Neptunské aspekty v radixu + tranzity


19.06.2017 - 07:18
(Štír) Noelia Chava
Neptunské aspekty v radixu + tranzity
Úryvek z jednoho textu:
Neptun miluje dobrou whiskey a sladké drogy. Cokoliv co pronikne závojem skrz. Cokoliv, co se pokusí proniknout skrz závoj a zjistit co je na druhé straně. Ty však nikdy nezjistíš co to je. Neptun tě nepustí.

V okamžiku kdy máš s tímhle problém, máš problém :4: Je to tak jak to je. Tajemství Neptunu tady není proto, abychom ho vyřešili. Je tady proto, abychom ho zakoušeli s podivováním se. Neptun je jediná vskutku magická síla, kterou potkáváme stále. Když vidíte Neptun ve svém horoskopu a vidíte CO zakrývá, to jsou vaše tajemství. To je místo kde je vaše magie. Buďte sami sebou a tajemství bude odhaleno, a hlavně na těchto místech.

Tenhle text mě přiměl zapřemýšlet a rozhodnout se pro založení diskuze.
Přikládám svůj radix k prozkoumání všem astrokolegům. Záměrně nepíšu detaily o mém životě, ráda bych slyšela názory, které vás napadnou při pohledu na radix - V SOUVISLOSTI S NEPTUNEM + nynější a budoucí (v průběhu 2 let) tranzity.

Díky :17:

EDIT 9:45 :45: Jak to vidíte s podnikáním důležitých záležitostí? Je to prostě tak, že je lepší nedělat nic, i když člověka situace nutí a počkat až to prostě "přejde"? Abych pravdu řekla, toto mi moc nejde. Mám radši uranské tranzity, které mám sice taky, ale nevím jak to skloubit...

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
19.06.2017 - 08:26 | Filtr
(Střelec) tiferett
Ľudia, ktorí majú Neptún v 1.dome v blízkosti ascendentu, pôsobia tajomne, jemne, mysticky, rozostrene, niekedy „uletene“, odtrhnuto od pozemskej reality..skrátka „neptúnsky“. A to u teba ešte umocňuje sextil Neptúna na stélium planét v 10.dome - a také množstvo neptúnskych aspektov z teba robí vyslovene „neptúnskeho človeka“. So silnou intuíciou, vyciťovaním, Neptún sextil Merkúr s priam telepatickými schopnosťami. A tento posledný aspekt je dokonca zdvojený, keďže ešte aj 3.dom máš v Rybách - zase Merkúr- Neptún. Takže tvoje vnímanie je síce veľmi intenzívne, intuitívne, so schopnosťou napájať sa na „vyššie sféry“, ale aj podliehať ilúziám a klamlivým predstavám...
Je toho veľa, čo by sa dalo o Neptúnskych energiách napísať....a veľa už bolo napísané v knihách...
19.06.2017 - 08:41 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » tiferett
Tak vyloženě "Neptunským člověkem" mě teda ještě nikdy nikdo nenazval. Zajímavé. A ani se za neptunského člověka tak obecně nepovažuju, i když momentální tranzity mě bůhvíjak neuzemňujou... díky za pohled na věc. :1:
19.06.2017 - 11:10 | Filtr
(Blíženci) psice
Zdravím, z hlediska neptunských i dalších (Jupiter, Uran, Saturn) tranzitů máš opravdu výrazné období:
Kromě opozice tranzitního Neptuna ze 3. domu na Venuši a Mars v 9. domě, Ti Neptun ještě jde kvadráty na Jupiter u Ascendentu a Lunu na Descendentu a tvoří tak vrchol T kvadratury, která s Tvým nativním Téčkem (Jup. Luna A Mars s Venuší) uzavírá čtverec. Vzhledem k tomu, že tvarem Tvého radixu je Lunární vědro, považovala bych za velmi důležitý právě vliv Neptuna na Lunu – může docházet ke zjemnění Tvých pečujících dispozicí ve vztahu k druhým. Pozor na bezbřehost a přílišný optimismus a možnost omylů v komunikaci.
Přitom přes tvůj nativní Neptun v 1. domě přechází Saturn v podobě formujícícho principu. Uvažuješ o nějakém konkrétním vyjádření svých imaginativních vloh?
Jupiter Ti už delší dobu přechází přes MC a je na nativní opo Jupiter Luna v trinu (Luna) a sextilu (Jup). Spolu s opozicí Urana ze 4. domu na stelium (Slunce, Pluto, Merkur) v 10. domě a jeho trinu na nativního Neptuna bych se asi zabývala tím, zda je místo ve společnosti, na kterém se právě vyskytuješ, pro Tebe to pravé a zda vnitřní revoluce nevyžaduje nějaké vnější změny. A nastává otázka, jak tyto změny vykomunikovat. Uran také může oživovat otázky vztahu k autoritám a Tvé hledání autentického vědomí sebe sama.
S vědomím současného přechodu Černé Luny přes AS bych řešení příliš nehrotila, ono postupně „vyplyne“ samo. Bylo by dobré soustředit se na pozorování a sledování situací a reagovat na ně postupnými kroky. Intuice je skvělý přítel a průvodce ale použití daru analýzy (Pluto Merkur, princip Panny) teď vidím jako velmi důležité pro rozpoznání iluzí, které cestu matou. Hodně zdaru.
19.06.2017 - 11:34 | Filtr
(Štír) vlna.c
Sama mam ted tranzit neptuna 1 dome. A jsem neptunicky clovek. Ale nemyslim, ze neptun je jen o iluzi. Me moc pomaha. Ja potrebuju hodně snit. Když třeba dělám práci co mě nabavi, pustím si obrázky radosti...Navodim si iluziini představu a jsem stastna....vlastně porad. ...
Krásné se s ním dá relaxovat.

Jinak mě ten tranzit donutil živit se uměním. Co dříve bylo koníčkem...je mou profesi a cítím se dobře. Protože mě předchozí práce deprimovala.
19.06.2017 - 11:40 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » psice
Díky moc za vyjádření. Ujmula jsi to opravdu komplexně.
Je zajímavé cos napsala s tím zjemněním pečujících vlastností. Úplně vnímám tu schopnost bezbřehosti, ale zároveň cítím úplný odpor v určitých případech a s určitýma lidma. Vycítím kdo si toho váží a kdo ne. A vnímám zvýšenou potřebu ostražitosti v tomhletom směru, protože (hlavně ve vztazích) se dokážu rozdat a teď vnímám jaké to má následky. Z jedné strany se v některých případech dokážu až nad očekávání uvolnit, což je pro mě celkem novinka a v dalších razantně řeknu ne. Tam kde cítím, že to neproudí oběma směry, se uzavřu. Nevím jestli je to ten Saturn na Neptunu anebo spíše ty sextily, které bude postupně házet na Merkur, Pluto, Slunce, Saturn.
Mno, konkrétní vyjádření imaginativních vloh, záleží co tím myslíš. Sice to není teď mé hlavní téma, to je mnohem mnohem pragmatičtější a usazené ve hmotě a finaních, ale je to taky velké téma, kdy se rýsují určité možnosti na poli terapeutickém. Nicméně já se na to (teda na úplné ponoření se do toho)v TOMTO MOMENTU necítím. Prostě mám v hlavě toho tolik, že na to prostě nezbývá uvnitř prostor. A tak chci řešit a řešit a pokud možno rychle, jenže to v rámci těchhle tranzitů stejně nepůjde.
Takže se odevzdat, uvolnit se a prostě to sledovat?
Všechny ty malé kroky jsou navázané na jeden velký a jsou jím podmíněné, což je úplně nejblbější. Ale víc konkrétní být nechci.
Jinak máš pravdu, určitě cítím už dost dlouho, že se rozhodně nevyskytuju na místě kde bych chtěla být. Postupně dělám co jde, abych sama sobě pobyt v tomto bodě zpříjemnila a že to aspoň trochu jde, za to jsem vděčná, ale je to brutální období.
Na jak dlouho bys toto období viděla?
Jinak děkuju moc :74:
19.06.2017 - 11:50 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » vlna.c
No já mám tranzit Saturna v 1. domě :4: Krom toho Lunu v Blížencích a Venuši a Marse v Panně. Mě vůbec nedělá dobře snít. Teda klidně si posním, ale potřebuju praktické a uzemňující věci okolo sebe, jinak se necítím stabilně.
Možná ale na tom co píšeš bude taky něco pro mě. Možná, že bych se mohla ponořit do fantazií a představ a prostě si dovolit prozkoumat skutečné touhy, předtím než budu cokoliv podnikat.
Jinak jsem taky do určité míry umělecky založená. Občas si něco namaluju, jsem dobrá tanečnice, ráda tvořím.
Sranda je, že jsem ve firmě technického směru, což už roky nechci dělat, ale tak nějak kvůli penězům mě to dycky vrátilo zpět.
Kdybys cítila, že bys chtěla něco z umění sdílet ve vzkazníku, ráda potěším moje oko :6:
19.06.2017 - 11:54 | Filtr
(Ryby) pozemstan
Nejsu astrolog, ale dá se to interpretovat i tak, že problém nebude v tom Neptunovi (plus ty 3 sextily), ale v tom zbývajícím - ten červený trojúhelník Mars/Venuše - Měsíc - Uran/Jupiter

Resp. Neptun a spol. může tak nějak pocitově kompenzovat ten trojúhelník, ale občas "vypadne z role" a stane se "normálním" (dočasně není tak silný) a najednou ten červený trojúhelník už nic nekompenzuje.

Tzn. v takové situaci je třeba se obejít "bez Neptuna" a na to možná nejsi zvyklá. Tam bych tedy směroval pozornost - najít si i jiné způsoby (než Neptun), jak se popasovat s tím trojúhelníkem.
19.06.2017 - 12:01 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » pozemstan
Díky za pohled na věc. Můžeš to rozvinout? No já nevím s tím Neptunem, já právě na něho moc zvyklá nejsem, tedy řešit situace jim, to už vůbec ne. Ale to by musel okomentovat někdo kdo mě zná a vyzná se na astru.
Moc nerozumím tomu vypadnutí z role a normálním a s tou nekompenzací.
Kdyžtak mi to trochu vysvětli.
No, přemýšlím, vlastně to o co se roky snažím je popasovat se s trojúhelníkem skrze všechno možné, jen ne přes Neptun, takže možná nadešel čas, to udělat právě naopak...
19.06.2017 - 12:16 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Noelia Chava
Nevím, ale můžu se pokusit - asi sis vypěstovala nějaký (podvědomý?) postoj, jak sama se sebou smysluplně žít a necítila se pod jednostrannou tíhou - něčím ten trojúhelník kompenzuješ - podle mne nějak "přes ten Neptun", protože s tím žiješ od narození - ani o tom možná nevíš, co všechno vlastně "děláš" - minimálně tady teď lovíš nějaké astro, tranzity (plus spousta věcí se ti určitě honí v hlavě) a nějak takhle se s tím možná popasováváš

a když je zrovna nějaký blbý tranzit na ten Neptun, tak pak on ten Neptun není zase tak silný, je třeba jen normální, obyč., a tvoje podvědomé "metody kompenzace" (ať už je to co je to, ale "prozkoumat" to samozřejmě neuškodí) jsou oslabené.

Takže najednou se ocitáš sama v boji beze zbraně, kterou ti někdo vyrazil z ruky.

Takže buď zbraň pořádně prozkoumat a uchopit a nebát se dočasné ztráty anebo najít jinou. Píšeš, že jinou hledáš dlouho neúspěšně, takže asi je to pak jasné, že bude lepší první možnost (a teprve po jejím pochopení třeba lépe přejdeš k té druhé možnosti)
19.06.2017 - 12:26 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » pozemstan
Ty jo, tak takovou odpověď bych nečekala, ani takový pohled na věc.
Každopádně něco v tom, co jsi napsal se mnou zarezonovalo.
Podvědomé metody kompenzace, žiju s tím od narození ... jo, na tom by mohlo něco být.

No, spíše než neúspěšně bych řekla, že jsem se popasovala s trojúhelníkem částečně. Ale cítím, že to pořád není ono, což mi (Venuše v Panně :4:)

Každopádně díky za vhled, fakt je to hodně zajímavé a určitě to prozkoumám.
19.06.2017 - 12:40 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Noelia Chava
Není zač, ještě přidávám jeden bonus (menší korekce zobrazení toho tvého kolečka):

http://osobni-horoskop.najdise.cz/r…
19.06.2017 - 12:48 | Filtr
(Blíženci) psice » Noelia Chava
Transsaturnské tranzity jsou dlouhodobé takže vydrž, situace se bude postupně formovat ještě příští rok, konkrétnější vyústění by mohlo nastat přechodem Pluta do 2. domu nativity (bráno v Placidovi) a během roku 2019 Tě čeká nový start přechodem Jupíka přes AS a novým jupiterským cyklem. Koncem roku 2018 bacha na sextil Černé luny na Ascendent a její triny na MC a DS - pozor ať se případné změny nesnažíš "urvat" silou nebo natruc všem i sobě, při hladkých aspektech jsou věci zrádné.
19.06.2017 - 12:51 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » pozemstan
Jaks to zkorigoval??
Pravdou je, že na najdise se to celkově zobrazuje všechno jinak. v Zetku se mi zobrazuje přesně jaks to sem dal :15: Každopádně to vypadá líp, když tam nejsou samé červené čáry, že :61:

EDIT: Aha, jo, dals mi tam aspekty na Lilith.
19.06.2017 - 12:57 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » psice
Díky :15:
19.06.2017 - 13:16 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Noelia Chava
Sice kosmetická úprava, ale podle mne podstatná pro to tvoje pátrání.

Zaujalo mne to proto, že já to mám s tím Neptunem a Lilith přesně obráceně - díky nim se mi to tam dost těžce červená. Bez nich bych to měl relativně "modré".
19.06.2017 - 14:53 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Tak já bych za neptunského člověka určitě nepovažovala každého, kdo má Neptuna v 1. domě (takoví by museli být všichni s ASC ve Střelci ve tvé generaci plus mínus pár let). Ten Neptun podle mě není dominantní, 14 stupňů od ASC bych vůbec nebrala, všechny aspekty k němu jsou separační, takže bych řekla, že to není tvoje téma. Jako vládce 3. domu má možná vliv na způsob vyjadřování, ale to je tak všechno. Možná ty neptunovské tranzity jsou obtížnější právě proto, že té neptunské energie v radixu tolik není. Hlavně ta opozice do té Panny může být těžko zvladatelná, protože člověk s touto konstelací chce mít (a obvykle má) jasno, ale Neptun zamlžuje, co je v tuto chvíli důležité. :17:
19.06.2017 - 14:56 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » Mici Angóra
Uff :D dík.
Vnímám to přesně tak, že ty neptunské tranzity jsou velká neznámá, protože je moc nemám vžité. Ale to co psal Pozemšťan o tom podvědomém jednání se mi zdá taky zajímavé.

A jaký člověk se ti zdám? Když mě teda neznáš? Opravdu jen pro zajímavost, protože na mě mají lidé, kteří mě neznají podivuhodné názory. :4:
19.06.2017 - 15:00 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Noelia Chava
Když se to má zjednodušit na planetu, tak rozhodně jupiterovský :27:
19.06.2017 - 15:03 | Filtr
(Štír) Noelia Chava » Mici Angóra
Tak to ses Mici Angóro trefila do toho, co si myslím jak já, tak i přátelé astrologové, kteří mě znají. Ale tak teď jsem trochu odbočila od Neptuna, jen mě to fakt zajímalo jestli to někdo kdo mě nezná taky vidí. :30:
13.09.2017 - 11:48 | Filtr
(Štír) Noelia Chava
Tak, mám nový poznatek. Včera mi došlo v čem mi Neptun pomáhá. Pomáhá mi zachytit jemné nuance mých pocitů. Docházejí mi věci, které jsem předtím neviděla nebo možná nechtěla vidět. Vůbec mi nepřijde, že mi zamlžuje vědomí. Zajímalo by mě co tím kdo myslel vlastně. Jestli to někdo pojal pouze "hmotným" způsobem nebo jak... Mě přijde, že mám mnohem větší přístup ke své emocionalitě a citovosti. Jak to říct, aby to vykreslilo můj vnitřní pocit... Úplně cítím, že se mě samotné odhalila určitá část mého nitra, o které vím že je naprosto autentická, že jí mám ráda, vážím si jí, že to jsem já!
13.09.2017 - 14:31 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Noelia Chava
Dám Ti ještě jeden poznatek, který mi došel právě nyní. Nedávno jsi zde psala o své sestře. Víš, že Neptun v Tvém radixu vládne 3. domu (v Rybách), který je domem sourozenců (tedy tvé sestry)? Neptun v tvém radixu je tedy tak trochu Tvá sestra.
A teď si to už sama zkus spojit s tím klamem, o kterém se v souvislostech s Neptunem píše, ale i s tím, čemu nás Neptun učí.
13.09.2017 - 15:13 | Filtr
(Rak) Dan162 » Noelia Chava
Ad "zamlžuje vědomí" - neptunovské vjemy bývají nekonkrétní, netušíš kde se vzaly, ale jsi si jimi jistá. Patří sem intuice, vědomí pocitů druhých, které nijak nedali najevo, patří sem odhad kam co spěje a vše čar. Racionalita je naproti tomu přesná, ano/ne, zatímco Neptun je kontinuální, i v hodu kostkou Neptun hází 5,9 ne šestku. Zamlžení vědomí je obrat z racionální hlavy, pro kterou je neptunovský vliv zamlžení racionálního úsudku, nelze mířit přesně, nelze vědět přesně, nic není jisté. Neptunovským lidem tato neurčitost nevadí. :64:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »