Miaplacidus v radixe co to znamena


15.06.2017 - 23:36
(Beran) pure poison
Miaplacidus v radixe co to znamena
V radixe mam tuto hviezdu v konjunkcii na Pluto v skorpionovi v 7. dome. Vedel by mi niekto povedat, co to znamena? Hladala som nejake info, ale nic som nenasla. Dakujem.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
16.06.2017 - 22:53 | Filtr
(Kozoroh) R5
Obávám se, že k tomu nenajdeš nikde nic a myslím, že nad rámec výpovědi Pluta ve Štíru v 7.domě to ani nemá moc cenu pitvat.
18.06.2017 - 11:39 | Filtr
(Beran) jaroslavh » R5
Souhlas. Když jsem připravoval Slovník astrologie také jsem skoro nic neobjevil. Takže je tam pouze zmínka od Ptolemaia, že Miaplacidus má kvalitu Saturn a Jupiter. A Vivian Robson: Nebezpečí utonutí, zejména když je zde Měsíc poškozený Saturnem (nejspíše proto, že souhvězdí Střelce a hlavně první dekan je spojen s utonutím). Její aspekt s Plutem bych nebral v úvahu.
18.06.2017 - 22:14 | Filtr
(Kozoroh) R5 » jaroslavh
Ono si je myslím jinak obecně třeba uvědomit, jak to vypadá reálně na obloze, když už z něčeho takového chceme tahat souvislosti. V délkových souřadnicích jde o konjunkci, ale deklinace jsou výrazně jiné. V případě Pluta +4°19´ u Miaplacidu -69°39´.
Je otázka, nakolik šlo kdysi, při popisování vlivů stálic, více o popis daného místa na ekliptice, přičemž si pomáhali vztažením délkové polohy k výrazným stálicím(nebyly astro programy), než o vliv samotné hvězdy. Třeba ten Miaplacidus byl v době Ptolemaia o něco přes 24° nazpět tropickým zodiakem než dnes.
Tím ovšem nechci říct, že stálice budou bez vlivu. Jen správně podchytit význam a zařadit to do celku. Tropický zodiak je rozměr naší Sluneční soustavy - vše se točí okolo Slunce("dárce života").

Škoda, že se neobjevil nějaký mecenáš, skrz nějž by byla motivace vydat knihu i v papírové podobě. Poctivý kus práce :15:
19.06.2017 - 11:25 | Filtr
(Beran) jaroslavh » R5
Díky, ocenění potěší. Elektronická podoba knihy má zase výhodu, kterou papírová kniha postrádá. Možnosti přímých odkazů. A těch obsahuje Slovník astrologie velké množství. K tomu dalšímu jen tolik, že Ptolemaios popisoval zpravidla vliv celého souhvězdí nebo jeho částí. Takže pokud bychom popis navázali na stupeň a nikoli na hvězdu, museli bychom stejně pracovat ze siderickým a ne tropickým zodiakem. Ostatně myslím ale, že působnosti vybraných hvězd jsou při důležitém postavení v radixu dosti výrazné.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »