Když znáš osud a nemůžeš ho změnit, jedině přijmout


07.11.2017 - 15:13
(Blíženci) Nikolw
Když znáš osud a nemůžeš ho změnit, jedině přijmout
Máte někdo stejnou zkušenost? Víte, že se něco stane, ale v hloubi duše tomu věřit nechcete, protože to není nic hezkého. Potom to přijde. Vaše predikce se vyplní, vy jen stojíte a zíráte. :19:

Příklad: Máte vidinu, že někdo vámi blízký umře. Predikce se vyplní. Následují otázky: Mohl/a jsem tomu zabránit? Odpověď je NE. Byl to osud, ale proč znám osud, když ho nemohu změnit? Je důvodem čas a přijetí dané situace, která by byla mnohem horší, kdyby se o ní dopředu nevědělo? :74:

Možná jsem jen blázen, ale zajímá mě, jestli to tu vidí někdo stejně a má podobné zkušenosti. :49:

Děkuji za váš čas. :3:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3
Řazení:
07.11.2017 - 15:29 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
"Mal so, mal so."
Někdy můžeš něco udělat, někdy ne.
Horší je to když později zjistíš že to změnit šlo, a už nejde.
07.11.2017 - 15:40 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Proč za každou cenu něco měnit? Vinit se, že jsme něco mohli udělat? Pokud něco má být, tak to bude dej se co děj. Někdy je lepší přijmout co je. Možná nás bolí opustit to staré co známé. Vsak smrt je jen přechod.
07.11.2017 - 15:41 | Filtr
(Býk) 144
osud ?

vidis citis vnimas rezonujes s aktualnim denim, treba zivotem konkretniho jedince a extrapolace do budoucna ti da vedet jeho blizkou budoucnost.

to prece neni zadnej osud

snaz se tvorit svoji budoucnost
07.11.2017 - 15:41 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Znám,ale nepodivuji se nad tím,že jsem to odhadla.Někdo má prostě schopnost komplexně analyzovat současnost a vyvodit z ní důsledky pro budoucnost. :3:
07.11.2017 - 15:45 | Filtr
(Blíženci) Nikolw » Bosch
Když jednat máš, tak to poznáš a jednáš dle toho. Změníš hodně.

Ale když nemůžeš, zbývá ti jen smíření s celou situací a možná se stihneš i rozloučit, usmířit s danou osobou. Najít pochopení pro to všechno. :74:
07.11.2017 - 15:48 | Filtr
(Blíženci) Nikolw » Neferlin
Máš pravdu. :1:
07.11.2017 - 15:49 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Nikolw
to zní jako konstatování
07.11.2017 - 15:51 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Neferlin
smrt je jen slovo, dokud nenastává a netýká se nás osobně
pak zříme že vše je jinak
to je na věci fatální
07.11.2017 - 15:58 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Někdy je vidět třeba jen jedna neodvratná cesta - ten a ten brzo zemře (a může se klidně stavět na hlavu, nezabrání tomu) - scénář se naplní. Nebo "...a šťastně žili až do smrti". Není třeba kolem toho dumat, skutečně se jen smířit, přizpůsobit.

Někdy je vidět na konec několika možných větví - zvolím tohle, dopadne to takhle. Zvolím něco jiného, dopadne to jinak. Tady je dumat naopak velmi potřeba.

A někdy není zrovna vidět nic. To je ideální stav. Tohle je třeba si maximálně užít...
07.11.2017 - 15:59 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Smrt je přechod.... Pro někoho iluze.
Co je jinak? Tělo zemře, duše ne. Je tu pořad.
Jen my žijeme v materiálním světě a ztrátu pojime s bolestí.
Takový domorodý národy smrt oslavují, my to máme spojeno se smutkem.
07.11.2017 - 16:01 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Neferlin
Tak co tu ještě děláš? :3:
07.11.2017 - 16:23 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Neferlin
Ani nemusíš - já to vím. Bojíš se že to, čemu věříš, není pravda.

Jak to píše ten Shakespeare? ...dává nám raději snášet zla, jež známe, než prchnout k jiným o nichž není zpráv.
07.11.2017 - 18:09 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Neferlin
zdá se že nehovoříme ze stejné zkušenostní roviny
07.11.2017 - 19:35 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Poznám to dôverne a neurobila som nič alebo iba verila že sa to neudeje. Neviem či som to mohla zmeniť, raz v živote som to zmenila a po rokoch sa to stalo a naplnenie bolo veľké a bolestné ale nie len pre mňa ale aj pre moju dcéru ktorú som pred rokmi uchranila. Veľmi ťažko sa mi píšu tieto riadky, teraz ale už viem že nemôžme nič zmeniť, bolo nám dané videnie ale sme iba pozorovatelia aspoň ja to tak vnímam. Zbytočne sa obviňovať už nič nevrátime. Veľa sily do života prajem, viem že v tejto podobe je preťažký.
07.11.2017 - 20:06 | Filtr
(Blíženci) dasma
Naštěstí podobnou zkušenost nemám a vůbec Vám to nezávidím. Někdy mám ale pocit, že jsem si podobné věci prostě zakázala už někdy v dětství.... Pokud máte pocit, že s tím nic dělat nemůžete, je to hodně těžké, ale zkuste se třeba modlit, aby se to zlé nestalo, třeba se to tím změní. Držte se!
07.11.2017 - 20:33 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dasma
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Naozaj veriš že modlenie pomôže? Namodlila som sa hodne ale stalo sa iba to čo sa zrejme malo stať nič si človek nevymodlí, nič sa nedá kúpiť a už nie v tejto rovine.
07.11.2017 - 21:31 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » nebešťanka
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Naprosto souhlasim :79:
07.11.2017 - 21:41 | Filtr
(Beran) Háňa*
Zkušenosti s tím mám, ale jen s tím, že některé věci dopředu vím, ne s tím, že bych tomu nechtěla věřit nebo tomu chtěla zabránit. To, ostatně, v okamžiku, kdy VÍM, ŽE ..., už ani nejde.
Ale jde s tím počítat a připravit se na to.
07.11.2017 - 21:48 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Někdy. Ale naučila jsem se, že se to děje proto, abych tu situaici co nejlépe pochopila, ne abych ji změnila. Ještě to nemám stoprocentní, pravda... :1:

V tomto jsem ale ráda, že mám i predicke těch hezkých věcí. Třeba příchod partnera, mého syna apod. :1: Takže to mám vyvážené.
07.11.2017 - 22:56 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » aktigram
Velmi!
Ovšem je důležité vědět, co je skutečná modlitba. Nemusí v ní zaznít slovo Bůh, žádný svatý, anděl... Nemusí být dokonce ani sepnuty ruce. A přeci to může být nejsilnějí modlitba, která má moc zvrátit mnohé... To neznamená, že tak, jak si my představujeme.

Každá dobrá myšlenka a dobrý čin může být modlitbou.
07.11.2017 - 23:45 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » nebešťanka
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Kiež by veci boli také jednoduché aké si myslíš a kiež by mi v mojom živote vystačila iba modlitba. Nechcela som taký dar kde vidím hrôzy a modlila som sa z úprimnosti svojho srdca a nebolo to menej ale viac hrozných vecí. Ja nepotrebujem meditovať aby som to videla, ja to viem aj ked to vedieť nechcem. Ten kto s ničím takým nežije tak nemá ani len páru o tom čo sa to deje a ako to ten človek zvláda. Preto som sa rozhodla vstúpiť do diskusie lebo aj ja som hľadala niekoho kto ma aspoň trošku pochopí a vie o čom hovorím, no ja som ostala s tým sama lebo v mojom okruhu takí neboli - no a rady že sa mám modliť boli aj vtedy, zrejme ak to neviem pochopiť tak radím modlitbu. Nuž modlitba nemôže uškodiť, ale toto je o inom aspoň u mňa.
08.11.2017 - 05:43 | Filtr
(Štír) tronco
Mela by jsi spise dekovat za takovou schopnost, nez si za ni stezovat. Je to ku pomoci k lepsimu pochopeni situace a ne k tomu, abychom si vycitali a hazeli na sebe vinu za osud druheho cloveka. Nedelejme si strachy z osudu druhych lidi, vsak se jim naplni i bez nas. Mne by mozna vadilo, kdyby nekdo, koho mam rad, si daval za vinu to, ze jsem se proste rozhodl odejit (ac jsem tomu nemusel sam rozumet), ale asi by mi nevadilo, kdyby si na me zavzpominal treba se slzou na oku, protoze ma velke srdce, se kterym se za me modli ...
08.11.2017 - 07:27 | Filtr
(Ryby) pozemstan » aktigram
Přesně tak, co se stane to se stane - s modlením nebo bez. Faktory jsou jiné a většinu z nich v rukách nemáme. Představ si příklad "konkurenčního modlení" - typicky prakticky stejní sportovci třeba ve finále na olympiádě - vyhraje jen jeden. Ale o modlení to rozhodně nebude.
08.11.2017 - 07:29 | Filtr
(Ryby) pozemstan » nebešťanka
tohle je dost silná káva i na mne... pokrytectví, netakt, zahledění do sebe a svého naivního pojetí světa tváří v tvář člověku, který má zjevně docela dost "naloženo"
08.11.2017 - 08:01 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » nebešťanka
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Takže po poriadku - nie som určite zástanca ničoho kto chodi na protestné pochody ani za útulky zvierat, ani za zelených ani nedávam peniaze bezdomovcom a predsa ZEMI pomáham a to tak ako je v mojich silach, môj dar ma spojil so ZEMOU, príroda je ta čo ma chápe a ja chápem ju. Vidieť to na mojich činoch.
Prepáč, že som vstúpila do debaty ktorú si zrejme viedla, myslela som že tým tiež niekomu pomôžem, ale tam kde sa neprijme nič iného iba jeden názor je debata zbytočná.
Ako som napísala nemáš ani len potuchy o tom čo taký život prináša a je človek na to sám, lebo to nikto nechce pochopiť v zmysle - ak sa to mne nedeje, tak je to blbosť a patrí do blázinca.
Aj ked som stará nikdy som nebola pesimistom ani v tých najtvrdších skúškach, vždy som vedela že príde další deň a prinesie nové ráno. Môj dar ma naučil vidieť krásu a radosť tam kde si ju iní nevšimnú, v lúči svetla, v obyčajnej tráve či mnohých iných divov prírody. Som tvorivý typ a tvorím veci veľmi farebné celý svoj život, milujem všetky farby spektra a rada so všetkými pracujem, to tiež nehovorí o človeku ktorý je nevrlý a čo ja viem aký.
No neboj sa odídem z debaty a nevstúpim do nej a tak ako aj po iné roky si veľmi rozmyslím či sa pridám na takéto forum.

Pozemšťan ďakujem.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-68
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »