Řeč emocí + Líza


30.09.2017 - 15:05
(Střelec) Nazgûl
Řeč emocí + Líza
https://www.databazeknih.cz/knihy/… ... nejen o emocích.

S touhle knížkou pracuju už asi rok, a jelikož mě to ještě neomrzelo, říkám si, že možná se tu najdou další emoušci, co ocení. Nejsem ale ve formě, abych psala nějakou hezkou recenzi, tak jen přiložím obsah. Některé podnadpisy se u samotných emocí sice opakují, ale kapitoly nepůsobí nijak strojeně nebo monotónně, jak by se možná mohlo zdát. Naopak, vždy jsem tam našla něco, co mě překvapilo.

Tak příjemné počteníčko :97: :84:


PS: Líza (Uzdrav svá vnitřní zranění) začíná od 9. stránky

Příspěvky: Všechny | amores perros

Stránka: 1 2
Řazení:
30.09.2017 - 15:49 | Filtr
(Vodnář) amores perros
Tak rychle jsem žádnou knížku asi ještě neobjednala:-) Přesně tohle už dlouho hledám, jen jsem to nevěděla..

Téměř cokoli si tu od Tebe přečtu, tak je to inspirativní, málokdo dokáže vnímat tak nestranně, komplexně a navíc to i srozumitelně podat jako Ty.. ( mnozí vážení duchovní zde- a starší, nechť mi prominou, ale nesahají Ti po kotníky, co se jisté vyzrálosti týká )Díky :79:
30.09.2017 - 15:52 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » amores perros
Buď objektivní :4:.
Tohle je jen obsah, žádnou hlavu a patu nemá :4: :4:
30.09.2017 - 16:08 | Filtr
(Vodnář) amores perros » Buddha/2
Nějaký recenze na netu a dřívější příspěvky autorky diskuze mi k nadšení stačí ( považuju ji za kvalitativně osvědčený zdroj, ta holka prostě "ví", navíc má báječný smysl pro černý humor).. už jsem se hodně dlouho nenadchla, tak možná proto taková reakce :-)


Buď objektivní :4: to je nějaká mantra, jo? :46: nj, emoce mám labilní, takže usuzuji, že tohle bude čtení přesně pro mě..
30.09.2017 - 16:20 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » amores perros
Ne, mantra by byla: Buď objektivní, buď objektivní, buď objektivní ... :5:
30.09.2017 - 16:24 | Filtr
(Vodnář) amores perros » Buddha/2
:5: :15:

takže spíše doporučení od znamení, které neobjektivitu považuje za téměř smrtelný hřích? :2:
30.09.2017 - 16:33 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » amores perros
Hřích můžeš vynechat :4:.
Řekněme od znamení, které neobjektivitu dovede rozpoznat :3:
30.09.2017 - 16:38 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » amores perros
Abych jen nerejpal :20:, s druhým odstavcem souhlasím :15:
30.09.2017 - 17:01 | Filtr
(Vodnář) amores perros » Buddha/2
Opravdu? :22: :20: ( já hříchy ráda )

Řekněme, že jsem druhé takové znamení, které objektivitu taky rádo a neobjektivitu taky dokáže rozpoznat.. jenomže se mi zrovna úplně nechtělo, přednější mi v tu chvíli byla svoboda projevu :2:
30.09.2017 - 17:03 | Filtr
(Vodnář) amores perros » Buddha/2
A není to příliš...subjektivní? :3:

( Mmch, Tebe taky ráda čtu, občas se sice, ve snaze zachování objektivity za každou cenu :-) sekneš, ale jinak dobrý :15: )
30.09.2017 - 17:09 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » amores perros
dík :15: :4:
01.10.2017 - 11:46 | Filtr
(Střelec) Nazgûl » amores perros
Ehm, to si snad ani nezasloužím ... nicméně mě těší, že tě knížka zaujala :)
03.10.2017 - 20:07 | Filtr
(Vodnář) amores perros » vibe
"...protoze nejsem presvedcen o tom, ze je mozne prijmout jakoukoliv situaci"

ani já ne, což ze spousty těch duchovních plků vyplývá- ve smyslu, kdo není schopen přijmout vše, je duchovně zaostalý slaboch, ovládaný Egem atd.. zjednodušeně řečeno. Jsou typy a intenzity bolesti, které prostě vstřebat nelze. Ať to člověk integruje nebo odštěpí, následky jsou vždycky, často doživotní.

"a to, ze lide nemaji predstavivost(a tim padem i empatii) to je sice smutne, ale na realite(hre forem), jako takove, to nic nemeni"

Aby člověk mohl cítit skutečnou empatii a porozumění, měl by mít za sebou podobnou zkušenost, jinak to bude vždycky jen představa s vědomím empatie. A ani tehdy to není pravidlem, neboť někdy se člověk od negativní zkušenosti tak disociuje a vytěsní ji, že jakákoli pozdější konfrontace s podobným může, ze strachu před vybavením jeho vzpomínky, způsobit neschopnost spoluúčasti.
03.10.2017 - 20:55 | Filtr
(Vodnář) amores perros » siili
Jasně, to určitě, já měla spíš na mysli konkrétní situaci s konkrétní zkušeností. A kolikrát právě lidé hypersenzitivní, s vrozenou hlubokou empatií, po nějaké traumatické události se často zatvrdí, spoluúčastenství pod/vědomě odmítají. Máš pravdu v obojím, je vícero variant, psychika a její obranné mechanismy jsou velmi komplikované.

Kamarádku taky chápu, ačkoli to samozřejmě, co se mezilidských vztahů týká, není ok. Ubližuje si především ona, tím, jak ji okolí nechápe, vznikají další excesy a takhle pořád dokola. Začarovaný kruh. Ale ve finále trpí vždy nejvíc ona. Teda nevím, zda s tou poškozenou lunou a silným merkurem to dokáže takhle vnímat..


Ten poslední odstavec..:15: bezezbytku..ale s takovou tou pokornou láskou k životu, nikoli hmotně zaměřenou.
03.10.2017 - 21:54 | Filtr
(Rak) dan162 » amores perros
Tý jo, to je napsané od srdce, s bolestí, nádherně. :62:

Nesouhlasím s nálepkou zaostalého slabocha - kolikrát jsem tu dal najevo své limity, neschopnost něco přijmout, pochopit, a nedostal jsem nikdy takovou nálepku. Nebo jestli dostal, tak stejně bych jí nevěřil :-)

V krajnostech se většina lidí nepohybuje, aby bylo jasné, zda v takovém případě je jediné možné "přijetí" disociací. V běžné šíři všedního prožitku by spojitost Ega, přijetí a bolesti mohla platit, myslím si to.

U posledního odstavce mohu jen obdivovat tvá zcela trefná slova. Přesto hledejme cestu jak z toho ven, tuším že opětovným spojením v místě, kde k přeseknutí došlo.
05.10.2017 - 11:52 | Filtr
(Vodnář) amores perros » dan162
Já na ni teprv čekám, objednala jsem ji přes internet. Pořád jsem něco podvědomě hledala a nevěděla co..zničehonic se tu objeví tahle diskuze a já najednou věděla, že jsem "to našla". Čistě pocitově, samozřejmě, tak doufám, že to nebude opět sebeklam, když mám ten Neptun v pátým :5:
05.10.2017 - 13:06 | Filtr
(Rak) dan162 » amores perros
Tak jsme zatím dva, kteří budou na začátku knihy. :15: Cítím, že bude dobré tady prodiskutovávat co si přečteme, rád bych.
05.10.2017 - 13:17 | Filtr
(Vodnář) amores perros » dan162
To bych taky ráda :74: jenže se sem dostanu sporadicky, mám období, kdy jo a pak zase třeba dva měsíce ne. Právě by to chtělo probírat průběžně tak, jak s tím aktuálně budeme pracovat.
05.10.2017 - 15:07 | Filtr
(Vodnář) amores perros » dan162
Děkuju, no..možná protože prožité ( nikoli odžité, to ještě zdaleka ne..)..

Dane, já přece nálepky nedávám, myslela jsem to všeobecně, v jakém duchu se-taky-nese ezo filosofie. Ale vnímám, že ten nucený pozitivismus už je pomalu na ústupu a čím dál víc nastupují skutečně reálné "požadavky" na duchovní vývoj člověka ( např., že ustupuje do pozadí mnohdy za každou cenu "doporučované" odpuštění, pokud na to člověk reálně ještě nemá, ještě k tomu nedospěl.. pokud možno okamžitý nadhled ve fázi závislosti či silné citové zainteresovanosti nebo různé způsoby vraždy Ega a co já vím ještě..) Stejně jako ve všem, je zásadní načasování, empaticky odhadnout, ve které fázi se zrovna ten který člověk nachází a poskytnout opravdu smysluplnou pomoc. Ne všechny metody a doporučení jsou aplikovatelné na každého, ne všechny ve stejný čas, není to univerzální. Vše má svůj okamžik a až ten nastane, tak se k tobě dostane, co se dostat má.

Ty na sebe totiž práskneš všechno :5: ale je to asi ta nejlepší učební lekce :15: Já se tu kolikrát taky chtěla svlíknout, ale cítila jsem, že bych nebyla správně pochopena ( což se mi i v pár diskuzích potvrdilo..) a není to o neschopnosti přijmout kritiku, spíš o tom, že odpovědi na moje otázky byly často mimo mísu.. Asi přes ta písmenka umíš zprostředkovávat pocity líp..

Vím, navazovala jsem na příspěvek od vibe, kdy psal, že ne všechno se dá přijmout, tak mi naskočily extrémní životní situace. Obvykle to bývá taková vyrovnaná sinusoida :-)

Jasně, návrat ke kořenům to jistí :64:
05.10.2017 - 16:17 | Filtr
(Rak) dan162 » amores perros
Určitě se svým dobrým Jupiterem věřím v optimismus, protože pak je sklenice poloplná a ne poloprázdná, i kdyby byl ten optimismus nemístný, v krajnostech nebo hloubkách nepoužitelný. A i když určitě jsou škody z předčasnosti, nepřipravenosti (jakési vyskočení si a pád z větší výšky), tak to neznamená, že nechám strach, aby vládl a vše zhoršoval. I když strach nazvu zkušeností, kterou vlastně je, špatně vyhodnocenou zkušeností.

Když mi přistane před oči něco tak hlubokého, co přesahuje mou zkušenost, milý měsíčku, tak přesto bezpečně vím, že klíč existuje a že leží v té hlubině člověka a tím optimismem mu to sděluju. Jeho klíč. Víc neumím, jen podpořit. :79:

Ano, prásknu na sebe všechno, stejně tomu nemůžu moc zabránit, díky tomu je vše na stole a ne pod ním, nutí mne to být otevřený i jinde, nepředstírat tolik před sebou, nebránit se (i když je to jen přes písmenka, což je slabší než naživo). Není to o schopnosti podání sebe druhým přes písmenka si myslím, spíš vyjít s dílčím obrazem, jedním střípkem, který náhodně bude něčím, někým osloven. Kde druzí nemají zkušenost, pomoci nemohou, ale lze kroužit kolem.

Určitě otevření, přijetí samo o sobě není řešení žádného problému, je to jen konec obrany před řešením. U lidí, kteří prošli násilným zbořením hranic je otevírání se jen druhý extrém v procesu obnovy těch hranic, to správné leží někde uprostřed, ale určitě zlepšení nenastane uzavřením, nepřijímáním. Otevřením/přijetím, přijímáním se vyprazdňuje řekněme Černá Luna, vzniká tak prostor k budoucímu řešení, a když ničemu nebráním, tak samo si to uvnitř nachází mnohem líp rovnováhu a nepřitěžuju si sám sebou.

Těším se, až počteme spolu knížku, svrbí mne prsty, ale chvíli počkám, zda nepřibyde ještě nekdo.
05.10.2017 - 17:41 | Filtr
(Rak) dan162 » amores perros
Nucený pozitivismus ti hravě předvedu:

"... že ustupuje do pozadí mnohdy za každou cenu "doporučované" odpuštění, pokud na to člověk reálně ještě nemá, ještě k tomu nedospěl...."
K tomu člověk samočině nedospěje si myslím. Čekat, až bolest pomine, nebo až otupí, nevím nevím. Jinové karty: "...rozhodneš se (od)pustit něco, co ti brání zase létat." To slovo PUSTIT je klíčové.

U starších věcí nevím, že něco někomu zazlívám, dokud se to nějak neprojeví mou divnou reakcí. U nových zase nevím co přesně zazlívám. Obrala mne paní o peníze? Jo. Proč mám na ní furt vzteka, když už jsem mávnul nad tím rukou ? Něco jsem ji neodpustil. Sakra co ?? A až to zjistím, tak to teprve mohu pustit. I když to současně bolí, je mi to líto, přesto to půjde mým rozhodnutím pustit. Nemyslím si, že by se muselo k odpuštění dospívat ve smyslu čekat.
06.10.2017 - 10:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » amores perros
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
ani NIKDO jiny NE, v tom je cely ten problem, ze EZO-vedci to berou porad (kolem dokola) ze spatneho konce
1) prijmuti jakekoliv situace (hry forem) mozne NENI - lide, co o tomto mluvi, bud nevi, o cem mluvi, nebo pokud to umi, tak proto, ze nemaji tak rozvynuty intelekt v pomeru k tem, co to neumi
nebo frci na toluenu napr.
2) (a to uz je hooodne smutne tvrzeni) - dokonce ani emoce jako takove neni mozne prijmout
si vzdycky vzpomenu treba ten pripad, jak kocka vbehla pod auto, protoze ji zabili mladata
tedy napr. emoce pri ztrate nekoho milovaneho, na koho jsme byli fixovani, prijmout mozne neni
jako bylo by krasne, kdyby to slo, pokud si ale clovek nenecha odoperovat levou hemisferu a amigdaly, nebo neskonci na tvrdem fetu - tak to nejde

"Aby člověk mohl cítit skutečnou empatii a porozumění, měl by mít za sebou podobnou zkušenost, jinak to bude vždycky jen představa s vědomím empatie. A ani tehdy to není pravidlem, neboť někdy se člověk od negativní zkušenosti tak disociuje a vytěsní ji, že jakákoli pozdější konfrontace s podobným může, ze strachu před vybavením jeho vzpomínky, způsobit neschopnost spoluúčasti."

tady popisujes dost podstatnou vec(!), u ktere bych se rad pozastavil - pracovne bych to nazval rozdil mezi kriminalnikem(zlocincem) a ne-kliminalnikem(ne-zlocincem)

ten rozdil spociva v tom, ze ten prvni(narozdil od toho druheho) dela jednu podstatnou vec
- snazi se ziskat dokonale stesti(blaho) na prvnim miste sam pro sebe, popripade pro nejakou myslenku (ideu) - napr. stary Ada, ktery empatii mel, coz je dost kruta cara pres rozpocet vsem filozofum a spol.: https://www.youtube.com/watch/…

ne-kliminalnik(ne-zlocinec) si taktez snazi zabezpecit dokonale stesti(blaho) sam pro sebe - jenom to nema na prvnim miste

jsem si na tohle vzpomnel, kdyz jsem videl tohle: https://video.aktualne.cz/ze-sveta/…
06.10.2017 - 14:16 | Filtr
(Štír) tronco » amores perros
Casto mi napadalo, aby jsi si poridila psa, ale ...
07.10.2017 - 12:55 | Filtr
(Vodnář) amores perros » dan162
tvl, já s tím R-saturnem v prvním ,ale zároveň s dobře aspektovanou lunou v beranu taky spíš vždy věřím v pozitivní vyústění. Občas ale přijde totální propad, kdy je prostě blbě všechno. Emoce mě úplně ovládnou a nepomůže nic, jen počkat, až to odezní.

Si vzpomenu na film Donnie Darko, kde to ta potrefená učitelka vysvětluje na škále Láska-Strach. No..tak takhle černobílý to fakt není. Strach velmi svazuje, v urč. chvílích však může být i darem. Jasně, jde o to, jak s ním umíme zacházet.

Ale já to tady vidím jako velký přínos, že na sebe práskneš dost. Kolikrát jsi mi něčím otevřel oči. Když čas dovolí, čtu Tě. Sice nereaguju ( opět z čas. důvodů ), ale zamyslím se.

K té Černé luně..souhlas. Např. moje malá ji má v 1.domě v raku..tak třeba tohle je pro mě velká výzva, sice netuším, zda ji zvládnu, ale aspoň se pokusím. Naštěstí má v 1.d. i jupiter :45:

Včera mi dorazila :1: jenže jsem se k ní ještě nedostala..však začni, na nic nečekej, je asi celkem jedno, jak kdo bude v předstihu, důležité je, že o tom tady budeme moci debatovat, rozebrat, jak kdo co pochopil, seznámit se s jinými úhly pohledu. A to je to, co mě nesmírně baví.
07.10.2017 - 13:12 | Filtr
(Vodnář) amores perros » dan162
Od-puštění, myslím, není o pasivním čekání, je třeba mu více-méně napomoci. Ale to neznamená, že na vědomé cestě se nebudeš zastavovat a nedělat kroky zpátky. Je to přece cesta a nikdy nevíš, co tě na ní čeká. Jinak než experimentem asi nezjistíš, co je právě pro TEBE dobré. A experiment zahrnuje i ty kroky zpět. Myslela jsem to tak, že není třeba odpuštění za každou cenu a hned, dokud to tak opravdu necítíš. Protože jinak to není odpuštění, že..spíš hra na odpuštění. Cesty k odpuštění jsou různorodé, naštěstí, není jen jedna.

Jo, já vím, že pustíš něco, co ti brání opět vzlétnout.. to je všeobecně známé. Ale lámat to taky není zrovna dobrý způsob, jak skutečně odpustit :5:

Ano, je to o rozhodnutí, ale rozhodnout se pustit spolu s palčivou bolestí mi nepřijde moc kompatibilní. Emoce a rozum mají být v souladu, zvlášť při tomhle kroku.
07.10.2017 - 13:19 | Filtr
(Vodnář) amores perros » vibe
Mrknu na to, dík :74: seš taky jeden z mála tady, kteří dokážou vnímat "zeširoka", komplexně, mnohovrstevně..
Příspěvky: 1-25 26-38
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »