Vánoce kontra samota


17.12.2017 - 20:40
(Býk) player
Vánoce kontra samota
To je zvláštní , jak lidi , kteří jsou momentálně plonk těžce nesou vánoční svátky...nemělo by to být právě naopak , neměla by tahle doba právě sloužit k tichému rozjímání , díkům , pohodlí?

Stránka: 1 2 3
Řazení:
17.12.2017 - 21:14 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Vidím to jinak.Mamka je letos po 45 letech plonk a tak bude u nás.Nerada bych v jednom roce přišla o oba rodiče,mohlo by se jí to rozjímání zvrtnout.
17.12.2017 - 21:14 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Tak pro většinu je to asi období, kdy by každý měl být s tím, koho má rád. A když někoho nemá nikdo rád a ten dotyčný nemá rád ani sebe... No, to asi není synonymum pro pohodlí. :1:

Takže proto to někdo nese těžce. Já se ani nedivím. Ale každý svýho štěstí strůjce, že..
17.12.2017 - 21:22 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Začínám mít strach, že letošní vánoční rozjímání mi zřejmě moc svědčit nebude.
A nikdy mi to tak nepřišlo, ale letos to bude blbá premiéra. A to jsem o nikoho milovaného "nepřišla" a stejně mě pouhé myšlenky celkem poctivě rozkládají.
Právě rozjímání je ten prevít :24:
17.12.2017 - 21:23 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
ne, protoze cokoliv co je na povel je spatne
rozjimani neni mozne dosahnout koucovanim
koucovanim muzes dosahnout cehokoliv, treba i tohoto
http://www.dumazahrada.cz/fotogaler…
rozjimani ale ne
17.12.2017 - 21:31 | Filtr
(Panna) vernal
ako kto - ja sa na každé Vianoce teším nielen preto, že budeme všetci spolu, ale aj pre kilo ďalších dôvodov napríklad - budem konečne mať pohodičku - leháro, konečne nebudem musieť šoférovať ... :4:
17.12.2017 - 22:01 | Filtr
(Ryby) Crumb
Myslím, že většina lidí cítí, že samota a rozjímání se pro vánoční čas moc nehodí. A řadě lidí to zjevně nedělá dobře. Lidé si chtějí spíše něco užít, něco si dopřát apod. Bude to asi tím, že chovají v kolektivní paměti vzpomínku na původní svátky, které byly konány v tomto čase, na svátky veselí a hojnosti, kdy si na své přišli i ti, co byli "plonk". Tak např. ve starověkém Římě byly slaveny známé Saturnálie - původně 17. prosince podle juliánského kalendáře jako jednodenní svátek, po roce 45 od 17. do 23. prosince, pak až do 30. prosince. Byly to svátky konané k poctě boha Saturna, který byl později uctíván jako bůh času. Saturnálie ovšem nebyly určeny k "tichému rozjímání". Bylo tomu "právě naopak". Byly to oslavy plné bujarého veselí - lidé pořádali soukromé večírky a karnevaly, hodovalo se, popíjelo se víno, lidé si vzájemně vyměňovali dárky atd. Na své si přišli i ti, co byli "plonk". Otroci si např. v tomto čase vyměňovali role se svými pány, byli jimi obsluhováni atd. Asi tyto svátky lidem utkvěly v kolektivní paměti, a proto se dnešní Vánoce a oslavy Nového roku často v mnoha ohledech podobají římským Saturnáliím.
17.12.2017 - 22:20 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele onka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Předvánoční a vánoční čas bývá obdobím bilancování a ne každý unese to, co mu během roku nedělá žádný ( nebo nepříliš významný ) problém. Ať je to samota, nějaký nezdar, déletrvající nemoc, odkázání na druhé aj. Vypadá to, že tato doba vše násobí
17.12.2017 - 22:37 | Filtr
(Rak) dan162
Ono i plonk se dá užít, když je to dobrovolné/vítané plonk a ne bolestné/osamocené plonk. Vadí mi nejvíc, když mne furt někdo chce tahat někam k sobě :-D Však se s každým dosyta v dalších dnech uvidím.
17.12.2017 - 22:38 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Som sama, určite ma pozvú deti ale ostanem doma, je mi tak dobre lebo mám hydinu, mačky a psa a teda nemôžem ísť aj na noc. Vlastne ja som sama a predsa sa cez sviatky necítim až tak veľmi sama, akoby tu boli so mnou všetci. Nemám pocit že cez sviatky bilancujem, prave naopak robím čo sa mi iba páči a tak väčšinou skladam veľké puzzle.
17.12.2017 - 22:40 | Filtr
(Štír) Freja » Crumb
Období zimního slunovratu by mělo být k rozjímání ideální :3: a k rituálům....
17.12.2017 - 22:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele arborik, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nikomu zde radou nepomůžu, ale pro mne by samota o Vánocích byly ideální svátky :56:.
Celý život se na mne někdo lepí nebo váže nebo jakkoli jinak "ruší mé kruhy", takže v posledních letech už intenzivně sním o tom, trávit Vánoce jako Strážce majáku a protáhnout to pak do celého následujícího roku (případně déle :81:).
Škoda, že nemáme moře :24:
17.12.2017 - 22:50 | Filtr
(Býk) Onirique
I když jsem momentálně plonk, nikdy nejsem sama. Na vánoce bych úplně sama nechtěla být asi nikdy :41: to by se mi nelíbilo...
Ale asi je to jen o zvyku, a podléhám davovému "šílenství" (?)
17.12.2017 - 23:27 | Filtr
(Ryby) Crumb » Freja
Ano, období zimního slunovratu může být vhodné i k rozjímání, k rituálům apod., ovšem ne každý má v těchto věcech zálibu a ne každý to chce provozovat právě v této době. Já se v období zimního slunovratu jakémukoli rozjímání, bilancování apod. raději vyhýbám. Během vánočního času se snažím mít mozek hladkej jako vejce, pouštím hlavu na volnoběh, sleduju pohádky a komedie, poslouchám oblíbenou hudbu, válím se, baštím, popíjím víno atd.
17.12.2017 - 23:31 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Onirique
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Okolo mě též budou lidi - děti, zřejmě i ex, potom maratón po příbuzných

Ale mám pocit prázdného srdce, taková vnitřní opuštěnost, ta na mě nějak začala padat. Přiznávám, opouštím i samu sebe, zřejmě se i čím dál víc nemám ráda za neschopnosti všeho druhu. Ty Vánoce jsou na to nějaký spouštěč či co. Grrr.
17.12.2017 - 23:32 | Filtr
(Rak) dan162 » Freja
Slunovrat obvykle slavíme rodinným výletem, oddělujeme to od Vánoc
17.12.2017 - 23:38 | Filtr
(Rak) dan162 » Crumb
Přemýšlel jsem nad tím, máš pravdu, že něco ze Saturnálií je obsaženo ve Vánocích, asi hojnost, návštěvy o vánočních svátcích, Silvestr, dárky. Rozjímání je už ryze křesťanské, pravda.

Je pravděpodobné, že křesťanství v Římě vánoce položilo záměrně na již existující svátky, kdy lidé byli zvyklí slavit.
17.12.2017 - 23:43 | Filtr
(Býk) Onirique » koczka.zlobywa
Hm..to já takové pocity nemám. Totiž, i když nemám žádného chlapa, mé srdce je plné citů k různým lidem. A to je ani nepotřebuju znát, jak jsem kupříkladu dnes zjistila. Přihodila se mi zvláštní věc: Jak jsem čekala večer na mhd, začal na mne mluvit postarší chlap...rusky. Normálně bych se asi vylekala, ale z něj šla taková upřímná dobrosrdečnost a radost. Tak jsme si vykládali (on rusky, já česky) o Gagarinovi, sněhu, solární energii, fyzice (řekl:všechno je fyzika)...a já mám z tohoto (náhodného?) setkání doteď moc hezký, hřejivý pocit u srdíčka... :1:
17.12.2017 - 23:47 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Onirique
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mezi lidmi to je jiné
Padá to na mě večer, je mi zima v posteli.
Vánoce budou zřejmě zatěžkávací zkouška
17.12.2017 - 23:54 | Filtr
(Býk) Onirique » koczka.zlobywa
Mně když je zima v posteli, přidám si deku navíc a odpluju do světa fantazie... :3: (výhoda luny v rybách a slunka v 12 domě)
18.12.2017 - 08:45 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Onirique
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Takto to riešim aj ja, pridam deku a niekedy aj ponožky a snívam aké by to bolo krásne na dalekej Sibíri, v posledných rokoch ma veľmi vábia dialky Ruska. Výhoda silnej Luny v rybách?
18.12.2017 - 09:00 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » aktigram
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Když já se z toho snění snažím spíše vymanit a posunout víc k realizaci. Sním až moc, o jídlu radši ani nemluvě. :4:
18.12.2017 - 09:18 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » aktigram
https://www.youtube.com/watch/…

Ne každý bude Lunu v Rybách vnímat pozitivně. Její krása se někdy musí probolet. Ale tam někde za :64: :108: Někdy... :62:
YouTube
18.12.2017 - 09:33 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Když jsem byl plonk a sešlo se to s Vánočním obdobím, tak to těžce nesli ti okolo mě. Až to byla někdy otrava. Někdy ta samota byla problémem jen stran jejího nerespektování od druhých, v nichž najednou byl pocit, že pro mne musí nutně něco udělat, vzít mě k sobě... Naléhali tak usilovně, že jsem to udělal a pozvání přijal. Ne kvůli sobě. Jen kvůli nim. Viděl jsem, že pro ně je to důležité tak moc, že neumí vidět, co bych skutečně chtěl já. Já to nějak přečkal a pro sebe si Vánoce odsunul na dny pozdější, kdy jsem si mohl taky rozjímat.
Takže zase bych byl pro neškatulkování. Lidé jsou různí. Nenuťme někoho být s námi jen kvůli tomu, že jsou Vánoce. A že my to cítíme takto. Respektujme. A pozvěme ho raději i v průběhu roku, navštivme ho taky my. A pokud na Štědrý večer a svátky chce být sám a je to jeho skutečné přání, respektujme. A pozvěme ty, u kterých víme, že by jim samota v tyto dny neudělala dobře.
18.12.2017 - 09:39 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To áno jej krása ide cez bolesť, no nakoniec to človek všetko prijme aj dominantnú Lunu.
A tiež súhlasím s tým že to že som na sviatky sama viac vadí iným a nevedia to rešpektovať, takže skôr s tým maju oni problém.
18.12.2017 - 10:00 | Filtr
(Býk) player » Sosna zvlčelý
Já vždycky po večeři jdu - a dám nové struny na své nástroje. Na Boží hod všechny zvoní novotou.

To mi úplně stačí ke štěstí. :16:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-71
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »