Odpuštění


31.08.2017 - 16:08
(Střelec) siili
Odpuštění
Stalo se vám někdy, že jste se někdy na nějakýho člověka tak naštvali nebo vám tak ublížil, že už jste ho nikdy nikdy nikdy víc nechtěli vidět? Jako fakt takovýto sbohem navždy...ne že další den pohoda jazz...

Jak to dopadlo? :74:

(Nestrašil vás pak? :5: )

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4
Řazení:
31.08.2017 - 16:20 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Jo, ale nemá to s odpuštěním nic. Já se na ně nezlobím, jen se jim vyhýbám.
Protože už nevím dobře, co od nich čekat.
Neplatí to často, samozřejmě: pohádala a naštvala jsem (i se) mnohokrát - vysvětlení ale beru, případně omluvu. A taky samozřejmě vysvětluju a omlouvám se - vždycky. Když to ale nemá odezvu, nastane to vyhýbání.
Páč co já teď vím, žejo.
Pořád mluvím o lidech, ke kterým jsem chovala vyloženě důvěru, ne třeba o sousedech, kolezích z práce a tak. Tam to většinou nechávám vyšumět, prorože vysvětlování v takových případech znamená komplikace a ještě větší zauzlení, jak jsem zjistila.
31.08.2017 - 16:31 | Filtr
(Střelec) siili » Lupi
Tak u mě už zřejmě nepřijde vysvětlení z žádné strany...
31.08.2017 - 16:37 | Filtr
(Vodnář) Hastrman
Ano stalo,hodně mi ublížil a do dnešní doby jej nechci ani vidět natož slyšet. Výsledkem je , že jsem se odstěhoval a mimo soudní rozepře jsem tu osobu nikdy neviděl ani neslyšel.
31.08.2017 - 16:44 | Filtr
(Býk) Khalia Jasnozraká
Ano, stalo. Větší nenávist jsem nezažila (a věřím, že už nenávist nezažiju vůbec).

A jak to dopadlo? Asi jinak, než by kdokoliv očekával.. :4:

Nechala jsem si to projít hlavou. Pomohlo pár terapií. Pak si z mojí (již klidné) strany něco vyslechl, obdržel facku (mou první v životě a doufám, že i poslední) a pak už jsme se nikdy neviděli. :4:

Nic negativního už k němu ale necítím, vůbec. Naopak jsme ještě poměrně nedávno byli v kontaktu. :41: :1:

Totiž.. já jsem na tohle v očích jistých lidí trochu pitomeček - je mi jedno, co mi druhá strana způsobí - stejně v konečným důsledku furt miluju. :1:

A to musím podotknout, že to, co se mezi náma tehdy stalo, bylo něco, za co by mohl ještě dneska sedět v chládku.
31.08.2017 - 16:50 | Filtr
(Střelec) tiferett
Ide o to, ako ukončiť taký vzťah...ako "odstrihnuť" - Či v ľahostajnosti, alebo nenávisti, alebo v totálnej ingorancii a ľahostajnosti zároven.
Ak je tam nenávisť, nastáva silné energetické prepojenie a celkom určite vás osud v buducnosti zase prepojí, aby lekcie pokračovali.
31.08.2017 - 16:59 | Filtr
(Střelec) siili » Khalia Jasnozraká
Já už na terapie začla chodit :61: ....i na facku musím nabrat síly :61:

Chápu :62:
Mně nikdo nic horšího neudělal...ačkoli se takové věci asi běžně dějí....bohužel :32: ...už jen to že někdo umí být tak zlej je pro mě těžko stravitelný materiál...
31.08.2017 - 16:59 | Filtr
(Střelec) siili » tiferett
A lhostejnost a ignorance je lepší než nenávist??
31.08.2017 - 17:05 | Filtr
(Býk) 144
no jo stalo

a jak to dopadlo, no po asi 18 mesicich sem dal druhou sanci
31.08.2017 - 18:07 | Filtr
(Býk) Khalia Jasnozraká » siili
Já myslím, že totální lhostejnost a ignorance - taková ta vědomá, kde musíš vynaložit energii, úsilí - ta není zdravá, podobně jako nenávist. Obojí považuji za negaci.

Lepší mi přijde právě takový to smíření. Čili ať už ten druhý udělal cokoliv, necítím sebemenší pocit křivdy, viny nebo hněvu. Nebo prostě čehokoliv, co by mě nutilo křečovité ignorance :1: Ale nejde to hned, no.. a je to kolikrát kua těžký :4:
31.08.2017 - 18:41 | Filtr
(Blíženci) VerONE
U mě to vždy časem vyšumí.Všechen vztek,zlost,nenávist- to už bylo .

Já na to potřebuju čas,a s časem u mě přichází i nějaké to porozumění....


Já věřím,že s jedním člověkem zažíváme po život vícero vztahů

Bylo by hezké,asi jako v ráji,kdybych byla se všema kamarádka :4:

Takže u mě rány zahojí čas a možná za deset let s těmi dotyčnými půjdem na pivo :36:


(né dohromady,ale každý zvlášť :61: )
31.08.2017 - 19:11 | Filtr
(Beran) Háňa*
Nestalo.
A odpouštět ? Není co. Že je někdo, jaký je, tím se nijak neprovinil.
Stalo se mi u pár lidí, že když jsem je poznala do hloubky, prostě jsem na ně přestala být zvědavá a v mém životě přestali hrát roli. Ale že bych se s nimi nedokázala potkat, to ne.
Necítím k nikomu zášť nebo tak něco - prostě jsou mi taknějak lhostejní - jedou na jiné vlně, takže nemám důvod je cíleně vyhledávat, to je vše. Když je potkám, klidně s nimi na to kafe zajdu.

Jiná situace by nastala, kdyby komukoli z nich šlo o život a já jim mohla pomoct - na nikoho z nich bych se nevykašlala, každému z nich bych dala najíst, kdyby měli hlad nebo krev, pokud by ji potřebovali.
Lidi nepotkáváme náhodou. Ti bližší jsou naši souputníci, ať už nás serou sebevíc. Něco jako protivná teta, co ji nemáme moc v oblibě, ale furt je to naše teta - je to jiné, než úplně cizí člověk.
Alespoň tak to mám s lidmi já.
Navíc, nezapomeňme, že na druhých nás vždycky nejvíc nasere to, co je "odleskem" něčeho našeho, co nemáme v sobě rádi, tak děláme, že to v nás není. A najednou se nám to zjeví před ksichtem - to je jasné, že bychom tomu nejradši jednu natáhli :4:
31.08.2017 - 20:37 | Filtr
(Střelec) siili » Háňa*
Věř mi, že nad vším se nedá mávnout rukou....možná časem člověk ocení, že dostal tvrdou lekci a díky tomu ho to třeba posunulo na jinou kolej, ale mávnout rukou nad tím nemůže nikdy...
31.08.2017 - 22:21 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Jo stalo a jelikož nechci vidět ani teď,tak neuvidím,né proto,že bych ho nenáviděla,ale nemám potřebu se určitými lidmi obklopovat. :3:
31.08.2017 - 22:36 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » siili
v tomto ohlade lahostajnost najlepsia - nezabordelizujes sa ziadnou negativitou :30:
31.08.2017 - 23:53 | Filtr
(Býk) player
Ano. Několikrát. Ne , že bych ho pak nezdravil nebo s ním nemohl být v jednom prostoru , ale už jsem ho přestal vyhledávat.

Důvodem je to , že jsem k tomu ztratil důvod.

Nejde o odpuštění , to je to nejjednodušší , ale pokud ti někdo vyrobí podraz na zakázku , tak hold u mě býka musí mosty stavět sám a není to prdel najít cestu zpátky.
01.09.2017 - 08:08 | Filtr
(Beran) Háňa* » siili
O mávání rukou jsem nenapsala ani slovo. Zřejmě jsi to celé špatně pochopila.
01.09.2017 - 08:25 | Filtr
(Rak) Dan162
Ano, stalo. Paní, která mě obrala o peníze podvodem. A i když odpouštět hloubš než na racionální úrovni mi jde dost obtížně, tak se pozoruju, a rok od roku to je lepší, uplynulo už asi devět let. V první chvíli jsem ji chtěl zabít, to jsem se musel brzdit, po tak dvou letech jsem o tom dokázal mluvit, pak postupem let se ve mne "jen" zvedla emoční vlna když jsem si na to vzpomněl, a dnes mne to jen lehce jakoby šlehne uvnitř, když vidím na ulici někoho podobného. Nevadí mi ji vidět, kdyby se to stalo, koukám raději dopředu ne do minula, jsem ve vztahu k sobě i díky ní na tom o řády lépe, jsem rád za tu lekci, překáží mi už jen, že děti se mnou sklouzly do finančně chudých dob, měl jsem na ně méně času, to je mi líto.

S bejvalkou (to bylo ještě dřív) to bylo snazší, té jsem se dokázal omluvit tak po pěti letech, protože jsem nebyl tehdy nijak fajn člověk a hodně toho bylo vzájemného - nevyřešené emoce dost kopou kolem sebe. Vztah máme nyní dobrý, určitě lepší než za manželství a to jsem měl problém se jí v prvních letech po rozvodu i jen dotknout, ale dárky si nedáváme, není to celé vyřešené.

Takže odpověď je, ano, stalo, ale takový negativní vztah je strašná kupa hnoje, co jsem si vozil s sebou. Naštěstí to má jen tolik energie, kolik tam dám (a nedávám nic nebo skoro nic), takže v téhle úrovni nestraší, mohu se setkat, s bejvalkou jsme v pohodě.

Myslím, že schopnost odpouštět je něco jiného, než jen se s něčím vyrovnat, a přijmout to, tady musím ještě na sobě zapracovat. Že někde není negativní náboj nebo je jen slabý znamená i tak, že to je překážka vlastní pozitivitě. Vyhýbání se tomu člověku s tím nic neudělá, nic se tím nezlepší, je to uvnitř člověka. Možná je to horší, asi jako křičet v tunelu, ne venku "na lesy".
01.09.2017 - 11:42 | Filtr
(Střelec) siili » Háňa*
Pochopila jsem to tak, že píšeš jen o běžných taškařicích.
Ale je možný že se ti nic těžšího nestalo, protože to do té fáze asi ani nikdy nedošlo....jak píšeš, že tě ti lidé přestanou zajímat a přestanou hrát ve tvém životě roli. :17:
01.09.2017 - 11:43 | Filtr
(Střelec) siili » Khalia Jasnozraká
Jo :15:
01.09.2017 - 13:22 | Filtr
(Štír) tronco
To je spatny nazev diskuze. Lepsi by bylo Urazeni se.
Jinak jiste, stalo a to tak extremne, ze jsem sel mu snizit gravitaci, vysublimovat jej, deprecipitovat, vaporizovat, ale to jsem si musel odpustit, abych si neublizil.
01.09.2017 - 16:39 | Filtr
(Beran) Háňa* » siili
Tak to jsi právě pochopila špatně. Běžné taškařice vůbec nevnímám jako něco závadného - patří k životu i mezi blízkými lidmi a nic moc neznamenají - snad jen to, že hašteří se většinou ti, kterým na sobě nějakým způsobem záleží.
Když se mi někdo přestane zajímat, je to o "hloubkové podstatě".
Prostě o tom, že je od jádra jiný, než o jaké lidi ve svém životě stojím. Jenom to nevnímám jako nějaké jeho provinění vůči mně - každý má právo být takový, jaký je. Já mám zase právo jít si po svém.
Tak jdu - nemám tu strašnou nemoc lpění na lidech, takže v čem se mi nelíbí, z toho prostě odejdu. Ani mi nemusí otyčný vysloveně nic hrozného provést, nepotřebuji zjevné důvody, podrazy, ... Stačí, když cítím, že se s ním necítím. A často je to dřív, než by možná k něčemu došlo. Ale tak to má každý. Každý cítí, že něco smrdí, ale právě pro to lpění to chce necítit - dělá, že nic a "čeká" na podraz.
A dočká se, protože blikající kontrolku záměrně ignoroval .... A pak je strašně překvapený a zraněný - jeho chtění a vize se nenaplnily a viní z toho druhého. Řekne ON mě zranil - přitom si za to může sám.

V životě jsem od nikoho neslyšela větu: "Já blbec jsem se nechal podvést, okrást, zranit" - vždycky je tam ON mě .... Ale není to tak, je to jen další sebeklam - odpovědnost za svoje štěstí máme jen my sami :3:
01.09.2017 - 17:05 | Filtr
(Blíženci) Lupi » siili
Ani z té tvé?
01.09.2017 - 17:49 | Filtr
(Střelec) siili » Háňa*
:15: přesně tohle jsem chtěla dopsat ale předběhlas mě.
Já se vlastně hlavně zlobím na sebe, že jsem to nechala zajít tak daleko. Ať je jakej je....

Problém je v tom co píšeš...lpění...do takového symbiotického vztahu jsem spadla příliš snadno, přestože těch kontrolek svítilo strašně moc...časem třeba přijdu na to proč...
01.09.2017 - 17:56 | Filtr
(Střelec) siili » VerONE
"Bylo by hezké,asi jako v ráji,kdybych byla se všema kamarádka"
To bych si taky přála.

Proto si říkám že můj problém není jen o vztahu k druhému, ale i vůbec v tom jak reaguju na "zlo" a jaký mu dávám prostor ve svém životě....

Kéž by čas vyléčil i tohle :74:
01.09.2017 - 18:01 | Filtr
(Střelec) siili » tronco
Urážení se :1:
Tak až ti někdo uřeže nohu tak mu řekneš: "tý woe tys mě teda urazil!! Teď s tebou minimálně rok nepromluvím, za trest!!" :61:

Jsem v ženském modu, tak ten zbytek na mě ani nezkoušej :3:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-78
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »