavě strašně nerada....pak zas moc ráda... nyní si myslím, že je to tak nějak docela ok :3:

Podle mě , když se začneš mít ráda.....stane se i to, že budeš vadit spoustě lidem (bos tím občas budou mít problém)....jen si z toho nebudeš tolik dělat a vztahovat to na sebe :4:...což bys dělala, kdyby ses ráda neměla :3:
19.12.2017 - 17:18 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » 144
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
udělala jsem to za vás, šéfe :46:
19.12.2017 - 17:22 | Filtr
(Rak) dan162
hezkyyy, pěkné téma !

myslím si, že kde mám v sobě nějak zameteno, tak tam si dovolím se přijímat a nějak ten postoj nějak přeroste v pocit, v opravdové mít rád. Takové mít rád, které už zůstává s sebou, kdykoliv vyvolatelné, vždy přítomné. V té dané části, kde jsem si to dovolil. Je tam taky určitá vděčnost, nesměrovaná, taky intenzivní pocit. Ale neznamená to, že se chovám k té dané části sebe jen dobře, není to rozmazlování. A neznamená to, že jde o všechny části fyzického nebo psychického těla. Nejde to myšlením nařídit, přikázat si to, dát jako program nebo cíl. žádné "Chci se přijímat, teď !!".

V poslední době poslední takový přírůstek byl...vztah k autu. Pro mne změna, nikdy jsem se na nic a nikoho nespoléhal, asi osmý dům sestupného uzlu, a nyní si užívám sepětí s hromadou plechu. :-)) Vztah není jen k sobě jako sebeláska, pocit lásky v sobě, ale i k okolí, nejen k vlastnímu, ok, jsem takový.

Rozhodl jsem se před nějakou dobou odstranit z naučeného vše co nechci v sobě přijmout, žádné přehrady, ale proudící řeka - někdy povodeň, jindy sucho. Jestli to přeroste v lásku k sobě, to nevím, třeba jo, třeba ne, není to meta. Možná že to jde obráceně, přijmout nejdřív a respektováním sebe nechat problémové odplout, to nevím.

Když je žák připraven, učitel se vždycky najde. Chceš-li jít tudy, tak to taky půjde. Ale nenaučíš se to si myslím od druhých, spíš to zažiješ a víš jak to vypadá, netápeš pak tolik, když pak jdeš sama. Když jsem chtěl mít partnerky, které mne mají rády a sám sebe rád jsem neměl, tak jsem narážel příliš často na problém, že mají rády svou představu nebo mají rády řešení svého problému nebo potřeby a na druhé straně ty, které rády sebe opravdu měly, zase neměly důvod mít delší dobu balvan u nohy.
19.12.2017 - 17:25 | Filtr
(Rak) dan162 » mili111
Ale jo, může to být doklad mužských kladných emocí k ženské ve fázi dvoření :-) Deklarovaná ochota investovat svou energii v případě spojení/propojení, snad i kamarádskému. Platí za nějakých podmínek, kterých si nemusí být vědom (ten kdo to vyslovil).
19.12.2017 - 17:27 | Filtr
(Rak) dan162 » Argyll
narcismus je naopak neláska k sobě, ohromný deficit a potřeba lásky.
19.12.2017 - 17:33 | Filtr
(Rak) dan162 » koczka.zlobywa
Na. :62: :79: Asi o deset deka víc než půl kila, mne tím z mé hromady nic neubyde
:-)).

Když si umíš vyvolat pocit (to jde, to je ok), tak co ti brání si vyvolat v sobě pocit přijetí sebe ? Tím nechci říct, že to umím, spíš se zamýšlím v čem spočívá ta obtížnost.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-98
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »