Záplava vody ve snu


05.12.2017 - 12:05
(Panna) Arezet
Záplava vody ve snu
Dobré poledne,
dneska jsem měla takový sen,který mě zaujal,ale koukám zase byl úplněk a zas mě naplno zásáhly sny,který poukazují na to co řeším.

V tom snu,jsem se ocitala,někde na výletě bylo tam dost lidí,ale zase né masa,taková asi menší akce, byli tam nějaké známé osobnosti a byli tam někde na louce v dolíčku připravé židle,které byli postaveny z kopce dolů,zvláštně na sobě stály,byli černé,ale něco takového mezi židlí a křeslem.Chtěla jsme si sednout někam dopředu,ale né ke stolu.
Pak jsem se tam s někým vybavovala a šli jsme po můstku a najednou tam bylo hromadu vody,která rychle přibývala,byla jsem ve vodě,asi mi dosahovala nad prsa,možná trošku víc a já začla panikařit,voda byla čistá,teplotu vody jsem necítila.Prostě najednou záplava.Docházelo mi,že neumím plavat a jak
jsem se začla bát,tak jsem volala na černovlasou mladou ženu,která měla jemně vlnité vlasy,tmavší pleť exotickou.Volala jsem na ní že neumím plavat,že potřebuji pomoct.....


Vím ,že voda souvisí s emocemi, a co jsem si našla,že mě trápí problémy,které se stále vrací a nemám sílu se jim postavit.
Vlastně by to odpovídalo momentální situaci,ale stále mám pocit,že to není ještě vše protože se asi tpím po více směrech


Zajímá mě,jak by jste si to vyložili vy? :1: Jakou úlohu má sehrát ta žena a ta celková situace co nastalatím,že začla voda přibývat atd...

Měl by někdo vysvětlení? Děkuji :1:

Řazení:
05.12.2017 - 12:43 | Filtr
(Beran) upřímnost
Tak sis to vlastně vyložila sama. Záplava emocí, které nemáš pod kontrolou a strach z emocí nebo také nejistota. Voda má širší výklad, může být spjatá i s nevědomým, se skrytým obsahem našeho podvědomí, taky intuice. Voda taky představuje emocionální závislost na druhém člověku. Například strach z toho, že tě tvůj blízký opustí. Nebo že tě opustí osoba, jejíž oporu potřebuješ i když na ní nejsi závislá hmotně, ale fyzicky ano.

Můstek přes řeku - lze to chápat jako pokus přejít z jednoho břehu na druhý, tedy nutnost překonat překážku - a strach z toho, že to nezvládneš. Volala si na ženu, tak asi se obracíš na pomoc ženy, nikoliv na pomoc muže. Pokud ovšem ona žena nepředstavuje ženskou část něčeho nebo někoho... Její exotický původ - třeba by to mohlo naznačovat kulturní rozdílnost, tedy přesněji řečeno, rozdílnost mezi lidmi.
05.12.2017 - 13:20 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
napadámě,že to o čem píšeš, že mě vlastně drží moje matka, je zcela jiná,jinak uvažuje a jiné potřebuje než já, v tom si nějak nerozumíme a každá má jiné limity, cítí mse nepochopeně, ale potřebuji její oporu a moc otom mluvit a radit se,překážka tu je dost a to velká,nedokážu vydržet v nové práci,pociťuju takové úzkosti,že hned uteču, na trhu nevidím místo, kde bych mohla prosperovat a beru práci,která je rutinní a nebo se ke mě vůbec nehodí, působí m ito zdravotní a psychické problémy....

Tohle je jeden ze snů...pořád se mi něco zdá a docela šokující věci,ale částečně s ito nějak vyložím podle mých myšlenek přes den,potíží, či c ose ten den událo....sen s vodou s emi nezdál hodně dlouho


Taky se mi zdál před pár dny sen,zdálo se mi že za mnou přišel můj malý mrtví bráška, 9 let mu bylo když zemřel a řekl,že žije(sen se mi zdá už x let pokaždé trochu jinak) já jsme šťastná ,že žije,že není mrtví vzala jsme ho do náruče,pak jse ms ním jako by telefonovala a slyšela jsem ho jako 22 leteho kluka,kde mi popisje jak žije....
05.12.2017 - 13:20 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
děkuji ti za odpověď :74:
05.12.2017 - 17:04 | Filtr
(Beran) upřímnost » mili111
Když se člověk topí v záplavě, tak člověk potřebuje pomoc někoho jiného. tady si očividně tazatelka sama nevystačí, protože se topí a plavat neumí. Voda, když je ji příliš dokáže být opravdu nebezpečná, umí zpustošit krajinu (lidskou duši), umí i zabíjet (člověk v zoufalství může chtít spáchat sebevraždu). Je to vážné téma.
05.12.2017 - 17:07 | Filtr
(Beran) upřímnost
Ještě by byla otázka jak byli rozmístění lidé a jak konkrétně byli ty židle na sobě. Byli přeházené? Pokud byly přeházené tak to ukazuje na zmatek, neorganizovanost. Od lidí sis odsedla nebo sis sedla k nim?
05.12.2017 - 17:48 | Filtr
(Vodnář) mili111 » upřímnost
No ano...trochu to tak na mě působilo...ale nevím....chtěla jsem původně doporučit vyhledat si nějakou odbornou pomoc....ale možná si tazatelka poradí lépe sama... kolikrát je člověk sám sobě nejlepší odborník.
Teď plavat neumí...možná jí příště napadne zaplavat si a doplave k .....
Pouze pokud by se topila a pravidelně...pak bych teprve napsala bacha...najdi někoho cizího.
"Vona to dá" :3: :15:
05.12.2017 - 21:56 | Filtr
(Váhy) Jupíí » upřímnost
No tedy že bys byl zrovna podporou, se říct nedá... ona se netopila :44:! , ona jen neplave...a čistá voda (tedy pro mě) není nic špatného. Ano, třeba si neví rady , což je patrné a potřebuje pomoci, třeba i odborně...prostě vyslechnout a rozhodně udělat změnu prvotně v zaměstnání, tam tráví nejvíce bdělého času,nalézt tam sama sebe, jít za tím, co jí baví a ona ví, co jí baví..., tak to vnímám já.
06.12.2017 - 00:29 | Filtr
(Beran) upřímnost » Jupíí
Sice je pravda, že nepsala že se topila, ale v podstatě k tomu začalo docházet. Napsala, že neumí plavat a stoupala voda. K tomu, aby se člověk začal topit stačí aby vody bylo přibližně pod kolena. Záleží na síle proudu. Byla jste někdy v takové situaci, kdy jste se snažila procházet skrze řeku a řeka vám podrazila nohy? Já jo. V minulosti jsem to zažil. Proud byl tak silný, že se nadalo stát, přitom vody mohlo být ne více než ke kolenům. To vás strhne a musíte plavat, abyste udržela hlavu nad vodou. Když vám dojdou síly, tak se utopíte. Naštěstí jsem stihl doplavat ke břehu. Ze situace, která je ve snu, lze vyvodit, že bez pomoci druhého by se utopila. Voda byla po prsa a to už se člověk může utopit i při slabém proudu. Voda má sílu.
06.12.2017 - 10:31 | Filtr
(Váhy) Jupíí » upřímnost
Sice jsem zvyklá, že si zde ve většině tykáme, ale můžeme si vykat :1:.Nechci nijak rozporovat, že je možné se utopit třeba i v lavoru. Byla jsem i v řece tedy a několikrát za svůj život,dokonce jsem díky proudu padala z kamenů,nalokala se pod splavem, když jste se na to ptal.
Mně jde o něco jiného ,ano, děvče potřebuje pomoci, když neví jak sama na to,prostě cítím, že je třeba jí podpořit a ne psát o zoufalstvích...a že někdo chce páchat sebevraždu.Ona chce žít a to tady je kolikrát z jejích psaní cítit.
Takže ten sen jí ukázal situaci a sama si dost vyložila a příště nám třeba napíše sen, jak doplavala na břeh a opalovala se tam :27:.
06.12.2017 - 11:32 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
Já se přiznám,že mě v tom snu samotnou zarazlo,že volám o pomoc,že jsem to vyslovila, jási jen tak o pomoc neříkám,vlastně jsem to udělala v životě asi jednou,před 10 lety a byl to partner,kdo mi pomohl.


Opravdu potřebuju,te´d někoho kdo by mi pomohl,sama cítm že to nedám.
06.12.2017 - 11:34 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
v tu chvíli,když tam byli ty židle,tak tam nikdo nebyl,jen já, přeházené židle nebyli,jen byli zvláštně sestavené,že jako by nestáli na zemi,ale lehce levitovalitak,že části zakrývali sami sebe,třeba to mylsím tak ,že noha židle co byla víš byla v místě,kde opěradlo,spíš to vypadalo jako by se nějak vysunuly
06.12.2017 - 11:48 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
taky jsem to zažila, když jsem byla na dětském táboře a v roce 2002 byli povedně, musela jsem si pro bágl a šla jsem přes můstek,kde tekla voda, voda byla k půlce lýtka a i tak jsem měla pocit,že mě to strhne jakou ta voda měla sílů.
06.12.2017 - 12:42 | Filtr
(Beran) upřímnost » Arezet
Někdy se děje, že psycholog na pacienta může vyvinout nátlak, působí to neprofesionálně, ale jeho záměrem může být zjistit jak se chováš v určitých situacích, aby dokázal určit diagnózu.
06.12.2017 - 13:27 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
tak určitě proč ne, ale nezažila jsem to, řekla bych že dobrých psychologů je velmi málo
06.12.2017 - 13:49 | Filtr
(Beran) upřímnost » Arezet
Jen pro upřesnění. Jsou dva druhy psychologů, poradenští a kliničtí. Měl jsem na mysli klinického.
06.12.2017 - 17:15 | Filtr
(Beran) upřímnost » Jupíí
Jistě, kdybyste tu měla fotku tak bych na to pamatoval, že jste výrazně starší a pravděpodobně bych ani tykat nezačal.

Někdo je na řeku zvyklý, někdo ne.

Tohle nemá smysl rozebírat. Jsou tři typy osobností - viz vlákno zde:
http://diskuze.najdise.cz/prispevek…
Příspěvek s datumem: 05.12.2017 - 18:10

Je zcela přirozené, že ve společnosti existují jak optimisti, tak i opatrní lidé. Takže to jak na to pohlížíte je jen a jen vaše věc. Nebudu rozporovat vaše právo na optimismus, stejně jako byste vy neměla rozporovat moje právo na opatrnost a předběžné varování. Vy optimisti máte sklon vidět věci jednoduše, my racionálnější ("hranatější") zase hledáme širší spojitosti na které se snažíme upozorňovat. Není to nic proti ničemu, schází mi tu onen objektivní typ. Třeba se najde.

A nepsal jsem že chce spáchat sebevraždu, ale o významu vody ve snu, který může mít. Je mnoho významů a záleží na okolnostech. Ty významy mohou být zcela opačné. Mohl bych psát o svých snech, ale o mě tahle diskuse není.
06.12.2017 - 17:21 | Filtr
(Beran) upřímnost » Arezet
Ono je právě důležité si tohle připustit a poznat jak na tom jsem nebo jsi. Dokud člověk nepozná sám sebe tak se jen obelhává. Mimochodem, já bych třeba pomohl rád, ale když si z Prahy...
07.12.2017 - 10:31 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
Tohle jse já:podle popisu obličeje i povahy, musím říct,že některé věci co tam jsou už ravda není,jelikož jsem na sobě pracovala a své slabé stránky jsem zlepšila jako spontálnost, tu už můžu říct že mám.
Skořápka dřív taky byla,teď jsme víc otevřenější,ale vybírám si komu se otevřu.

ROVNOMĚRNÝ OBLIČEJ (obličej není ani kulatý, ani hranatý, ale má oválný tvar a je vyrovnaný)

Jsou objektivní. K lidem, na kterým jim záleží dovedou být velmi otevření, jinak se mohou chovat diskrétně, chladně nebo diplomaticky.

Plánující. Nechtějí udělat chybu.

Slabé stránky:
Jsou velmi rezervovaní a mají sklon uzavírat se do skořápky. Skrývají své emoce, svou citlivost a vnímavost. Schází jim spontánnost, protože než se do něčeho pustí nebo se pro něco rozhodnou, musí si vše promyslet.

Přednosti:
Zajímá je pravda a objektivita. Svět vidí komplexně. Nemají rádi, když jsou věci pevně dané a není možné je dále měnit. Vadí jim neměnná přesvědčení či definitivní rozhodnutí, které nelze vrátit zpět (sliby, které není jisté dodržet).
07.12.2017 - 11:17 | Filtr
(Beran) upřímnost » Arezet
Spontánnost lze zlepšit jedině tím, že se dokážeme uvolnit. Uvolnění může přijít jen pokud jsme spokojeni sami se sebou, pokud se přestaneme kontrolovat a kontrolovat druhé.

Celkový výklad obličeje se musí podřídit zbytku jako tvar čela, velikost očí, poloha obočí, atd. Ten tvar obličeje dává nějakou základní představu. Poznáš jestli je někdo spíše optimista, nebo spíše opatrný nebo to má tak vyrovnaně. Zbytek se dá vyčíst z očí, atd.
07.12.2017 - 11:19 | Filtr
(Panna) Arezet » upřímnost
tak když jsme spokojena stím ja kc odělá ma co umím,tak v tom jsme velmi spontální :) třeba v hudbě,tanci a divadelním projevu
07.12.2017 - 16:31 | Filtr
(Beran) upřímnost » Arezet
Aha, vidím že Jupiter ve Lvu je velmi spontánní a tvořivý. Úžasné.
08.12.2017 - 12:08 | Filtr
(Beran) upřímnost » dan162
Zkušenost - špatná zkušenost v každém z nás něco zanechá. V někom předsudky. V někomu strach, obavy z toho že by se ona traumatizující zkušenost mohla znova opakovat. Proto se ji snažíme všemožně vyhnout. Někdo se vyhýbá určitému typu lidí, někdo se jim nevyhýbá, ale jde s nimi do hádky. Riziko/obavy je strach z toho, že se traumatizující zkušenost bude znova opakovat. Traumatem u citlivé bytosti je odmítnutí. Odmítnutí citů, odmítnutí lásky. Neseme si to z dětství (nedostatek rodičovské lásky, projevených citů). To je ta první zkušenost.

Někdo však prožívá obavy jiného druhu, že nenaplní očekávání rodičů, autority nebo kolektivu, společnosti...

Ještě strach se může měnit na úzkost nebo frustraci.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Úplněk ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »