Radikalismus, vznik IS apod.


14.11.2017 - 10:26
(Beran) upřímnost
Radikalismus, vznik IS apod.
Zajímalo by mě, zkoušel někdo udělat horoskop organizace Islámský Stát (Dá Eš)? Zajímalo by mě jaké jsou prvky takové náboženské radikalizace v horoskopu. Dá se to vyčíst z horoskopu? Tuším že to souvisí se znamením Vodnáře a kolektivními planetami jako jsou Uran, Pluto, Neptun nebo a s Marsem.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7
Řazení:
14.11.2017 - 10:45 | Filtr
(Ryby) Psyko
Ja myslim, ze nez datum vzniku tam jsou dulezitejsi historicke duvody, proc a z ceho IS vznikl, ze vznikl kvuli nenavisti mezi sunnity a siity. Cast Iraku smerem k Syrii je sunnitska, ale Irak jako takovy je siitsky. IS jsou sunnite, vyuzili valkou oslabene siitske vlady v Iraku, oslabene Syrie a podpory mistniho sunnitskeho obyvatelstva, ktere se citilo sikanovano siitskou vladou. Siity podporuje Iran, sunnity Saudska Arabie a vsichni se navzajem nenavidi.
14.11.2017 - 11:39 | Filtr
(Býk) 144
Kto IS vymyslel naplanoval organizoval a financoval

A kto vlastni tu organizaci co vlastni IS

Takze zamje vodpoved

Ted je situace ze v Syrii bojuje oficialni jednotky usa proti oddilum rizenym cia

Takze probiha proxy vojna uvnitr usa ale na uzemi stredniho vychodu
14.11.2017 - 11:43 | Filtr
(Beran) upřímnost » Psyko
Psycho je, že Korán zakazuje aby muslimové bojovali mezi sebou. Ačkoliv se islamisti ohání Koránem, že někteří muslimové nejsou pravověrní a proto je vraždí, klidně porušují vlastní náboženské zákony. Proč jsem tuto diskusi začal, byla úvaha o Vodnáři. Vodnář symbolizuje utopistické myšlení, věci týkající se rovnoprávnosti, stejných práv pro všechny, multikulturalismus, ale i socialismus, komunismus a taky převraty ve společnosti, rebélie jako byla francouzská revoluce. A tím chci narazit právě to, že na počátku zdánlivě šlechetná myšlenka se může zvrtnout a nakonec potlačovat práva jednotlivců. Kolektivita je vyvýšena nad individualismus a může to vést k represím nebo utlačování svobody slova, jak naše země zažila z komunismu či socialismu. Dostalo se to až do tak absurdních rozměrů, že jedinec neměl právo na vlastní názor nebo na to aby mohl číst nezávislé, necenzurované knihy... Je to tak paradoxní, že na začátku se to tváří tak humanisticky, tak lidumile, tváří se to jako láska, ale pak se z toho vyvine pokrytecký systém, kterému vládnou privilegovaní. Na začátku toho všeho je rebelský Uran, přicházející s ušlechtilýma myšlenkama a na konci je v moci Saturn, který si snaží držet svou moc nad lidem a své pozice v komunistické vládě... Stejně tak je s Vodnářem spojena schopnost přehlížet nebo omlouvat své vlastní chyby pod alibismem "jsem přeci jen člověk". A tak tu vidím i paralelu s pokrytectvím. "Bohatým brát a chudým dávat", zní to šlechetně, ale je to výhodné jen jednostranně - zloděj, lenoch a pijan na tom vydělá; poctivý člověk, který celý život pracuje a střádá, však prodělá a přijde o vše co si našetřil (nemovitosti, půda, úspory). A to nemluvím o zkreslení práva a spravedlnosti. Spravedlnost se pokřiví, otočí podle obrazu jednotlivce, potažmo několika jednotlivců, kteří celý ten systém řídí a mají moc ovlivňovat lidi. Není žádná záruka, že demokraticky odhlasované věci jsou správné nebo pravdivé jen proto, že většina lidí souhlasí. Pokud dokážeš zmanipulovat nebo podplatit těch několik jedinců, kteří rozhodují o celém socialistickém zřízení, tak přenášíš svůj dogmatický a nerealistický obsah na zbytek společnosti. Pod vlivem moci a šíření informací (propaganda) se nechá zpracovat leckterý mozek.

Myslíte si že Saturn ve Vodnáři může představovat sklony k manipulaci s lidmi? Dneska žijeme v době multikulturalismu, kdy nám vládnou elity pod heslem pseudohumanismu či multikulturalismu spojovaným právě s Vodnářem. Tihle lidé jako Merkelová a Holande, jsou prakticky neodvolatelní. Mimochodem, nejsou to Vodnáři?
14.11.2017 - 11:52 | Filtr
(Býk) 144 » upřímnost
Socialismus a uz vůbec ne komunismus neměli za cil rovnopravnost pro všechny
Kto to vymyslel a pro koho

Francouzska revoluce nebyla rebelie
Organizovano vatikanem a britskou kralovskou rodinou
14.11.2017 - 12:11 | Filtr
(Ryby) Psyko » upřímnost
Chces diskutovat o radikalismu, astrologii, vzniku IS nebo o cem? Pripada mi, ze se to tu micha pate pres devate a nedava to moc smysl.
14.11.2017 - 12:12 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » upřímnost
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
K tomu multikulturalismu, pokud osekáme politické konotace a pojmu ho čistě jako soužití více etnických skupin a kultur na jednom místě, tu byl daleko dřív, než my. Viz starověká a středověká města. Nikomu to problém nedělalo. Teď to problém dělá, protože miliarda faktorů.

Jinak mi přijde mi nebezpečné svádět určité sklony na jedno znamení či na princip znamení. I kdyby Merkelová a Hollande Vodnáři byli, neznamená to zhola nic. To je podobné tvrzení, jakože to jsou lidé. Vždyť závisí na celém horoskopu....
14.11.2017 - 12:24 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Daisybunch
To není pravda, že ve středověku a starověku soužití kultur nikomu problém nedělalo - pogromy na židy, bartolomějská noc, pronásledování křesťanů v době Říma, židi dokonce v Babylóně považovali tohle promíchání lidí za trest od boha. Atd. Tzn. naopak - problém to byl vždycky...

A doplnil bych, že tu polarizaci vyvolávají zejména agresivní monoteismy...
14.11.2017 - 17:19 | Filtr
(Beran) upřímnost » Psyko
No já vím, je to směs všeho o čem jsem uvažoval v souvislosti s Vodnářem, není v tom žádný řád.
14.11.2017 - 17:29 | Filtr
(Beran) upřímnost » Daisybunch
Angela Merkelová má Lunu ve Vodnáři, tím neříkám že by na tom bylo něco zlého
http://www.esotericon.de/astrodb_me…
Nejvíc mě překvapuje že je "těžkotonážní" Rak. Ascendent v konj s Marsem ve Střelci. Ten její pseudohumanismus by se dal přičítat Neptunu v 9. domě ve Vahách.
Dal jsem to pro Bratislavu, nevím jak se tam dá dát Hamburk
http://osobni-horoskop.najdise.cz/r…

O Francois Hollande jsem našel jen narození 12. srpna 1954, Rouen
14.11.2017 - 17:38 | Filtr
(Beran) upřímnost » pozemstan
Já před chvílí uvažoval o těch třech náboženstvích - židovství, křesťanství islám ... v souvislosti s multikulturalismem. Já si pod Vodnářem představuji lidi, kteří prosazují multukulturalismus - v rámci utopistických myšlenek v najivní touze po usmíření nesmiřitelných náboženstvích chtějí všechny náboženství smíchat do jednoho univerzálního náboženství - což mi přijde jako naprosto šílený a najivní idealismus.

Dobře to Vystihuje popis Jupitera ve Vodnáři:

"A pak, tím, že budete přimíchávat víry ostatních, dosáhnete takového systému víry, jenž bude vyhovovat cílům a záměrům celé skupiny. Představa je taková, že kdyby se takto pokračovalo dál krok za krokem, celé lidstvo by nakonec sdílelo společnou ideologii. Vaší představou Boha je Světové náboženství."
zdroj: http://www.romanhynek.cz/astrologie…

Takový člověk vůbec nepochopil neslučitelnost oněch náboženství. Tato ekumena pak je v trnu zejména ortodoxním křesťanům, ordotoxním židům anebo fanatickým muslimům. Ale ono se jim není co divit, protože takové uniformní náboženství je vlastně urážkou jejich víry, což si idealistický Vodnář neuvědomuje. Např. v judaismu a křesťanství je zakázané klanět se jiným bohům a to samé v islámu. Takže když to skloubíte dohromady, nutně se jedná o likvidaci monoteistického náboženství, židovství, křesťanství a islámu. Lze to tedy považovat za útok proti něčí víře.
14.11.2017 - 20:13 | Filtr
(Býk) 144 » upřímnost
To neni idealismus

Cilem je vyroba dokonaleho otroka biorobota co neni nikdo
Nema zadnou prislusnost kulturni narodnostni etnickou proste nic
Nema tradice historri kulturu jazyk
Univerzalni biorobot co se nema s kym dat dokupy a branit si vlast rodnou zemi
Proste otrok bez identity
A to se skousi pres to michani
14.11.2017 - 20:20 | Filtr
(Beran) upřímnost » Sosna zvlčelý
Dík. Má Neptuna v 10. domě. Nikdy bych neřekl, že někdo s takovým postavením může dosáhnout takové Kariéry. Ale má tam i toho Saturna.

Oba mají významně obsazené znamení Raka a Mars ve Střelci. Vlastně i Saturn, Černá Luna ve Štíru, Neptun ve Vahách. Ti dva toho mají hodně společného, musí si dobře rozumět.
14.11.2017 - 20:22 | Filtr
(Beran) upřímnost » 144
Ano, pravděpodobně jsme jen pokusným králíčkem v rukou Europolitiků. Zkouší jak bude fungovat migrace národů, soužití s migranty ze zemí třetího světa.
14.11.2017 - 20:43 | Filtr
(Blíženci) FungieD » upřímnost
Nejenom Europolitiku... Pokud se nekomu hodi do kramu nestabilni evropa(a hlavne nestabilni mena EURO) , tak jsou to Spojene Staty a jejich DOLAR. Cely ten problem kolem migrantu, je ve svym jadru ekonomicka, financni zalezitost.
14.11.2017 - 20:46 | Filtr
(Beran) upřímnost » FungieD
Pak je otázka jestli se to netýká spíše znamení Kozoroha - boj o moc nebo o Blížence - boj o peníze. Samozřejmě vše pod rouškou humanismu - v duchu Vodnáře.
14.11.2017 - 21:06 | Filtr
(Býk) 144 » upřímnost
Merkel holland jsou panaci
Jen plni prikazy
To neni jejich napad
Takze hledat jejich planety nema smysl

Treba si vzit datum narozeni certa lucifera dabla rotshilda brzezimskeho sorose kralovny Philipa a tak podobne
15.11.2017 - 09:21 | Filtr
(Ryby) pozemstan » upřímnost
"urážka víry" ... co to vlastně je? tohle slovní spojení bych vpodstatě úplně ignoroval - když ho někdo použije za sebe - ono už samo slovo "urážka" je vpodstatě nesmysl, se kterým by nikdo nikoho neměl obtěžovat - urazíš se kvůli něčemu? to je tvůj problém, neotravuj s tím a vyřeš si to v sobě...

a "útok na víru" - to není nic proti ničemu - útočit na víru je v pořádku, pokud je víra prokazatelně v něčem špatná (např. lidské oběti, atd.) - a všechny hlavní monoteismy jsou prokazatelně v něčem špatné

vybereš-li z těch monoteismů to, na co se nedá útočit - tak ti z těch monoteismů vpodstatě zbude jen ten společný základ - to si myslím, že tyto dva přístupy mají za výsledek totéž - pokud se aplikují opravdu důsledně

a ano, můj radix obsahuje Jupiter ve Vodnáři, akorát já na bohy nevěřím ani nejsu ateista - já su agnostik
15.11.2017 - 10:23 | Filtr
(Beran) upřímnost » pozemstan
Já to myslel tak, že když někdo chce upravovat nějaké náboženství, měl by si vytvořit vlastní a nepackat náboženství někoho jiného. Máš to to samé, jako kdyby si byl umělec, který maluje umělecké díla a našel by se někdo kdo by buďto a) tvé díla duplikoval, tím že je ofotí a pak vytiskne - bez tvého souhlasu b) nebo by je dělal podobně jako ty, ale předělal by je
Např. v hudební scéně - vezmeš písničku někoho jiného, jehož autor je ti znám a předěláš to. Je to porušení autorského zákona na základě toho, že z původního díla bez souhlasu původního autora odvozuješ nebo kopíruješ nové dílo, které pak považuješ za vlastní, nebo se dokonce k autorství nepřiznáš a vydáváš to za práci původního autora. Další podobně známá věc je duplikace památek ze západní Evropy Čínou, taky vše bez autorského svolení (nebo svolení té země, které se to týká).

Urážka víry je osobní a znamená to, že urazíš nebo zraňuješ city toho druhého, tím že útočíš proti jeho víře. To pak v něm může vyvolat touhu po pomstě. Navíc žijeme ve společnosti, kde to není dovolené, protože to porušuje právo na svobodu slova - pokud však tato svoboda slova výrazně nezasahuje do právě někoho jiného - jako například právo na bezpečnost, právo na identifikaci, právo na kodex chování a oblékání na určitých společenských nebo sportovních místech...

PS: Já o vlku a vlk tady :) Nic ve zlém. Myslím toho Jupitera ve Vodnáři.

Není to zvláštní? Vodnář, který používá jako symbol vodu - živel společný s Rybami, by měl mít pro vzájemné pochopení, toleranci a přijetí porozumění.
15.11.2017 - 10:58 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » upřímnost
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Luně ve Vodnáři připisuji spíš schopnost nevnímat emoce a řešit praktickou stránku z nadhledu - konkrétně např účtovat o milionové exekuci a neřešit děti daného zaměstnance.

Makrel je IMHO loutka, zřejmě něčím vydírána nebo hodně motivovaná, každopádně řízená shora. Hledala bych v radixu spíš tímto směrem.
15.11.2017 - 10:58 | Filtr
(Ryby) pozemstan » upřímnost
Pozor - náboženství přece není autorské dílo :5:

Náboženství má paradoxně mnohem blíže k vědní disciplíně - drtivá většina náboženství se v průběhů staletí různě revidovala a reformovala. Tzn. není to jak píšeš - žádné autorství a patent na neměnnost.

Ano, "urážky" aktuálně nejsou právem dovolené. Ale nikde v právu pořádně ta urážka není nějak nesporně definována. Ono to ani nejde. Nerad bych byl v situaci, kdy bych u soudu musel dokazovat, že něco není urážka, protože urážka není nikde pořádně definovaná, ale kdyby mi nic dalšího nezbylo, šel bych do toho a bránil se takto - nemůžu nikoho urážet, když není zcela jasné, co to urážka je... Takže z mého pohledu ani současné právo žádné urážky neřeší.

Navíc si nedokážu představit, že mne například nějaký Azték žaluje za to, že urážím jeho náboženství založené na lidských obětech (a na dalších náboženstvích - monoteismech - se vždy najde něco podobného). Něco je zjevně špatně.
15.11.2017 - 11:45 | Filtr
(Beran) upřímnost » pozemstan
Problém je v tom, že se nekompetentní osoby snaží to náboženství měnit. Náboženství obvykle vychází z nějakých starších textů, ať už je to Tóra, Bible nebo Kórán a ty je třeba respektovat. Jestliže tedy tato náboženský kniha zakazuje homosexualitu - i když se to homosexuálům nelíbí, je třeba to respektovat. Není možné vytvářet náboženství, které jde proti jejich vlastním zákazům, to potom je překrucování toho náboženství. Vznikají různé sekty jako Mormoni, Svědci Jehovovi - můžeme tomu říkat náboženství - mají právo na svou víru, ale jelikož se nedrží té hlavní náboženské knihy a odkloňujou se, tak by si neměli říkat křesťané (což třeba u Svědků Jehovových tak je - oni se nepovažují za křesťany). Podobně by to mělo být tedy i s jinými, kdo odvozují smíšená náboženství, která jdou proti sobě. Vidím, ale že tvému Jupiterovi ve Vodnáři tohle dělá dost problém to přijmout a akceptovat. Vidím tu určitý ukazatel nebo paralelu s Vodnářem. Na jednu stranu se tváří velmi tolerantně a říkají, že každý má právo na svou víru, ale přitom jim tohle vůbec nevadí, že dochází k napadání něčeho individuálního. Neumím to přesně popsat.
15.11.2017 - 11:51 | Filtr
(Beran) upřímnost » koczka.zlobywa
Vodnář ale není o praktičnosti. Lunu podobně jako Neptun (krom těch emocí) vnímám jako schopnost mít zastřenou mysl díky nějakým nerealistickým představám nebo pocitům. Takže tu Lunu ve Vodnáři bych právě viděl jako něco co zdůrazňuje nepraktičnost. U Merkelové to je vidět na její politice, když jménem všech Evropských zemí, jež jsou součástí EU, pozvala uprchlíky do Evropy. S nikým to nediskutovala, prostě to udělala. Sice tam je nějaká vstřícnost, ale vůbec se nezajímala o to, jak budou reagovat ostatní. Nechtěla vůbec připustit, že by některým zemím tenhle otevřený přístup mohl vadit. Řekla si "Je to správné" (z jejího úhlu pohledu) "a proto to prosadíme". Nezajímala se o to jak nám to vadí. Podobné vyjednávání s Putinem když byla řešč o usmíření konfliktu na Ukrajině - vůbec neakceptovala fakt, že se konflikt zamrazí - a výsledek? Válka tam je stále, ale Ukrajina má horší pozici v tom se bránit proti napadání ze strany ruských vojáků.
15.11.2017 - 11:59 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » upřímnost
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele koczka.zlobywa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ne praktičnost, ale že se díky Luně ve Vodnáři nenecháš ovlivňovat emocemi. Ne praktičnost, ale spíš taková tvrdost - že můžeš řešit situace jako stroj, robot, (tedy i prakticky).

BTW ty vážně věříš, že za vším ohledně řízené migrace a cíleným míchání ras a potíráním národní identity stojí jedna ženština? :3:

A jenom blbec s Lunou ve Vahách možná (to je můj astroodhad, hihi) se bude zajímat o to, jak cokoliv ovlivní okolní státy. V politice se jede ideálně tvrdě sobecky. Proto je EuroUnie jako celek už od začátku podvod mocností - tedy IMHO :4:

Jen se modlím, ať aspoň československé holky mají nohy u sebe a nenechají se tímto směrem zmanipulovat :28: (s Kubáncema se ty u nás na severu kamarádily za socíku až až)
15.11.2017 - 12:11 | Filtr
(Ryby) pozemstan » upřímnost
:4: nene - nejsou žádné "nekompetentní osoby" - jsou jen samozvanci (tu se zdánlivě větším, tu se zdánlivě menším puncem oficiality) - jednou je to koncil, jindy reformátor, jindy jazykovědec, religionista, klidně i laik nebo ožralec v hospodě - není v tom valný rozdíl z hlediska skutečné kompetence/oficiality

a ani není třeba respektovat nějaké "staré texty" - tím spíše, když jsou v nich bláboly typu vyměň otroka za 3 krávy (nebo něco v tomto smyslu - nepamatuju si to přesně) a také tím, že jsou to stejně jen nějaké x-krát revidované kompiláty - kdo zaručí, že daná kompilace je ta jediná správná? :3: Kdo zaručí, že dotyčný může zaručit? :3:

Jinak nechápu co nechápeš - každý ať si věří čemu chce (ale neotravuje s tím druhé, zvlášť když je to blábol) a každý ať si napadá co chce, zvlášť když to napadá oprávněně. Nikdo nemá patent na výklad nepoznatelného (byť si ho samozvaně mnozí přisuzují)... Takže je možné se střetnout jen nad tím poznatelným - a toho je ve všech těch náboženstvích (bohužel) dost a dost.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-150 151-162
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »