Čo môže symbolizovať extravagantný účes?


05.12.2017 - 08:29
(Rak) Saly
Čo môže symbolizovať extravagantný účes?
Zaujalo ma, aké rôzne extravagantné účesy si dávajú robiť ľudia (a nie len mladí) v súčasnej dobe. Napr. vyholená časť hlavy a podobne.
Na jednej strane to vnímam ako módny trend no rozmýšľam, prečo niekto podlieha módnym trendom, zároveň chce vyzerať extravagantne a niekto nemá takúto potrebu.

Čo všetko môže byť za tým skryté, aké pocity, myšlienky, postoje, s týmto spojené, majú ľudia, ktorí sa rozhodnú pre takýto spôsob sebaprezentácie (extravagantným účesom).

Napadá vás niečo? :14:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3
Řazení:
05.12.2017 - 08:47 | Filtr
(Blíženci) FungieD
Tak to je zajimavy tema :15:

Vetsinou to lide delaji proto, ze tim chteji dat najevo nejake presvedceni, pripadne tak projevit naklonost(clenstvi) k nejake "skupine, kulture, nabozenstvi, vire, zivotniho stylu...".
V nekterych pripadech, to muze byt projev rebelie ci forma protestu.
V ostatnich pripadech to neni nic jineho , nez vyplod ega, s cilem odlisovat se od ostatnich a posilovat tak sve ego pocitem vyjimecnosti, coz byva vetsinou typicke u teenageru.
05.12.2017 - 08:57 | Filtr
(Beran) Háňa*
Těžko říct, ale logika říká, že chtějí na sebe upoutat pozornost.
Možná se jim v dětství, nebo i teď, dostává méně pozornosti, než by chtěli.
Připadají si možná tuctoví - že nijak nevynikají - nebyli by ničím zajímaví, kdyby se nevymódili, se mohou někde uvnitř domnívat.
Já, osobně, to vnímám jako: "světe, já jsem tady, všímej si mě", ale nijak mě to neirituje.

Druhá otázka se nabízí - kam až je normál a co už je extravagantní ?
U toho hodnocení zase hraje roli míra konzervativnosti toho hodnotícího, případně jeho opačná tendence - s davem naopak co nejvíc splývat. Někomu přijde extravagantní už jakákoli nešeď ...

Rozdíl obou extrémů vidím v tom, že první se schovává za svoji masku a druhý do davu. První touží, aby byl akceptovaný a milovaný i se svými neduhy, druhý naopak maskuje, že nějaké neduhy vůbec má.

05.12.2017 - 09:27 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Háňa*
"ale nijak mě to neirituje."

Ja osobne zadny extravagantni uces nemam, ale velmi me irituji lide, ktery na zaklade "predsudku" soudi, odsuzuji a automaticky zavrhuji lidi, ktery nektery ten extravagantni uces maji, aniz by je osobne poznali.
Vetsinou jsou to lide s nizkou inteligenci, nizkym sebevedomim, ktery v zivote sami nic nedokazali.
05.12.2017 - 09:30 | Filtr
(Beran) Háňa* » FungieD
Taky nemám zelené číro. :4: :45:
Ale znám pár lidí, co mají k extravaganci sklon a mám je ráda, i když se mi jejich vizáž třeba nelíbí - znám je totiž uvnitř, takže jejich fasáda je pro mě nedůležitá, ta je pro cizí ...
Každý se nějak prezentuje, jak on potřebuje. Nevidím na tom nic špatného. Je to jeho věc, jaký obraz o sobě chce poskytovat.
A zároveň je ale věc těch druhých, jak oni si to vyhodnotí. Ani kritici mě neiritují. Navíc, extravagantovi o to vůbec nejde, jestli ho okolí hodnotí kladně nebo záporně, to je mu fuk - jemu jde jen o to, že si ho konečně všimlo. A to se stalo, takže je uspokojen. Kritika mu nijak neublíží, naopak, je spokojen, že zaujal.
05.12.2017 - 10:15 | Filtr
(Rak) Saly » FungieD
To je to zaujímavé, prečo práve potreba zaujať výzorom, upútať na seba pozornosť skrz výzor ... a to rebelantstvo či silné ego - to je tiež prejavom niečoho ...
to by ma zaujímalo práve, ísť hlbšie do zmýšľania a pocitov týchto ľudí, čo ich trápi vo vnútri, alebo hnevá, skrátka čo im to prináša a či je to uspokojenie len dočasné a stále musia vymyslieť niečo iné, čím by zaujali a dosiahli to, čo potrebujú, alebo ako to prežívajú vo vnútri oni.
Isté uspokojenie im to musí dávať, ale prečo práve takáto forma, prečo nie iná, napr. nejaký výkon, práca, výtvor, ktorý by nesúvisel s ich výzorom.

Inak, dík za tvoj pohľad :3: :74:
05.12.2017 - 10:28 | Filtr
(Rak) Saly » Háňa*
Súhlasím s tým, že je to každého vec ako sa chce prezentovať ... ty takých ľudí poznáš osobne, akí sú vo vnútri ... možno budeš vedieť povedať, čo si myslíš, ak pre ne nie je dôležitý výzor a robia to len pre druhých, chcú ich provokovať k nejakej reakcii, lebo majú pocit, že tí druhí sa nesprávajú dobre, že im tí "extravagantní" chcú naznačiť niečo, o čom sú presvedčení, že je správne a tí, čo na nich nereagujú tak, ako si to predstavujú, mali by sa zmeniť? Lebo mi to príde divné, ak by niekto zvolil extravagantný účes (výzor), len tak a že jemu samému nezáleží na tom, ako vyzerá, aký má účes a pod. Keby mu na tom naozaj nezáležalo, tak by nerobil nič, nesnažil sa upútavať práve takýmto spôsobom.

A ak im ide len o to, aby si ich niekto všimol, bez ohľadu na to, či to druhí vnímajú pozitívne, alebo negatívne, či ho niekto hodnotí, alebo nehodnotí, tak aj za týmto je isto niečo, nejaká potreba ... to by ma zaujímalo práve, či sa cítia nedocenení, menejcenní, nepochopení, či sú neistí, neschopní v niečom, chýba im sebadôvera, sebavedomie, sú zameraní veľmi na seba (egocentrickí), cítia sa neprijímaní druhými (a to by znamenalo, že im záleží na tom, aby ich prijal niekto konkrétny takých akí sú, alebo aj všetci, celá spoločnosť) alebo aké iné pohnútky môžu viesť k tej potrebe zaujať, upútať sa seba pozornosť práve cez výzor :14:
05.12.2017 - 10:38 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Saly
Kdyz nahlednem do historie a ruznych kultur, tak na priklad ty severoamericky Indiani(myslim ze to byli Cerokezove) nosili ty "CIRA", aby tim zastrasili nepritele. Coz "mozna" je i duvod, proc dnesni PUNK nosi take cira, treba aby zastrasili skinheady :4:
Ale v dnesni dobe, dle meho nazoru, je to temer ve vsech pripadech, ve sve podstate zalozene na tom egu, mozna vyjma nektereho nabozenstvi apod.
Nicmene, v tomto tematu ,jak rikas ty, se jiste da zajit mnohem hloubeji, proto jsem psal, ze je to velmi"zajimave tema" :3:
05.12.2017 - 10:45 | Filtr
(Beran) Háňa* » Saly
Proč se jim do toho nitra lidé chtějí násilím vloupat, když je tam nezvou ?
Ano, u těch konkrétních vím, jací jsou uvnitř a uměla bych to říct. Ale nechci.
Je to, jako kdybych sousedce B vyprávěla, jak má sousedka A, se kterou se kamarádím, doma uklizeno. Nic jí do toho není.
Až ji bude paní A chtít mít ve svém domě, pozve ji tam.
Navíc to není paušálně u každého přesně stejné, ty pohnutky. A obecná rovina, taknějak v kostce, už tu zazněla. Není co k tomu víc říct.

Ale pokud bych já sama měla s tím nějaký velký problém, je akceptovat, znervózňovali by mě, mátli nebo tak něco, spíš bych se zaměřila na sebe - co ve mně to způsobuje.
05.12.2017 - 11:07 | Filtr
(Rak) Saly » Háňa*
Dík, plne rešpektujem, ak o tom nechceš hovoriť :3:

Pozerať sa do vnútra duší ľudí je moja vnútorná potreba, pomáha mi to lepšie ich pochopiť a samozrejme lepšie chápať aj samu seba :16: Samozrejme rešpektujem, ak niekto má potrebu strážiť si svoje vnútro a nechce, aby ho druhý spoznal. Je to každého osobná vec.

Možno sa tu nájde niekto, kto buď sám má potrebu zaujať výzorom a dovolí nahliadnuť do jeho vnútra, to by bolo určite lepšie (z prvej ruky, ako sa hovorí) alebo je tu niekto, kto pozná niekoho takého a chce sa podeliť a rozberať tú tému viac do hĺbky :1: :29:
05.12.2017 - 11:18 | Filtr
(Beran) Háňa* » Saly
Nechci, protože na to nemám právo, probírat zde veřejně cizí nitra.
Co se týká mě, o mém nitru ti klidně povím cokoli, nemám důvod něco tajit.
Jenomže já asi nejsem zrovna ten správný typ, když nemám to zelené číro, co ? :3:
Pokud tě ale přecejen něco zajímá, klidně se zeptej, nemám s tím problém.
05.12.2017 - 11:27 | Filtr
(Rak) Saly » Háňa*
Ak nemáš zelené vlasy alebo vlasy vyholené na polovici hlavy, tak sa ťa nemám ani čo k téme viac opýtať, ale dík i tak :3: :74:
05.12.2017 - 11:28 | Filtr
(Beran) Háňa* » Saly
OK - kdybych někdy šla do číra nebo si oholila půlku hlavy, dám vědět :3:
05.12.2017 - 11:35 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Myslím, že určitě invidualita, odlišnost, originalita, kreativita, ukázat že jsem osobnost a nejdu s proudem... Napadá mě slovo zpíčiti se. Jo pro rejpaly to nemá s pohlavím nic společného :4:
05.12.2017 - 11:50 | Filtr
(Rak) Saly » Háňa*
OK, keby náhodu, tak sa ozvi :15: :37:
05.12.2017 - 11:55 | Filtr
(Rak) Saly » Neferlin
Dík :74: :16:
A aký je tvoj názor, prečo majú niektorí ľudia potrebu ukazovať druhým, že sú osobnosťou, prečo im na tom záleží, myslíš, že to môže byť tým, že sami pochybujú o tom, či sú individuálnou osobnosťou, alebo im záleží na tom, aby ich druhí vnímali ako osobnosť, alebo majú pocit, že ich niekto neprijal takých akí sú, teda s celou ich osobnosťou dovtedy, kým si nezmenili účes na extravagantný?
05.12.2017 - 13:46 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Pokud za extravaganci považuješ třeba to, co plánuju já: až budu mít vlasy pod zadek, což bude za chvíli, tak si chci udělat kštici duhovou :4: Asi takto: https://i.imgur.com/YctEtG5.jpg

Možná bych šla víc do teplejších barev a hned u hlavy bych si to výrazně nebarvila, spíš takový jemný přechod..

A proč? Protože se mi to strašně líbí. :4: Cítila bych se v tom dobře. Ale taky ne na furt :3: Spíš by to bylo jen období, třeba jedno léto. Změny jsou totiž fajn. Vyjít ze svojí komfortní zóny a ták.. :1:

Jinak mi přijde dost hloupé hledat u něčeho "odlišného" za každou cenu potřebu zviditelnit se. Každý zkrátka rezonuje s něčím jiným. Já mám třeba hranici extravagance asi hooodně posunutou. Někoho třeba pobuřují už dredy, zatímco já dredy považuju za úplně normální věc. Mně osobně by teda z hlediska účesu asi nepřekvapilo nic.
05.12.2017 - 15:40 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Saly
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jak jsem psala výše, takový symbol buřičství. Ukázat, že nejdu s davem. Někdo jej může nosit, protože se prostě jen hledá. Někdo je extrovert a chce to ukázat i zvenčí. Poukázat na sebe samu.
05.12.2017 - 15:44 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Khalia Zvlčelá
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jinak mi přijde dost hloupé hledat u něčeho "odlišného" za každou cenu potřebu zviditelnit se.

Pokud to je mimo proud, tak to je samo od sebe vidět :44:
05.12.2017 - 16:03 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Neferlin
Ano, ale jaký proud?

V mém proudu jdou třeba "mimo" krátké vlasy. Ano, na ženských mi krátké vlasy opravdu přijdou divné. Ale říkat kvůli tomu, že se takové ženy chtějí "zviditelnit"? To je trošku blbost, né? :3:
05.12.2017 - 16:09 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt
mne napada moja nocna prihoda - kedze mam rada kratke vlasy a kadernicku stale odsuvam, zobrala som noznice a.. voila, vyzeram ako idiot - teda extravagantne :61: ale ti, co maju naozajstne extravagantne ucesy maju zrejme radi originalitu a vlastny styl.. :1:
05.12.2017 - 16:12 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Khalia Zvlčelá
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
A proč ne? Protože jsme to pojali za normální, běžnou věc... doba postoupila.

Kdy je žena ženou? Když má dlouhé vlasy nebo krátké? Když jí to sluší? Ne, když se tak cítí...
05.12.2017 - 16:19 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » Neferlin
Vždyť o tom jsem v prvním svém příspěvku mluvila. Tudíž pak asi nerozumím Tvé poznámce "pokud to je mimo proud, tak to je samo od sebe vidět" ... Ptala jsem se, jaký proud...
05.12.2017 - 16:21 | Filtr
(Panna) Epoxit » FungieD
:4: :15: účes podobne ako zvolené oblečenie je otázkou osobného vkusu a výberu.. nič iné by som za tým nehľadal a už vôbec niečo negatívne či pozitívne určoval.. jednoduche vec výberu a slobody človeka zvoliť si čo sa mu páči.. aspoň je to pestrejšie a hlavne mladá generácia sa vždy chce aj trochu odlíšiť.. priniesť či reinkarnovať nové..

čo ale rád nemám zas sú také "dobovky", kedy osobný výber nahradzujú módnou vlnou bez ohľadu či im to svedčí, donca či sa to páči im samým.. je to jednoducho "in", má to veľa cool ľudí tak to musím mať aj ja.. aj s oblečením to tak býva
05.12.2017 - 16:43 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » Khalia Zvlčelá
:61: :61: :61: boze, ty si ako ja :61: keby som dokazala zniest na sebe dlhe vlasy, tak presne toto by som s nimi spravila.. este prichadza do uvahy ruzova a iridescent :12: a nebolo by to preto, ze kukajte, som ina.. mne su tie pohlady na obtiaz.. ked mam na sebe daco sibnute - neonove, flitrovane, hocico, co vycnieva, tak vsetci cumia ako na martana :23: teda, tu u nas.. inde s tym problem neni :30:
05.12.2017 - 16:44 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » Khalia Zvlčelá
Jinak mi přijde dost hloupé hledat u něčeho "odlišného" za každou cenu potřebu zviditelnit se. Každý zkrátka rezonuje s něčím jiným. "

:15: :15: :15:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-54
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »