Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 33 

Řazení:
25.11.2017 - 16:17 | Filtr
(Býk) Deam
Ještě k založení - přemýšlel jsem dlouho, ale nakoplo mě toto:

"https://www.jihadwatch.org/2017/11/…

Celé je to jak ze skeče od Monty Pythonů, jenže ona to je realita..

"Obyvatelé švédského města Oskarsham nyní dostanou možnost nechat se při běhání doprovodit ozbrojenými policisty.
Policejní inspektor Peter Karlsson říká, že program byl navržen s ohledem zvýšit bezpečnost těch, co si přejí běhat po setmění.

Policie vytvoří běžecké skupiny a Ti, kteří budou mít zájem připojit se, budou vítání.

Komentáře inspektora zrcadlí zprávu z roku 2016, která stanovila, že cca polovina žen ve Švédsku se necítí bezpečně po setmění, 43% dokonce ani přes den.

Problém je špatný zvláště v migranty obývaných předměstích, nálepkovaných jako "no go zóny". Dle průzkumu švédské agentury pro prevenci kriminality se kolem poloviny obyvatelstva obává opustit večer své obydlí"
25.11.2017 - 16:49 | Filtr
(Panna) Epoxit
celá tá "západná civilizácia" je z istého pohľadu iba starý bluff.. nič nové pod slnkom.. pekné ideály, pekné práva a pekná prosperita akurát, že iba pre seba..

pretože hlavný problémom je závislosť na konzume a otrokoch po celom svete, ktorí jej ho zabezpečujú - lacná práca, lacné suroviny, zdroje.. je to ako demokracia v starovekých aténach prezentovaná ako ideál priamej voľby ľudí, až na to, že atény boli tak isto závislé na luxuse a na vlastných otrokoch, ktorých bola väčšina, ako bol aj starý rím, lenže otroci žiadne právo voľby nemali, o luxuse ani nehovoriac.. rozklad a nejdnota boli teda logické - elity chceli stále viac a viac a hneď potom ako tí "ostatní" túžili po tom istom prepychu svojich pánov alebo začali podriadenú pozíciu odmietať a chceli práva, koniec bol zákonitý.. napokon všetky ilúzie majú vždy svoj koniec a globálne a ekologické limity nepustia..

mnohí hovoria o strate hodnôt ale ja nie som presvedčený, či aj tie hodnoty, ktoré majú byť teraz stratené neboli exkluzívne.. samotná vrchnosť kresťanstva čosi navonok deklarovala a iné konala.. západ mal veľkú šancu expandovať do sveta svoje demokratické ideály a právo - teda ducha.. avšak na tomto poli plne zlyhal, pretože ekonomické záujmy vždy prevážili.. málokto si to uvedomuje ale problém západu je v jeho schizofrenii a paranoii..
25.11.2017 - 17:45 | Filtr
(Ryby) MG34
Podle mne za tím "poškozením psychiky" stojí něco, co bych hodně vágně nazval anglosasství - pohltilo to i ty, kteří tomu původně nepodléhali - dnes bohužel i Němce, Francouze a pomalu i nás.

Jedním z konkrétních projevů je např. newspeak - který zpětně omezuje jeho uživatele.
25.11.2017 - 18:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nepropadej chmurám, už to že sis toho všiml je úžasné protože hodně lidí žije v iluzi. A nevidí to zjevné. Ono stačí se třeba několik let nedívat na televizi a pak někdy vidět na čt zprávy,komentáře 24 a skoro nemůžete uvěřit, jak tu vanou zjevné proudy ovlivňování čily propagandy. U nás ještě naštěstí máme některá média kde se člověk může svobodně vyjádřit bez cenzury z těch veřejnějších např parlamentnilisty.cz ale v Německu už svoboda slova neexistuje. Za jiný názor než mainstream si vás systém a zmanipulovaní spoluobčané podají. Ale osobně se tím netrápím. Užívám si pocit že to co ještě nedávno vědělo minimum lidí, čily kdokoliv kdo se jen zmínil o konspiračních theoriích byl považován za extremistu. Dnes to bere jako fakt nezanedbatelné množství lidí a každým dnem roste. Ono si stačí si sundat klapky z očí a podívat se jak ti, kteří kážou vodu pijí krev...

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
25.11.2017 - 18:17 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » The Ancient Dragon
Na to jsem koukal zrovna pred nekolika dny. Petr Mach je mi sympatickej.Videl jsem jak v jedny diskuzi sejmul i Babise, chudak Bures nemel argumenty :4:

,,, jak se knize hezky rozcilil :61:..i kdyz skakat nekomu do reci se nema...
25.11.2017 - 18:40 | Filtr
(Kozoroh) O coroně se nebavím a jsem na to hrdý
„Myslím, že dnes jsme ve velice problematické situaci. Všichni věříme, že to, co vidíme dnes, v současné době, je způsob, jak budou věci vypadat i nadále. To je chyba, kterou dělali lidé po celou historii – neschopnost vnímat třetí dimenzi, neschopnost sledovat skutečnost, že všechno se mění. Před námi na Zemi existovaly vynikající civilizace, ale ani jedna z nich nevyřešila problém přežití. Všechny civilizace se rozvíjely, dosáhly svého vrcholu a vymřely. Myslím, že pokud máme mít nějakou prominentní naději na stálou existenci, musíme se umět učit z chyb minulosti.“
Thor Heyerdahl
25.11.2017 - 18:50 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jo Mach je sympaťák aj v Dvtv (který od jisté doby fakt ee) krasně všechno vysvětlil jo velká škoda že se nedostal do parlamentu. Věřím tomu že po tom co teď předvádí ten Nedemokraticky blok příště bude vše jinak. A třeba do té doby otevřou oči i kteří mají atm. zacpanou hubu koblihama nebo buřtem a svařákem.

NO xD ale on už se tvářil že končí
25.11.2017 - 18:52 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » The Ancient Dragon
Hodne lidi totiz nemuze prekousnout, ze drive delal poradce Klausovi...
25.11.2017 - 19:58 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Epoxit
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak nejako to vnímam aj ja, je to iba veľká bublina a ta raz musela prasknúť. Sama ta moderná civilizácia všetkým predostrela názor že mať 2 deti je už veľa a teraz krajiny plaču že sa meni pomer novonarodených deti a úmrtí ale čo je horšie že tie novonarodené deti už nie sú angličania ale prisťahovalci a tak je to vo Švedsku, Nemecku a všade inde. Takže jednoznačne sa zmení aj myslenie a aj smerovanie krajin ak ich už povedu deti prisťahovalcov.
26.11.2017 - 08:35 | Filtr
(Býk) Deam
Přidávám ještě skvělou dokumentární sérii od Nialla Fergussona:

Hodně dlouhé, ale hodně dobré, bohužel jen v angličtině.

První díl:

https://www.youtube.com/watch/…

Před lety jsem to "sledoval" v práci. :)
YouTube
26.11.2017 - 08:42 | Filtr
(Vodnář) mili111 » O coroně se nebavím a jsem na to hrdý
Já četla.....a říkala si....ten Sosna je tak moudrý....

a pak koukám Thor Heyerdahl :4: :61: :4:
takže.....joooo......ten Thor je tomu asi blízko :1:
26.11.2017 - 08:52 | Filtr
(Býk) Deam » tronco
Pozoruhodné a připadá mi, že neoprávněně přehlížené je také https://www.databazeknih.cz/knihy/…

Připadá mi, jako by pro "elity" dystopická literatura byla dobrým zdrojem inspirace pro věci budoucí. :)
26.11.2017 - 08:54 | Filtr
(Býk) Deam » O coroně se nebavím a jsem na to hrdý
Je nesmírně frustrující, když má člověk trochu širší povědomí o dějinách a sleduje právě tu neustále se opakující neschopnost poučit se. :(
26.11.2017 - 09:01 | Filtr
(Býk) Deam » MG34
Připadá mi, že s tím začali v sovětském Rusku, Anglosasům patří určitě nepopiratelné "zásluhy" v tom, do jakých extrémů to dokázali dovést.
26.11.2017 - 09:11 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Epoxit
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:15: pěkně a výstižně řečeno, vidím to velmi podobně.

Z různých stran se ozývá hysterická lítost nad "ztrátou západní kultury" (co je to vlastně západní kultura???) přitom jde pouze o důsledky činů a přirozený proces.
Vždycky, když se vracím z mimoevropských zemí dřívějšího "Třetího světa" do Evropy, bouchne mě tu taková určitá sterilita, je to jako když vstoupím do bubliny. Máme tu sice všechno akorátní, nablýskané a vcelku bezpečné, ale ve vzduchu jako když chybí lidkost, hodnoty, opravdovost a život. To je ale můj čistě subjektivní pocit....
26.11.2017 - 09:21 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Daisybunch
Ja to citim uplne stejne :15:

Kdyz jsem poprve navstivil "treti svet", tak jsem si teprve uvedomil v jake "bubline a iluzi" tady v te evrope zijeme.

Jeden clovek v Laosu mi rekl, ze si mysli, ze lide "na zapade" nejsou stastny, protoze si mysli, ze se zeneme za necim, co nelze dohnat...
26.11.2017 - 09:47 | Filtr
(Ryby) MG34 » Deam
To začalo už mnohem dřív. Řekl bych někdy v době před industriální revolucí. Když se formovalo britské impérium, vznikl akciový trh, atd. Dokud peníze půjčovali jenom židi a možná nějaké staré italské banky, tak to nebylo ještě úplně tragické, ale potom se vytvořilo ve společnosti takové divné klima (které podle mne hodně souviselo s tím anglosaským sveřepým a radikálním přístupem k životu). Pak už to následovalo jedno za druhým ... nahoru-dolů až do dnešní situace, kdy se to díky dominanci anglo-saského světa (do kterého asi patří i Němci) dostalo skoro všude.
26.11.2017 - 11:58 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Že? Mně taky pár lidí řeklo o pocitu bubliny.

To mi také přijde..neustálá honba za něčím, co vlastně ani v konečné fázi nemá význam, rozhodně to tedy nikoho neudělá šťastným.

Mně pak usedá srdce nad tím, když vidím, jak se "nás", západní civilizaci, snaží někteří napodobovat. Nehledě na to, že do úúplně odlišných kulturních systémů aplikují něco, co pro ně není přirozené, a pak i ten rozpor, který to v nich vyvolává. Někdy mě opravdu štve když vidím,jak byl Hollywood a Západ schopný se prodat a vetlouct spoustě nezápadním lidem do hlavy povrchní pozlátka, která jsou prázdná a jenom ještě prohlubují rozdíly...
26.11.2017 - 13:19 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Daisybunch
:15:

To je prave to nejsmutnejsi, ze oni (konkretne mlade generace), jsou fascinovany tim zapadem a zapadnima hodnotama, a potlacuji a nechavaji tak zanikat jejich vlastni kulturu, tradice a hodnoty, ktere jsou(byli) ve sve podstate mnohdy "pravdivejsi" nez ty v tom nasem zvracenem zapade. Ve vysledku je to pak mnohdy smutne a v nekterych pripadech az "smesne".

Typickym ukazkovym prikladem toho, jak obrovsky vliv dokaze mit napr. holywood ,je Jizni Korea a v mensi mire Japonsko(vyjma venkova).
Napriklad krom jineho, v Koreji kazdy paty clovek(z mladsi generace do 40 let) podstoupil nejakou formu plasticke(kosmeticke) operace, protoze jejich cilem a idealem je vypadat aspon trosku jako napr. "Kalifornska slecna z priblbleho serialu , nebo francouzska modelka z titulni stranky casopisu ELLE".
V korejske televizi je temer nulova sance spatrit korejce, ktery by neprosel plastikou.
V Japonsku i Koreji prestavaji byt tradicni jejich tradicni pokrmy a nejpopularnejsi se stavaji potravinove retezce typu Mc donalds ,KFC a jine Fast foody, vlepsim pripade italska pizza. Idealem se take stavaji americke satelitni domky s bilym plotem okoukane z holywoodskych filmu...
Pro spoustu lidi v Koreji a (v mensi mire)Japonsku je vsechno "americke" nebo "francouzske" doslova posvatne. Myslim, ze v japonsku maji pro tyto prozapadne orientovane lidi dokonce vlastni slovo(pojmenovani)
26.11.2017 - 13:49 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:15:

přesně. Jakoby je pravda, že i oni mají právo na sebeurčení a pokud si myslí, že je to pro ně lepší, tak ok. Neměli by být nuceni žít například v domcích ze slámy a hlíny a jíst rýži a zeleninu, pokud si chtějí domy z cihlel a steaky. Ale na druhou stranu si vždycky říkám - vědí, co dělají? On ten Západ může vypadat úžasně, komfortně a nablýskaně, ale za jakou cenu? (tuším že jsi to byl ty, kdo tu tenkrát sdílel dokument Zajatci bílého boha. Tam je to krásně ukázáno)

Ty plastické operace v J Koreji jsou děsivé. Viděla jsem o tom tuhle nějaký film a kamarádka, co tam jezdí, to popisovala. Jestli jsi viděl Atlas mraků, tak tam mi ta možná budoucnost taky přijde dobře ztvárněná.

Díky za sdílení příkladů z Japonska a Korei, ráda se tyhle věci dozvím, jak je to jinde.
V Mexiku je to hodně podobné.

Tohle mě právě někdy štve. Globalizace jídla. Všude už se jedí hamburgery a pizzy a je to povážováno za něco IN. Na jednu stranu je dobrý, že člověk zhruba ví, že ať je kde je, dostane to, co zná z domova (třeba v tom KFC), na druhou stranu se svět jakoby smršťuje do uniformity. Něčím se přibližujeme, ale v podstatných věcech se sami sobě a sobě navzájem vzdalujeme....jsem zvědavá na následky.
26.11.2017 - 14:54 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Daisybunch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Přesně Atlas mraků nastiňuje krásně možný vývoj této reality
26.11.2017 - 19:58 | Filtr
(Panna) Epoxit » aktigram
mňa celkom dosť prekvapuje a je mi to veľmi smiešne ako sa západu jeho lesku zastávajú hlavne stredoeuropania - češi, slováci, poliaci.. veď ten istý západ nás ma za podradných ľudí, ľudí druhej kategórie, robí z nás paholkov, ktorí od tretieho sveta už dávno nie sú tak ďaleko akoby si sami mysleli.. ozaj fraška.. :4:
26.11.2017 - 20:55 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Epoxit
"veď ten istý západ nás ma za podradných ľudí, ľudí druhej kategórie, robí z nás paholkov, ktorí od tretieho sveta už dávno nie sú tak ďaleko akoby si sami mysleli.. "

Nejsem si jist, zda to myslis jako zpohledu statu( politickeho, ekonomickeho), nebo z pohledu obycejnych lidi.
Z pohledu obycejnych lidi zapadu na Cesko(a staty z bejvalyho vychodniho bloku), bych podotkl, ze se pohled hodne lisi individualne podle jednotlivych zemi.

Napriklad americane vetsinou ani nevedi co to ceska republika je a kde to je. A ty co nas znaji, nebo cesko jiz navstivili, tak vetsinou na nas maji docela pozitivni nazor a pohlizi na nas bez predsudku, sic s tou jejich typickou falesnou uctou, rozhodne pozitivnejsi nez treba anglicane.
Podle mych zkusenosti, lide ze zapadu, ktery nas z vseobecneho hlediska berou pozitivne a nepohlizi na nas shora, bych zaradil treba Holandany, Svicary, Finy, Svedy, Kanadany, Novozelandany. Se zajimavym pohledem jsem se setkal ve Francii. Ackoliv jsou francouzi vetsinou v jistem smyslu nacionalne-arogantni, tak k nam Cechum maji jakousi toleranci a uctu. Uz jenom proto, ze nejsme nemci(ktery nesnasi) a take proto, ze jsme si za Hitlera prozili to same co oni. Irove nas take berou jako sobe rovny, protoze si sami prozili uz dostatek chudoby a utlaku od anglicanu, stejne jako my od nemcu a rusu. Nektery spanele si donedavna mysleli, ze jsme Yugoslavci.
26.11.2017 - 22:05 | Filtr
(Panna) Epoxit » Tuatha Dé Danann
ekonomicky ako inak.. to je najväčšie a úplne nevedomé opovrhnutie :4:

raz som sa rozprával s jedným šudentom nemcom /stredoškolákom/, ktorý brigádoval v jednej firme kde pracoval na služobke môj bratranec elektrikár s 15ročnou praxou a najvyšoou vyhláškou.. bol som ho pozrieť v tom meste a tak keď som sme sa bavili s tým študentom, pýtal som sa ho, že koľko berie za to vegetovanie.. odpovedal mi a potom som mu ja povedal, že to je 2x viac ako berie ten môj bratranec na slovensku.. opýtal sa: a ceny? náklady na život? potravín a tak? hovorím: no také ako u Vás, niečo máte ešte lacnejšie.. keď sa prepočíta pomer k príjmu tak aj to bývanie máte lacnejšie.. on iba neveriacky pokrútil hlavou, zasmial sa a poťukal si na čelo..

dneska netreba hnať tanky a stavať zákopy aby sme si niekoho podrobili.. stačí ekonomika a veru taká klasická vojna nie je príliš ekonomická.. na to aby sme si niekoho podrobili stačia peniaze, tá dnešná univerzálna modla, zbraň.. ekonomická vojna sa vedie a je ňou možné dosiahnúť takmer úplnú servilitu.. a to nielen voči zahraničným akcionárom a vlastným oligarchom ale sem tam aj voči obyčajným turistom.. :4:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »