David Deida - aneb muži a ženy


04.09.2017 - 12:36
(Štír) Noelia Chava
David Deida - aneb muži a ženy
K založení této diskuze mě vlastně inspiroval Dan162. Je to, víckrát co Deidu zmínil v příspěvku a tentokrát mě zaujal příspěvek o "jinosti" v diskuzi Bezpečí.
Ono totiž, když jsem začala číst Cestu nespoutané ženy, tak jsem měla nejdřív "depku" z toho, že taková já fakt nejsem. Mě přijde, že Deida popisuje typicky femininní a masculinní typy ženy a muže. Kniha je inspirativní a v mnoha věcech mi pomohla si uvědomit podstatné věci, ale už teď vím, že jsem jiná a tak je to správně.
Klidně můžete pojmout diskuzi jako inspiraci k zamyšlení se na ženstvím a mužstvím. Pište, co se vám na mužích, ženách líbí, jaký chcete, aby byl partner. Anebo se přímo vyjádřete ke knihám Deidy, co vám daly, vzaly atd. :17:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7
Řazení:
04.09.2017 - 12:55 | Filtr
(Býk) 144
Knihu som necital ani nebudem
Ale myslim zr mozes byt spokojna ze si inaa s knihou sa nemozes stotoznit

Co som poznal nadsenu obdivovatelku tejto knihy
Tak nijako jej nepomohla a mozno aj poslala na falosnu cestu do slepej ulicky


Treba byt sam sebou spojit sa so svojou podstatou s dusou svojim nadvedomim
Vycistit podvedomie
A nechat rozne taketo lnihy pre tych co si chcu nechat nielym dat nahrat cudzi program
04.09.2017 - 13:25 | Filtr
(Rak) Dan162
Dík za tuhle diskuzi. Jo, zmínil, hodně mi dalo vše, co jsem od něj zatím četl. Tuším Cestu pravého muže a Intimní splynutí. Ostatně tahle knížka byla u zrodu mého nedávno skončeného vztahu, kdy pojmenovala jaký typ vztahu jsem už přerostl a proč mi tak moc nevyhovuje. Tak jsme zkusili takové splynutí realizovat v novém vztahu. Zjistil jsem ovšem, že sice jsem 50/50 jasně přerostl, ale že na splynutí ještě nemám díky vlastním omezením.

Maskulinní typy mužů jsou nejspíš správně, protože řekněme 80% chlapů nemá vnímání jako hlavní, používá hlavně svůj jang, zaobírá se vnějškem... K feminním typům nemůžu moc mluvit - jde o to, u koho co rezonuje uvnitř, co potřebuje zažívat.

Deida mluví o tom, že když člověk není neutrální, tak funguje to_a_to tak_a_tak. Tím se elegantně zbavil barvité reality a dál popisuje jen modelové krajní typy, mimochodem včetně případu mužské ženy a ženského muže. Jasně, na nich se dá dynamika vztahu nejlíp vyložit, stejně jako nikdo není čistý extrovert nebo čistý introvert.

Deida píše i o tom, že hodně lidí s neutrální esencí má ve skutečnosti nevyřešený problém s opačnou polaritou, čímž není najednou jasné, zda je člověk jiný a nebo deformovaný.

Deida mezi řádky píše, že muži ženští (svou volbou), což podle něj přináší zánik polarity. Kouknu do sebe a opravdu, když žena volí jako své vyjádření větší ženskost, automaticky volím silnějšího muže, polarita roste. A naopak, když žena používá muže, začne problémy řešit, určovat, používat aktivní vztah k okolí, je pro mne méně atraktivní. Tak to vypadá podle mého jen krátkodobě, kdy je možné si něco volit - ale přirozenost každého z nás dlouhodobě se stejně prosadí. Nejde o zvyk: když žena například nemá partnera, tak musí i když nechce, být dočasně mužem i ženou, ale přirozenost se obnoví jakmile to je možné. Co je vlastně přirozené ? Deidův krajní muž, lovec mamuta (=cíl, ne cesta), bez ohledu na to, zda k lovu používá vnímání nebo sílu, ale hlavně koná ? Napadlo mne v té souvislosti se podívat na poměr mužských a ženských znamení v rodném horoskopu, ale pořádně jsem to neprozkoumal, i když u mne s kdečím v Raku...

Zajímavá je i teze, že žena muže neposune, že to musí jen on sám v mužské partě nebo sám. Souhlasím se samotou jako místem pro sebereflexi, i když s emi to nezdálo, s mužskou partou to tak nevidím. Podle mne muž potřebuje být sám sebou, nacházet své problémy, volit nové cesty - a to může i v pevném vztahu, kde vidí nebo pochopí, co udělal blbě a jak by to příště mohl udělat líp.

Neméně zajímavé je, že posouvat se mají oba, trvale, že když jen jeden, tak vztah se vyprázdní.

Objevné pro mne bylo, že mužská energie chce mít kam se do prostoru rozvinout (svobodu) a ženská co přijímat a vysílat (proudění emocí). Nebo rozdělení ženy na život i smrt, podobně jako Černá luna má bílou a černou stranu.

No otázek i námětů k zamyšlení je spousta, napsal jsem co mne napadlo, téma je výživné a nadlouho.
04.09.2017 - 14:09 | Filtr
(Býk) Seržant Honil
Co se mi líbí na ženách krom spodní (smetanově bílé) části těla? Když se něco naučí a pak to využívá , zkrátka kumšt. A sečtělost. Pohříchu , u žen ne zcela častý jev. Protože nemaj trpělivost se zapřít a jít si za svým až do konce. Proto jsou potom frustrovány , páč nic se nenauče , hledají si zábavu a vybití u muže - špatně , špatně , špatně. Na hovno.

U chlapů ? Hm. Mám rád sečtělé, kteří mají široký rozhled a smysl pro humor.
04.09.2017 - 15:03 | Filtr
(Býk) muchlorohý chropotal
Jůů, budu mít zas slohové odpoledne :75: :61:

Deidu jsem začala hltat asi před 5 lety. Začalo to Cestou opravdového muže, to mě zaujalo, následně Intimní splynutí a Cesta nespoutané ženy...

Osobně si myslím, že už jsem z něj za tu dobu načerpala vše podstatné. Krásně mě naučil porozumět rozdílným energiím a musím uznat, že i díky jeho vhledům mám parádní vztahy a vyřešila jsem nejeden konflikt, s druhými i sama se sebou :1:

Každopádně si ho vážím jako pevného základu, který mi knihama předal. Teď už jsem zase o kus dál.

Ženství a mužství vůbec nevnímám jako něco komplikovaného, právě naopak. Jenom lidskost je komplikovaná. Bloky, traumata, komplexy. To je to, co nás v tom bolí. Ale je to zároveň taky to, co považuju za nádhernou věc - pokud jsou ve vztahu dva, kteří si v těchto blokádách vzájemně vypomáhají. Budují a tvoří - sebe, vzájemné pouto a vůbec celý svůj život.

A jaký chci, aby byl partner? To by bylo na dlouho. :6: Proto radši řeknu - dokonalýho chlapa aktuálně mám. :4: Ale vždycky jsem měla dokonalýho chlapa, takže... to Ti asi nic moc neřekne. :4: Mně k dokonalosti stačí, když druhá osoba umí makat. :15: Vždy mi přijde ten pravý. Někdo by možná řekl, že umím být ve správný čas na správném místě, ale to podle mě není nic neobvyklého, protože to umí každý. Jo, věřím prostě na osud. (A jeho ohýbání :6: Beru to tak, že můžu kam chci a dělat co chci, ale je to něco za něco.)

Jinak je na chlapech přitažlivá cílevědomost, optimismus a něha. Obecně mě přitahují lidi, kteří tu chtějí zanechat vědomý otisk. Když vědomě vnímají sami sebe, svoje tělo, naslouchají tichu...


A jedno si neodpustím jako dodatek - je to všecko sakra makačka. Ale stojí to sakra za to. :17:
04.09.2017 - 17:45 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Klaret, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Deidu a vlastně skoro žádnou podobnou literaturu jsem nečetla. Nějak mám dáno prokousat se vším z velký části sama i za cenu držkopádů.
Nakonec myslím si, že ten kdo hledá podporu v knihách tohoto typu, tak stejně jen proto, že už na tom levelu je. Jen potřebuje svoje myšlenky "vidět". Kdo nedorostl, ten nečte, nehledá.

Co mám ráda u mužů...když se nebojí.
Když se nebojí učit něco nového, když se nebojí ozvat ve chvíli, kdy se jim něco někde nelíbí a přitom se z nich nestane hulvát, když se nebojí, že někdo bude chytřejší než oni, když se nebojí vzít do ruky nějaké nářadí, když se nebojí zasmát i sami sobě, když se nebojí trávit čas i odděleně a nevidí v tom strašáka nevěry a odcizení.
Líbí se mi, když mají své koníčky a nečekají až jim někdo naplánuje co s volným časem. Když vidí v ženě milenku i přítele.
Asi moc, co? :4:
04.09.2017 - 17:57 | Filtr
(Býk) muchlorohý chropotal » Klaret
"ten kdo hledá podporu v knihách tohoto typu, tak stejně jen proto, že už na tom levelu je. Jen potřebuje svoje myšlenky "vidět". Kdo nedorostl, ten nečte, nehledá."

:15: :15: To je hrozně hezky řečeno.

A vlastně jsi to teď udělala Ty mně - napsala jsi něco, co v podstatě vím, ale strašně mě to těší, protože já to takhle vyjádřit nedokážu :4: :17:
04.09.2017 - 20:10 | Filtr
(Býk) 144 » Klaret
:15:
04.09.2017 - 20:13 | Filtr
(Blíženci) VerONE
Já bych si přála,aby můj partner byl trošku více empativní,citlivější..

Ü nás je to tak,já jsem to srdce,on je ten mozek...

Jelikož je teď furt ,díky zdr. důvodům doma , tak mi už začíná lézt na nervy :43:
:61:
04.09.2017 - 20:16 | Filtr
(Blíženci) VerONE
Jinak se mi na mužích líbí, že umí dát ženě prostor - prostor se rozvinout ..

ale ještě jsem takového ,bohužel , nepoznala..

z přílišného očekávání , co očekává ten druhý ode mě ,začínám dost panikařit..


04.09.2017 - 20:22 | Filtr
(Býk) 144
Mne sa na ženách páči že nie su muži
05.09.2017 - 07:34 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » Dan162
Díky :17:

Mě už minule zaujalo jak jste s Khaliou rozebírali to 50/50. Jak píšeš o tom splynutí ve vztahu k omezením. Jen myšlenka... kterou se zaobírám dlouho. My lidé často říkáme, nejsme připravení, protože musíme odstranit tenhle blok a tamten. Ale co když to jako nejde jinak než ve vztazích? To splynutí, ten soulad? Já fakt nad tím přemýšlím. Kde je ta hranice kdy si něco zpracuju sama a kde je ta, kdy to bez vztahu prostě nejde?

S tím elegantním zbavením se barvité reality, to je fakt dobře napsané.

Ano, ohledně té polarity s tím souhlasím, protože mám zažito. Velice reaguju na energii mužů. Když je sám v sobě ukotvený, můžu se uvolnit, přijímat a být ženská. Jakmile je chlap až moc citlivý, až moc pozorný, není schopen zvládnout moje emoce, natož ty svoje, "končíme". Okamžitě jsem v roli chlapa a šéfa, což mě velice unavuje, necítím se v bezpečí. 8 let jsem měla šéfa, který je prostě extrémně jinový. Celou dobu jsem měla pocit, že je ta firma na mě. Přitom to nebylo tak ve fyzické rovině, ale na té energetické jsem měla pocit, že jsem "nucená" řešit věci za které jsem nebyla ani placená a které mi nepříslušely. Pak jsem nebyla schopná už řešit nic doma, co bylo třeba, protože jsem se cítila už opravdu přetíženě a doma jsem za to samozřejmě dostala spucunk.
Jak šéf prodal firmu (zaměření technické, směr LPG), tak najednou jsem se ocitla mezi CHLAPY! Šéf tady pracuje taky, ale na dohodu, tak s ním nejsem tak často. Vyfásla jsem kolegu, který je typický vzor jangového chlapa a ač bych takového do vztahu určitě nechtěla, tak ta určitá esence mužskosti, jasnosti a rozhodnosti mi na půl roku přinesla neskutečnou úlevu. Fakt jsem po dlouhé době mohla být ženou. Lépe jsem se soustředila na práci, dělala méně chyb atd. Před měsícem mi toho kolegu odveleli na jiný post, na stavařinu které rozumí a na jeho místo přijali 20ti letého klučinu. Ten mi přijde právě takový neutrální, i když víc do jinova, ale zatím do zvládám. Každopádně ta silná mužská energie tam není, tak jsem si říkala, proč se mi tohle děje...
Zatím to mám tak, že pokud muž není citlivý na energie a je jinový, velmi těžko se mi udržuje "hladinu ženskosti" (teď myslím té feminity, ženská jsem jinak myslím dost :6:)

Jak píšeš: "Zajímavá je i teze, že žena muže neposune, že to musí jen on sám v mužské partě nebo sám. Souhlasím se samotou jako místem pro sebereflexi, i když s emi to nezdálo, s mužskou partou to tak nevidím. Podle mne muž potřebuje být sám sebou, nacházet své problémy, volit nové cesty - a to může i v pevném vztahu, kde vidí nebo pochopí, co udělal blbě a jak by to příště mohl udělat líp."
- Hlavně první věta, to je i moje zkušenost.
Škoda, že je spousta mužů, kteří mužské skupiny nevyužívají. Je to jejich volba, ale přesto si myslím, že je to škoda.

Ano, s tím posouváním, jsem přesvědčená, že když se posouvá jeden, tak se musí posouvat i ten druhý, jinak vztah padne.

Zarezonovalo:
"Objevné pro mne bylo, že mužská energie chce mít kam se do prostoru rozvinout (svobodu) a ženská co přijímat a vysílat (proudění emocí)." - tam cítím nějaké důležité poselství pro mě :17:
05.09.2017 - 07:41 | Filtr
(Štír) Freja
A není to přirozený,že vedle jinovýho muže se cítíš míň žensky?Mě to přijde jako takový normální vyrovnávání energií ve vztahu...že se v tom necítíš dobře to chápu,asi to známe všechny...ačkoliv,některým ženám ta generálská role dělá dobře (nebo si to aspoň myslí)
05.09.2017 - 08:01 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » muchlorohý chropotal
Díky, je skvělé tě číst :17:

Všichni básníte o tom intimním splynutí, budu muset objednat :4:

Makačka, jj, to je! :15:
05.09.2017 - 08:02 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » Klaret
:17:

Moc ne :5:, ještě bych tam přidala :4:, když se nebojí mých emocí (potažmo těch svých) a je ochoten jim čelit jinak než útokem a silou :79:
05.09.2017 - 08:06 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » Freja
Ale jo, přirozený to určitě je, ale právě píšu o tom, že je mi to nepříjemný a z dlouhodobého hlediska vyčerpávající. Sama nejsem typická jinová žena, ale toto si myslím nevyhovuje valné většině žen. Mě by zajímalo si pokecat s takovou ženou, které to opravdu vyhovuje, bez výhrad, dlouhodobě (doživotně?). Nevím, tam si tím moc jistá nejsem... ale mám prostor pro jiné názory :3:
05.09.2017 - 08:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Noelia Chava
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Klaret, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak to je tak nějak zahrnuté v tom nehulvátství :3:
05.09.2017 - 08:30 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » muchlorohý chropotal
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Klaret, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:62: :3:
05.09.2017 - 08:38 | Filtr
(Střelec) siili » Freja
Ono sklouznout k tomu vyrovnávání je docela "snadný". Já jsem zjistila, že nejčastěji sklouzávám k té chlapské roli když jsem netrpělivá. Holt bych si představovala všechny muže jako muže činu. A věřím že pro není až tak bohatýrská činnost třeba opravit zářivku, vysát, ale i jiný věci...organizováni.....ale tak nějak moje estetično a harmonično funkčno se buď sedře a bude si připadat že chlapa vlastně nepotřebuje nebo budu furt řešit žabomyší války na téma rozdělení "domácích prací".
A teď si vem, že jeden vydělává víc než druhý...
Myslím že muži mají právě v takových detailech jiné fungování. Jiné priority. :63:
05.09.2017 - 08:42 | Filtr
(Býk) muchlorohý chropotal » Noelia Chava
"Kde je ta hranice kdy si něco zpracuju sama a kde je ta, kdy to bez vztahu prostě nejde?"

- já myslím, že tam žádná hranice není. Třeba u mě to bylo vždy tak, že intimní vztah věci urychluje, ale přišla bych si na ně i bez druhé osoby (v intimním vztahu) - jenom značně později. Myslím tím věci k řešení v sobě samé. Proto je opravdu výmluva, když někdo nechce vztah, protože "není připravený". Jasně, výjimkou by třeba byly aktuální vyhrocené životní situace, ale ne pocit, že "tohle musím vyřešit sám". Paradoxně se tím dává najevo pohodlí ve stagnaci... hlavně to neuspěchat.. :4:

Čím blíž jsem k někomu druhému, tím blíž jsem sama sobě. Vždycky je svým způsobem snažší poznat sebe sama skrze vnímání někoho jiného. Vlastně to asi jinak ani nejde... Dovnitř nikdy nevidíme. Vidíme jen to vnější, co se od nás odráží a na základě toho posuzujeme vnitřek. A pak z hlediska toho vnitřního soudíme vnějšek... Asi proto nikdy nikdo nebude stoprocentně korektní v tom, co vidí... Ale to asi ani není cílem. Fuj to je zas složitost :61:

Jinak si taky myslím, že v interakci s druhou osobou svou polaritu automaticky vylaďuješ podle polarity toho druhého, protože si s ním automaticky chceš lépe rozumět. Já se v přítomnosti různých lidí skutečně chovám rozdílně, vím to. Ale čím víc je chlap chlapem, tím víc se můžu uvolnit a být sama sebou. Moje slabina je, že umím být docela solidní chlap. :4: Jenomže pak občas zapomenu dávat prostor tomu druhému, aby se projevil..

Jinak ve 20 letech je drtivá většina mužů se svým mužstvím ještě "v plenkách" :4: Ale čest chrabrým výjimkám. :15: Mě přitahují právě i ti mladí, u kterých je jasně vidět, že směřují k naprosto perfektní mužnosti :4: Zbožňuju sledování lidského potenciálu. Občas mám tendence do něj moc hrabat, směrovat ho.. ale to k ničemu není. Můžu tomu max otvírat dveře a čekat, kterými projde. Jó, kdybych to tak věděla dřív... :1:
05.09.2017 - 08:49 | Filtr
(Býk) 144 » Freja
Kamaratka čo ma dobre pozná sa mi smiala

Ty a tie tvoje jangove ženy
Davaj si pozor co a ako pises
Lebo len take to pritahuje

:61:
05.09.2017 - 10:36 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » muchlorohý chropotal
Jo, tys to vyřešila :61:

Kdysi jsem si myslela, že spoustě věcem můžu předejít tím, že budu na sobě pracovat a myslím že z jedné strany je to pravda. Jenže teprve ve vztahu se ukáže do jaké míry jsem to zpracovala, že.
Taky myslím, že dlouhodobě (to bych podtrhla) je to výmluva a setrvání ve své zóně komfortu.

Složitost, ale možná i stíhám :61:

Jj, taky to tak mám s tím vylaďováním. Akorát ono ještě záleží na tom, jestli je to přirozená touha porozumět a domluvit se anebo se měním (vědomě, nevědomě) aby někomu druhému bylo dobře, přičemž ztrácím ze zřetele sebe (což si myslím nebude tvůj případ).
Mě se zas stává, že když musím být dlouho chlap, tak se začínám cítit přetíženě a pak nechci řešit nic, začíná se ve mě budit agrese, zvlášť když po mě "zas" někdo něco chce. Přijde mi, že nemám pak prostor já a tvrdě si ho pak vydobývám.

Jooo, tak te poslední odstavec, k tomu nemám co bych dodala ... směřování k mužnosti... mňam :5:
05.09.2017 - 10:47 | Filtr
(Beran) Háňa*
"Kluci mají penis a holky vaginu" :1:
Celistvý člověk má ženství a mužství v sobě v rovnováze.
Je tedy úplně jedno, jestli má TO nebo TO :3:

Takový člověk nepotřebuje druhého na to, aby mu nahrazoval, co jemu chybí, něco kompenzoval, doplňoval. Dva celiství jsou pak spolu jen tak pro radost - nemají tzv. mezipohlavní problémy, spory, ... Neznají nic jako "ženská logika, mužské záležitosti, ...". Jsou spolu prostě dva celí lidé, protože je to baví - pro nic jiného.
A protože toho druhého vlastně nepotřebují, odpadá i to ve vztazích časté lpění, uvazování, hlídání, abych o tu druhou půlku nepřišel, protože pak bych byl zase necelý ... Prostě to MOJE ve vztahu k druhému.
05.09.2017 - 10:52 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » Háňa*
No, ono s vesmírného hlediska to fakt jedno je, ale ve hmotě to vnímám jinak a fakt myslím, že i ta psychická stavba ženy a muže je v něčem jiná.
Myslíš, že kromě přirození nejsou žádné rozdíly?
05.09.2017 - 10:56 | Filtr
(Beran) Háňa* » Noelia Chava
Myslím, že nejsou, pokud je člověk celistvý (neroztříštěný, nerozbitý).
Znám pár lidí, u kterých vůbec nevnímám jestli mají prsa nebo vousy, protože je to jen nepodstatnost - jsou to prostě celí lidé.
Je jich málo, ale jsou.
Ti ostatní jsou pro mě necelí. Takže když řeknu "typická žena" nebo "typický muž", říkám tím vlastně "půlka člověka".

05.09.2017 - 11:21 | Filtr
(Býk) 144 » Háňa*
Prsnaty holky s fousama
A fousati taky chlapy nosici podprsenky


Ta nepotřebnost je skvělá věc
I ten koncept jenom pro zábavu
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-150 151-153
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »