Základní nepodmíněný příjem -jinak- pro ženy


05.12.2017 - 09:49
(Vodnář) mili111
Základní nepodmíněný příjem -jinak- pro ženy
Tak mě kluk trochu dopřál pocit, že to "není s těma mladejma tak hrozný" :4:
Pro mě....opravdu chytrý článek a k věci.

To by mohli pobrat i věční remcalové proti základnímu příjmu.

Dokonce by se to nemuselo dotknout hrdosti těch "co by nás živili".

A z mého pohledu (k ženám 50+)...spousta těch co upřednostnila děti a rodinu před kariérou nebo prostě měly smůlu, protože před 30+ lety zas tak na výběr nebylo....by nemusela doklepat do prodlouženého důchodu v neutěšených pracovních (či rodinných nebo bytových) podmínkách.
Ale mohla....a to je podstatné.
https://www.krajskelisty.cz/stredoc…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3
Řazení:
05.12.2017 - 09:58 | Filtr
(Rak) dan162
Promiň ale to je strašný článek, taková snůška odvážných tvrzení. A toto napsal chlap :23: Asi nějaké vlhké sny :-)

Na pobavení vlastně prvotřídní článek !

"Zvýšilo by to nezávislost žen" Problém není v malé nezávislosti žen, ale v nedospělosti mužů

"Zmizí nezaměstnanost" už zmizela, je nedostatek pracovní síly

"Zmizí, nebo se alespoň sníží bezdomovectví," ani stínem, bezdomovectví je vedlejší efekt společnosti spotřeby, ne nezaměstnanosti

"Žena, která má více času, více pomáhá" nebo se topí v palčivých emocích, ničím nyní nekorigovaných

"žena, která má dost času a klidu na děti, nedopustí, aby její dítě zvlčilo" zlatý voči. Jako že má víc nahrazovat chlapskou roli v rodině ?

"Pokud se nudí muž, má tendence svou nudu přetransformovat v agresi." rovnou chlapům dej dopředu pouta.

" Proto bude vhodnější, když bude chodit do zaměstnání a lelky chytat jen o polední pauze." Koncept otroctví se neosvědčil, chyběla motivace. takhle když maká na svojí ženu, nebo má tu iluzi, tak je ochoten makat mnohem víc.

K čemu vlastně by ženě byl muž ? Nemá čas když ona má, na děti stačí spermobanka, děti hravě zvládne sama. Chlapům přidat pracovní úvazky, aby se na třetinu ženských platů vydělalo. Tihle sociální inženýři mne baví svou naivitou - a to má tohle stejné volební právo :28:.
05.12.2017 - 10:02 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
Sakra, teď jsi mě srazil z oblak. :39: :4:
Už jsem si tu malovala, jak budu s láskou doma přikládat do rodinného krbu, než přijde manžel z práce.
A VONO to nebude :42:

Ano, je to nereálné, v době, kdy mladí muži naprosto netouží být ti silnější a někoho zajišťovat - spíš koukají, kde najít nějakou náhradnici za matku, co by jim "utítala sopel" a nic za to nechtěla.
05.12.2017 - 10:12 | Filtr
(Vodnář) mili111 » dan162
Tak jo...a tahle odpověď mě za dostala k pocitu...že ten "oblak kouře??? současného vnímání" hned tak nespadne. Ach jo. :9:
05.12.2017 - 10:15 | Filtr
(Beran) Háňa* » mili111
Nojo, asi nespadne - holt budeš muset makat, nedá se svítit - živitelé došli :4:
05.12.2017 - 10:15 | Filtr
(Rak) dan162 » Háňa*
no jestli mu to zato bude stát, třetina úvazku navíc, to jsou řekněme tři hodiny denně v práci a jestli byl nyní unavený, tak přespí spíš v práci. :2:
05.12.2017 - 10:17 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
Předpokládám, že to bude podle věku a zohledněno i to, co jsem dosud odpracovala já. Hlavně mládí musí dostat zelenou, to ještě nic společnosti nedalo. Staří pazdráti už mají odpracováno dost.
05.12.2017 - 10:19 | Filtr
(Rak) dan162 » Háňa*
No jo, tenhle bude produkovat další atraktivní články :-D
05.12.2017 - 10:24 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
Mně už je to trochu jedno - pro mě by to znamenalo jen to, že bych ještě chvíli pracovala, protože mi to nevadí, a pak šla do důchodu ve věku, který byl platný dřív a připadal mi přiměřený - čili za pár let.
Prostě bych nedělala ty roky, o které byl ten věk prodloužen, nic víc.
Jinak mi přijde přirozené pracovat - vyrostla jsem v tom, že bez práce nejsou koláče.
Za nás ještě nerostly hamburgery na stromech :4:
05.12.2017 - 10:26 | Filtr
(Rak) dan162 » Háňa*
Hm, tak to já mám před sebou >20 let práce.
05.12.2017 - 10:29 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
Já, po tom zotročení, co proběhlo, ještě 15. Ale bez něj nějakých asi pět, sedm, .. když nepočítám, že bych šla do předčasného. Kdyby ano, ještě méně.

Takových šaškáren netřeba. Ono by stačilo vrátit věk odchodu do důchodu tam, kde byl, a rázem by se uvolnila spousta pracovních míst.
05.12.2017 - 10:31 | Filtr
(Býk) player
No - ono to přece u nás existuje. Říká se tomu sociální dávka. Je mrňavá , protože náš stát na víc nemá.

A vo tom to je. Jasně - Švýcaři to nabízeli lidem - ale ti v referendu řekli: ne. Protože chápou , že motivace je potřeba. Ale hold - ať tak či onak - v týhle kotlince není málo peněz , ale ani moc. Tak akorát.
05.12.2017 - 10:36 | Filtr
(Býk) player » dan162
To nemáš. My jdem do penze v listopadu v pětašedesáti.

Já jsem se ale rozhodl , že půjdu do penze už tento červenec. Budu se bavit a užívat si , dokud zdravíčko jakž-takž drží. Kde na to vezmu? Snížím majetek. A budu brnkat bluegrass na všech frontách.
05.12.2017 - 10:49 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Háňa*
No v mém případě nedošli :4:
Ale čekala jsem tyto reakce...takž v poho. :3:
Jen jsem doufala, že i někdo všimne i druhé stránky věci...a nic :42: :4:
05.12.2017 - 10:53 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Háňa*
Takových šaškáren netřeba. Ono by stačilo vrátit věk odchodu do důchodu tam, kde byl, a rázem by se uvolnila spousta pracovních míst.

Tak alespoň tak...odpracovaných 20-25 let a odchod potom...ale ani to už není.
Pracovními místy myslíte i ta v montovnách, slepičárnách nebo v supermarketech (za 17tis hrubého)?
Jen dotaz....co je to volné pracovní místo. :3:
05.12.2017 - 10:57 | Filtr
(Býk) player » mili111
To nejde. Zestárnuli jsme. Nejde o místa. Míst je momentálně mraky. Dnes už nepracuje jen ten , kdo to nikdy nedělal a nikdy nebude. Máme moc důchodců a málo makačenků.

Kdyby byla kasa narvaná , tak můžem jít do penze třeba v padesáti. ale jsme země lehce podprůměrná v rámci Evropy. U nás hrozí spíše to , že se bude časem dělat do sedmdesáti. Nebo - že penze budou spíše symbolické , třeba dvojnásobek toho sociálního minima a člověk si bude muset nastřádat nebo zdechnout pod mostem. Nebo zdechnout včas.
05.12.2017 - 10:58 | Filtr
(Beran) Háňa* » mili111
Samozřejmě - když chceme vejce, je logické, že se musí někdo starat o slepice. Někdo péct chleba nebo na poli okopávat řepu.
Dnes by každý chtěl být hned prezident a čeká, že práci udělají ti druzí. Neuvědomuje si, když si kupuje v obchodě chleba, že někdo sázel obilí, někdo mlel mouku, zadělával, upekl, někdo přivezl, ....
Bez těch lidí by se nenajedl, ani kdyby penězi ze svého manažerského platu mohl tapetovat. Kdyby si to uvědomoval, necítil by se o nic důležitější a potřebnější, než všichni ti lidé.
A podle toho by se asi také vyvíjely mzdy, kdyby na místech, které mají na to vliv, seděli lidé, co si to uvědomují. Ne ignoranti a hamižníci, produkující pro společnost často spíš potíže, než nějaký přínos.

Ono to teď není populární, protože teď je všechno minulé uměle značkováné jako socialistické, tedy špatné, ale skutečnost je taková, že bez "dělnické třídy" bychom se ani nenajedli, ani si nezatopili a ani by nám nikdo neopravil boty. Podle toho by se k té "dělnické třídě" měla společnost chovat - ne ji nějak vyzdvihovat, to nemám namysli, ale zajistit alespoň, aby se tou svojí "podřadnou" prací slušně důstojně uživila.
05.12.2017 - 11:09 | Filtr
(Rak) dan162 » player
Dnes ano. Pořád se to posunuje, jak chybí peníze v systému. Dnešní konjunktura to na chvíli zpomalí, ale očekávám další posuny. Mimoto i v důchodu hodně lidí pracuje.
05.12.2017 - 11:17 | Filtr
(Rak) dan162 » mili111
jakou opominutou stránku máš na mysli ?
05.12.2017 - 11:22 | Filtr
(Rak) dan162 » player
Švýcaři to nabízeli ale všem bez rozdílu, jako kompenzaci za to, že je méně práce, kterou přebraly stroje, horší uplatnění všech, životní náklady stejné nebo zhoršující se. Zrušily by se skoro všechny sociální dávky. Druhá varianta v ekonomických úvahách je rozhazování peněz z vrtulníků :-)) Představa, že je třeba nyní kompenzovat situaci, kdy práce nebude, ale náklady ano, je zatím dle Švýcarů předčasná.
05.12.2017 - 12:06 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená
Myslím si, že v našich krajích je to velmi vzdálená utopie, ale domnívám, se, že by to většina ženských uvítala. Hlavně ty, co mají malé děti, nebo my, co máme tzv. mládí v pr...a do důchodu daleko... :85:
Já mám velmi náročnou práci v bankovním sektoru a pracuji včetně víkendů a svátků, polovina směn je do večerní 22h, občas se "zadaří" do půlnoci. Když na mne vyjde 6denní pracovní týden, jsem udřená jako kůň a objevují se i zdravotní problémy.
Zkrácený úvazek si nemůžu dovolit, kdyby byl ten nepodmíněný příjem, tak do toho jdu hned.
Bohužel si nemyslím, že v blízké budoucnosti se něčeho takového dočkáme. :23:
05.12.2017 - 12:20 | Filtr
(Lev) Marhon » dan162
ani sem to nedočetla do konce. jako teorie dobrý. tak on komunismus jako teorie by byl taky hezký, že? teda, pokud by na to lidstvo mělo, bylo by to hezký. ale nemá. když vidim jak do fabriky chodí padesátiletá pani, dělá soboty, přesčasy a doma jí hnijí dva pětadvacetiletí klackové, nebo třicátnice s třema dětma, šest až dvanáct let a manžel obráží pracák a žádná práce mu neni dost dobrá, tak si umim představit, jak by tohle vypadalo v reálu.
buď by pracovitý ženský dřely, až by padli a nakonec by dřely v práci i doma a pánové se flákali nebo by makali pracovití pánové a vychytralé dámy by měly doma volný plac. dost dobře pro příchod flákajících se pánů těch pracujících dam.
ono by hlavně záleželo, kterej blbec by narazil na kterýho blbce. :4:
05.12.2017 - 12:22 | Filtr
(Panna) Arezet » Znovuzrozená
Asi tak není mi ani 27 a jsem psychicky zdeptaná,vyhořelá a fyzické zdraví se mi za 3 roky strašně zhoršilo.Chodit d opráce je pro mě spíš trápením, jelikož nechápu proč je potřeba pracovat v noci či právě někdy do 22 hod. nebo i dýl.Tady už se vůbec nemyslí na rodinu,na relax a odpočinek.....
Volno člověk stráví pak pomalu v posteli v klidu,aby mohl přežívat v práci...a to je fakt špatně.
Doma jsem pak nepříjemná,vysílená,protivná a mám tendence být zavřena sama,aniž by na mě někdo mluvil,jelikož potřebuju čerpat energii osamotě.

Takž m iřekněte,jak pak můžu bát laskavá na muže a pak třeba v budoucnu na své děti,když jsem vystreslá, protože bych brala taky zkrácený úvazek a věnoval se domácnosti a odpočinula si.

Je to fakt děs, fakt 27 letá holka acítím se pomal ujak nad hrobem...

Najde se nějaký ten muž,který je zodpovědný a má snahu zabezpečit,ale je jich fakt maličko,většinou ty mladí hoší,opravdu chtěj pokračování mamahotelu u přítelkyně,kdy své finance hází do koníčků a zábavy a nic víc..dokonce znám takovéženy,co jim synkové zaclání doma,si představte ,že řekli,že nejsou v týhle době normální holky,takže holku maj na to jedno,ale přebývat budou u mámi,která se postará... hustý
Musím říct,doba je horší a horší,vše hodně pokročilo a nemylsím si,že je to výhoda,když proti sobě vidím lidi,co jdou a čumí do telefonu, nebo se s nimi sejdete a furt musí někomu odepisovat,prostě přirostlí k omu zařízení... atd...Přestávám chápat o čem život vlastně je..
05.12.2017 - 12:25 | Filtr
(Ryby) thééé
Potom, co jsem zažila tento druh nevolnictví :61:, hlasuju pro. Jen, jako každý ideál, by to chtělo dotáhnout k dokonalosti, aby to nebylo zneužito, aby se využilo pro důstojnost a svobodu ženy :15: :68: :75:
05.12.2017 - 12:26 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Háňa*
:15:
05.12.2017 - 12:27 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Háňa*
No ano...to je ta druhá strana...tu jsem myslela.
Prostě by jen nikdo nebyl nucen dělat otroka.....prostě by je nikdo nemohl donutit dělat za těchto podmínek.....a tudíž by se plat na těchto místech zvyšoval ...ti manažeři pak prořídli a chovali se k lidem jinak.
A to i potažmo k chlapům...bo by stoupla nabídka míst a chlap by si mohl více vybrat dle přístupu a platu.....a taky by prostě nehrozilo, že pokud bude 2-3měs bez práce půjdou z bytu nebo se nenají. Prostě by to nějakou dobu ustáli o vodě, chlebu, bramborách a kys.zelí :4:

A další věc...ty děti a čas na ně. To mě přijde podstatné.

A taky žena, (která se opravdu věnovala 2 a více dětem a přizpůsobila tomu "kariéru" a tudíž třeba plat není takový nebo práce je náročnější)....by si měla mít možnost vybrat důchod včas. (U těch, které se dobrovolně rozhodly být bezdětné a kariéru budovali nevím :63:...kdo to posoudí ...je to trochu sporné..no :43:)...tak snad by je svědomí popohnalo k pomoci těm, co by zrovna byli bez příjmu, jelikož odmítli montovnu...třeba. :20:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-73
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »