Blizky clovek s maniodepresi


30.03.2017 - 09:39
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Astrodani, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====

Blizky clovek s maniodepresi
Ahoj...nekdo nejake zivotni zkusenosti?manie s bludami vypukla az ve 40,ted na lecich,obcas pry na uklidneni pije vino,dve tri sklenky...marne vysvetluju,ze piti mu to jen spousti,jeste na leky..diky za odpovedi.

Řazení:
30.03.2017 - 09:46 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ahojky, mám zkušenost... Kolem mě bylo a je pár lidí s depresí, maniodepresí a bipolární poruchou.

Jedna z věcí, co jsem se naučila - nebrat si na bedra zodpovědnost za jejich stav, nespadnout do programu "jsem povinná jim pomoct". A hlavně - nemůžeš druhému pomoct, pokud on sám nechce. Jestli svou nemoc někdo "řeší" alkoholem a nechce jít po skutečné příčině a uzdravit se, neuděláš nic. Můžeš jen navrhnout, inspirovat, pobídnout, a pokud jste si fakt blízcí, tak i nakopnout, když je třeba. Ale nevysilovat se tím na úkor sebe. I když chápu a vím, jak to u blízkých může bolet, když Ti vadnou a umírají před očima. Jenže na to nelze brát ohled, člověk se musí naučit udržovat si odstup a nadhled, jinak se zblázní. :1:
31.03.2017 - 11:56 | Filtr
(Střelec) tiferett
Presne....súhlasím s Khaliou. Prešla som podobnou skúsenosťou, keď sa človek s mániodepresiou na mňa zavesil, očakával pomoc a naliehanie sa stalo pre mňa také vysiľujúce, že som si doslova uvedomila, že ak sa od tej ženy okamžite neodpútam, tak ma stiahne dole so sebou a zbláznim sa.
Ťažké stavy radšej prenechať lekárom.
31.03.2017 - 20:10 | Filtr
(Rak) Achme
Určitě bych doporučila terapii, ani léky ani alkohol to neřeší
02.04.2017 - 13:26 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Achme
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Astrodani, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Diky vsem za odpoved...ma bipolarni poruchu cili zastarale maniodeprese.U neho se to projevuje hlavne extremnimi maniemi,a vyvolava to u nej alkohol ...leky bere,na terapie chodi,sem tam se ale napije,ne moc,ale presto,mam strach..mame spolu dite...nezijeme spolu od jisteho ataku...v tuto chvili normalne komunikujeme...
02.04.2017 - 17:22 | Filtr
(Váhy) sunrise
Měla jsem kamaráda s maniodepresí..zpočátku dobrý,později už to nešlo,byla jsem velmi unavená tím,že ode mě chtěl řešení svojí situace,a jak tu bylo řečeno,činil mě za to zodpovědnou...Nejsme už v kontaktu.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »