Akce a reakce


06.12.2017 - 12:15
(Ryby) pozemstan
Akce a reakce
Jsem rád, že se ono iluzorní "právo na reakci" postupně rozplývá.

Rozhodně neplatí, že při akci je nutné snášet reakci (zvlášť když je reakce nevyzrálá). Reakce může být odkloněna do své vlastní smyčky, kde si klidně může cyklit dle libosti. Není nutné ji snášet.

Mám rád okamžiky zlomu, kdy se věci mění. Začíná nová éra, éra klidu, separace a pravděpodobně i pokusů o obcházení nového pořádku.

Ta chvíle, kdy to bylo na spadnutí, ale ještě o tom skoro nikdo nevěděl, je úžasná - lepší než cokoliv potom. Přirovnal bych to třeba ke scéně, kdy ss-ák křičí na vězně v koncentračním táboře a zezadu k tomu ss-ákovi už nečekaně přistupuje spojenecký voják s namířeným samopalem a chystá se ho vyzvat ke kapitulaci. Vězeň má situaci před sebou jako na dlani a ví, že v příštích chvílích bude svobodný. Ale právě tento krátký okamžik zlomu, kdy svoboda je jen pár metrů od něj, si užívá ze všeho nejvíce a stále se k němu vrací. Tohle asi pochopí jen archetypálně podobní lidé.

Je to jen volný proud mých myšlenek - diskuze je možná, ale moderovaná. I když... :3:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
06.12.2017 - 12:50 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Promazán příspěvek z falešného profilu blokovaného uživatele.

Chudáci majitelé falešných profilů... A to ještě neví, co je v souvislosti s tím dalšího čeká. Past ještě úplně nasklapla. :5:
06.12.2017 - 12:57 | Filtr
(Býk) player
A v čem spočívá "nový pořádek"?
06.12.2017 - 13:00 | Filtr
(Býk) player
JINAK IMHO :


Každej kdo má tady více profilů , je křivák. To podepisuji. Protože proč , že ano?
06.12.2017 - 13:01 | Filtr
(Ryby) pozemstan » player
No, ve vzkazech je už nějaký pátek funkce "blokovat uživatele".

No a teď platí, že toto blokování se vztahuje i na veškeré reakce v diskuzích.

Můj blacklist je třeba docela velký, mám tam asi 10 lidí plus k tomu nějaké jejich falešné profily.

Až se to usadí (a křiklounům sklapne), budou tady v diskuzích paralelní světy, které se budou úplně míjet.

Už teď to tady tak částečně bylo, ale ještě to nebylo ono.
06.12.2017 - 13:01 | Filtr
(Ryby) pozemstan » player
Přesnětak.

EDIT: znám vlastně výjimku - ona zapomněla heslo k profilu, tak si založila znovu a existují oba :1:
06.12.2017 - 13:03 | Filtr
(Býk) player » pozemstan
Skoro škoda. Najdise bývala hezká putyka , ještě i je , i když už ne , jako na začátku desetiletky , protože zmizeli lidé se smyslem pro humor - teda většina.

No , nic horšího , než že sem přestanu chodit se mi nemůže stát...
06.12.2017 - 13:05 | Filtr
(Býk) player » pozemstan
Jo , ale pak by měla všem říct: hele , to jsem já.
06.12.2017 - 13:08 | Filtr
(Ryby) pozemstan » player
Ono se to nezdá, ale je tu hodně tichých nových lidí, kteří se přes tu vřavu, co tu vytváří asi 10 nejukřičenějších individuí, nedokáže dostat ke slovu.

Ti se třeba teď začnou častěji ozývat. Už jsem na nějaké narazil, ale často je zaplašilo to, že se mi tu i přes promazávání strhly nějaké větší přestřelky (nemohl jsem tu být pořád).
06.12.2017 - 13:12 | Filtr
(Býk) player » pozemstan
Každej se dostane ke slovu.

Tady není žádnej filtr. Naopak , noví lidé jsou vítáni , protože kopie Najdisáků v dobách , kdy Najdise bylo pro diskuse zavřeno v podstatě zdechly na tom , že tam byli jen staromilci , takže se diskuze omezili na takové to : i hle , to se nám dnes vyčasilo , nebo jakpak jsme se vyspinkali?

Na Najdise musí být rachot , jinak ztratí dynamilu.
06.12.2017 - 13:15 | Filtr
(Ryby) pozemstan » player
no, ale zase ne rachot určitého druhu - zejména žabomyší války, nepromyšlené naivní závěry a "humor" čtvrté cenové...

věř mi, já to sleduju - ta správná skupina se neodváží mezi tu extrovertní pakáž (ale to se ti blbě "zevnitř" vidí :3:)
06.12.2017 - 13:25 | Filtr
(Býk) player » pozemstan
Ale může. Když mě nějaký téma nebaví , nemusím v něm být. Přece tady nebudem dělat cenzuru - v hospodě - který šťuch je žabomyší válka a který záležitost nesmrtelnosti chrousta. Když se mi u toho či oného stolu nelíbí , tak třeba vyleju pivo a jdu si sednout jinam. Ale když budu chtít vědce , tak půjdu někam vyhledat vědce. Vždyť jsme na astru - nebo-li v láryfárském hájemství. :4:
06.12.2017 - 13:28 | Filtr
(Ryby) pozemstan » player
Tady spíš jde o situaci, že je určitá malá, ale hlasitá skupina lidí, která permanentně sedí u všech stolů, takže není kam jinam sednout. A to se teď změní...
06.12.2017 - 14:46 | Filtr
(Rak) dan162
Separace si myslím není dobře. Volby v Americe ukázaly, že jak na sebe už nenaráží protichůdné názory (volíme si, co poslouchat - jen to, co chceme slyšet), tak se postoje více polarizují, jdou víc do extrému, míň k realitě a už vůbec ne k diskuzi, konfrontaci, k hledání odpovědí. Mne tvé názory, i když třeba s nimi nesouhlasím, obohacují - právě pro tu odlišnost.

Spíš mi vadí, když místo o názoru mluvíš ty nebo někdo další o lidech - co dělají, jací jsou, nějaká nálepka, to se toho pak moc nedozvím.
06.12.2017 - 14:56 | Filtr
(Ryby) pozemstan » dan162
No vidíš a já se toho od "těch druhých" nejvíc dozvím, když se dostanou do emocí a začne se palba - a takových situací už jsem zažil, že bohatě stačilo, nepotřebuju už další zkušenosti.

Seriózní debatu můžu vést jen s těmi prvními.

Tebe počítám spíše k těm druhým, takže při nejbližší příležitosti (bude-li rozumná záminka) tě asi taky bloknu.
06.12.2017 - 15:07 | Filtr
(Rak) dan162 » pozemstan
:61: No když jsi tu jmenoval lidi, které máš na svém černém seznamu, tak by mi bylo líto tam nepatřit. To jako rozumná záminka stačí ? :84:

ty chceš nakukovat pod masky, já hledám osobní cestu, to ale neznamená, že tě nesnesu. A tvoje volba je na tobě.
06.12.2017 - 15:10 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No jednoznačne máš guráž, nie vždy všetko chápem, nie som tu každý deň a ani všetko nesledujem.
No napíšem ti moje skúsenosti s tým aké sú fóra aj inde. Tu som sa chcela nejako dostať od začiatku, ale prišla som na to že tie diskusie sú skôr ako v 4 cenovej a čo mne najviac vadí - poklonkovanie niekomu, napr, je vodca ktorý nech napíše čo chce tak prídu tlieskačí a toto je veru všade, všade je dosť tých pätolízačov, lebo zrejme ešte nedospeli na svoj vlastný názor. Takže po rokoch som sa zapojila do diskusie vo viere že niekomu pomôžem a bác potopilo ma to.
Niekedy je to v tom zmysle - ty nemôžeš vedieť viac, zažiť viac či vidieť viac - ak to ja tak nemám tak nikto.
Veľmi som roky hľadala nejaké diskusie kde by som nejako zapadla a mohla byť možno aj prínosom. No za tie roky som prišla na to že všade je to hlavne zoznamka a všetko je prešpikované sexuálnymi chuťkami, ale to že aj toto je zoznamka som pochopila až po tej sprche, ktorú som zažila. Preto ja neverím že tu môže byť nejaká vyššia debata, samozrejme aj s opačnými názormi bez úražok či výsmechu. Je to tu plytké a ked počujem to oháňanie sa horoskopom tak nejako sa strácam.
Takže ti držím palec, aby ti vyšlo tvoje úsilie aj ked neviem na ktorej strane budem ja, lenže v diskusií nejde o strany ale o konečné vyjasnenie či porozumenie.
06.12.2017 - 15:10 | Filtr
(Ryby) pozemstan » dan162
To je dobrá nabídka, beru - přidal jsem tě k nim.

Nejlepší je, když se problém vyřeší sám.
06.12.2017 - 15:23 | Filtr
(Ryby) pozemstan » siili
Znám úskalí a rizika, ale zrovna tady jsou minimální. Ono to tady totiž vypadá, že většinový svět je ten, který tu prezentuje ta nejukřičenější skupina asi 10 lidí. A přitom je to opačně - ten jejich svět je odtržen od reality a skutečná realita... no, teď bude prostor.
06.12.2017 - 15:31 | Filtr
(Ryby) pozemstan » aktigram
Tvoje zkušenosti z fór potvrzuju - je to tak.

Uvidíme, jestli bude teď prostor tu otevřít nějaká hlubší témata - osobní výpovědi, předávání skutečně niterních zkušeností, atd.

Nezaručuju ti, že s tebou budu ve všem souhlasit, ale každopádně v mých vláknech máš jednu jistotu - nenarazíš tu na nikoho z těch hlavních křiklounů.
06.12.2017 - 17:14 | Filtr
(Býk) Onirique » dan162
On nejmenoval žádné konkrétní lidi a tobě bude líto mezi ně nepatřit???
To je divné...
Tady nejde o to HO snést, ale pochopit CO říká/píše
06.12.2017 - 17:18 | Filtr
(Býk) Onirique » aktigram
:15:
06.12.2017 - 17:28 | Filtr
(Býk) Onirique
Taky si myslím, že když vyvineme nějakou akci, tak nemusíme nutně snášet reakci. Nicméně můžeme se nad ní zamyslet, vyhodnotit co pro nás znamená...případně se z ní poučit.
Samozřejmě, když se rozhodneš nějaký kanál pro přísun informací uzavřít (po tvém, věřím ,že důkladném vyhodnocení) je to tvé svobodné rozhodnutí.
A tak je to v pořádku. :1:
06.12.2017 - 17:46 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Onirique
S tou akcí a reakcí se to historicky vyvíjí - co si dříve někdo společensky krutě odskákal (nemanželské dítě např.) už třeba dnes celkem projde.

Tzn. už nežijeme ve středověku (tedy alespoň ne všichni :1:).
06.12.2017 - 18:18 | Filtr
(Štír) silentium » pozemstan
Citace: " Ono se to nezdá, ale je tu hodně tichých nových lidí, kteří se přes tu vřavu, co tu vytváří asi 10 nejukřičenějších individuí, nedokáže dostat ke slovu.

Ti se třeba teď začnou častěji ozývat. Už jsem na nějaké narazil, ale často je zaplašilo to, že se mi tu i přes promazávání strhly nějaké větší přestřelky (nemohl jsem tu být pořád). "

Souhlasím...

a technická: - nedávno jsem zde narazil na problém uživatele, který nemohl založit diskusi. Vypadá to, že stále ještě platí schvalování od admina k prvnímu diskusnímu tématu nového přizpěvatele. Pokud to tak stále je, a nyní se navíc blokují účastníci diskuse, tak ty dva míjející se světy nejenom vzniknou, ale stanou se nezajímavými díky své malosti.
06.12.2017 - 18:27 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » silentium
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nuž ked som dávala prvý komentár tak som ostala prekvapená že mi ho musí admin odobriť, ale bolo to veľmi rýchle, tak zrejme ak to bol naozaj nevhodný príspevok, ale zas na to ma admin právo. Ak by sa mu nepáčil vymazal by ho tiež.
Ja som si myslela že tu ani len admin nie je, uznávam nie je dobrá cenzúra ale ta veľká sloboda priniesla iba viac zlého a vo všetkom.
Příspěvky: 1-25 26-40
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »