Kdo byl Švejk?


19.06.2017 - 18:59
(Kozoroh) Bosch
Kdo byl Švejk?
Jsou dvě možnosti - buď je geniální a svou hloupost jen předstírá, čím s dokonalou elegancí vybruslí ze všech nesnází, nebo je skutečně tak hloupý, jak se jeví, pak je ztělesněním systému, ten je totiž zřejmě podle autora stejně pitomý, jakým se jeho "obdivovatel" Švejk jeví.
Pro připomenutí:
Švejk - (navenek:) dobromyslný hlupák, trochu podvodník(ale neohrabaný) - živí se prodejem kradených psů(míšenců, které vydává za čistokrevné), má přiblblý, nevinný výraz prostoduchého dobráka(a také se tak chová a uvažuje), pro každou situaci má nějakou historku, která s ní částečně souvisí, často se tak ale dostane úplně jinam, celkově to vyznívá hloupě, má rád císaře(tím je naprosto výjimečný), je nadšený pro boj za Rakousko; jaký je Švejk doopravdy není naprosto zřejmé.

Kdo byl Švejk?
Mohl by nám pomoci horoskop Jaroslava Haška?
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
21.06.2017 - 11:32 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
„Kdyby to všichni lidi mysleli s druhými lidmi dobře, tak by se potloukli co nejdřív navzájem.“

Tak já myslím že Švejk mohl být i génius. :25:
21.06.2017 - 11:34 | Filtr
(Kozoroh) vibe » Bosch
byl to zevlak - produkt prasecke spolecnosti/systemu, z ktereho nebylo mozne vystoupit jinak(jinym zpusobem)
21.06.2017 - 11:39 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » vibe
Kdo je to zevlak?
21.06.2017 - 13:54 | Filtr
(Štír) onka
Švejk byl prvním propagátorem života v přítomném okamžiku - ve všem našel tu lepší stránku

Ukázka :

- Vrátiv se do své komory, oznámil Švejk všem zatčeným, že takový výslech je legrace. „Trochu tam na vás křičí a nakonec vás vyženou. — Dřív,“ pokračoval Švejk, „to bejvávalo horší. Četl jsem kdysi jednu knihu, že obžalovaní museli chodit po rozžhaveným železe a pít roztavené olovo, aby se poznalo, jestli je nevinnej. Nebo mu dali nohy do španělský boty a natáhli ho na žebřík, když se nechtěl přiznat, nebo mu pálili boky hasičskou pochodní, jako to udělali svatému Janu Nepomuckému. Ten prej řval při tom, jako když ho na nože bere, a nepřestal, dokud ho neshodili z Eliščina mostu v nepromokavým pytli. Takovejch případů bylo víc a ještě potom člověka čtvrtili nebo narazili na kůl někde u Muzea. A když ho hodili jenom do lidomorny, to se takovej člověk cítil jako znovuzrozenej. — Dneska je to legrace, bejt zavřenej,“ liboval si Švejk dále, „žádný čtvrcení, žádný španělský boty, kavalce máme, stůl máme, lavici máme, nemačkáme se jeden na druhýho, polévku dostanem, chleba nám dají, džbán vody přinesou, záchod máme přímo pod hubou. Ve všem je vidět pokrok. Trochu, je pravda, k výslechu je daleko, až přes tři chodby o poschodí vejš, ale zato po chodbách čisto a živo. To vedou jednoho sem, druhého tam, mladýho, starýho, mužskýho i ženskýho pohlaví. Máte radost, že tady aspoň nejste sám. Každej jde spokojeně svou cestou a nemusí se obávat, že mu v kanceláři řeknou: ,Tak jsme se poradili a zejtra budete rozčtvrcenej nebo upálenej, podle vašeho vlastního přání.‘ To bylo jistě těžký rozmýšlení a já myslím, pánové, že by mnohej z nás v takovej moment byl celej zaraženej. Jó, dneska už se poměry zlepšily k našemu dobru.“ -

:44: :4:
21.06.2017 - 14:24 | Filtr
(Štír) Klarion » Bosch
Takže místo jeho známého:"Co blbnete, vždyť jsou tady lidi!" by mohlo být spíš:"Život je boj, tak se tu pozabíjejte a já bych s dovolením prošel." ?
21.06.2017 - 14:59 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Klarion
Ale oni se stejně nakonec nepotlučou. Protože..
„Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande.“
Ledvatak si flintou někdo vypíchne oko. To jo.
21.06.2017 - 15:00 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » onka
V lochu jako kdekoli jinde. A pak že tudy neprošel buddha.
22.06.2017 - 08:47 | Filtr
(Štír) Klarion » Bosch
A teď si vezmi, když místo ONI budeme používat MY :3:
22.06.2017 - 09:31 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Klarion
Pak je to sebesarkasmus.
22.06.2017 - 13:13 | Filtr
(Býk) player » onka
:4:

Jojo - tady a teď...tak to má bejt.
Milovník žití.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »