Dělníci duše-Katka_schizoafektivní


05.12.2017 - 22:32
(Vodnář) mili111
Dělníci duše-Katka_schizoafektivní
Asi mi něco jde přes něco :4:, ale posledních pár dnů sleduji reakce lidí s úžasem....a leze mi to do cesty nějak moc :63:
Pro hvězdoznalce ...co by to mohlo dělat....(nemám tu data ok...jen jaký aspekt...zkusím si to najít)

A tohle :22:...co si myslíte...hlavně o popisu projevů "poruchy"....no nechám bez dalších mých vyjádření :63:
https://www.stream.cz/delnici-duse/…

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
06.12.2017 - 10:22 | Filtr
(Vodnář) mili111
Nikdo se nekoukl? :8: Jde mi o ty věci, co je přivedli k myšlence, že je to choroba...popisuje to na začátku.
06.12.2017 - 10:33 | Filtr
(Býk) Khalia Palačičinka » mili111
Já bych se klidně i mrkla, ale mám to nějaký porouchaný asi, nechce se mi to přehrát :4:
06.12.2017 - 11:09 | Filtr
(Býk) Khalia Palačičinka
Tak už to jede :75:

No, je to zajímavý. Myslím, že popis té nemoci dost odpovídá. Ale zároveň to, co popisuje dál: otáčení nožů ostřím od sebe, pocit, že ovládám myslí hmotu - to má strašně moc lidí. A to opravdu neznamená, že jsou nemocní. Nemocní jsme ve chvíli, kdy daná věc limituje nás nebo naše blízké okolí.

Kamarád zalívá jednu svou kytku vždycky, když cítí vnitřně, že má - protože ví, že tím zachraňuje planetu v jiný galaxii. No a co? :76: Já třeba ještě v pubertě na chalupě cestou na wc musela stoupnout na jednu konkrétní kachličku, protože jsem věděla, že pak budu mít super den :4:

Dost lidí kolem mě měli různé diagnózy a brali různé léky, i přesto, že třeba nějaký schopnosti skutečně měli. To, že schizofrenik něco vnímá, podle mě neznamená, že to neexistuje. Někteří se po braní léčiv teprve pořádně zhroutili, než jim došlo, že pro ně nevede cesta přes prášky, ale přes pochopení situace.

Jsem přesvědčená, že kdybych si zašla na psychiatrii a řekla vše, co se mi děje, tak by si mě odvezli do léčebny a už by mě nepustili :4: Pokud by se dřív neodvezli oni sami :61:
06.12.2017 - 11:18 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Khalia Palačičinka
Dík, že ses koukla :4: :17:.....ještě to nechám chvíli ležet, jestli se neobjeví někdo další...než do toho začnu rýpat :3:
06.12.2017 - 11:27 | Filtr
(Ryby) thééé » mili111
Viděla jsem asi půlku, víc nezvládám, peču. Ale chci napsat k tomuto, že i odborníci tvrdí, že hranice mezi tím, co je normální a choroba, je ošemetná a relativní.
Myslím,že je problém, pokud se tím komukoliv ubližuje, i sobě, tady se snaží společnost nějak zasáhnout..no..
Podle mě šlo o to, že holčina se zřejmě necítila dobře, nebo tak ucítila rodina a zavedli ji k psychiatrovi. Ten dal škatulku, léky, prostě se snaží pomoct po svém, tak jak určuje obor psychiatrie.
Ale jinak fakt těžko někomu vidět do hlavy :25: mě přišla normální, při smyslech, vše si uvědomovala..takže ??? být psychiatrem není můj životní záměr :61:
p.s. nevím, jestli jsem ale pochopila správně, co máš na mysli Ty
06.12.2017 - 11:33 | Filtr
(Ryby) thééé » mili111
mmch. samotná psychiatrie mi přijde jako diagnóza :61:
06.12.2017 - 20:57 | Filtr
(Kozoroh) vibe
:15:
jo, tak uz to rozbehli - dobry napad neco takoveho natocit, takovych dokumentu neni nikdy dost
06.12.2017 - 21:00 | Filtr
(Kozoroh) vibe » mili111
co by jsi chtela slyset? a proc od nekoho jineho?
lide furt cekaji na Godota
precti si tu knizku, co jsi (sama) chtela
a nauc se videt, to co nevidis

https://anitram.files.wordpress.com/…
06.12.2017 - 22:32 | Filtr
(Rak) Áta22
Viděla jsem i první díl; Katka na mě působí úplně normálně. I její zkušenosti, pocity...ostré předměty a tak...Asi jde o tu hranici, kdy už člověk ubližuje sám sobě, nebo je schopen ublížit ostatním(bludy); nerozlišuje mezi realitou a halucinacemi; jenže, jak to odlišit, poznat, podchytit? Kdo rozhodne? Kdo to pozná? Někdy je ta medikace opravdu život zachraňující a někdy je smrtonosná; udělá z člověka živoucí mrtvolu. Rozhodně zajímavé téma; pro mě. Mám blízkou kamarádku trpící paranoidní schizofrenií. A ještě musím doplnit; nerozumím astrologii, takže k aspektům se nevyjadřuji; ale zajímá mě. Ta diagnostikovaná a zaléčená osoba je dvojče mé taky hodně blízké přítelkyně a jsou narozeny na apríl pár minut od sebe a úplně odlišné povahy.
06.12.2017 - 23:21 | Filtr
(Střelec) siili
Takových lidí jsou mraky......a to co by jinde brali jako "spirituální krizi" v západní medicíně léčí jako nemoc......
Ano asi je to svým způsobem nemoc....."neschopnost adaptovat se na život na zemi" :32:
06.12.2017 - 23:26 | Filtr
(Býk) Khalia Palačičinka » siili
:15: :15:
07.12.2017 - 09:26 | Filtr
(Vodnář) mili111 » vibe
jé..díky za knížku...hodila jsem si do PC...přemýšlela jsem, kde jí sehnat :17: :15:...koupila jsem si předvánočně tu Řeč emocí, ale asi 2x sem u toho večer vytuhla :6:

Takhle....většinou si vystačím...ale jak jsem psal výše, nějak mi cca. poslední týden dávaj nakládačku .....lezou mi do cesty lidi a situace...hledala jsem v mých hlubinách (jakože zrcadla a spol.)a nevyštrachala nic jiného ne, že se mám obrnit, odrážet jim to jejich i když mi to nepřijde "normální"....a dělat si to svoje....

jenže.....když je to tak zhutnělé a člověk připouští, že je omylný :63: :4:
07.12.2017 - 09:37 | Filtr
(Vodnář) mili111
Tak jo....podle mě tam popisuje několik věcí, které podle mě nejsou znakem choroby, ale jen rozšířeného vnímání a jen holka měla smůlu, že se nechala ukecat že je nemocná a nedostala se k někomu, kdo by jí řekl, že se s tím jen musí naučit pracovat a dát si nervy do klidu.
Je (nebo spíš byla )hypersensitivní...to je vše.
Podle mě....ale nejsem psycholog
.....jen jak jsem psala...právě se kolem mne pohybuje dost" normálních" lidí, které bych tam poslala místo ní alspoň na chvíli :4:...jestli by jim něco nedoklaplo :3:...a pak kouknu na tenhle dokument :4:

Jinak..ale předměty (a především ty ostré a kovové přeci "vyzařují" do prostoru! A dokonce trámy pes místnost dělaj své. Také rohy a spol.
A lidi můžou pohnout hmotou!
A taky můžu lítat!
Myslím, že tu bude spousta těch, co s tím mají zkušenost.
Nebo alespoň pár. :4:
Tak to je můj pohled. :2: Aby bylo jasno :4:
07.12.2017 - 09:56 | Filtr
(Ryby) thééé » mili111
To ano, ale ona tam píše i o mánio-depresivním období, které zřejmě probíhalo destruktivně vůči ní samé. Tak jsem to pochopila, že tam se to začalo řešit...
a to je podle mě i rozhodující - ubližuje to někomu? mě? nebo to rozvíjí můj život?
07.12.2017 - 10:13 | Filtr
(Kozoroh) vibe » mili111
ja dekuju tobe :74: - tohle tema se me fakt dotklo
(vygooglovat tu knizku mi zabralo 5minut casu)
07.12.2017 - 10:32 | Filtr
(Kozoroh) vibe » thééé
jasne, ze probihalo destrukcne - to co popisuje mili111 jsou veci z astralu
a zivot ve svete materialnich forem planety Zeme je zivotem ve svete materialnich forem planety Zeme
jsou to dva svety - ne kazdy toto udycha
respektive ten prvni vznika nasledkem uteku z toho druheho
pokud nekdo neni "utekar" tak o tom prvnim ani nevi - z podstaty veci nemuze vedet

ja se tesim na pristi dil - tam bude maska cislo 4 :30:
tohle to byla 1-cka
07.12.2017 - 10:44 | Filtr
(Kozoroh) Argyll » siili
"Na západě léčí jako nemoc..." Potíž je v tom, že i termín psychospirituální krize je západního původu a jak by to brali "jinde" to nevím, o těch "přechodových obdobích", iniciacích a druhých křtech máme pouze zprostředkované informace

Spirituální krize je pojem, který toho dost unese, protože narozdíl od psychózy nemá a ze své podstaty ani nemůže mít pevněji definované projevy (podobně jako poruchy AS). Díky tomu častokrát slouží jako přístav labilnějším a citlivějším jedincům, kteří - jak se hezky počesku říká - "slyší trávu růst" a tyto vjemy rádi mytologizují (mohl bych o tom napsat knihu :4:). Zde je nutné připomenout, že skutečná mystika se neobejde bez pevného zakotvení v realitě, jinak hrozí pádem do temnějších a těžších astrálních oblastí a paralýzou vůle.

Už před lety jsem tu dával odkaz na tenhle web (potěšilo mě, že pořád ještě funguje), který se pokouší pojem definovat. Za poměrně podstatné informace na té stránce považuji odhad, že pouze cca 15% psychotiků ve skutečnosti prochází PSK a také postřeh, že běžný psychotik navazuje mnohem obtížněji (či vůbec) vztah s terapeutem, kdežto člověk v PSK bývá otevřený spolupráci. Ačkoli zdroj těchto stavů, předtuch, vizí, atd. může být u obou skupin stejný, nemocná osoba uchvácená svým bludem kolem sebe vytváří bublinu svého artificiálního světa, avšak zdravý člověk v zárodku kontaktů s transpersonálními silami stále dovede snášet ambivalenci stavu, že je jednou nohou "zde" a druhou nohou "tam".

http://www.diabasis.cz/psychospirit…

EDIT

A co se týká té neschopnosti adaptovat se pro život na zemi - i to je osobní rozhodnutí, tudíž tedy spíše neochota se adaptovat. Pokud se člověk na zemi narodil, znamená to, že byl k pozemskému životu nějakým způsobem neodolatelně přitahován (takže žádný "já nic, já muzikant" :)
07.12.2017 - 11:34 | Filtr
(Ryby) thééé » vibe
"ten prvni vznika nasledkem uteku z toho druheho"
no právě
:17: jojo tohle chápu, holčiny vnímání energie bylo skvělé, jenže pokud se neodčaruje ten bludný kořen :4: tak se věci z duchovního světa nedají produktivně použít, a jsou místem útěku, podporují iluze, a je odmítání sestupu do fyzického světa.
Ideální stav má otevřeno jak nahoře, tak je umístěn v těle, v realitě, není tam nesoulad.
A tím vůbec nechci říct, že fandím psychiatrickým diagnózám.. jen už nejsem pro útěky.. hlasuji pro propojení rovin, bez traumatických nezahojených ran :75:
tím nastává ta produktivnost a přínos.
07.12.2017 - 14:19 | Filtr
(Vodnář) mili111 » vibe
...se nechlub :3: :47: :4:..já hledala v knihovnách...bo já ráda papírové...ale nechám si popř. vytisknout na reci a pak podaruji :1:

jinak...jak astrál :63:.....sem nepochopila...všechno co jsem popsala tady jde a je...reálně....nepsala jsem nic o věštění nebo mluvení s někým nebo no prostě atd...
...psala jsem jen o "hmotných věcech"
....připíšu ještě komunikaci bez slov (je jedno zda zvířata/lidi nebo lidi/lidi :4: nebo kamny nebo rostliny :3:)

....proč soudíš, že je to maska? nebo útěk? jsem nepochopila...ale proč ne ...tenhle týden :61: :20:
07.12.2017 - 14:25 | Filtr
(Vodnář) mili111 » mili111
nebo ještě pode tebe....ten první (svět) může být rozšířením toho druhého
a jasně...asi většina lidí s tím má problémy....protože tady je to tak nastavené...ale ne proto, že by to bylo na prášky.......jen se to špatně propojuje...obzvláště "rozvinuté společnosti" jako je většina Evropy :4:
07.12.2017 - 15:04 | Filtr
(Střelec) siili » Argyll
Vzala jsem to dost hopem a po selsku :45:
Souhlasím s tím že se do toho pojmu může vlézt (schovat) kdeco a kdekdo... Spirituální krize je oblíbený pojem, ale neopírám se o něj....nazývám to tak jak to nazývám z pozice člověka který se cítí být idealistou a svým způsobem i optimistou tím že se nechci smířit s tím že by někdy mohla padnout naděje, že člověk zapadne do takové stagnace a "tmy" že mu pak tzv nepomůže ani svěcená....(ale ono se to samozřejmě na jisté rovině děje) Vlastně se to dá nazvat i česky "duševní krize"....
"Duševní krize" a proto každý reaguje a řeší ji jinak, protože duši má každý "jinou"...proto se to jeví, že s někým se pracovat dá a s někým ne...
Důležité mi na tom přijde právě to, že každý to "přecvoknutí" má vždycky nějaký specifický spouštěč a ty jsou docela výstižně popsány v tom článku který jsi uvedl...
V klasické psychiatrii mi chybí takový přístup, který by lidem nabízel naději. Pokud usoudí že se dá nacpat do nějaké diagnózy pak je v podstatě odsouzen k doživotnímu mrzačení. Ono totiž psychické onemocnění svádí o to víc k přehánění nebo naopak podceňování skutečné vážnosti situace jak na straně pacienta tak lékaře. A hlavně k modelu "tvůj názor zaniká a jsi v mé moci"...
Osobně psychiatrům nevěřím. Podle mě jsou to větší cvoci než pacienti... Ale někdy utlumit psychotika je ta jediná věc která je pro všechny zůčastněné prospěšná.

Teoreticky....pokud by se lidi víc zajímali o tu duši tak nějak citlivěji, což by samozřejmě předpokládalo i uplně jiný hodnotovým systém, tak by nemuselo být tolik mrzáků, kteří komplikují život sobě i druhým....

Bylo by toho na větší rozbor i k těm rituálům, ale i šamanismu a jiným přístupům k "léčbě", ale nějak nemám tolik času....
07.12.2017 - 15:10 | Filtr
(Vodnář) mili111 » mili111
sem to po sobě čela.....tahle...s kamny se dá taky mluvit...ale myslela jsem kameny :61:
Právě jdu přikládat...tak to skusím..co on na to :3:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »