Zvirata v mytologii


13.11.2017 - 11:02
(Blíženci) FungieD
Zvirata v mytologii
Napada vas nejake zvire, ktere provazeji spiritualni, magicke vlastnosti ci nejake pribehy a vypraveni?

Na Britskych ostrovech a v Irsku, se hojne vyskytuje maly ptacek, jez nazyvaji ROBIN. Je az neuveritelne pratelsky k lidem a nema z lidi zadny strach. Priblizi se k cloveku blize, nez kterykoliv jiny ptak.
Tohoto ptacka jiz stovky let provazeji ruzne pribehy a mistni mu prisuzuji mnoho spiritualnich vlastnosti.
Je o nem znamo, ze i jeden a ten sami ptacek se casto zjevuje v blizkosti jednoho sameho cloveka.

Pro lidi na ostrovech, je to ptak OCHRANCE. Lide si vypraveji, ze pokud se tento ptak na vas "nalepi" a pronasleduje, tak to muze znamenat nekolik duvodu.

- prinasi(oznamuje) vam nove zacatky ve vasem zivote, take ve vasem duchovnim vyvoji

- nekdo z vasich blizkych, kdo nedavno zemrel, vas chodi navstevovat a ukazat vam, ze je vam stale na blizku a ochranuje vas.
Velice casto se vyskytuje na pohrbech, bezprostredne blizko k samotnemu hrobu!

- pokud zrovna nikdo ve vasi blizkosti nezemrel, tak naopak sdeluje, ze vas nejaky blizci, ktery jsou od vas daleko, miluji a mysli na vas.

-Pro krestany je tento ptak doslova BUH! Pry se nachazi na kazde zahrade kazdeho kostela a byl to prave on kdo pri Jezisovo vystupu s krizem, mu pomahal vytahovat z tela trny...

-Severoamericti indiani mu prisuzuji roli OCHRANCE,STRAZCE a nositele MIRU, nebo take "zlodeje ohne". Pokud kojici matka pri kojeni spatri Robina, znamena to velke stesti do zivota ditete! Pokud se robin zrovna nachazel ve vesnici, znamenalo to pro indiany, ze se nemusi obavat zadneho utoku od nepratelskych kmenu!

Pisu o tom, protoze se na me zrovna jeden takovej nalepil, prorad ciha za oknem, a pokud prejdu do jine mistnosti, tak se objevi zase za tim jinym oknem a takhle to uz trva nekolik dni :1:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
13.11.2017 - 11:04 | Filtr
(Blíženci) FungieD
:68:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
13.11.2017 - 11:13 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá
To je červenka obecná :79: :15: Miluju je. Sranda je, že se mi o ptáčcích dneska zdálo a tento byl mezi nimi.

Jinak... popravdě spíš přemýšlím, které zvíře v mytologii zastoupení nemá... :4:
13.11.2017 - 11:18 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Khalia Luna Zvlčelá
No, dik, ja dotedka nevedel jak se mu rika cesky :6: Tak ze v cechach jsou taky?
Pokud te zrovna napada nejaky zajimavy spiritualni zvire tak sem snim :3: me zrovna zadne jine nenapada :14:
13.11.2017 - 11:26 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá » FungieD
Každé zvíře má něco :1:

Mě poslední dobou provází třeba bizoni.

"Dálavy prérie, posvátná loviště... Pro lidi, kteří se s námi spojovali, bývaly kdysi brány mezi světy dokořán.
Sloužili jsme jim a vedli je a oni zase sloužili nám. Měli nás v úctě a žili v souladu s Velkým duchem.
Nadbytek, hojnost a bohatství jsou požehnáním přírody; s vytrvalostí a neústupností dosáhnete svého cíle. Přinesli jsme vám dýmku, abyste ji kouřili a byli ve spojení se vším, abyste vysílali své modlitby k Velkému duchu a sebe vedli.
Tak se můžete zrcadlit v Prameni jednoty a z něj čerpat, tak jsme všichni včleněni do velikého koloběhu, jenž rodí nosí, bere a opět rodí. Je o vás postaráno." (Jeanne Ruland)

Pro mě má význam veskrze pozitivní - bizon zná svoje síly naprosto dokonale, zná sebe a je pořád v míru. Ale je v něm dost neústupnosti, takové to motto ve smyslu: "Chci-li něčeho dosáhnout, musím tvrdě pracovat" :1:

EDIT: Líbí se mi taky, že zatímco ostatní zvířata se před vánicí schovávají, bizon se nezastavuje a jde i proti ní.
13.11.2017 - 11:36 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Khalia Luna Zvlčelá
Zrovna jsem se docetl, ze Cervenka Obecna dosahla oceneni "PTAK ROKU 2016" :4:
13.11.2017 - 11:45 | Filtr
(Blíženci) FungieD » siili
Mozna ze tak krotky jsou pouze na tech ostrovech. Tady v Irsku jsou lidem na blizku vsude. I treba v hospode na terase si prisednou ke stolu :1: A hlavne se pry nejvice priblizuji k cloveku v obdobi Vanoc.
13.11.2017 - 11:46 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá » siili
U nás krotké nejsou :1:

Popravdě moc nevím, čím to je. Ale jsou i místa v ČR, kde Ti třeba přijdou veverky cíleně na ruku :4: Což jinde prostě neexistuje, i když to jsou ti samí živočichové. Docela by mě zajímala příčina. :63:
13.11.2017 - 11:55 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Khalia Luna Zvlčelá
Co se tyce tech cervenek, tak v cechach krotke mozna nejsou, protoze cechama prosla druha svetova valka , tak videli jak se k sobe lidi hnusne chovaj! Irsko se vyhnulo jak prvni tak druhe svetove valce :3:
13.11.2017 - 12:00 | Filtr
(Blíženci) FungieD » siili
"-Severoamericti indiani mu prisuzuji roli OCHRANCE,STRAZCE a nositele MIRU, nebo take "zlodeje ohne". Pokud kojici matka pri kojeni spatri Robina, znamena to velke stesti do zivota ditete! Pokud se robin zrovna nachazel ve vesnici, znamenalo to pro indiany, ze se nemusi obavat zadneho utoku od nepratelskych kmenu!"

mozna ze Cechy brzo napadne nejaky "nepratelsky kmen"...
13.11.2017 - 12:06 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Khalia Luna Zvlčelá
Zatim co to tady ctu , tak mi tady ten muj porad boucha na okno :4:
13.11.2017 - 12:23 | Filtr
(Blíženci) FungieD
Clanek o Cervence z irskych stranek(google preklad):

Robinův lék zahrnuje pochopení síly písně, štěstí, průvodce v moudrosti změn, růstu, obnovy.

Robins mají silný význam ve starověkém mýtu a tradici. Jeden příběh pochází z evropské mytologie, ve které je pták jara spojen s novým rokem a symbolizuje božskou oběť a znovuzrození ducha.

Středověká evropská tradice často zobrazovala dívku, která navštěvovala dítě Krista, symbol pasti přijít. Malý robin letěl do Ježíšovy koruny trní a usilovně se pokoušel vytáhnout trny pryč s jeho zobákem. Bohužel, pták jen roztrhal své vlastní prsa na trní. Od té doby se domnívalo, že robíni nosí na hrudi červené peří jako čestný odznak.

Robin je ptákem božské služby. Robinští lidé často mají v minulosti životní vazby s Kristovou energií a byli by vynikajícími misionáři nebo kněžími.

Robinové jsou dobrými rodiči jako mnoho ptáků. Jeden aspekt tohoto zvířecího zvířete je schopen se živit skutečnou dospělostí. To je znamenáno červeným prsním robinem - symbolizuje aktivaci kreativní energie a podněcuje růst. To je také spojeno s tradičním napojením na jaro - období obnovy. Když jsme se zbavili naší minulosti - hodně z toho vycházíme z dětských zkušeností - jsme osvěženi a obnovováni, a proto jsme nezatíženi a svobodně se živili a sloužili sobě i ostatním. Pokud se dary robinů nedozvěděly a nepoužívaly správně, budete neustále zpochybňováni vyhlídkami na změnu s obtížemi, které vyvstávají, stejně jako emocionální disharmonie. Pusťte minulost ... pokračujte ......

Pokud je bohatý výdej potravin, roubi budou po celý rok žít v oblasti. To nám může ukázat, že když se naše srdce a duše cítí ponuré a chladné, dokážeme prospívat, pokud budeme mít dostatečnou vnitřní sílu, odvahu a důvěru. Proto je robin obzvláště dobrým spojencem, který má mít v zimních měsících.

Jedna část růstu se učí, jak se s konfliktem vypořádat zralým způsobem. Muži, kteří jsou ponořeni do územních sporů, si navzájem zpívají. Tato vlastnost podporuje kreativní aspekt této energie ptáka. Abychom byli opravdu zralí, musíme se naučit důvěřovat naší intuici a jedinečným tvůrčím výrazům.

Robin bude podněcovat nový růst ve všech oblastech vašeho života, v oblastech, které se staly stagnující a zastaralé. Musíte věřit v sebe, když se budete pohybovat dopředu, pokud ano, bariéry zmizí a konfrontace budou pouze na výstavu. Robin vám ukáže, jak to udělat s radostí ve vašich srdcích. Jejich píseň je šťastná a připomíná vám, abyste se zbavili své osobní drámy a naučili se smát se životem.

Vejce robinů jsou práškově modré. Tato barva je spojena s chakrou v hrdle u člověka a je také spojena s nebeskou inspirací. Jelikož hlavním úkolem hrdla chakra je použití jako výraz Všeho, co je a vejce symbolizuje nový život, budete se učit, jak se vyjadřovat pozitivně ve všem, co děláte. Budete vedeni k novým počátkům bez strachu obnovením důvěry v sebe a svou duši. Meditujte se s Robinem a zobrazí se správná cesta.

Červená barva na hrudníku je spojena s kundalini v člověku. Toto je síla života, která se nachází v hřbetu páteře. Když se dosáhne dostatečného duchovního růstu, uvolní se a posune se do hřbetu, aby vytvořil vyšší povědomí. To zvýší psychické vidění a povede nás k osvícení. Pokud je vaším průvodcem, budete pravděpodobně oddaný duchovní hledající. Přestože růst může být pomalý a testování, bude s trpělivostí, soucitem a správným zaměřením duchovní ideály naplněny.
13.11.2017 - 13:46 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Khalia Luna Zvlčelá
A jako vždycky v květnu škrtil Červenku! :61:
13.11.2017 - 14:54 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Khalia Luna Zvlčelá
Krmeni Cervenky z ruky
YouTube
13.11.2017 - 15:03 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá » FungieD
Nádherní :79: :79: :62:
13.11.2017 - 16:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
První mě napadl jednorožec, má prý kouzelný roh, jenž vyléčí všechno. A propojení s ním má prý málokdo.

Kočky jsou prý strážkyně podsvětí (asi jsem moc koukala na Charmed :4:) Léčí deprese a jiné boly. Mimo jiné svým předením se dokáží uklidnit před smrtí.

Pro krestany je tento ptak doslova BUH!
Mě hned napadlo, že Duch svatý v podobě holubice...

Říká se, že houkání sýčka oznamuje smrt.

Čáp, že nosí kluky, holčičky vrány. No chudáci pokud to dítě má čtyři kila :61:

Delfíni, velryby. Napadá mě jeden a ten konec není moc hezký.

Pak mě napadl třeba Pan, řecký bůh stád. Rozverný, vtipkující a jak krásně umí hrát. A pak mořské víly, kentauři, minotaur,....
13.11.2017 - 18:37 | Filtr
(Blíženci) FungieD
Zrovna a jsem se docetl, ze jedna z verzi, ktere se vypravi "mezi staryma babama" je, ze pokud Robin(cervenka) klepa neustale nekomu na okno nebo se snazi dostat do baraku, tak to muze vestit nejen smrt nekoho blizkeho ,ale i smrt nekoho v dome.

Dneska mi boucha na okno celej Den! A stupnuje se to. Nejdrive to bylo jen obcas a dnes porad...a vylozene sleduje jen me, kdyz prejdu do jine mistnosti, tak on zacne bouchat na okno tam...A rozhodne to neni tim, jak nekteri vysvetlujou, ze narazi do okna z duvodu nejakeho reflexu nebo odrazu, protoze tenhle darebak to ma totalne promysleny a naplanovany!!!
Takze pokud se po nejakem case na najdise vubec neukazu, tak budete vedet ze uz jsem v nebi :76:....nebo v pekle :21: :42:
15.11.2017 - 02:19 | Filtr
(Střelec) Gina bella » FungieD
Ahoj zaujal mě tvůj článek,a ptáci jsou opravdu poslíčci dobrých zpráv,to jsem četla v Knize Feng Sui,tihle lidé věří v tyhle poslíčky,..je to štěstí na nové cestě, dobré zprávy?
15.11.2017 - 20:18 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Khalia Luna Zvlčelá
Taky marně přemítám....třeba taková chobotnice? Ale ta má nejspíš zastoupení v mytologii svých rodných končin.
Za mě jednoznačně vlk - a krkavec.
Jelen, medvěd, ba i ten kanec....možná lasička nepůsobí příliš mytologicky? Ale abych se nedivila :4: Nebo jezevec.
Takový psík mývalovitý to určitě ještě nestihl - přemigroval k nám v blbé době, kdy se těm mýtúm moc nedá.
Ale všichni dravci, například, jsou mytologičtí.
15.11.2017 - 20:23 | Filtr
(Býk) Khalia Luna Zvlčelá » Lupi
Bacha - lasička je úžasný totemový zvíře :1: Stejně jako jezevec.

Ale u psíka mývalovitého máš pravdu - nebo aspoň ke mně se zatím jeho podstata z duchovního hlediska nedostala :4:
16.11.2017 - 09:45 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Lupi
Tak jsem trochu patral po Chobotnici. Napriklad pro severoamericke indiany, pro ktere ma temer kazde zvire nejakou legendu ci posvatnost, tak chobotnice pro ne nema temer zadny vyznam. Vysvetluje se to tim ze indiani byli spise vnitrozemni kmeny nez primorske.
Naopak v Japonsku,pro jedno nejrozsirenejsi a take puvodni nabozenstvi SINTOISMUS, ma chobotnice velky vyznam!.
Napr.(vynatek z wiki):
Akkorokamui je charakteristicky popsán se schopností sama-amputovat, jako několik druhů chobotnice, a regenerovat končetiny. Tato charakteristika se projevuje ve víře Shinto, že Akkorokamui má léčivé síly. V důsledku toho se mezi stoupenci věří, že dávání nabídek Akkorokamuiovi vyléčí onemocnění těla, zejména znetvoření a zlomeniny končetin.
Svatyně v oddanosti Akkorokamui a souvisejících chobotnic, se nacházejí v celém Japonsku!!

Sintoismus: Šintó (japonsky: 神道; Šintó, v češtině označováno jako šintoismus) je původní náboženství Japonska založené na animismu a polyteismu. Jedná se o jediné náboženství vzniklé v Japonsku a dodnes se přes vliv buddhismu a konfucianismu jedná o živé náboženství. Na rozdíl od jiných mnohých náboženství šintó neobsahuje jasný výčet pravidel a dogmat.

PS:Btw moje manzelka a moje Tchyne patri k vyznavacum Šintó :1:
16.11.2017 - 10:00 | Filtr
(Blíženci) FungieD » Khalia Luna Zvlčelá
Ve východních algonkijských kmenech, jako je Abenaki, byly lasičky často spojovány se zlými čaroději. Pro kmen Blackfoot, měnící se barvy lasice symbolizují cyklus života a smrti a dělají to posvátné zvíře.. Na severozápadním pobřeží kmene jako Tlingit,se lasicky nikdy nesmi jíst, kvůli jejich spojení s čarodějnictvím. A v aljašských kmenech Athabaskán, jsou lasičky spojeny s bohatstvím a lasičkové ocasy jsou někdy noseny jako kouzlo štěstí.

ps: jedna se o indianske kmeny severni ameriky
16.11.2017 - 13:10 | Filtr
(Ryby) thééé
:17: díky za diskuzi :15:
mě se zase stal osudovým modráček - slavík. Našla jsem odhodlání odstěhovat se do kraje, kam jsem vůbec, ale vůbec nechtěla jen proto, že tu žije.
https://cs.wikipedia.org/wiki/…
Bylo to pro mě znamení.
Jinak mi ptáci přináší do života vždy poselství, abych si zachovala mentální svobodu ..třeba mi vletí do pokoje atp.
16.11.2017 - 16:26 | Filtr
(Blíženci) Lupi » FungieD
Nenapadlo mě, že Černonožci kdy viděli lasici, jak mění barvy - asi je mám posunutý moc na jih, jihozápad? Pocitově - věcně nemám šajnu.
No a vlastně - jak jsem mohla zapomenout na hermelín! Takový lasiččí vklad do mytologie!
Jen bych to rozhodně nekladla na Aljašku - ale možná se to odtama dostalo přes Rusko až k nám.
16.11.2017 - 16:30 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Khalia Luna Zvlčelá
Jezevec mně jako totem naprosto unik - povídej, Khalio! Šacovala bych to na vládce podzemí, nebo něco jako slepý král?
Mimochodem, tuhle jsem zažila v zologošce zajímavou věc: vlci a krkavci tam jsou prakticky vedle sebe a jeden z těch krkavců začal cosi rozčileně vykládat.....a jeden z vlků pobystřil, zved se a běžel k plotu, pozorně naslouchaje.
16.11.2017 - 16:33 | Filtr
(Blíženci) Lupi » FungieD
Já si ti myslím, že máš s těmi válkami pravdu a pěkně by to odpovídalo Sheldrakeově teorii morfogenetického pole......ale třeba je to na dobré cestě; minule mi vlezla koňadra až do pokoje, zastavila ji záclona - večer jsem potvorám zapomněla nasypat a ráno jsem se dostatečně rychle nevzbudila na klofání do parapetu :61:
Příspěvky: 1-25 26-39
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »