Cheiron (Blíženci) ve 2.domě


11.11.2017 - 18:18
(Býk) Lilly
Cheiron (Blíženci) ve 2.domě
jaké máte názory a postřehy k tomuto umístění? :3:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
12.11.2017 - 11:36 | Filtr
(Lev) Alberto
Ahoj, důležité je i konjunkce Cheironu s Venuší.
Velmi stručně: Ch. v blížencích se někdy týká pochybností o vlastních schopnostech, inteligenci, vyjadřování, znalosti jazyků apod, které někdy člověk nějak kompenzuje - ale paradoxně nemusí jít o nic hrozného. Téma 2.domu a venuše se může týkat znejistění o vlastní hodnotě, atraktivitě, ženskosti, kráse, nadání; přijetí vlastního těla; schopnosti vytyčovat si hranice, mít v rovnováze dávání-braní. Finance, hmota. Tyto a další témata můžou být pro člověka senzitivní - ale reakce a kompenzace, kterými si to člověk chrání mohou být velmi rozmanité. Reakce vedou většinou k extrémům. Např. předstírám, že mám sebevědomí až na půdu, nebo že mě o to vůbec nejde a nijak mě tadle oblast nezajímá. Atd. Lidé s konjunkcí Ch. a Venuše: Jacques Brel, Charles Baudelaire, Wiliam Blake, František Gelner, Friedrich Nietzsche. (Vysoce senzitivní umělci s problematickými vztahy s ženami a konvencemi).

Více o Cheironovi píšu zde: http://ografologii.blogspot.cz/2017…
12.11.2017 - 18:13 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele RainMan22, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Dobrý den. Jedná se o Váš Cheiron nebo cizí? :3:
13.11.2017 - 11:33 | Filtr
(Býk) Lilly » RainMan22
o můj
13.11.2017 - 13:09 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Lilly
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele RainMan22, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mrknu se spíš večer na výklad podle I-ching. I-ching je spíše filozofie než realita. Výklad dle I-ching jsem zatím nikde nenašel - myslím zveřejněný. Princip je ten, že stejně jako planety jsou v kruhu, tak i I-ching. Jen s jiným rozdělením kruhu (zodiák 360 stupňu - I-ching 64x6 linií = 384 rozdělit na 360 stupňů). Rozdělení mám podle jedné zahraniční astroložky. Třeba výsledek a výklad zaujme.
Výhoda je jen jedna : zatímco astrologie nedává doporučení co dělat,
I-ching je dává, ale je to dle filozofie a řádu I-chingu. Ne každý však chce dnes žít dle myšlenek Konfucia. :74: :1:
13.11.2017 - 14:16 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Lilly
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele RainMan22, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Cheirón: Blíženci 26°11’ 2 dům

I-ching nezná domy - proto dle astrologie 2.dům = Vztahuje se k majetkovým poměrům, prosperitě, rovnováze a citovému životu. Naznačuje, jakou hodnotu pro nás mají peníze, jak utrácíme a zda žijeme hospodárně. Také vypovídá o sebeúctě, vztahu k přírodě a pocitu zabezpečení.

Cheiron -V astrologii symbolizuje princip celostního vědění. V horoskopu
představuje schopnost učení, významnost, schopnost hojení, léčitelské schopnosti a celostní vnímání světa. V horoskopu symbol nevyléčeného zranění a to i psychického, z něhož se člověk musí vyléčit sám.

Očekávání Výklad I-ching :
hexagram 1 - Nebe - kreativita
linka 3 odspoda
numerologicky 63 (dolů na 9) ale platí 63 - nepočítat s 9 (jsou i vyšší čísla)

Hexagram
Pohyb nebes. Silná vnitřní energie. S tímto obrazem jako vzorem se mudrc učí, jak nejlépe se vyvíjet, aby jeho vliv mohl vydržet. Musí být silný všemi způsoby, vědomě vyhazovat vše, co je podřadné a ponižující. Tím dosáhne té neúnavnosti, která závisí na vědomém omezení oblastí jeho činnosti.

Linka 3
Pro velkého muže se otevírá sféra vlivu. Jeho sláva se začíná šířit. Masy se k němu hromadí. Jeho vnitřní síla je adekvátní zvýšené vnější činnosti. Existuje mnoho věcí, které je třeba udělat, a když ostatní večer odpočívají, na něho tlačí plány a úzkosti. Ale nebezpečí se zde skrývá v místě přechodu od nízké úrovně (linka 3) až po výšku. Mnoho velkého člověka bylo zničeno, protože se k němu shlukla masa a odklonila ho od svého kurzu. Ambice zničila jeho bezúhonnost. Avšak skutečná velikost není narušena pokušeními. Ten, kdo zůstává v kontaktu s časem, který září, je s požadavky dostatečně obezřetný, aby se vyhnul všem nástrahám, a zůstává bez úhony.

Ušlechtilý člověk ve dne pracuje a v noci je bdělý. I ve chvílích nebezpečí je tak v bezpečí. Věnujte se řešení dosažitelných úkolů a buďte stále ve střehu.

Doporučení I-ching
Hexagram 18 - Práce na pokaženém
linka 3
numerologicky 58 (dolů na 13, dolů na 4), ale platí 58 - nepočítat se 4 (jsou i vyšší čísla)

Čínský znak KU představuje mísu, v níž se chovají červi. To znamená rozpad. Ten přichází proto, že jemná lhostejnost v dolním trigramu se spojila s tuhou setrvačností horní části a výsledkem je stagnace. Vzhledem k tomu, že to znamená vinu, podmínky ztělesňují požadavek na odstranění příčiny. Z tohoto důvodu nemá význam hexagramu jen "to, co bylo zkažené", ale "pracovat na tom, co bylo zkaženo".

Poté se musíme postarat o to, aby nová cesta byla bezpečně prováděna, aby se předešlo relapsu; proto musíme věnovat pozornost době po startu (po nastavení).

linka 3
Toto popisuje člověka, který postupuje trochu moc energicky, aby napravil chyby minulosti. Nyní a poté se jistě rozvíjí menší diskuse a obtěžování. Ale příliš mnoho energie je lepší než příliš málo. Proto i když může mít někdy lehké důvody k lítost, zůstává bez vážné viny.

Přebírá povinnosti svého otce. Objeví se menší lítost, ale žádné velké chyby. Konzervativní přístup poskytuje v této chvíli nejlepší ochranu před chybami, přestože můžete mít pocit neúplného naplnění.

Hodně štěstí :)
13.11.2017 - 18:00 | Filtr
(Býk) Lilly » RainMan22
Teda to je složité :3: ale dík
13.11.2017 - 18:46 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Lilly
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele RainMan22, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Je to určitě moc zeširoka.

Asi bych to zjednodušeně řekl. Cheiron Vám dává sílu nebes "obrazně". Na sílu nebes se dívejte jako na čas a energii. Nekonečná časově neomezená vnitřní energie a síla. Jako motor co nepotřebuje palivo. Linka 3 dokresluje věnovat se uskutečnitelným úkolům.

Doporučení je pomáhat na něčem pokaženém. Viděl jsem tyto lidi dělat např. sociální práce. Zajistit, aby Vaše energie nepřišla nazmar i kontrolu nad dodržováním a když je potřeba postupovat energicky. Pokud se něco nezdaří nebude to Vaše vina. :3:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »