Nechutenství


08.09.2017 - 20:36
(Střelec) petrasauerova
Nechutenství
Muj syn Daniel nar. 3.2.2003 ve Svitavach 5:50 hod od mala moc spatne ji. Ted meri 162 cm a vazi jen 35 kg. Nastesti nebyva nemocný krome viroz v zimnim obdobi. Svaciny mi ze skoly nosí skoro netknute, školní obedy zaplacené a taky tam nechodil. Doma vařím abych mela jistotu ze se naji. On ae v jidle pohrabe, sni trochu a to je cele. Nesportuje, bavi ho jen plavani. No a přípravky podporujici chut k jidlu, co jsou v tabletach mi nesni. Leda mu něco zapracovat do jidla nebo piti? Ale co? No a je v puberte, ted chodi do kvarty na gymplu, skolu ma na haku. Mam o něj dvoji strach, jednak aby nebyl nemocný, kdyz vypada jako z koncentráku a jednak aby prolezl skolou. Doktori mi říkají, ze hlavně ze je jinak zdravý a ze se od mimina s hmotnisti pohybuje na spodni percentynele. Se jim proste jeste vejde do tabulek. Ma nekdo podobne zkusenosti?

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4
Řazení:
08.09.2017 - 22:40 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Znám jeden opačný případ. Kluk už od dětství (i jako mimino) nabíral neskutečně na váze, jako batole trpěl obezitou, později se naobědval doma, šel k dědovi a babičce a tam řekl, že doma neobědval, tak dostal ještě tam...
Ze zdravotního hlediska byl naprosto v pořádku, žádné poruchy v příjmu živin atd, ale už v dětství nadměrná zátěž vyplývající z obezity...
A nakonec se ukázalo, že šlo o poruchu již z prenatálního věku, kdy došlo k zaškrcení pupečníku a nedostatečnému příjmu živin. Takže vlastně trpěl již před narozením podvýživou. Měl zakódované, že musí sežrat, na co přijde, aby neumřel hlady. Pomohla až psychoterapie.

Rozhodně bych tento problém nepodceňoval! Přijde mi neskutečné, že nějaký lékař prohlásí, že se ještě vejde do jejich škatulky. Já bych za tím z pozice rodiče šel důsledně. Problém skutečně může být i v psychice a syn si toho nemusí být vědom (pro něho je to normální stav, ale toto prostě normální není). A přípravky na podporu chuti bych neshledával jako řešení problému, to jen problém zakrývá.
08.09.2017 - 22:56 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Kouknul jsem na jeho radix a pár věcí mne zaujalo. Nevím, zda dokáži pojmenovat, ale asi bych se zamýšlel nad více otázkami:
Jaký je jeho vztah k rodičům? Není zde nějaký pocit nedostatku citu? Ochuzení o něco? Jak prožívá emoce? Trávení (tedy zpracování potravy) se zpracováním emocí může velmi souviset, pokud zde cítí nějakou nedostatečnost, může podvědomě odmítat příjem živin ve formě potravy (i v případě, že tu stravu do sebe nacpe). Má rád sám sebe?
09.09.2017 - 14:56 | Filtr
(Střelec) tiferett
Čo ma upútalo v jeho horoskope je viacnásobne zvýraznenie znamenie Rýb: Mesiac v Rybách, Slnko konjunkcia Neptun - zase Ryby, a vládca 4.domu (duša) Venuša v 12.dome - zase vládca Rýb - Neptún. A keďže telo je naše ukotvenie v tejto našej hmotnej realite a je známe, že znamenie Rýb má problémy s ukotvením v materiálnom hmotnom živote- vyzerá to, akoby nejaká stránka jeho duše, jeho psychiky odmietala život v tejto hmotnej realite - a to sa môže prejavovať nechutenstvom.
Možno sa nevie ukotviť v tomto pozemskom živote, je mu to cudzie -ktovie, odkiaľ sem prišiel.
Zvýraznené Ryby môžu naznačovať a nervovú slabosť, sústavný nervový tras - a to tiež smeruje k nechutenstvu a k neschopnosti udržať si váhu.
Robila som sním veci, ktoré ho bavia a ktoré smerujú k uzemneniu . Dostať ho do prírody, alebo ho nejako dostať aspoň po troške k pomáhaniu pri pečení, varení, upratovaní...Aspoň niečo aby pomohol. Zistiť, čo z pozemského života by ho mohlo baviť, aby začal mať život na Zemi rád. Potom by sa zmenil jeho postoj k životu a aj jeho metabolizmus.
Obávala by som sa aj aspektu Saturn na hrote 6.domu (zdravie, strava) opozícia Pluto. To by mohlo naznačovať vážnejšie problémy.
09.09.2017 - 15:17 | Filtr
(Rak) Dan162
Já byl podvýživa asi tak do 15, kdy jsem se od rodičů odstřihával. A z mých synů byl jeden na horní mezi jejich grafů a druhej na spodní, takže to nebylo tím, jak jsem jim vařil. Jeden z vlivů je, jak píše Sosna, emoční stránka.
09.09.2017 - 16:44 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » tiferett
Jak píšeš o tom ukotvení v hmotném světě, tak já bych to ještě nasměřoval trošku dál. Zde to nevidím jako kotvu, ale kořeny. Narušené kořeny značí špatný přísun živin (v tomto případě možná i odmítání přísunu živin). A znalost kořenů značí i znalost původu, odkud pocházíme nejen ve smyslu pozemského původu, jak správně píšeš, ale i rodu a rodiny. A zde jsou nějaké nesrovnalosti, jak naznačuje celý radix. Když toto se nedá do pořádku, může to mít následky mnohem horší. Nemluvě o tom, že chlapec je v pubertě, v překotném vývoji fyzickém a duševním.
Vládci rodičů (Venuše a Pluto) jsou v opozici se Saturnem. Saturn je navíc vládcem asc. a v 6.domu. Vládci 4. a 10. domu jsou ve 12. domu (resp. v blízkosti, záleží na systému domů) - ten chlapec neví, kam patří, je mu něco zatajováno, nebo je mu lháno? On nemá identifikaci se svými kořeny, ať jsou jakékoliv. I ta Luna v Rybách a Slunce konj. Neptun to podtrhují a původ zamlžují se všemi neblahými následky.
11.09.2017 - 07:53 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » Sosna zvlčelý
Dan se nezná se svým otcem. David 29.5.1970, když jsem byla těhotná, dal mi na výběr buď on nebo dítě. K synovi se nezná. Má jinou rodinu. Je krajský zastupitel, právník, bývalý policista. Jede v kariéře. Dan se mě na otce ptal, když byl malý. Jsem mu řekla, že táta má jinou rodinu a kdyby chtěl, tak za ním přijde. Od té doby se neptal. Snažila jsem se se synem promluvit o otci nedávno, ale taky nějak neměl zájem. Kamarádka ze sauny (psycholožka) mi poradila. Měla jsem zrovna požádáno o zvýšení výživného. Tak Danovi o tom říkám, jako že od jeho táty dostávám výživné na něj a protože se to nějakou dobu potáhne, tak že mi bude nějaká částka vyplacena zpětně. Kluk na něco šetřil, a já že bych mu z toho přispěla. Jsem si myslela, že se zeptá, kdo je jeho táta nebo tak nějak. No a on se mě zeptal, kolik by mu to syplo. O otci mu nelžu ani nic nezatajuji. No a do pořádku vztah s otcem já určitě nedám. Když David nechce, tak já nemám jak ho donutit navázat s klukem vztah. Je mi to líto kvůli Danovi. Ani nevím, jak by se David zachoval, kdyby ho Dan vyhledal. Těžko říct. Docela z toho mám obavy.

No s Danem jsem byla asi u třech doktorů. On totiž kromě nějakých běžných nachlazení s ničím nemarodí. A ti prostě mají tabulky a hotovo. Prý je jinak zdravý. Dokonce jedna stará doktorka mi řekla: Co byste chtěla, si vás pamatuju jako malou a taky hubenou, pořád jsme vám brali krev, jestli vám něco není a jak jste se zpravila. No mám nějakých 58 kg, ale jsem malá. Doktor mi zase říkal, že pořád lepší být hubený a zdravý než obézní. Dan má dva kamarády, kteří mají v 14 letech 80 kg a jeden má problémy s cholesterolem a játry. No a když k nám přijdou a vidím, jak s chutí všechno sní a Dan všechno rozrýpe. To naštve. Není to tak, že by vůbec nic nejedl. Ale od všeho málo. Přílohy (kromě rýže nejí), má rád ryby, maso (bez omáček), ovoce jen to, co roste u nás v době, kdy u nás zraje. Takže hroznové víno v lednu nesní. Zeleninu taky sní. Z mléčných výrobků do něj taky nic nenatlačím. Jenom kakao si dělá. No ale z tohodle rozhodně nepřibere.

Taky školu má teď na háku. Je na víceletém gymplu, teď v kvartě (jako v deváté třídě). Učení rozhodně moc nedá. Ve čtvrtletí mám vždycky nervy, aby nepropadl a koncem pololetí (když mu asi teče do bot) donese nějaké jedničky, dvojky a nakonec prolele. On je v klidu, já na blázinec.

Dá se z horoskopu poznat, k čemu má vlohy? Mi přijde, že on i jeho kamarádi nedělají nic jiného, než koukají do PC. Když se sejdou a jdou ven, tak se normálně nevydrží bavit a každý ještě čumí do mobilu. Jeden jako druhý. Bude mít syn problémy se studiem? Nebo s uplatněním se v životě?
11.09.2017 - 08:55 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » petrasauerova
Jestli si taťka o sobě přečte tyto soukromé informace, též ho možná přejde chuť k jídlu. :5: Google je občas hrozně ukecaný. :3:

Jinak jestli kluk nebývá nemocný a má k tomu dědičné predispozice, tak bych v tom zas tak moc nešťourala. Možná bych zkusila zapátrat v paměti, jak bylo tobě, když ti brali krev a zjišťovali nezjistitelné. To by ti mohlo pomoci se vžít do synovy situace.

Do mobilu čumí teď už téměř všichni. Kdo nečumí není in :8:
11.09.2017 - 10:06 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » koczka.zlobywa
Já myslím, že taťku by chuť k jídlu nepřešla. On má pevné nervy a silný žaludek. Možná, že by chtěl snížit výživné, když ho syn celé neprojí.

No, já si pamatuju, že hubená jsem byla, ale doma jsem jedla. Obědy jsem teda taky v jídelně vynechávala a svačiny jsem dávala klukům, aby naši nenadávali, že je nosím domů. Mi v jídelně obědy nechutnaly. Doma jsem ale snědla, na co jsem přišla. A nabrala jsem až s pubertou. Mi všichni říkají, že mám počkat, až Dan bude v pubertě, že před ním budu muset ledničku zamykat. No a s ním to mlátí už druhým rokem a jídlo nic. Když vidím ty jeho kamarády, co k nám domů chodí. To je zase druhý extrém. To je pohled na ně. Takový rozdíl. Mu kluci říkají, že je blbej, takovýho dobrýho jídla doma a on nejí. Když se kluk svlíkne, bych brečela. Jsem si říkala, že se třeba bude chtít líbit holkám, tak že by mohl naznat, že je vychrtlina. Taky nic, holky za ním lezou až k nám domů. On je oproti nim poloviční. Nevím, co na něm vidí. Možná mají ochranitelské sklony.

A s tím mobilem a PC, to je taky hrůza. Dřív jsem na něj houkla, a na počítači mohl být nejvýš 2 hodiny denně. Teď si můžu houkat jak chci. Prostě ven nejde, je doma zalezlej a když k nám přijdou jeho spolužáci, tak si s sebou vezmou noťasy a u něj v pokojíku to vypadá jako v NASA. Jsem z toho nešťastná.
11.09.2017 - 14:04 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » petrasauerova
Pokud s tím nemá další problémy (s hubeností), tak bych to nehrotil (s obezřetností). Jen bych se obával, že období růstu se ještě neskončilo, tak aby se poměr výšky a váhy nezvětšil přes "tabulkové hodnoty". Jde spíše o to, aby dostával všechny potřebné látky. Každá má metabolismus trochu jiný.
Doufám, že to ostatní, co jsem napsal, nevyznělo jako nějaké moralizování. Od toho tu nejsem. Jen jsem se snažil jít přímo k věci a pojmenovat to, co v radixu vidím. Jak přesně to s otcem bylo prostě víte jen vy, ostatním po tom je prd. A nikomu nepřísluší to hodnotit. Jen podle toho, co vidím v radixu, tam ta otcova mužská energie velmi chybí. Ty kořeny. Někdy to může zastat jiný muž v rodině (děda, partner matky, strýc), ale málokdy zcela.
Ona stejně často chybí (či je nesprávně dávána) ta mužská (i ženská) energie i v úplných rodinách. Proč by děti měli mít nějaké koníčky jiné než počítač, když tatínek taky přijde domů a sedne k počítači, že? A dejte mi všichni pokoj, musím si odpočinout (znám to z dětství, kdy počítače ještě v domácnostech nebyly, přesto nás tatínek nevzal ven, protože si musel přece odpočinout).

Jinak člověku nechybí jen věci, jež si uvědomuje. Je to jako s vitamínem. Člověk ví, že je unavený, ale nenapadne ho, že mu chybí tenhle vitamín, přesto mu schází. Jemu nemusí chybět otec právě tak vědomě a fyzicky, protože jej nikdy nepoznal, tak proč by mu měl scházet? Ale nějaké vzorce a mužská energie... Kde jsou?
Když jsem psal o kořenech a rodině, tak tím není jen otec. Takhle chybí i další lidi: děda a babička, sourozenci (třebas nevlastní, ale už člověk není jedináček, je to jiná pozice nejen pro dětství, ale celkově pro život, protože rodiče jednou zemřou, ale sourozenci jsou tu dále, je to nejdelší vztah v životě člověka...). Jenže pochybuji, že by si syn toto vše nyní dokázal uvědomit, natož o tom hovořit. A když, tak spíše s někým jiným, než s mámou.
11.09.2017 - 15:48 | Filtr
(Beran) Háňa* » petrasauerova
Podle mě je tak přežraný péče, že na jídlo už v sobě nemá prostor. :14:
Nechala bych ho být. Není mu pět, aby nevěděl, kdy chce co jíst. A je zdravý, takže jeho tělu asi tento systém vyhovuje.
11.09.2017 - 19:47 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Sosna zvlčelý
A já bych si s dovolením zrovna zamoralizovala, protože zatím s tím nikdo nezačal a tys cítil potřebu to zmínit. Střelím od boku s vědomím, že mohu být sestřelena

- jak někdo může tak moc nenávidět otce svého dítěte?
- má syn CHUŤ poslouchat toto o svém otci?
- může se syn cítit díky tomu nechtěný?
- může matka milovat dítě muže, jehož tak nenávidí?
- odpuštění?
-...???
11.09.2017 - 20:32 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » koczka.zlobywa
Hele, možné to je. Já toto prostě z toho necítím (ne proto, že to tam je/není, ale nemám na to cit, tak do toho nehrabu). Ale co tam vidím, na to poukážu. A podle mě je prostě kluk ve světě ztracen (což může souviset i s tím, jak píšeš, že si připadne "nechtěný"). A jestli tam byť jen podvědomě cítí, že maminka ve vztahu k otci není v pohodě, proč by se s ní chtěl na toto téma bavit, že? Dokonce může hrát lhostejnost, aby maminku chránil. Ale rozhodně není ve věku, kdy on by měl chránit!
Hodnotit to nebudu. Ne kvůli tomu, zda na to mám nebo nemám právo, ale nechci.
11.09.2017 - 23:26 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Sosna zvlčelý
Pardon, ty otazky samozřejmě nebyly pro tebe :3:
A pochopitelně nesměřovaly na chování syna
12.09.2017 - 08:34 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » koczka.zlobywa
Já Davida milovala, přála jsem si s ním mít dítě. Rozhodně není nechtěný. Měla jsem na výběr. Vybrala jsem si. Nemůžu říct, že i přes to všechno, co se mezi námi stalo, že ho nenávidím. Často vzpomínám na to hezký, co jsme společně prožili. Bylo toho dost. A taky cítím, že tohle bylo jedinečné a už ty hezké chvíle nikdy s nikým neprožiju. Čas ty hrany nějak obrousil. A taky ve dvaceti člověk vše prožívá jinak. Nepoužívá hlavu. Možná si ho trochu i idealizuju, protože s ním nejsem. Spíš cítím lítost, že se spolu neznají. Dan je mu tak moc podobný (a děti, které má se svojí ženou vůbec), že když jsou volby a on je na plakátech, tak mi lidi volají, že to snad ani není možné. Taky že mu nemůžu nabídnout tolik, co by mohl táta. Je sportovec, chytrý chlap, cílevědomý, lítá po světě, užívá si život. Dana miluju a byl chtěný. Dan tohle neví, rozhodně, kdyby se zeptal, tak nic špatného bych mu o tátovi neřekla. Možná se jednou potkají, kdo ví?
12.09.2017 - 09:23 | Filtr
(Ryby) thééé
Co se týká vztahu k tělu a fyzickému, uzemnění, tak to je opravdu jakoby narušené a ztížené. Ale co nejde přirozeně a lehce, jde pomalu a důkladně.
Přemýšlím, co by mohlo pomoct s uzemněním - napadá mě pravidelný řád, režim, i v jídle,i celého dne (vstávat na určitý čas, cvičení, nebo to plavání, přesný čas na jídlo atd.), mít kolem sebe pořádek a řád ve věcech. Klidně i dvě jídla, které má rád, stále dokola. Možná by se mohl naučit si jídla připravovat sám, kdyby si sám zapracoval na způsobu stravování, kdyby se našlo něco, co by ho na tom nadchlo. Taky by se mohl začít zajímat o jídlo z hlediska zdraví, nebo o zdraví z nějakého hlediska (pro něj zajímavého). To všechno by mu pomohlo spojit se s tělem a instinkty.
Asi to bude většinou asketické a přiškrcené, ale časem by se to mohlo vybrousit do jeho precizního systému.
12.09.2017 - 09:34 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » petrasauerova
Technická. A proč to neví?
12.09.2017 - 10:12 | Filtr
(Býk) 144
Otec decko jasne nechcel
Daval na vyber
Takze decko je nechcene
Vzhladom na nechcenie otca
Bolo jasne ze si otehotnela bez suhlasu chlapa
Takze to moze vyzerat ako tehotenstvo podvodom
Pokus chytit chlapa do pasce

Decko sa musi citit hodne blbo v tej situacii
12.09.2017 - 11:45 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » 144
Tvrdé, tvrdé, hmmm. ale ona to unese. Čistý vzduch by tomu nejspíš prospěl.

Pro zakladatelku - :17: působíš moc mile a i chytře, o tom žádná. Občas blbneme všichni, a proto tu IMHO jsme :1:
12.09.2017 - 14:20 | Filtr
(Vodnář) amores perros
tyo, síla, co tu někteří z vás dokážete zplodit..zřejmě nějaké vnitřní nezpracované konflikty nebo snaha masírovat si ego předuševnělými ( nikoli oduševnělými ) moudry beze snahy proniknout do podstaty problému? Každopádně nechápu, co tohle má jako bejt :63:

Přehnaná péče, nenávist k otci,zplození dítěte bez otcova souhlasu ( oni k tomu musí být vždycky dva, i k "oné" činnosti, víme? ;-)

Jak tohle všechno víte??? Vy jste u toho byli? Vy víte, čím vším si ta žena musela projít, vy jste si ty boty obuli, prošli se v nich?

Ona zakladatelka někde psala o nenávisti k otci? Že jsem si nevšimla..Naopak se zřejmě snažila situaci zvládnout, jak nejlépe uměla..být dobrou mámou. A to se, myslím, podařilo..

Až budete, vy chytrolíni, tak daleko, jako zakladatelka pravděpodobně je..transformačně v důsledku životních zkušeností, myslím..tak vaše hodnocení teprv nabyde na relevanci. Takhle je to jen mlácení prázdné slámy, domnívám se..
K zakladatelce..co zkusit práci s nevědomím, dle jungiánské psychologie? A pro začátek dojít na "obyčejnou" kineziologii? V klasické medicíně bych řešení nehledala..
Nechť rozklíčkujete, co se rozklíčkovat dá :17:
12.09.2017 - 14:29 | Filtr
(Vodnář) amores perros » 144
Ano, ty v tom máš evidentně nejjasněji :4: že by podobná zkušenost, ale z jiného úhlu pohledu..?
12.09.2017 - 16:11 | Filtr
(Býk) 144 » amores perros
Nejak ta to vzalo
Nieco osobne?

Zakladatelka vlakna to predsa sama napisala ako sa otec postavil k tehotenstvu
Staci pozorne citat
A nenechat vlastne dotknute emocie ovladnut rozum
12.09.2017 - 16:23 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » amores perros
Proč děláš drama z kladení otázek?
Ty to bereš jako soud? Proč?
Já myslela, že se tu jen hledají odpovědi.
12.09.2017 - 16:25 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » amores perros
Podle mě jde přeci vždy o nějakou zkušenost, ať vlastní či z doslechu. Taková rada mi vlastně přijde jako jedna zpravidla z nejhodnotnějších.
12.09.2017 - 16:37 | Filtr
(Váhy) *Jupiterka » 144
Tedy já bych byla opatrná s vyřčením pokusu někoho chytat do pasti a co jak vyzerá. Jak zde bylo napsáno, na početí dítěte musí být vždy dva a pokud si muž neuvědomuje svá rizika, měl by si na něm udělat uzel. Je to pade na pade.
Dítě vnímá již v prenatálu a odmítnutí matky má na vše vliv, to je jasná věc, ale spíše než verdikty, potřebuje Petra asi radu, trošku citlivé pomoci...
12.09.2017 - 16:46 | Filtr
(Býk) 144 » *Jupiterka
Ja som len dal dokopy jej dva protichodne prispevky ked v jednom poprela ten prvy
Zrejme zije v klame tak by mala nazvat veci pravxm menom

Decko to stejne citi
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-92
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »